Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @megatron ahahahah 😃

• Arkadaşlar şu anda mülakat verme işi direkt olarak Elçiliğe bağlı olduğuna göre KCC yoğunluk vesaire bunlar artık bahaneden çıktı. Açıkcası forum adminlerininde bilgisiyle ve yönlendirmesiyle save diversty visa gibi abd ankara elçiliğini etiketleyerek süreçte ki duraksamaya bir cevap alabiliriz. Bu konu hakkında düşüncelerinizi ve fikirlerinizi görmek isterim

• @beyc süreç yavaş ilerliyor ama sizin gibi düşük CN’li tahlillerin çokta panik yapması bence gereksiz. Geçen sene en ölü halde bile sizin numarayı geçtiler.

• @gamefry panik değilde , doğru gitmeyen birşeyler var düşüncesi diyelim cn ye göre ayırmama taraftarıyım insanları süreç genel anlamda yavaş işliyor hep beraber ses getirebilirsek belki herkes için fayda sağlarız

• Ben başladım etiketlemeye ve yazmaya elçiliğe. Hepimiz Twitter'dan yazalım. Günde herkes bir kaç tweet atsa, konsolosluğun attığı postaların altında sürekli bu konuyu sorsa belki biraz tepki aldıklarını hissederler. En azından bu sorun dile getirilmiş olur.

• Her gun hem tweeterdan hem de instagramdan yaziyorum. Hepimiz destek olalim ve hergun yazalim. Eger israrli olur isek mulakatlarimiz olacak, umutlu olalim. Israr edilince calisma sekillerini degistiriyorlar

• Greencard süreci için yorum & etiket olarak desteklerinizi bekliyoruz.

Büyükelçilik Hızlı bağlantı :

https://twitter.com/USEmbassyTurkey

• evet arkadaşlar herkes yorum atarsa çok iyi olur twitter ve instagramdan bütün postlara yorum ve ankarayı twitterdan etiketleyerek sesimizi duyurabiliriz desteğiniz çok önemli bu hepimiz için o yüzden katılım sağlarsanız herkes için belki birşey başarabiliriz.

• @ouzgngr çok doğru.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ozgen, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Arkadaşlar merhaba

Ben çifte vatandaşım. Türkiye ve Arnavutluk vatandaşlığım var. Arnavutluk vatandaşı olarak mülakata Tiran'da gireceğim.

Eşim çifte vatandaş değil, sadece Arnavutluk vatandaşı. Onun belgeleri sadece Arnavutluk tarafından alınacak.

1 çocuğumuz var, 7 yaşında çifte vatandaş.

Kendim ve çocuğumuz için Türkiye tarafından hangi belgeleri almam gerekir?

merhaba.
    ilgili iletideki belgeleri mülakata gireceğiniz ülkenin dilinde ya da yeminli ingilizce tercüme olarak almanız gerekli.

• Herkese selamlar, sosyal medyada başladığımız farkındalık kampanyasına destek olarak mülakat süreçlerinin hızlandırılmasında katkıda bulunabilirsiniz. Ben çok göze batmayacak sayıda, kişisel hesabımdan ara ara yazıyorum. Belli bir sayıda yazdığımız sürece en azından gündeme geleceğine ve her ay 10-15-50-100 neyse fazladan mülakat verilebileceğine inanıyorum. Sosyal medyaya bakan arkadaş öğle yemeğinde bile "çok yazmaya başladılar" dese amacımıza yaklaşmış olma ihtimalimiz var diye düşünüyorum 🙂

Kasım ayında sadece 1 DV vizesi verilmesi hayalkırıklığı oldu. Önümüzde hala uzun diyebileceğimiz bir zaman var. Tier kalktı, evrak gönderimi ve onayı kalktı; sevindik. Ancak henüz bize yansımaları olmadı. Her ay alacağımız 3-5 fazla mülakat bile önemli. Süreci sorunsuz tamamlayacağımıza inanıyorum.

• Greencard süreci için yorum & etiket olarak desteklerinizi bekliyoruz.

