Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

Ücretsiz COVID ev test kiti (hane başına 4 + 4 + 8 + 4 + 4 adet)

• ⭐⭐⭐⭐⭐

Bugün itibariyle ABD'deki her ev, devletin resmi sitesinden 4 adet ücretsiz COVID ev test kitlerinden sipariş edebilir.

Bu da direkt USPS linki: https://special.usps.com/testkits

Ev testleri evde hızlıca yapabileceğiniz antijen testleridir ve yarım saat içerisinde sonuç verir. Bu testler PCR testi olmadığından kiti bir laboratuara götürmenize gerek yoktur. Bu testleri;

• ateş, boğaz ağrısı, burun akıntısı, tat veya koku kaybı gibi semptomlar yaşıyorsanız,

• COVID-19 pozitif biriyle yakın temasta bulunmanızın üstünden en az 5 gün geçtiyse,

• Özellikle aşısız kişilerin bulunduğu kalabalık ortamlarda bulunduysanız,

yapmalısınız...

Eğer testiniz pozitif çıkarsa kendinizi diğer insanlardan tecrit etmelisiniz: https://www.cdc.gov/coronavirus/2019-ncov/your-health/quarantine-isolation.html

Size en yakın aşı merkezini bulmak için:

Güncellemeler:

Guncelleme (7 Mart 2022): 2. tur test kitleri siparis verilebilir (hane basina 4 adet)

Guncelleme (16 Mayis 2022): 3. tur test kitleri siparis verilebilir (hane basina 8 adet)

Guncelleme (31 Agustos 2022): 3 tur test kitlerini (4+4+8) henuz almayan kisilerin siparis vermesi icin son 2 gun. Federal odenek bittiginden bu ucretsiz program sona erecek.

Guncelleme (15 Aralik 2022): 4. tur test kitleri siparis verilebilir (hane basina 4 adet)

Guncelleme (25 Eylul 2023): 5. tur test kitleri siparis verilebilir (hane basina 4 adet)

• Sayin @crazycells gectigimiz 2 haftalik surecte ailecek Covid gecirdik. Once ben yakalandim, sonra esim ve oglum. Evde test kitleri kullandik ve ayrica ben PCR testi oldum, sonuclar positive idi. Neyse 2 haftalik bir surecte evde hastaligi ve symptomslarini atlattik.

Soru: Hepimiz bunu atlattigimiza gore, onumuzdeki 6-9 ay boyunca "good to go" olduk mu? Yani dogal olarak immunity olusmus olmasi baglaminda soruyorum?

• ⭐⭐⭐

@mysea Gecmis olsun sayin @MySea

• @mysea Kardeşim çok geçmiş olsun. Umarım ailecek herşey yolundadır.

• Bugün 4lü setten ben de sipariş verdim. Elimizde bulunsun. Salgın heryerde hızlı ilerliyor. Geçen hafta yakınımızdaki kilisede 20 kişi Covid oldu. Rahip ve ailesi dahil.

• Merak ettigim bir konu var. Saklama kodullari nasil olmali ve son kullanma tarihi hakkinda bilgisi olan var midir?

• @mara, içinde söyledi: Ücretsiz COVID ev test kiti (hane başına 4 adet)

Merak ettigim bir konu var. Saklama kodullari nasil olmali ve son kullanma tarihi hakkinda bilgisi olan var midir?

@mara Steril bir muhafazali test kiti olmasi lazim. Normal oda sicakligi kosulunda saklanir sanirim. Kitlerin tarihleri konusunda emin degilim gelince buradan bildiririm.

• Cok tesekurler ayrica gelen mail address proof olarakta kullanilabilir.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@mysea, içinde söyledi: Ücretsiz COVID ev test kiti (hane başına 4 adet)

Sayin @crazycells gectigimiz 2 haftalik surecte ailecek Covid gecirdik. Once ben yakalandim, sonra esim ve oglum. Evde test kitleri kullandik ve ayrica ben PCR testi oldum, sonuclar positive idi. Neyse 2 haftalik bir surecte evde hastaligi ve symptomslarini atlattik.

Soru: Hepimiz bunu atlattigimiza gore, onumuzdeki 6-9 ay boyunca "good to go" olduk mu? Yani dogal olarak immunity olusmus olmasi baglaminda soruyorum?

gecmis olsun sayin @MySea, 2. asiyi veya olduysaniz booster asiyi en son ne zaman oldunuz? Semptomlar tamamen gectikten 3 gun sonra artik tamamsiniz... Yani virusu baskalarina bulastirmazsiniz, ama bazi durumlarda bir sure daha testler pozitif cikmaya devam ediyor, bilginize.

Maalesef 6-9 ay iyimser bir tahmin, eger virus mutasyona ugramasaydi orijinal virus icin bu sekilde bir takvim yapabilirdik, ki calismalar en az 6 ay daha antikorlarin bizi koruyabildigini gosteriyordu... Fakat omikron daha az semptom gostererek daha cok yayilacak sekilde evrildi, bu nedenle ayni sekilde etkisi olmayabilir... Genelde bu tur hastaliklarda semptomlari ne kadar agir gecirirseniz vucudunuzun verecegi tepki o kadar guclu oldugundan dogal bagisikligin etkisi de uzun surecektir... Ama simdilik siz bu dogal bagisikligi 3-6 ay gibi dusunun. Bu yeni varyant henuz yeni oldugundan (ustunden 2 ay gecti), 6 ay sonraki koruyuculugu su an net sekilde soylemek zor. Ayrica bu omikron varyantinin orijinal ve delta varyantina gore cok fazla mutasyona ugrasmis oldugunu da unutmayin, yani bu viruse karsi vucudunuzda olusan antikorlar belli bir sure sonra, belli bir seviyenin altina indiginde diger varyantlari taniyamiyor hale gelecek... O nedenle siz yine de tedbiri elden birakmayin ve korunakli gezin.

Fakat asilardan elde ettigimiz sonuclar, viruse karsi bagisikligimiz hakkinda da bilgi veriyor... Viruse bir kez maruz kalmak bagisiklik sistemini egitiyor ama size uzun sure koruyuculuk vermek icin birden fazla kez maruz kalmak gerekiyor. O nedenle iki doz asi oluyoruz tam koruma icin...

Eger 3. doz asiyi henuz olmadiysaniz, semptomlar tamamen bittikten 3 ay sonra booster asinizi olabilirsiniz, bilginize. Ama 3 aya kadar koruyuculuk yeterli olacagindan asi olmaniza gerek olmayacak. Tekrardan size ve ailenize gecmis olsun.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@mara, içinde söyledi: Ücretsiz COVID ev test kiti (hane başına 4 adet)

Merak ettigim bir konu var. Saklama kodullari nasil olmali ve son kullanma tarihi hakkinda bilgisi olan var midir?

Birden fazla test var onay alan, dolayisiyla hukumetin hangisini gonderecegine gore bu cevaplar degisecek. Ayrica belirteyim ki, herkes ayni kiti almayabilir. Yani size gelen kitin kutusunun ustunde son kullanma tarihi yazacaktir, ayrica tum bilgileri prospektusunde de bulabileceksiniz...

Kanimca son kullanma tarihleri yaklasik 1 yil olacaktir, ama ilgili materyallerin ve sivilarin bulundugu paketleri sadece kullanmadan hemen once acmalisiniz.

Surada FDA tarafindan onaylanmis bir ev test kitinin prospektusunu bulabilirsiniz: https://cacmap.fda.gov/media/152698/download

(BILGILER POSTAYLA ALACAGINIZ KITE GORE DEGISEBILIR!!!)

Screen Shot 2022-01-23 at 1.17.21 PM.png

Bu ev kiti icin saklama kosullarini 2-30 C olarak belirtmisler, baska bir tanesi 15-30 C olarak gordum... Bu da demek ki kitleri serin ve kuru bir yerde saklamaniz lazim; ama kesinlikle oncesinde prospektusunu okumalisiniz...

Kesinlikle buzluga atmamalisiniz, donmamali... Ama saklama kosulu 2-30 C olan bir kiti buzdolabinda saklayabilirsiniz... Ortalama olarak buzluklar -20 C, buzdolaplari ise +4 C'dir... Buzdolaplarinin kapaklari ise genelde 4-10 C arasindadir...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@redsat2000, içinde söyledi: Ücretsiz COVID ev test kiti (hane başına 4 adet)

@mara Steril bir muhafazali test kiti olmasi lazim. Normal oda sicakligi kosulunda saklanir sanirim. Kitlerin tarihleri konusunda emin degilim gelince buradan bildiririm.

Evet, oda sicakligi genel olarak uygundur 🙂 ama odanin nerede olduguna gore sicakligi da degisecek 🙂

Kanada'da oda sicakligi 21 C, New York'ta 24 C, Florida'da 28 C, daha tropikal yerlerde ise 30 C 🙂

• @crazycells, içinde söyledi: Ücretsiz COVID ev test kiti (hane başına 4 adet)

@redsat2000, içinde söyledi: Ücretsiz COVID ev test kiti (hane başına 4 adet)

Evet, oda sicakligi genel olarak uygundur 🙂 ama odanin nerede olduguna gore sicakligi da degisecek 🙂

Kanada'da oda sicakligi 21 C, New York'ta 24 C, Florida'da 28 C, daha tropikal yerlerde ise 30 C 🙂

@crazycells Standart uluslararası oda sıcaklığı 27 C derece Ondan dolayı öyle yazmıştım. Kitlerin Kuru saklama dolaplarında ısıtıcı olan bölgelerden uzak bulunmasında fayda var.Yaz ayları kontrollü akıllı buzdolaplarının rafları kullanılabilir .

• @mysea Ailecek hastalığa yakalanıp geçirmiş olduğunuz için "geçmiş olsun" diyemiyorum.
    Allah, tekrarından ve başka hastalıklardan sizleri korusun.
    Omircron varyantımıydı?

• Herkese iyi dileklerden dolayi tesekkurler!

Ben asiliyim, esim ve oglum asisizlar. Eve Covidi ben getirdim. 😀 Hastalik ve symptoms bende daha agir oldu, yaklasik 10-12 gun surdu. Esim ve oglum da daha hafifti ve sadece 4-5 gun surdu onlarda.

Artik asi olayindan daha cok suphe etmeye basladim 😁😁😁

• ⭐⭐⭐

4 adet test kiti bugun kargo ile elimize ulasti, herhangi bir ucret odemedik.

Son kullanma tarihi Aralık 2022.

IMG_1466.jpg

• Bakalim bizim paketler ne zaman gelecek ? Vaccinemat lar yakinda yerlestirilmeye baslar . BU bir alistirma donemi olcak sanirim

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@mysea, içinde söyledi: Ücretsiz COVID ev test kiti (hane başına 4 adet)

Herkese iyi dileklerden dolayi tesekkurler!

Ben asiliyim, esim ve oglum asisizlar. Eve Covidi ben getirdim. 😀 Hastalik ve symptoms bende daha agir oldu, yaklasik 10-12 gun surdu. Esim ve oglum da daha hafifti ve sadece 4-5 gun surdu onlarda.

Artik asi olayindan daha cok suphe etmeye basladim 😁😁😁

tekrardan gecmis olsun sayin @MySea , sigara kullaniyor musunuz? veya baska solunum yollariyla ilgili rahatsizliklariniz mevcut mu?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

bana da ancak gecen hafta ulasti kitler... mor kare icine aldigim yerden de gorulebilecegi gibi 2-30 C arasinda saklanabilir... Yani evde isi ve isik kaynaklarindan uzak, serin bir kose bu sicakligi saglamak icin yeterli olur...

covid test kits.jpg

• @crazycells Sigara kullanmiyorum. 10 yil once birakmistim.

• ⭐⭐

@mysea geçmiş olsun abi ben şükür hala covid olmadım

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

72

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |