Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @ygunes munih te ve frankfurt ta Turkiyeye Sunexpress ile yapilan ucuslar var. Bazilari veya hepsi gumrukten Almanya ya giris yapmak gerektiriyor. ABD citizenship veya gc holder olmayanlar bilet alirken bu durumu arastirmalilar.

• Arkadaşlar merhaba,
    Amerikaya ilk uçuşum olacağı için size birkaç sorum olacak;

Uçak biletimi gotogate sitesinden aldım. 15.01.2022 sabah 07:05 Ankara - Frankfurt (Lufthansa) 11:05 Frankfurt -Newjersey newark (Lufthansa) şeklinde olacak.

1- Pcr testi 24 saate indi, cuma günü sabah hastaneden alacağım test sonucu cumartesi için yeterli olacak mı?
    2- Hayat eve sığar uygulamasıyla oluşturduğum pasaportuma tanımlı aşı kartımın çıktısını almam gerekli mi?
    3- Havaalanında Lufthansa firmasından bilet çıktısı almam gerekiyor mu?
    4- Check-in için kaç saat önce orda olmalıyım?
    5- Online check-in gibi birşey gereklimi ?
    6- THY sitesinden baktığımda zorunlu seyahat beyan formu var, bunu çıktı alıp doldurmalımıyım ve ne zaman yapmalıyım?
    7- Bahsettiğim belgeler harici yanıma almamın gerektiği başka belgeler var mı?

Cevaplar için şimdiden teşekkür ederim.

• @emrebo, içinde söyledi: Ucak Yolculugu ve Ucak Bileti

Arkadaşlar merhaba,
    Amerikaya ilk uçuşum olacağı için size birkaç sorum olacak;

Uçak biletimi gotogate sitesinden aldım. 15.01.2022 sabah 07:05 Ankara - Frankfurt (Lufthansa) 11:05 Frankfurt -Newjersey newark (Lufthansa) şeklinde olacak.

1- Pcr testi 24 saate indi, cuma günü sabah hastaneden alacağım test sonucu cumartesi için yeterli olacak mı?
    2- Hayat eve sığar uygulamasıyla oluşturduğum pasaportuma tanımlı aşı kartımın çıktısını almam gerekli mi?
    3- Havaalanında Lufthansa firmasından bilet çıktısı almam gerekiyor mu?
    4- Check-in için kaç saat önce orda olmalıyım?
    5- Online check-in gibi birşey gereklimi ?
    6- THY sitesinden baktığımda zorunlu seyahat beyan formu var, bunu çıktı alıp doldurmalımıyım ve ne zaman yapmalıyım?
    7- Bahsettiğim belgeler harici yanıma almamın gerektiği başka belgeler var mı?

Cevaplar için şimdiden teşekkür ederim.

@emrebo vize turun nedir? GC oldugunu varsayarak cevaplayacagim.
    1- Cuma gunu verdiginiz test gecerli olacaktir.
    2- Moderna, Biontech gibi ABD'nin tanidigi asilari oldu iseniz, asi kartinizin ciktisi yaninizda bulunsun birden fazla kez gostermeniz gerekebilir.
    3- Bilet ciktisini almaniza gerek yok
    4- Esenboga dis hatlar cok kalabalik olmaz. 2 saat once check-in yapmaniz yeterli.
    5- Ucusun ilk kismi Sunexpress, ikinci kismi muhtemelen United olacak. Sunexpress in online check-in sisteminin calsitigini bugune kadar ben hic gormedim. Ucusun ikinci kismi icin ise ilk defa ABD ye gidecekseniz vizenizi sistem tanimaacagindan muhtemelen havaalaninda check-in yapin uyarisi cikacak. Genede check in yapmayi deneyin. Hic degilse geekli belge varsa onu gorursunuz.
    6-Lufthansa online checkinin de gerekli belgeler gozukur.
    7- Yukarida belirttigim gibi ekstra belge istniyorsa checkin ekraninda gorunur. Frankfurtta ABD ucuslarinin oldugu terminalde vizeniz kontrol edilecek ve kisa bir sorguya cekileceksiniz. Seyehat nedeniniz, ne is yaptiginiz nereye gittiginiz gibi sorular sorulacak, strese girmeden sakince cevap verin. Tepki olcup supheli durum ariyorlar.

• @sigmoidalmammal

Turist vizesi ile seyehat edeceğim.

2- 3 doz biontech oldum, aşı kartımı uygulamadan çıkartacağım o zaman.
    5- sizin dediğiniz gibi ilk kısım Sunexpress ikinci kısım United. Bunun sebebi nedir ? sonuç olarak Lufthansa uçakları ile uçacağım doğrudur değil mi ?
    8- toplamda 3 adet pasaportum var 2 şer yıllık, eski 2 tanesi makasla kesik durumda (yenisini verirken öyle yaptılar) amerika vizemde eski olan pasaportumda ama onu kestirmedim tabiki. Bu bir sorum teşkil eder mi? bütün pasaportlarımıda uçuşta yanıma alacağım.

5.jpg

• @emrebo, içinde söyledi: Ucak Yolculugu ve Ucak Bileti

@sigmoidalmammal

Turist vizesi ile seyehat edeceğim.

2- 3 doz biontech oldum, aşı kartımı uygulamadan çıkartacağım o zaman.
    5- sizin dediğiniz gibi ilk kısım Sunexpress ikinci kısım United. Bunun sebebi nedir ? sonuç olarak Lufthansa uçakları ile uçacağım doğrudur değil mi ?
    8- toplamda 3 adet pasaportum var 2 şer yıllık, eski 2 tanesi makasla kesik durumda (yenisini verirken öyle yaptılar) amerika vizemde eski olan pasaportumda ama onu kestirmedim tabiki. Bu bir sorum teşkil eder mi? bütün pasaportlarımıda uçuşta yanıma alacağım.

5.jpg

Oncelikle Almanya turist vizesi ile aktarma kabul ediyor mu, onu bir kontrol et. Covid dolayisiyla turist vizelerine aktarma kabul etmiyorlardi. Takip etmedigim icin son durumu bilmiyorum.

2- Asi kartini ilk ucaga binerken checkin sirasinda isleyecekler. Daha sonra aktarma yaparken tekrar sorabilirler. Dijital olarak da kabul ediyorlar ama cikti olarak da olmasi bi kolaylik olur.

5- Sunexpress Lufthansa ve THY nin alt sirketi. United ve Lufthansa da star allince den codeshare (ortak ucus) yapan firmalar. Lufthansa 4 sene once ekonomik nedenlerle Ankara ucuslarini sunexpress e devretti. Ilk ucunuz Lufthansa adina sunexpress ile. Ikinci ucunuz ise dedigim gibi ortak ucus United ve Lufthansa ayni ucus isin bilet satiyor ve ucusu united gerceklestiriyor. Yemek ve hizmet bakimindan Lufthansa ucuslari daha iyi bence. United da makarna veya kori soslu tavuktan baska yemek gormedim ben 😅 .
    Hostesleri de biraz kabadir. Dedigim gibi United terminalinde vizeni kontrol edip ufak bir sorgudan gecirecekler.

8- En ustte belirttigim gibi turist vizesi ile aktarma yapiliyor ise, vizenin eski pasaportta olmasi sorun teskil etmez. Vizenin tarihinin gecmedigine dikkat et yeter.

• @sigmoidalmammal

şimdi şöyle bir mail geldi ;

Yakında Almanya’ya yapacağınız seyahatinizin sorunsuz geçmesi için sizlere bazı bilgiler vermek istiyoruz.

Almanya uçuşunuzdan önce www.einreiseanmeldung.de linki üzerinden ulaşabileceğini dijital giriş formunu doldurmanızı rica ederiz. Seyahatiniz süresince yanınızda kaydınızı tamamladığınıza dair kanıt bulundurmanız ve talep edilmesi halinde bu kanıtı hava yolu olarak bizlere ve yerel otoritelere sunmanız gerekmektedir.

Buna ek olarak 6 yaş ve üzeri tüm misafirlerimizin, geçerli bir aşı kanıtı sunmaları zorunludur. Daha önce Covid-19 geçirmiş yolcuların tek doz aşı kanıtı sunmaları yeterlidir.

Henüz aşı olmamış veya daha önce Covid-19 geçirmemiş yolcularımızın ülkeye seyahat etmek için geçerli bir sebep sunası zorunludur. İlgili yolcuların varıştan önceki son 48 saat içinde yapılmış antijen testi sonucu veya kalkıştan önceki son 48 saat içinde yapılmış negatif PCR testi sonucu sunmaları ve varışın ardından karantinada kalmaları gerekmektedir.

Ayrıca, Covid-19 kapsamında alınan ek önlemler kapsamında kalkış saatinden en az 3 saat önce gidiş havalimanında hazır bulunmanızı önemle rica eder, havalimanında ve uçuşlarımızda tıbbi maske (FFP2, ventilsiz KN95/N95 veya cerrahi maske) takmanın zorunlu olduğunu hatırlatmak isteriz.

