Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @Sono Tesekkur ederım, gruptan arkadaslar da yardımcı oldu. Ben bır sey daha sorabılır mıyım ? Bankadan gelen çek ıle mı yapalım odemelerımızı yoksa kredı kartı alıp mı devam edelım odemelere

• ⭐⭐⭐

@BelmaSarvan kredi kartıyla ya da debit kart ile ödeme, ya da Zelle ile para transferiyle ödeme gibi seçenekler varsa, çek kullanmanıza gerek yok.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@alrzblgn, içinde söyledi: Bankacılık Sistemi ve Banka Hesap Çeşitleri

Merhaba, 2013 yılında WAT yaparken wells fargo’da paycheck hesabım vardı. Ve belli bir miktar eksi bakiyeye izin veriyordu. En son Türkiye’deyken bu hesaptan para çektim. Yıllarca önemsemedim ama son günlerde aklıma takıldı. Sitesine girdiğim zaman hesap açılırken verdiğim SSN ile giriş yapmayı deniyorum olmuyor. Debit kart numarası vs. ile de hesap bilgilerime ulaşamıyorum. Bankaya borcum mu var yoksa içerde param var öğrenemiyorum. Konu ile ilgili yardımcı olabilecek, bilgi verebilecek bir forumdaş var mıdır?

Dediginiz sekilde olan hesaplar belli bir sure sonra kapaniyor; o nedenle sizin hesabiniz da kapanmistir diye dusunuyorum.

Wells Fargo'nun customer service'ine ulasip bu sorulari sorabilirsiniz; en net cevabi onlardan alirsiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@BelmaSarvan, içinde söyledi: Bankacılık Sistemi ve Banka Hesap Çeşitleri

@Sono Tesekkur ederım, gruptan arkadaslar da yardımcı oldu. Ben bır sey daha sorabılır mıyım ? Bankadan gelen çek ıle mı yapalım odemelerımızı yoksa kredı kartı alıp mı devam edelım odemelere

hangi odemelerden bahsettiginize bagli...

Eger ek ucret almadan kredi karti kabul ediyolarsa o sekilde yapmaniz en mantiklisi olur kanimca. Kabul edilmeyen yerler icin (misal kira vs. ) cek kullanabilirsiniz.

• @crazycells teşekkürler

• @cnpist NJ de birkac bankaya sordum. SSN ve adres prove olmadan yapamayiz diyorlar. ITIN numarasi da olabilir ancak alinmasi biraz mesakatli sanirim. Adres nasil olacak? 4 sene once MA de yasarken Santander Bank ta musteri temsilcisi turist vizesiyle hesap acabileceklerini soylemisti. Keske o zaman halletseydim o isi...

• @hasbelkader su anki yasal durumunuz nedir, bilmedigim icin soruyorum. biz ilk acarken, ssn arkadasın adresine gelmisti ve ssn'in geldigi adresi gosterdik ama ssn zarfını da adres proof olarak gosterdim.

• vatandasligim var ancak turist vizeli kardesime banka hesabi actirmak istiyorum. turist vizeli olanlara ssn vermiyorlar. o yuzden yabancilara verilen ITIN numarasi gerekiyor. adres icin de baska bir yol bulmamiz gerekiyor. benim adresimi kullanabilmesi icin proof istiyorlar. malesef onu saglayamiyoruz.

• @hasbelkader anladim. kardesinize yasal bir kurumdan evrak gelirse proof of adress oluyor. size kolay gelsin .

• @cnpist tesekkurler

• @crazycells tesekkur ederım. Kira gas tmobıle gıbı odemelerden bahsetmıstım. Kredı skoru ıcın hangısı etkılı dıye ama sanırım kredı kartı daha etkılıymıs degıl mı

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@BelmaSarvan, içinde söyledi: Bankacılık Sistemi ve Banka Hesap Çeşitleri

@crazycells tesekkur ederım. Kira gas tmobıle gıbı odemelerden bahsetmıstım. Kredı skoru ıcın hangısı etkılı dıye ama sanırım kredı kartı daha etkılıymıs degıl mı

Evet, su an icin fatura veya kira odemeleriniz kredi skoruna etki etmiyor.
    Ancak bunlari kredi karti ile oderseniz, kredi skorunuza etki eder.

• Bu ileti silindi!

• Merhaba, yeniden bir sorum olacak. Bir arkadaşım kendi kredi kartından ek kart çıkartacak benım adıma. Ekstrem ve ödemelerimi kendisi takip edecek 3-4 ay boyunca. Böyle bir şeyi kendisi teklif etti bana. Ssn numaramız henüz gelmediği için. Bu kartı ben kullanmak istersem şimdi kendi kredi skorumu etkileyecek mi,yoksa kullandıkça sadece arkadaşımın skorumu yükselecek.

• ⭐⭐⭐

@belmasarvan Ek kart almanız, sizin kredi skorunuza etki edecektir. Ama SSN’inizin olmamasi, kredi puanının oluşumu ve takibi açısından bir olumsuz yaratabilir - kullanıcıların tekil olmama durumu gibi. Bu yüzden bir an önce SSN’inizi almaya bakın. Ama SSN’iniz olsa da, ek kart almanız, sizin kredi puanınız oluşana kadarki süreci daha rahat ilerlemenizi sağlar.

• @sono ssn ofisine gittik iki hafta içinde geleceğini söyledi. Bir haftası geçti sanırım haftaya gelmiş olacak. Ama bu ek kredi kartlar geldi az önce elimizde. Kullanmamız bize artı olacak yani ek kart bile olsa. Peki ssn gelince yine kart sahibine mi bildirim mi yapmamız lazım ssn bildirmesimi lazım bankasına ?

• ⭐⭐⭐

@belmasarvan Bildirmesinde fayda var evet.

• @sono Teşekkur ederım.

• @sono birşey daha soracağım müsaitseniz. Birinin adına ek kart ile mi kullanalım kredi kartını yoksa kendi adımıza deposit verip mi alalım kredi kartını? İkisi de kredi skorunu aynı derecede etkiliyor ise ek kart ile gelen kartları kullanacağız. Ama kendimiz alırsak bu daha çok etkiliyse o zaman depozito verip kredi kartı çıkaracağız

• ⭐⭐⭐

@belmasarvan Ek kart da sizin adınıza düzenleneceği için temelde ikisi arasında fark olmaz. Ama genelde herkes nakit bölmeli - secured kart alarak başlıyorlar ABD’deki hayatlarına. Öyle de yapabilirsiniz.

Benzer Başlıklar

• 6
  • 2
  • 2
  • 6
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

110

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |