Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @smartcells Teşekkürler. İlerleyen zamanlarda üniversite ile ilgili deneyimlerinizi de paylaşırsanız memnun olurum. Umarım vizenizi de sorunsuz alırsınız, oğlunuz da istediği üniversiteye kayıt yaptırır, umarım buradaki herkes vizesini sorunsuz alır.

• @smartcells mülakata giren arkadaşların mülakat anlatımlarına nasıl ulaşıyoruz geçenlerde 5 kişi mülakata girdi 1. Faruk bey dışında olanları görüşme detaylarını yazmamış foruma yada biz göremedik bu konuda nereye bakmamız gerekli acaba

• ⭐⭐⭐

@Barsamagic, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

@smartcells mülakata giren arkadaşların mülakat anlatımlarına nasıl ulaşıyoruz geçenlerde 5 kişi mülakata girdi 1. Faruk bey dışında olanları görüşme detaylarını yazmamış foruma yada biz göremedik bu konuda nereye bakmamız gerekli acaba

https://yesilkartforum.com/forum/topic/4299/dv2022-mülakat-deneyimleri

• @gumuspsy, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

@Kryptonite hocam hayırlı olsun. Şu sıkıntılı günlerde inanın sizin şu haberiniz beni tekrardan umutlandırdı. Sizin adınıza da çok sevindim. İnşallah bekleyen herkes en kısa sürede sizin gibi mutlu olurlar 🙂

Evet, o bir parça umut hepimize ışık oluyor şu an. Ben de arkadaşların hikayelerini okudukça mutlu oluyorum. O nedenle gelişme kaydedince hemen paylaşmak istedim. Hepimize bol şans 😊

• @gucarslan, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

@raerox, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Merhaba herkese, TR de üniversite 2.sınıf öğrencisiyim. Vizeyi aldıktan sonra ABD'ye hemen yerleşemeyeceğim okulumdan dolayı. Sizce mülakatta bunu nasıl söylemeliyim ? Konsolosluk çalışanlarına "okulum bitene kadar ABD'ye giriş çıkış yapacağım, hemen yerleşmeyeceğim" dersem sıkıntı yaratır mı?

yapmanız gereken gerçekler neyse onu söylemek.
    sonuçta onlar sizin öğrenci olduğunuzu biliyor ve planlarınızı buna göre yapmanız gerektiğini de bilecekler.
    söylemeniz gereken aynı belirttiğiniz gibi. sadece bu plana ilk girişimi yaptıktan sonra "Re-Entry Permit" başvurusunda bulunacağınızı ve ona binaen abd dışında kalacak yasal olarak statuyü sağlayacağınızı belirtebilirsiniz.

ki zaten olması gereken de bu aslına bakarsanız.
    ilgili başlığı incelemenizi rica ederim;
    https://yesilkartforum.com/forum/topic/134/re-entry-permit-i-131-form-ve-i-327-belgesi

Teşekkür ederim tavsiyeniz için peki bu vize almamı riske atar mı ?

• @ayla-can, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

@raerox bence okuduğunuz bölüme göre karar verin, 2.sınıf olduğunuza göre 20li yaşların başlarındasın eğer çok iyi ve Amerika'da geçerli bir bölümde okumuyorsan bırak ve eğitimine orda devam et.
    Tabi ki orda okumak da kolay değil masraflı olacaktır bunu da göz önünde bulundur.
    Öbür türlü green card tehlikeye girmez mi?
    6 ayı geçmemek gerek diye biliyordum ama belki öğrencilere farklı uygulama vardır.

Ayrıca ben olsam konsolosluğa okula Amerika'da devam etmeyi düşünüyorum fln. derdim , tamamen daha fazla soru sorup beni panikletmesin diye..😁 Bol şans.

Maalesef orada üniversite okuyacak kadar durumum yok. Burada hali hazırda 2 yılım kalmışken bitirmek isterim. Yine de tavsiye için teşekkür ederim.

• @smartcells, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

@WithNaz, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

@ayla-can üniversiteyi Amerika'da okuyacağım deyince daha fazla para görmek isteyebiliyorlar hesapta diye biliyorum.

Doğrudur. kesinlikle ABD'de üniversite okumak gibi bir şeyden bahsetmeyin. ABD'de üniversite okumak pahallıdır. Ekstra ve yüksek maddi kaynak göstermenizi isterler.

Okuduğunuz bölüm nedir bilmiyorum ama Türkiye'deki hiç bir diplomayı kabul etmiyorlar genelde. Mevcut diplomanızı kabul ettirip o alanda çalışmak için bir sürü denklik, sertifikasyon süreci gerekiyor. Bu da ekstra zaman ve para harcamak demek. Belki 1 yıl sürecek bunlar veya daha fazla. Yapabiliyorsanız, kendi istediğiniz bir alanda (aynı bölüm veya hayalinizdeki başka bir meslek için) ABD'de okumak sizi denklik vs bir sürü dertten kurtaracaktır. Çoğu eyalette 1 yıl kalındığında In-State konuma geçildiğinde üniversite ödemeleri yarıya düşüyor. Burs alma imkanınız olabilir. Ayrıca oranın kültürü ve düzenine hızlı adaptasyon için üniversite ortamı çok daha uygun verimlidir.

İmkanınız varsa bu seçeneği de değerlendirin. Türkiye'de aldığınızda orada bir işe yaramayacak bir diploma için en az 2 yıl zaman, fırsat ve imkan kaybetmek çok doğru bir karar olmayabilr. Bölümünüzü bilmediğimden ezbere yazıyorum bunu.

İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa'da Orman Endüstri Mühendisliği okuyorum. Açıkcası bölümüm ABD'de Forestry ya da Forest Products olarak geçiyor. Ancak bölümüm bitince ABD'de uçuş okuluna gitmeyi düşünüyorum. Haliyle orada üniversite fiyatları ve kur bu kadar fazlayken orada uçuş eğitimime harcayacağım parayı üniversitede kullanamam. Biraz konu dışı ancak fiyat olarak uygun olan Community College eğitimi buradaki 4 yıllıklardan daha mı iyi? Üniversite fiyatları bu kadar pahalıyken eğer burada okulu bırakıp orada okursam, belki Community College değerlendirilebilir diye düşünüyorum.

• Bu ileti silindi!

• @gucarslan merhaba. Case numaram doğru. Benim numaram 3500 lerde. Dolayısıyla da o şekilde yaptım. Yanlış mıyım?

• Dosya Numarasi: 2022EU0000XXXX
    şeklinde görünüyor imzanızda.
    XXXX kısmı düzeltip 3XXX şeklinde kullanmanızı rica etti arkadaş.

• @FUAT-ARI merhaba, öyle ise numaranızı imzanızda 3xxx şeklinde yazmanız istemiyor.

• @Güler-Özçelik ok. Anladım teşekkür ederim.

• Merhaba arkadaşlar ben 3. mailimi atmalımıyım? KCC ye mülakat alamadığım için. Açıkcası, evrak onayım var 2 aydır cut-off dayım problem nedir anlamadım.

• @raerox Amerikada pilotluk kariyeri hiç de Türkiyede son yıllardaki gibi fırsat mesleği değil. Kimse 1-1,5 yılda pilot olup 200-250 saat uçtuktan sonra THY gibi büyük şirketlerde Boeing-Airbus gibi uçakların sağ koltuğuna kurulamıyor. Üstelik aldıkları en iyi maaş yıllık 24K-32K aralığında. Garsonlar bile (ki asla küçümsemiyorum) bahşişler hariç bu ücretin çok üzerinde kazanıyor. Sırf uçuş okulu maliyetleri düşük diye orada eğitim alıp Türkiyede iş ararım diyorsan, yandı yavrum keten helva, çöpe gitti green card.
    Son tavsiyem, Mühendislik gibi eğitim ve diploma gerektiren bir mesleği bugünün dünyasında artık sürücü kursu gibi parayla elde edilen saman alevi bir mesleğe asla tercih etme. Bilim insanı ol. Bol şanslar.

#SaveDiversityVisa

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@raerox aşağıdaki kişilerle irtibata geç istersen şu anda Türkiye döndüler. Doktora yapmak için amerikaya gittiler. Daha sonra pilotluk eğitimi aldı. Bence son durumları hakkında konuşursan sana yardımcı olacaklardır

• @smartcells hocam kusura bakmayın merak ettiğim bir durum vardı. Daha önce sormuştumda arsa için değerini belirleyemediğin şeyi nasıl gösterebilirsin demişlerdi bana acaba satmam mı gerekiyor yoksa tapuyu göstermem olumlu bir katkısı olur mu ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Uğur-Aydemir belediyelerin e hizmet girip metrekare birim fiyatlarını gösteren belge ile tapuda ki metrekareyi yada kayıtlı bir emlakçıdan evrak alarak imza kaşe ile onaylatabilirsin

• @ayvalik10, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

da kayıtlı bir emlakçıdan evrak alara

Teşekkür ederim hocam.

• @quikless, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

@nevzatyildizz çok haklısın, dua ederken bile işi garantiye almak lazım, düzeltiyorum hemen 😃 nasıl oldu düzelmiş hali 😃

Düzeltilmiş duanızda bile belirsizlik var.
    "Allahım düşük case number ile dv2022 talihlisi olarak burayı takip etmeyi nasip et" yerine
    daha kesinlik belirten
    "Allahım bu çekilişte greencard hakkını kazanarak ,amerikaya gitmemizi ve gönlümüze göre orada yaşam sürmemizi nasip" olsa daha iyi olur.
    Bak bu duayı beğendim, hemen kendim içinde edeyim.

• @Nico Dediğinize birşey eklemek istiyorum. FAA'den alınan lisans öyle kolaylıkla Türkiye'de çevrilemiyor. 14 sınav ve uçuş testine girmek gerekiyor. Bir de halihazırda Türkiye'de minimum 1000 üzeri lisansı güncel olan işsiz pilot var ve bunlar arasında sadece 200-250 saatini eğitimini yeni tamamlamış pilotlar dışında tip eğitimini tamamlamış ve line tecrübesi olan insanlar da var. Amerika'da durum ise tamamen farklı zaten, öncelikle FI olup komik paralara uçuş saati doldurmanız gerekiyor ki regional bir şirkete başvurabilin.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

104

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.2k

| | | |