Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Bugün ilk defa Temmuz'da belgelerini gönderen birinin EAD'sinin onaylandığını gördüm. AOS paketini 12 Temmuz'da göndermiş, genelde hep Haziran ayında gönderenlerinki bu aralar onaylanıyordu, bu da ilk oldu. Bu uygulama bana umut basıyor resmen 🙂

• @btxtr aaaa iyi ki soylediniz ben bunu birarastirayim tamam esim kazaniyor ama ben de insan gibi kazansam da guzelce her istedigimizi aslak fena mi olur ? rahatca alamiyorum rahatca gecinemiyorum gayet net. ayda 8-9 bin dolar alacagim isler kacti yazik degil mi ? herkes bi hevesle ariyor ne sirketler aradi simdi ben evden calisip bu kadar para yapsam vergi de odesem fena mi olurdu ? yazik vallahi

• @btxtr peki nereden gonderilmis ? ben de eylulde yolladim temmuz bu aysa agustos subatta benimki de martta onaylanir herhalde ben de o civarda bekliyordum.

• @buay gecmis olsun. peki size bir cevap tarihi verildi mi ? iste 30 is gunu icinde donucez vs

• @btxtr aaa gervekten mi ? bende mailler falan var londradaki genel mudurlukten bile arandim mailler geldi. onlari ekleyip kanitima koymali miyim ? yani nasil yapmam gerekir ? hazir onlar cevap vermeden once bir seyler yapsaydim. haftaya bugun kanitimin incelenecegini umuyorum.

• @mazk2104 Maalesef aylar surebildigini soyledi. 1 ay gecti mulakattan bekliyoruz. Sadece seyahat iznimi kullanma giriste sorun yasayabilirsin dedi.

• @buay tuh insallah bir an once guzel sonuclar alirsiniz dua edicem

• @mazk2104, içinde söyledi: ABD Vatandasi ile Amerika'da evlenip Green Card almak

@btxtr aaa gervekten mi ? bende mailler falan var londradaki genel mudurlukten bile arandim mailler geldi. onlari ekleyip kanitima koymali miyim ? yani nasil yapmam gerekir ? hazir onlar cevap vermeden once bir seyler yapsaydim. haftaya bugun kanitimin incelenecegini umuyorum.

Şurada ayrıntılı bir şekilde anlatmışlar:

• @mazk2104 Bu arada bu onay alan arkadaş belgeleri faks ile gönderdiğini ve her sabah aynı saatte arayıp darladığını söyledi. Ben galiba uğraşamam zaten 6 ay beklemişim, 10 tane falan iş teklifi duruyor kenarda, bir iki aya gelir diye düşünüyorum. Bugün 44 case daha onaylanmış, benim sıram 370'ten 320'lere falan geldi doğruysa, uygulamanın pro version'ında gördüm.

• @btxtr hemen bu basliga bakiyorum. ben de aramak istiyorum fakar cok ezik bi hale burunuyorum cok sert konusuyorlar kadini da erkegi de bildigim ingilizceyi de unutuyorum darlamaktan korkuyorum. keske darlasam da yapsalar isimi. insallah dogrudur siraniz. kac gun icinde 50 sira geriledi ? bir de bu uygulama guvenli mi ? ben sizden sonra indirdim ama esim receipt numarami ekletmedi 🙂

• @mazk2104, içinde söyledi: ABD Vatandasi ile Amerika'da evlenip Green Card almak

@btxtr hemen bu basliga bakiyorum. ben de aramak istiyorum fakar cok ezik bi hale burunuyorum cok sert konusuyorlar kadini da erkegi de bildigim ingilizceyi de unutuyorum darlamaktan korkuyorum. keske darlasam da yapsalar isimi. insallah dogrudur siraniz. kac gun icinde 50 sira geriledi ? bir de bu uygulama guvenli mi ? ben sizden sonra indirdim ama esim receipt numarami ekletmedi 🙂

Valla bilmiyorum arkadaşım, ben 2 tane case tracker app kullanıyorum 🙂 Benim gariban receipt numaramı kim ne yapsın 🙂 Bugün 44 case onaylanmış, dün de 20 kadar onaylanmıştı. Bunlar tabi uygulamaya kayıtlı 500k kullanıcının verilerine göre (doğruysa). Ama insanlar da sürekli post atıp duruyor zaten onaylandım onaylandım diye, o nedenle doğru olduğunu düşünüyorum. Bir de bir nebze kronoloji gördüm yani bu sayede, hep Haziran ayında başvuranlar onaylandı. Bir iki tane Temmuz onaylandı, bekliyoruz bakalım. Olmadı ben buradan update'lerim seni 🙂

• @btxtr ayyy cok cok tesekkur ederim. ben eylulun ilk haftasinda gordum gorunuse gore eylule yakinda gececekler gibi duruyor. Ne dersin sence bu hizlandirma islemini yapayim mi ?

@btxtr ayyy cok cok tesekkur ederim. ben eylulun ilk haftasinda gordum gorunuse gore eylule yakinda gececekler gibi duruyor. Ne dersin sence bu hizlandirma islemini yapayim mi ?

EAD almak ortalama 7-8 ay sürüyor belli ki. Bence sen istiyorsan dene derim. Ya benim karakterime uygun değil darlamak, o yüzden ben bekleyeceğim. Gidip birine bela olamam yani her gün her gün, olana da saygı duyuyorum ama 😃

• @mazk2104 Cok tesekkur ederim.🙏🏻

• @btxtr yok vallahi bela olmak degil de bi hizlandirma denenebilir. turkiyede buyuk bi sirkette calisiyordum iyi is iyi maas iyi konum buraya geldim ezik oldum. sacma sapan sorunlarin icine dusuyorum sonra da iste ben calissaydim benim titrim olsaydi kimse bana boyle yapamazdi seklinde aglamaya basliyorum. uzun suredir calisamiyor olmak benim psikolojimi iyice bozdu anlayacagin. sanirim bugun denemeye gidiyorum ben bunu.

@btxtr yok vallahi bela olmak degil de bi hizlandirma denenebilir. turkiyede buyuk bi sirkette calisiyordum iyi is iyi maas iyi konum buraya geldim ezik oldum. sacma sapan sorunlarin icine dusuyorum sonra da iste ben calissaydim benim titrim olsaydi kimse bana boyle yapamazdi seklinde aglamaya basliyorum. uzun suredir calisamiyor olmak benim psikolojimi iyice bozdu anlayacagin. sanirim bugun denemeye gidiyorum ben bunu.

Umarım sonuç alırsın, onay alan kişi bütün büyük harcamalarının faturalarını ve aldığı iş tekliflerini kanıt olarak gönderdiğini söylemişti. USCIS kendi sitesinde de hangi nedenlerle hızlandırma yapabileceğini açıklamış, oraları iyice okuyup öyle yapmanı öneririm. Bir gelişme olursa lütfen hemen paylaş, takipteyim 🙂

• @btxtr tmamdir esim gelince once onu bi aratip okutucam o daha bi emin olsun sonra yaptim mi yapmadim mi cevap aldim mi bildirecegim ben de senin caseleri takipteyim 🙂 cok tesekkur ederim tekrardan

• @btxtr Merhaba esimi arattim kanita ne zaman cevap verilecegini bilmediklerini bugun mail atacaklarini o mailin da 30 is gunu icinde cevaplanacagini soylediler. hizlandirma isi icin de yardimci olan kadin paramiz bize yetmiyor gibi bi sebep koydu. yakinda sizden kanit isteyecekler niye para yetmiyor ne oduyorsunuz ikna olurlarsa is iznini erken verebilirler dedi. bu hizlandirma isine de 7 is gunu icinde yanit gelecegi soylendi. bekleyelim bakalim ne olacak.

• Merhabalar 100 gündür amerikadayım
    Dün kız arkadaşımla evlendik
    Kız arkadaşım Türkiye’ye dönmemi istemiyor
    Türkiye’deki işimden izin alıp buraya gelmiştim
    Sorularım:

1)AOS ile sürece devam edersem
    Toplam avukatlık ücreti, hastane ücreti vs ne kadar oluyor tahmini ?
    Yani benim cebimden çıkacak toplam para ortalama ne kadar olur?Bunları yazabılır mısınız

4 aydır maaş alamıyorum, bir an önce çalışma izni almam gerekiyor burda kalacaksam.Türkiyede kardeşimin paraya ihtiyacı oluyor ben ise burdayım ona para bırakmıştım.
    AOS ile burda kalırsam çalışma izni ortalama kaç ayda gelir?(Kesini kimse bilmez ben ortalamayı soruyorum)

3)Bir de İngilizcem orta seviye.Mülakatlar sırasında Türkçe destek alabiliyor muyuz?
    Bunları avukatlar mı sağlıyor, yoksa ofis mi, yahut kendimiz mi tercüman bulmamız gerekiyor?

Süreç hakkında bilgisi olan arkadaşlar destek verirse müteşekkir olurum

@btxtr Merhaba esimi arattim kanita ne zaman cevap verilecegini bilmediklerini bugun mail atacaklarini o mailin da 30 is gunu icinde cevaplanacagini soylediler. hizlandirma isi icin de yardimci olan kadin paramiz bize yetmiyor gibi bi sebep koydu. yakinda sizden kanit isteyecekler niye para yetmiyor ne oduyorsunuz ikna olurlarsa is iznini erken verebilirler dedi. bu hizlandirma isine de 7 is gunu icinde yanit gelecegi soylendi. bekleyelim bakalim ne olacak.

Paramız bize yetmiyor biraz iddialı olmamış mı ya? 🙂 Umarım sponsorluk açısından olumsuz bir intiba yaratmaz. Ben de bugün "Ask Emma"yı kullanmanızı önerecektim. Birkaç kişi Ask Emma'yı kullandıktan 1 hafta sonra approved olduğunu söyledi. Ben bugün denedim ama bana sizin case'iniz zaten "actively being reviewed" durumunda o nedenle expedite yapamayız dedi. Expedite, bir officer'ın bir case'i review etmesini sağlamak içinmiş. Bunu da paylaşmış olayım ^^

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

89

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |