Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• hiç bir neden göstermedilerse , yinede bekleyeceksiniz başka care yok sanırım, kimisi bir ay sonra tekrar başvuruyor alıyor onu anlamak zor , size kalmış isterseniz ynie başvurun , isterseniz 4 5 ay bekleyin.
    Başarılar diliyorum.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@likable B1/B2 Turist Vizesi Hakkında Yardım içinde söyledi:

@serkanist kardeşim dialoğu yukarıda yazdım. @crazycells üstad Ds-160 formunda daha önce Red aldınız mı sorusu var. Tik attığın zaman açıklama kutucuğu açılıyor oraya ne yazmak gerekiyor. Reddedilme sebebimi bilmiyorumki ne değiştiğini nasıl belirteceğim.. Red yedikten bu yana ne değişti..

S
    @serkanist B1/B2 Turist Vizesi Hakkında Yardım içinde söyledi:

@likable geçmiş olsun denemek lazım demiştik belli olmazdı neden boyle oldu bilemem , bir kaç neden olabilir .ama karar vermek zor.
    4 5 ay sonra tekrar başvurun derim.

olmaz, illaki bir kagit vermislerdir size pasaportla beraber. Cok buyuk ihtimal 214(b) oldu sizinki, o kagitta yaziyordur nedeni... Acik acik size soylenmemis olsa da.

• 214(b) verdiler herkese verdiği kağıt başka bişey Yok. Orda da genel bir yazı var. Enazından açıklama yapsaydı. PC’ye bişeyler yazdı onaylamadı.

Peki tekrar başvuracağım zaman Ds-160 formuna ne değiştiğine dair açıklama olarak ne yazmalıyım öneriniz varmı?

@crazycells B1/B2 Turist Vizesi Hakkında Yardım içinde söyledi:

@serkanist kardeşim dialoğu yukarıda yazdım. @crazycells üstad Ds-160 formunda daha önce Red aldınız mı sorusu var. Tik attığın zaman açıklama kutucuğu açılıyor oraya ne yazmak gerekiyor. Reddedilme sebebimi bilmiyorumki ne değiştiğini nasıl belirteceğim.. Red yedikten bu yana ne değişti..

S
    @serkanist B1/B2 Turist Vizesi Hakkında Yardım içinde söyledi:

@likable geçmiş olsun denemek lazım demiştik belli olmazdı neden boyle oldu bilemem , bir kaç neden olabilir .ama karar vermek zor.
    4 5 ay sonra tekrar başvurun derim.

olmaz, illaki bir kagit vermislerdir size pasaportla beraber. Cok buyuk ihtimal 214(b) oldu sizinki, o kagitta yaziyordur nedeni... Acik acik size soylenmemis olsa da.

• ben genel düşüncenin aksine gitmeden vize sonucunun belli olduğuna inanmıyorum. öyle olsa reddedilen kişilerin bir daha ki başvurusunda koşulları değişmediği halde kabul almaması gerekir ama alan var. hatta 4-5 defa reddedilen ve 5-6. başvurusunda alan var. bu işin daha çok konsolosun o gün keyfinin nasıl olduğuna ve evrakları ciddi olarak inceleyip incelemediği ile alakası var bence.

• @likable sizin buraya yazdıklarınızdan ve gitme yollarını aramanızdan göçmen olma ve orada kalma isteğinizi forumda bu yazıları okuyan herkes saniyesinde anlamıştır. Yani ben hemen anlayabildim. Konsolostaki görevlinin daha profesyonel olduğunu düşünürsek mülakat esnasında verdiğiniz cevaplar ses tonu mimik vs gibi etkenlerle bunu 1 dakikada anlamasına şaşırmamak lazım. Bazen evrakları incelemeden bile 1 dakikada vizeyi onaylayabiliyorlar. Mülakatta hımm maaşınız 2750 demişti sanırım. Bunu söylemekle aslında maaşın yetersiz olduğunu belirtmek istemiş. Zira bir uçak bileti bir maaşa eşit nerdeyse. Bazen konsolostakiler turistik gezide de bütçe ve mantık denklemi kurabilirler. Maaşın düşük olması redde etken olmuş olabilir. Şimdi diyeceksinizki emekliler işsizler nasıl alıyor. Onların göçmen olma ihtimali 33y bekar erkeklere göre çok çok düşük ve bir soru işareti oluşturmuyorlar.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@roccorocco sayin @roccorocco 'ya katilmakla beraber sakayla karisik soyle bir bakis acisi da kazandirmak istiyorum...

Vize alan insanlarin buyuk bir kisminin zaten gocmenlik istegi var, bu konuda suphemiz yok 🙂 fakat onemli olan bu istegini saklayabilmek. Yani gocmen olma istedigini en iyi saklayan kisiler vize aliyor diyebiliriz 🙂
    Burada da B1/B2 konusunun en basindaki iletide bahsedilen baglar ortaya cikiyor... O baglar ne kadar kuvvetliyse konsolos "bu kisi geri gelir" diyor...

• @crazycells Katlıyorum .

• @crazycells Benimde bir sorum olucak herşeyi hazırladık ve görüşmeye gidiyorum varsayalım.
    Ben vize görüşmesine giderken işten çıkmadan gideceğim durum onu gösteriyor şimdi iş yerinden dönüş tebliği diye bir durum var diyelim ki onu aldık ama ben gidersem şayet geri dönmeyeceğim planım o bu daha sonrası için nasıl bir sonuç ortaya çıkarır merak ettim sadece ?

• arkadaşlar iyi akşamlar,salı günü randevum var turist vizesi için. Bütün evraklarımı tamamladım ama aklıma takılan bişe var 160 dolar kredi kartıyla online olarak ödedim bunun dekontunu bankadan gidip almamıza gerek varmı yoksa siteden verilen üstünde pin numarası olan dekont yeterlimi ?

• @zeus ds 160 formu ödeme dekontu içinde söyledi:

arkadaşlar iyi akşamlar,salı günü randevum var turist vizesi için. Bütün evraklarımı tamamladım ama aklıma takılan bişe var 160 dolar kredi kartıyla online olarak ödedim bunun dekontunu bankadan gidip almamıza gerek varmı yoksa siteden verilen üstünde pin numarası olan dekont yeterlimi ?

Onu istemiyorlar ama içine dert olduysa randevu ekranını gördüğün yerde ödeme linki var en altta ondan çıktı alabilirsin benim gibi

• @proff01 B1/B2 Turist Vizesi Hakkında Yardım içinde söyledi:

@crazycells Benimde bir sorum olucak herşeyi hazırladık ve görüşmeye gidiyorum varsayalım.
    Ben vize görüşmesine giderken işten çıkmadan gideceğim durum onu gösteriyor şimdi iş yerinden dönüş tebliği diye bir durum var diyelim ki onu aldık ama ben gidersem şayet geri dönmeyeceğim planım o bu daha sonrası için nasıl bir sonuç ortaya çıkarır merak ettim sadece ?

Tebliğ kağıdını al
    Vizeyi al
    İstifa et veya tazminat varsa gereğini sağla 🙂

• @tanti Teşekkürler

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@proff01 B1/B2 Turist Vizesi Hakkında Yardım içinde söyledi:

@crazycells Benimde bir sorum olucak herşeyi hazırladık ve görüşmeye gidiyorum varsayalım.

sayin @tanti ye aynen katiliyorum 🙂 Vizeyi aldiktan sonra dilerseniz isinizden ayrilabilirsiniz.

• Bakın bir çok arkdaşa dedim , onemli olan kişi sizin donup donmeyeceğize bakıyor o kadar basit , para iş kariyer % 10 bile değil bence, genç kız görmek istiyorum bileti var cepte 1500 2000 dolar aile sponsor diyor alıyor. gibi gibi uç noktalar var ama , ben vize veren kişi olsam buna bakarım GERİ DÖNECEKMİ kaçak kalmayackasa neden vermeyim ülkeme turist para harcıyor ve vizeden para alıyorlar hesaplayın bakalım. us ne kadar vizeden para kazanıyorlar 160 dolar vize ücreti yani. o gözle bakmak lazım. ona göre hazırlık yapmak lazım. hele hele gezginlere hiç bir şey demiyorlar.

