Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@aliozby, içinde söyledi: K1 vizesi (Nişanlılık Vizesi)

Herkese iyi forumlar,
    3 yıldır konuştuğum kız arkadaşımla Amerika da yaşama kararı aldık kendisi Amerika vatandaşı bunun için en uygun yol k1 vizesi olduğunu öğrendik fakat bir sürü danışman sadece soru sormaya dünyanın parasını istiyor. Danışman ya da avukata para vermeden gerçek cevaplar alabileceğim birisi çıkar mı ? çok teşekkürler şimdiden

Hayirli olsun, danisman veya avukata gerek yok.

Sorularinizi bu baslikta sorabilirsiniz.

I-129F formunu doldurup USCIS'e gondererek sureci baslatabilirsiniz: https://yesilkartforum.com/forum/post/3067

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Aslan1905, içinde söyledi: K1 vizesi (Nişanlılık Vizesi)

Arkadaşlar merhaba birkaç hafta içerisinde bizde süreci başlatacaktık fakat bugün kız arkadaşımdan kötü bir haber aldım kendisinin ağır bir hastalığı ve ameliyat edilmesi gerektiği durumunu öğrendik yani kısaca bu k1 vize süreci 1 yıl gibi bir zamanı bulabilir benim bu zor zamanında yanında olmam gerekli yapabileceğim bir durum var mı acil vize randevusu veya sağlıklı ilgili başka bir vize türü var mıdır ? Kendisi doktorlardan bir belge veya mektup tarzı bir yazı felan alsa işimize yarar mı ?

Gecmis olsun. K1'e basvuru yapip hizlandirmayi mi planliyorsunuz? Yoksa turist vizesi ile mi kendisini ziyaret etmeyi planliyorsunuz?

• Aranıza yeni katıldım Herkese merhabalar,
    Nisan ayı nişan yapacağım. Süreç ve Nişamlımın getirmesi gereken evraklar hakkında bilgi almak için foruma üye oldum. Yardımı dokunacak tüm arkadaşlaara sonsuz teşekkür ederim şimdiden

• @crazycells Teşekkür ederim hocam çok sağolun. En kısa sürede en doğru yol ne olacak ise onu yapmak istiyorum. Şuan herhangi bir vizem yok .En mantıklısı k1 başvuru yapıp hızlandırmak gibi yanılıyor muyum ama onu da tam olarak nasıl yapmalıyız ve onaylanırsa da ne kadar bir sürede olur bilmiyorum. Yardımcı olup yol gösterirseniz çok sevinirim. Durum biraz ciddi ve kaybedecek pek bir zamanımız yok.

• @benimkedimcaz nişanınızı türkiye’de yapacak ve nişanlınız amerika’dan gelecekse, sizin ona vermeniz gereken evraklar olabilir. Fotoğrafınızı, pasaportunuzun kopyasını, nufüs kayıt örneği gibi belgeleri ona verebilirsiniz. Pasaport ve nufüs kayıt örneği gerekli olmasa da bence yine de onda bulunması ilerde sizi gereksiz zaman kaybından koruyabilir. Nişanınıza kadar bence dosyanızı hazırlayın ve nişan olur olmaz hemen başvurunuzu yapın. Nişanlınız eğer dosyaları erkenden hazırlarsa sizin imzalamanız gereken belgeleri getirebilir ama onlarıda aslında ilerde imzalayıp scan edip ona da atabilirsiniz.

• Love Story Letter taslağı örneği var mıdır yoksa kendimiz doğaçlama yazabilir miyiz ?

• @Rmyss selamlar ready olunca DS-160 formunu doldurup kendimiz randevu tarihi alma olayını F2a kategorisinde de yapabiliyor muyuz ?

• ⭐⭐

@Aslan1905 doğaçlama yapabilirsiniz.

• Merhaba arkadaşlar,

Dosyam dün itibari ile Ready oldu. Kısa süre önce işlemleri tamamlamış arkadaşlar bana diğer işlemlerle ilgili bilgi verebilirler mi ?