Ülkelere giriş yükümlülükleri, güncel koronavirüs önlemlerimiz ve SunExpress ile uçuşunuz hakkında daha fazla bilgiye her zaman sunexpress.com’dan ulaşabilirsiniz.

Seyahatinizi planlarken bu düzenlemeleri dikkate almanızı önemle rica eder, sizlere SunExpress ile keyifli uçuşlar ve sağlıklı günler dileriz.

SunExpress Ekibiniz

Bu linke girip Türkiye seçtiğimiz zaman şu ortaya çıkıyor ;
    3.jpg

İşleme devam edebiliyorum ama uçuşum cumartesi olduğu için o tarih henüz kapalı seçilmiyor. İnşallah dediğiniz gibi Almanya aktarma kabul etmiyor gibi birşey ortaya çıkmaz...

• Merhaba. Abd ye salı sabah 8.20 de uçağı var kzımın. Pcr testi ne zaman yapmalı en erken. 24 saat mi? 48 saat önce mi testi vermeli? yardımcı olursanız sevinirim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@aysy33 24 saate düştü

• @ayvalik10 Cevabınız için teşekkürler. Ama zaten testi verdikten 24 saate kadar test sonucu çıkıyor. Ya yetişmezse?

• @aysy33 yasadiginiz sehre gore arastirirsaniz ayni gun test sonuclarini veren laboratuvarlar ve hastahaneler mevcut.

• gumrukten gececeginiz havaalaninda hizli test yapan lab olabilir. arastirmanizi tavsiye ederim. ist var oldugunu duydum. izmir de de var. izmir deki 6 saat icinde sonuc veriyor.

• Turkiye saati ile 12:00 pm deki ABD ucusu icin negatif pcr test sonucunu onceki gun saat 12:00 pm de almak kabul olur diye dusunuyorum. Dogru mudur arkadaslar?

• @hasbelkader, içinde söyledi: Ucak Yolculugu ve Ucak Bileti

Turkiye saati ile 12:00 pm deki ABD ucusu icin negatif pcr test sonucunu onceki gun saat 12:00 pm de almak kabul olur diye dusunuyorum. Dogru mudur arkadaslar?

The 1-day period is 1 day before the flight’s departure. The Order uses a 1-day time frame instead of 24 hours to provide more flexibility to the air passenger and aircraft operator. By using a 1-day window, test acceptability does not depend on the time of the flight or the time of day that the test sample was taken.

For example, if your flight is at 1pm on a Friday, you could board with a negative test that was taken any time on the prior Thursday.

Test icin 1 gun kural iyukaridaki gibi. Ucusun oldugu gunden onceki gun verilmis bir test olarak aciklaniyor, ucustan 24 saat oncesi gibi bir ifade yok. Ama ilguzar bir gorevli ile karsilasip sorun yasam ihtimaline karsi imkaniniz varsa 24 saat oncesinde yaptirin.

Ayrica, 1 gun kurali testin sonuclanmasi degil, test orneginin alindigi tarih icin gecerli, hatirlatmak istedim.

Ayrintilar icin link:

https://www.cdc.gov/coronavirus/2019-ncov/travelers/testing-international-air-travelers.html#:~:text=Yes%2C at this time all,documentation of recovery unless exempted.

• Umarim yaza kadar bu PCR test zorunlulugunu kaldirirlar. Oyle de boyle de bulasiyor zaten...

• Bir de maske zorunluluğu kalksa çok iyi olurdu.

• ⭐⭐⭐

Kisitlamalarin kaldirilmasini ya da azaltilmasini isteyecegim en son yer sanirim ucak yolculugu olurdu.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

daha önce yayınladığım bir haberin içeriğinde yazıyordu 5G dolayı amerika da uçuşlar askıya alınacak diye işte bu gün bitti ve beklenen oldu ilk şirket emirates havayolları askıya aldı. Bu yüzden firmaları aramadan sakın uçağa binmeyin.

• @sigmoidalmammal tesekkurler aciklama icin. Anladigim kadariyla ucustan onceki gunun tarihine bakacaklar. Ucustan onceki gun herhangibir saatte alinmis pcr test sonucunu kabul edecekler. Bu da yolculara belki yarim gun daha flexibility saglayacak. En azindan bu iyiymis. Ancak verdigin linkte mesajindaki ingilizce ifadeyi goremedim. Belki diger linklerdedir.
    Tesekkurler.

• @hasbelkader alt basliklarda "Timing Requirements" altinda yaziyor .

Benzer Başlıklar

• 8
  • 11
  • 50
  • 1
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

94

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |