Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Merhaba,

2022 kazananıyım. Telegram grubuna katılmak için formu doldurmaya çalıştım fakat Avrupa değil Okyanusya kıtası üzerinden kazanmış olduğum için OC olarak formu doldurmak istediğimde kabul edilmiyor. Talihli listesine kendimi eklemiştim fakat EU olarak değiştirilmişim. Telegram kullanıcı ismim Busecaglar. Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

• @nihat26 Merhaba, iki sorunuza da birinci ağızdan cevap vereyim. Dün muayene sonrası biz de sonuç zarfını daha sonra alabilirmiyiz diye sorduk. Görevli hanımefendi normalde muayenenin ertesi günü saat 15 de veriyoruz ama daha sonrası için istediğiniz zaman sabah 9 akşam 6 saatleri arasında gelip alabilirsiniz dedi. Yine bir aday arkadaşımız muayene sonucunu başkası alabilirmi diye sordu ve cevap olarak kimlik bilgilerini bırakın, kendisine teslim ederiz dediler.
    İlaveten Green Card teslim süresi eyalet ve bölgeye göre farklılık gösterse de 3-6 hafta arasında olduğunu söyleyebiliriz. Yakın bir arkadaşın geçtiğimiz eylülde giriş yaptı ve 34. Günde green kartı, 36. Günde SSN kartını aldı. Umarım bir fikir verir. Bol şanslar

• Merhabalar soruma yanıt alamadım güncelleyip bir kez daha sormak istiyorum belki bir başkasına da yardımı dokunabilir.

1. Banka hesap dökümü/dekontunu aldıktan sonra bir de 6 aylık hesap geçmişini almak gerekir mi? (İngilizce mi Türkçe mi olmalı?)

2. Yatırılan paranın üstüne bir miktar daha ek yatırmak istenirse 6 aylık hesap geçmişini o zaman mı almak gerekir?

Teşekkür ederim.

• Merhabalar,

Acaba sağlık kontrolünde eksiklikleri kontrol edilen aşıların tam listesi var mı biz de buna göre gidip eksik aşılarımızı sağlık merkezlerinden tamamlayıp gitsek randevudan önce olur mu acaba?

• @kryptonite Teşekkür ederim

• ⭐⭐

@buzzy, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Merhaba,

2022 kazananıyım. Telegram grubuna katılmak için formu doldurmaya çalıştım fakat Avrupa değil Okyanusya kıtası üzerinden kazanmış olduğum için OC olarak formu doldurmak istediğimde kabul edilmiyor. Talihli listesine kendimi eklemiştim fakat EU olarak değiştirilmişim. Telegram kullanıcı ismim Busecaglar. Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

@gucarslan

• ⭐⭐

@i̇brahi̇m, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

2 tane ıslak imzalı banka hesap dökümü aldım sonra bazı kişilerden son 6 aylık hesap geçmişi alın diye yazılar gördüm, hesap geçmişini ekstradan almamız gerekiyor mu, hesap dökümü yeterli olur mu?

Hesap dökümü dediğiniz şeyde ne yazıyor ki? 6 aylık hesap hareketleri yok mu? Yoksa siz sadece güncel bakiyenizi gösteren bir belge mi aldınız?

• ⭐⭐

@nihat26, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Arkadaşlar merhaba
    green card için vize aldıktan sonra Amerika'ya giriş çıkış yapacağım bu green card ın ve ssn numarasını almak ne kadar sürer ne kadarlık bir plan yapmalıyım.teşekkür ederim

Greencardınızın ve ssn in gideceği eyalete göre bu soruların cevabı değişir. 5 aydır greencardı gelmemiş kişiyi de duydum Newyorkta, 3 haftada hem greencard hem ssn gelmiş kişiyi de duydum Florida'da.

• ⭐⭐

@buzzy, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Merhaba,

Buse hanım siz formu eu gibi doldurup notlar kısmına açıklama olarak OC olduğunu yazın gerisini ben halledeceğim 👌🏽

Telegram Kayıt Formu

• ⭐⭐

@i̇brahi̇m, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Merhabalar soruma yanıt alamadım güncelleyip bir kez daha sormak istiyorum belki bir başkasına da yardımı dokunabilir.

1. Banka hesap dökümü/dekontunu aldıktan sonra bir de 6 aylık hesap geçmişini almak gerekir mi? (İngilizce mi Türkçe mi olmalı?)

2. Yatırılan paranın üstüne bir miktar daha ek yatırmak istenirse 6 aylık hesap geçmişini o zaman mı almak gerekir?

Teşekkür ederim.

6 aylık döküm almalısınız zaten. Ankara'da mülakata girecekseniz fark etmez dili ancak İngilizce alma şansınız varsa İngilizce alın.

Hesabınızda daha fazla para göstermek istiyorsanız, tüm paranızı yatırdıktan sonra alın hesap dökümünü.

• ⭐⭐

@mert-karayılan, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Merhabalar,

Acaba sağlık kontrolünde eksiklikleri kontrol edilen aşıların tam listesi var mı biz de buna göre gidip eksik aşılarımızı sağlık merkezlerinden tamamlayıp gitsek randevudan önce olur mu acaba?

Siz istediğiniz kadar tamamlayın, yine yaparlar aşıları 🙂

Çift doz covid19 aşınızı olun, gerisini onlara bırakın derim. Zaten muayeneden en az 1 ay önce canlı aşı olmamalısınız.

• Bu ileti silindi!
  • ⭐⭐

Bu ileti silindi!
  • Yasaklı

@Erkand
    Alıntı yapmadaydın iyiydi. Sen de sil mesajını da kaybolsun dostum. 🙃

• ⭐⭐

@pinar-artemel
    Kişisel numaralarınızı ortalıkta paylaşmayın lütfen.

• ⭐⭐

@ping-pong, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

@Erkand

El alışkanlığı 😊

• Yasaklı

@erkand, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

@Erkand

El alışkanlığı 😊

Forumda ilk mesajı acemi olduğu belli. Wp den uyarıda bulunup nasıl sileceğini tarif edip numarasını rehberimden sildim. Wp sini görünce kaldıracaktır.
    😂

• ⭐⭐

@erkand, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

@Erkand

El alışkanlığı 😊

Forumda ilk mesajı acemi olduğu belli. Wp den uyarıda bulunup nasıl sileceğini tarif edip numarasını rehberimden sildim. Wp sini görünce kaldıracaktır.
    😂

😂 👏

• Merhaba arkadaşlar,

Bir konuyla ilgili başlıklarda aradım özellikle abd yolunda evlilik başlığında ama bir sonuç bulamadım.

2022 green card talihlilerinden biriyim. Malumunuz üzere mülakatlar verilmeye başlandı ve süreç ilerleme kaydediyor. Benim yaklaşık 1.5 senedir birlikte olduğum bir kız arkadaşım var ve henüz evlenmedik. Mülakattan önce evlenmeyi düşünüyoruz. Resmi nikah yapıldıktan sonra nasıl bir yol ile ilerlemeliyiz ? Mülakat maili aldıktan sonra bekar olarak gelmeyeceğimle alakalı konsolosluğa nasıl bir bilgilendirme yapmam gerekiyor ?

Yani sormak istediğim şu resmi nikah kıyıldıktan sonra elçiliğe mail atıp görüşmeye eşimle gittiğimde bir sorun yaşar mıyım sağlık raporu ya da mülakat aşamasında? Bir şeyi eksik yapmak istemiyorum o yüzden soruyorum, kimlere bilgi vermem gerekiyor ne gibi bir hazırlık yapmam gerekiyor... Bu konuda acil bir yardıma ve fikre ihtiyacım var.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

95

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

419.9k

| | | |