Ayrıca hangi belgeleri hazırlasam iyi olur?

bazı arkadaşlar evrakları hazırladığını iletmiş ama ben göremedim. iletirseniz sevinirim

• ⭐⭐

@FerhatO şimdi ds 160 ı doldur ve konsolluktan randevu al. Eğer boş gün varsa vize harç yatırıp randevu alabilirsin bu arada konsolosluktan randevu maili geldi mi ? Bu gelmediyse kendiniz mail atıp randevu talep edin dosyanızin ready olduğunu belirterek

• @FerhatO, içinde söyledi: K1 vizesi (Nişanlılık Vizesi)

Merhaba arkadaşlar,

Dosyam dün itibari ile Ready oldu. Kısa süre önce işlemleri tamamlamış arkadaşlar bana diğer işlemlerle ilgili bilgi verebilirler mi ?

bazı arkadaşlar evrakları hazırladığını iletmiş ama ben göremedim. iletirseniz sevinirim

Hazırlanan evrak olarak yine aynı şekilde ilişki kanıtlarınız , size sponsor olacak kişinin sponsorluk formu nişanlınız veya bir başkası. Diğer evrakları konsolosluk sitesinden bakabilirsiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@benimkedimcaz, içinde söyledi: K1 vizesi (Nişanlılık Vizesi)

Aranıza yeni katıldım Herkese merhabalar,
    Nisan ayı nişan yapacağım. Süreç ve Nişamlımın getirmesi gereken evraklar hakkında bilgi almak için foruma üye oldum. Yardımı dokunacak tüm arkadaşlaara sonsuz teşekkür ederim şimdiden

Simdiden tebrikler. Su iki iletiyi inceleyin:

https://yesilkartforum.com/forum/post/3067

https://yesilkartforum.com/forum/topic/274/k1-vizesi-nişanlılık-vizesi/3078

sayin @runaslan 'in iletisinde belgeleri ayrintili bir sekilde bulabilirsiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Aslan1905, içinde söyledi: K1 vizesi (Nişanlılık Vizesi)

@crazycells Teşekkür ederim hocam çok sağolun. En kısa sürede en doğru yol ne olacak ise onu yapmak istiyorum. Şuan herhangi bir vizem yok .En mantıklısı k1 başvuru yapıp hızlandırmak gibi yanılıyor muyum ama onu da tam olarak nasıl yapmalıyız ve onaylanırsa da ne kadar bir sürede olur bilmiyorum. Yardımcı olup yol gösterirseniz çok sevinirim. Durum biraz ciddi ve kaybedecek pek bir zamanımız yok.

Evet, bence de bu durumda en ideali K1 nisanlilik vizesine basvuru yaparak surecinizi baslatmak olur. Surec icin su iki iletiyi incelemenizi tavsiye ederim, daha sonra ise sorularinizi bu baslikta sorabilirsiniz.

https://yesilkartforum.com/forum/post/3067

https://yesilkartforum.com/forum/topic/274/k1-vizesi-nişanlılık-vizesi/3078

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@bologna, içinde söyledi: K1 vizesi (Nişanlılık Vizesi)

@Rmyss selamlar ready olunca DS-160 formunu doldurup kendimiz randevu tarihi alma olayını F2a kategorisinde de yapabiliyor muyuz ?

Hayir, F2A gocmen vizesi icin randevuyu konsolosluk (veya NVC) verip sizi bilgilendiriyor. Ayrica gocmen vizeler icin DS-260 formu doldurulacak.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@FerhatO, içinde söyledi: K1 vizesi (Nişanlılık Vizesi)

Merhaba arkadaşlar,

DS160 formunu doldurup su sayfadaki yonergeleri takip etmelisiniz.