Mesela ben MSC gemi ile italyaya gittik giderken hırvaistan gittik gemiyle indik adamlar pasaporta bile bakmadı ülkeye girişte gir kaç o zaman avrupaya ama neden çünkü biz turistiz bu kadar basit yani. mesela .

Miamı aktarmalı gemi turları var türkiye çıkışlı verin parasını bakın nasıl veriyorlar. gibi gibi. hocam olay bu kadar basit.

başarılar herkeze.

• @crazycells B1/B2 Turist Vizesi Hakkında Yardım içinde söyledi:

@crazycells Amerikalı bir aile dostumuz var kendisi Edebiyat Profesörü o bana davetiye gönderse vize alma ihtimalim artarmı?

Aynen dosyanin durumuna gore olumlu yansiyabilir, size bir mektup yazsin ve ne yapacaginizi anlatsin.

Misal, eger sizi havalimaninda karsilayacaksa bunu mektupta belirtsin, kendisinde konaklayacaksaniz bunu da kesinlikle belirtsin, eger size bir yerleri gosterecekse nereleri gezeceginizi de eklesin... En azindan basi-sonu belli olan bir gezi plani oldugunu ve sonrasinda geri donme niyetiniz oldugunu gorsunler...

Bu dikkatimi cekti sayin @crazycells. Mektubu islak imzali falan bana postaylami yollamis olmasi gerekir davet edicek kisinin yoksa email de atiyor olmasi yeterli mi? elinizde buna ornek gosterilebilecek bir format oldu mu hic? ben de arkadasimi o formata gore yonlendirsem.

• Merhaba arkadaslar,

Green card ile 1 senedir amerikada yasiyorum. Ablam sanat galerisinde mudur 2000 tl maasi var. Daha once 10 gun icin hollanda gezisi oldu tek vizesi oydu. Bugun turist vizesi icin gorusmeye gitti. Bankada pek bir miktar parasi yoktu ama diyologlar su sekilde gerceklesmis,
    -nicin gidiyorsun
    -turist olarak
    -tanidigin varmi
    -kardesim var
    -nereye gideceksin
    -once new york belki kardesim ilede gorusurum.
    -daha önce tatil için yurtdışına çıktın mı
    -Hollanda
    -ne kadar kaldın
    -1hafta 10gün
    -ne iş yapıyorsun
    -sanat Galerisi yönetiyorum
    -kaç yıldır çalışıyorsunuz
    -6 yıl
    -maaşın ne
    -2.000tl, maaş borduromu gösterebilirim
    -gerek yok
    Malesef vizeniz kabul görmedi şartlarınız uygun değil.

Sizce bu durumun ana sebebi ne olabilir. Parasal bir durum olsa banka dokumlerine bile bakmamislar. Ayrica bir sonraki basvuruda sizce benim burdan ona sponsor olmam daha mi mantikli ya da herhangi bir onerisi olan var mi ? tesekkur ederim.

• @zeus ds 160 formu ödeme dekontu içinde söyledi:

arkadaşlar iyi akşamlar,salı günü randevum var turist vizesi için. Bütün evraklarımı tamamladım ama aklıma takılan bişe var 160 dolar kredi kartıyla online olarak ödedim bunun dekontunu bankadan gidip almamıza gerek varmı yoksa siteden verilen üstünde pin numarası olan dekont yeterlimi ?

Selam görüşme sonucunu bildirebilir misin

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@joejoe Baldızım ve ailesi bizi ziyarete gelmek için turist vizesine başvurdular. Houston'da yaşadığımızdan hiç bahsetmediler, kalacak yer olarak da otel rezervasyonu yaptılar. Vizeleri sorunsuz onaylandı. "Houston'da kardeşim var, onda kalacağız" deseler muhtemelen red alırlardı. Dürüstlük iyi bir şey tabii ama bu durumda dezavantaj yaratıyor.
    Zaten kardeşinin yanına gittiği için red almış, sponsor olmanız durumu daha da kötü hale getirir diye düşünüyorum.

Bu arada, eşimin eski iş yerinden arkadaşı bizi ziyarete geldi. Vizeye başvuru yaparken bize geleceğini söyledi, sorunsuz vizeyi aldı. Ancak bu kişi elli yaşın üstünde, emekli, kendi adına malvarlığı olan biriydi. Genç birinin de durumunu güçlendirmek için adına tapu, ruhsat vb gibi şeyler olması gerekir.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@jade B1/B2 Turist Vizesi Hakkında Yardım içinde söyledi:

@crazycells B1/B2 Turist Vizesi Hakkında Yardım içinde söyledi:

@crazycells Amerikalı bir aile dostumuz var kendisi Edebiyat Profesörü o bana davetiye gönderse vize alma ihtimalim artarmı?

Aynen dosyanin durumuna gore olumlu yansiyabilir, size bir mektup yazsin ve ne yapacaginizi anlatsin.

Misal, eger sizi havalimaninda karsilayacaksa bunu mektupta belirtsin, kendisinde konaklayacaksaniz bunu da kesinlikle belirtsin, eger size bir yerleri gosterecekse nereleri gezeceginizi de eklesin... En azindan basi-sonu belli olan bir gezi plani oldugunu ve sonrasinda geri donme niyetiniz oldugunu gorsunler...

Bu dikkatimi cekti sayin @crazycells. Mektubu islak imzali falan bana postaylami yollamis olmasi gerekir davet edicek kisinin yoksa email de atiyor olmasi yeterli mi? elinizde buna ornek gosterilebilecek bir format oldu mu hic? ben de arkadasimi o formata gore yonlendirsem.

Bu o kadar resmi bir dokuman degil, dolayisiyla illaki islak imza ile gonderilmesi sart degil. Eger kisinin elektronik imzasi (ya da imzasinin bilgisayarda bir kopyasi) varsa onu kullanabilir ve email yoluyla da gonderebilir. Diger bir yol su olabilir, belgeyi yazip imzalayip, renkli sekilde scan'leyip size gondermesi. Siz de kaliteli bir ciktisini alirsaniz orjinal dokuman gibi olur. Ben imzamin scanlenmis halini bilgisayarda tutuyorum, word dokumanin altina koyup sonra pdf'e cevirince resmi bir mektup gibi oluyor. Daha once kardesime vize mulakati icin boyle gondermistim.

Tabii isterse posta ile de gonderebilir ama bu kadar ugrasa gerek yok bence, elektronik olarak gondermesi yeterli.

Format derken, yazi olarak mi diyorsunuz?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@joejoe Bence de sizin sponsorlugunuz cok etki etmeyecek sayin @joejoe .

Ben yazdiklarinizi okuyup sesli dusunuyorum...

• ABD'de gocmen olan bir aile uyesi var -
      Daha once yurtdisina cikmasi +
      Isi var ama maasi yuksek miktarda birikim yapmak icin yeterli degil -

• Ilk soru, gezi amaci... Cevap gosteriyor ki saglam bir plan yapilmamis, New york'a gitme plani var ama sonrasinda ne yapilacagi belli degil. Kardesiyle gorusup gorusmeyecegi de net degil.

• Hollanda'da kalmis oldugu sureyi net sekilde degil de yaklasik sekilde cevaplamis.

• Cok uzun suredir bir iste calisiyor ama is yerinin calisani olmaktan ziyade sahibi gibi duruyor. Maasi tek kisinin yasamasi icin yeterli ama bir ABD gezisi icin birikim yapmaya cok yeterli gorunmuyor, ozellikle de TRY-USD paritesinin bu kadar acik oldugu bir zamanda... bankada cok yuksek miktarda para gosterse bile para kendisine ait olmayabilir...

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

120

40.9k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.0k

| | | |