Büyükelçilik Hızlı bağlantı :

https://twitter.com/USEmbassyTurkey

• @gucarslan Hocam, öncelikle, Yanıtınız için teşekkür ederim, Talep gelmiş maili görmemişim 29/11/2021'de evrak talep maili gelmiş ben yeni gönderdim evrakları, Alındı maili geldi, Numaramda 76xx, bir aksilik olur mu ? Gecikmeden kaynaklı ? Teşekkürler.

• @gucarslan, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

nuzda sadece mülakat maili alacaksınız.

Hocam Selamlar, Cut-off olarak 10000 Yazılmış avrupa için benim sıram 7000'lerde ama mail gelmedi, ayrıca KCC'den evrak talebi geldi, evrakları gönderdim. Onay bekleyeceğim herhalde ?

• Mevcut durumda Telegram ve forumda onlarca varsayım, beklenti, temenni, tahmin, öngörü v.s. herkes bir şeyler söylüyor. Şimdiye kadar hiçbiri de tutmadı açıkçası. Gerçeklikten yola çıkarsak benim analizimde şu;

• Ankara nın tam kapasite çalışmadığı biliniyor.
    • Haklı olarak Amerikan vatandaşlarına ve yakınlarına öncelik verdiği belli.
    • Çalışmadığı zamanlarda ki biriken dosya sayısı da az çok geçmiş yıllara göre bilinebilir.
    • 20-21 süreçleri ortada.
    • Sonuçta bir şeyler yapıldı HİÇ BİR FARK YARATMASA BİLE.(tier iptal , göçmen olmayan vizelerin kaydırılması v.s. ).

Bu durumda dv mülakatlarının yetişmesini beklemek çok iyimser geliyor bana.
    Ama bide "Build Back Better" yasa tasarısı var 20-21 leri de ilgilendiriyor. 22 ler için ne getirir bu tasarı bilmiyorum. Şuan için bana mantıklı gelen tek şey bu tasarı. Bunun için bir başlık açılacaktı adminler den bekliyorum. Son durum nedir bence bu tasarıyı da konuşmalıyız.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@mozturk228 dediğiniz gibi bununla ilgili bir başlık açılacak ancak; şunu belirtmek isterim ki bu tasarı sadece DV2017 ~ DV2021 mali yıllarını kapsıyor.

yani BBB'den DV2022 için fayda getirmesini beklemek çok sağlıklı olmayacaktır.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@sait-alay, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

@gucarslan Hocam, öncelikle, Yanıtınız için teşekkür ederim, Talep gelmiş maili görmemişim 29/11/2021'de evrak talep maili gelmiş ben yeni gönderdim evrakları, Alındı maili geldi, Numaramda 76xx, bir aksilik olur mu ? Gecikmeden kaynaklı ? Teşekkürler.

ilk olarak lütfen sürecinizi imzanıza taşıyın.
    iletide de yazdığım gibi KCC evrak isteme / onay süreci artık yok, sadece mülakat maili bekleyeceksiniz.

diğer iletimde de söylediğim gibi bu iletiyi okuyun.

• Teşekkürler, bilgi için.

• @mozturk228 dediğiniz gibi tecrübeli arkadaşlar, özellikle sayın adminler olumlu düşünmemiz gerektiğini söylüyor, isterlerse bir kaç haftada hepimizi temizleyeceklerini dile getiriyorlar ama şu da bir gerçek ki süreç şu an aşırı yavaş bile değil, neredeyse hiç ilerlemiyor. Ocak ayının ilk haftası da tamamen boş geçti. Bekleyip görmekten başka çaremiz yok.

• Süreçte yaşanan tıkanıklığın kaynağı olarak olarak Omicron varyantının çok hızlı yayılmasını ve ABD'nin de kasıtlı olarak ülkeye dışarıdan insan gelmesini engellemeye çalışmasını gösterebilir miyiz ? Başka sebep gelmiyor çünkü aklıma.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

128

40.6k
Kullanıcı

4.4k
Konu

423.8k

| | | |