• ⭐⭐

Herkese merhaba arkadaşlar 2021 25 ocakta başvurduğum k1 nişanlılık vizesinde. Son aşamada çok şükür bitti sürecimden bahsetmek isterim ki buradaki yeni arkadaşlara belki faydası olur bu arada başta crazycells olmak üzere sürecimde sorularıma az çok yardımcı olmaya çalışan. Tüm arkadaşlarıma sonsuz teşekkürlerimi borç bilirim
    Sürecim şu şekilde gerçekleşti 25 ocakta başvurduğum k1 vizem 10 Eylül de yani tam 229 gün sonra noa2 mi aldım akabinde 10 eylülden sonra 17 ekimde nvc'den Ank ile başlayan vaka numaramı aldım 27 ekimde in transit oldu 3 kasımda ready oldu. Ve aynı gün konsolosluktan randevu alabilirsiniz maili geldi burada altını çizmek istediğim birşey var eğer nvcdeki dosyanız ready olursa ve o dakika Ankara'dan randevu alabilirsiniz maili gelmezse hemen Ankara konsolosluga dosyam ready oldu randevu alabilir miyim tarzında randevu talebi maili atın bazen gerçekten bu mail çok sonralardan gelebiliyor ve buda bizlerin zaman kaybı yaşamasına neden oluyor ayrıca Ankara'dan randevu alabilirsiniz maili gelmeden bazı arkadaslarımız mülakat randevu tarihi aldı ve sorun yaşamadı bilginiz olsun bir diğer husus ise ds160 formu bunu ready olur olmaz doldurmanızı tavsiye ederim çünkü gerçekten zaman alan bir forum bununla uğraşırken randevu günleri dolabiliyor ds160 formunu 3 kasımda ready olduktan sonra hemen doldurdum. Ve. Akabinde hemen 20 Aralığa en erken randevu bulabildim randevumu seçtikten sonra 265 dolar karşılığında kredi kartımdan çektirdim bu arada Amerika'daki nişanlınızın yada aile fertlerinizin kredi kartıda olabilir ödeme yapmak için sorun yok vize ücretimi ödedikten sonra randevumu aldım akabinde kurye ödemesine geçtim ve 60 TL kredi kartı ile ödeme yaptıktan sonra kurye adresimide belirledim bu arada eğer kurye adresi seçmezseniz yada seçmek istemezseniz onlar ücretsiz olarak İstanbulda levente Ankara'da Çankayaya olmak üzere gönderiyor dosyanızı bunların dışında seçerseniz 60 TL bir ücreti var bilginiz olsun neyse devam edeyim 20 aralığı seçtikten sonra randevu günümü boş gün bulduğum için 6 aralığa geri çektim böyle bir imkanınızda var ileriye yada geriye çekebilirsiniz buraya kadar bu şekilde ilerledim bunları yaptıktan sonra talimatlar sayfasını ve randevu ödeme makbuzu ve ds160 formunun çıktısını aldım sonra 25 Kasım'da doktor randevusu oluşturdum ben erkenden gitmek istedim heran gibi süreç uzamasında randevum sorun olmasın diye. 25 Kasım'da sabah 9 da doktor muayenesine girdim giderken pasaportunuz 2 doz covid aşinizin çıktısı HES kodunuz. Ve ank numaranızı bilmeniz yeterli olacaktır doktordayken bana iki tane aşı yaptılar. Akciğer filmi kan tahlili yaptılar ve doktor rutin sorular sordu vs sonuçta 3750 TL ödeme yaptım ve sonuçları ertesi günü öğlen 3 TE veriyorlar bunuda bitirdikten sonra Ankara mülakatı için beklemeye başladım. Bu bekleme sürecinde benden istenilen. İlişki kanıtları otel rezervasyonları uçak biletleri resimler mektuplar WhatsAp yazışmaları aklınıza gelebilecek heran gibi ilişkiye dair kanıt bunları koydum daha sonra nişanlıma ait olan pasaport fotokopisi 134 sponsorluk formu. Vergi beyanı w2 1040 taxi return gibi şeyler benim eşim çalışmadığı için biz ek mali kanıt olarak banka hesap dökümleri yatırım fonları bunları koymuştuk benden istenilen evraklar ise nüfus kayıt örneği nüfus müdürlüğünden kırmızı damgalı olacak. Adli sicil kaydı arşivli. Ds160 formu varsa mahkeme kararları benim yoktu doktor sağlık raporu sadece kapalı zarfı veriyorsunuz cd sizde kalacak bunlarin hepsini düzenli birşekilde hazırladım ve 6 Aralık'ta mülakata gittim sabah 10 15 TE konsolosluk önüne geldim içeri girerken yüzük dışında metal hiç birşey kabul etmiyorlar böyle birşeyleriniz varsa konsolosluk karşısında emanet alan cafe var. Kapıdan içeri girdim güvenlikten geçtim pasaportuma ank yazan bir stikır yapıştırdı görevli ve sıra numarası verdi ve 10 dakika sonra sıram yandı dosyaları teslim etmeye gittim sizden kendi tek tek istiyor sizde çıkarıp veriyorsunuz dosyaları teslim ettim daha önce yurt dışında 1 seneden fazla kaldıysanız bunun için ayrıca adli sicil kaydı istiyor bilginiz olsun bunları verdikten sonra. Yerime geçip oturmamı aynı sıram yanınca tekrar gelmemi söylediler 40 dakika bekledikten sonra sıram yandı ve mülakat için gittim bana dosyaları teslim etmeye gittiğimde tercüman istiyor musun diye sordu evet dememe rağmen mulakatta tercüman yoktu İngilizce konuşabilir misin diye sordu mulakatı yapan kadın bende evet dedim. Neyse bana sorular sormadan önce yemin ettirdi doğruyu söyleyeceğime dair bende yemin ettim daha sonra parmak izimi aldı bana fazla soru sormadi nerede tanıştınız ne zaman tanıştınız kaç kez görüştünüz 9 kez dedim neden çok fazla dedi. Gülerek vs sen onun ailesi ile tanıştin mi dedi o senin ailenle tanıştı mi ve son olarak neden onunla evlenmek istiyorsun diye sordu. Ve birde ne zaman evlilik teklifi ettin dedi. Mülakat bitti bana aile içi şiddet kağıdını verdi ama dedi adli sicil kaydın arşivli değil bunu arşivli istiyorum dedi nişanlinın boşanma sertifikası orjinal değil bunun orjinalini görmek istiyorum ve son olarak daha fazla mali kanıt istiyorum dedi sen çalışımiyorsun nişanlın çalışmıyor bu yüzden ek mali kanıt talep etti bunları konsolosluga postalayin dedi ve çıktım. Bu arada rfe eğer verirlerse konsolosluk sisteminde reddedildi olarak durumunuz değişiyor bunu farkli düşünmeyin rfe alanların bu şekilde gözüküyor daha sonra 11 Aralık'ta PTT ile bu belgeleri konsolluğa postaladım 2 gün konsoloslukta bekledikten sonra bu kargom ilgili birim 15 Aralık'ta teslim aldığına dair mail attı ve 16 Aralık'ta idari işlemler olarak statüm sisteme değişti ve 17 Aralık'ta issued verildi olarak güncellendi bu onaylandı demekmiş araya hafta sonu girdiği için PTT şubesine vizem 20 Aralık sabahı teslim oldu sonra sarı zarfim yırtık gelmesin diye PTT adresini Ankara seçmiştim ve 20 Aralık'ta gidip aldım çok şükür. Biraz uzun oldu kusura bakmayın. Bu süreçte olan herkese Allah'tan sabır diliyorum umarım sizlerde en kısa süreçlerde vizelerinizi alırsınız kalın sağlıcakla

• Herkese merhaba,
    Bir sorum olacaktı, k1 vizesi için Amerikan vatandaşı kişinin başvuru yapabilmesi için ABD sınırları içerisinde olması şart mıdır yoksa Türkiye’den de başvuru yapılabilir mi? Nişanlım Türkiye’de yaşıyor ama ikametgahı Amerika’da. Cevaplarsanız sevinirim, teşekkürler.

• Başvuru dokümanlarını amerikaya postaladığınız sürece sorun olacağını zannetmiyorum. Amerikan sitelerinde k1 vizesine başvurduğu halde diğer ülkede nişanlısıyla beraber yaşayan kişiler var.

• @crazycells merhaba ben 1 2 ay oldu biriyle tanıştım ve türkiyeye gelmek istiyor ve benle evlenmek istiyor benim için gitmek kolay olur mu nişanlık vizesi için ?

Ve illa 2 sene tanışmamız mı olmalı? bu arada ( ben yabancı dil bilmiyorum ve oda türkçe çeviri kullanıyorum ) bunun için ne yapmam lazım
    Şimdiden çok teşekkür ederim 🙏🙏

• @mary1014 çok teşekkürler

Benzer Başlıklar

• 644
  • 114
  • 57
  • 2908
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

94

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |