Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @smartcells, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Buradaki önemli bir husus ise bu tür menkul ya da gayrımenkul değerlerin mülakat öncesinde satışının OLUMSUZ etki bırakması.

Detaylı cevabınız için ben de teşekkür ederim, menkul kıymet satışının olumsuz algılanması kısmını merak ettim? Ben de hisse satışı yapıp dolar olarak göstermeyi planladığım için.

Bir de mülakat için belgeler sağlık raporu hariç zaten hazır gibiydi, sağlık raporu işlerine mülakat emaili gelmeden başlayamıyoruz değil mi?

• ⭐⭐⭐

@betterwithbutter, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

@smartcells, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Buradaki önemli bir husus ise bu tür menkul ya da gayrımenkul değerlerin mülakat öncesinde satışının OLUMSUZ etki bırakması.

Detaylı cevabınız için ben de teşekkür ederim, menkul kıymet satışının olumsuz algılanması kısmını merak ettim? Ben de hisse satışı yapıp dolar olarak göstermeyi planladığım için.

Bir de mülakat için belgeler sağlık raporu hariç zaten hazır gibiydi, sağlık raporu işlerine mülakat emaili gelmeden başlayamıyoruz değil mi?

Hisse satışı problem yaratmayabilir, sonuçta finanasal bir yatırım ve bu tür yatırımlarda sık sık pozisyon değiştirilebilir, al-sat yapılabilir. Benim vurgulamak istediğim mülakat öncesinde ne kadar gayrımenkul varsa satıp mülakata öyle gitmek, sanki vize garantiymiş gibi.

Sağlık muayenesine mülakat maili aldıktan sonra girebilirsiniz. Bunun için tek yetkili kurum Unganlar kliniğinde mülakat tarihinin 30 gün öncesine kadar randevu alabiliyorsunuz, daha erken girmek için sistem randevu vermiyor.

• @smartcells Merhaba bir şey sormak istiyorum, ben, eşim ve kızım covid aşısı olmadığımız için sağlık muayenesine gitmeden mülakata gidip daha sonradan (30 Eylül 2022'ye kadar) sağlık muayenesi olup vizeyi alabiliyoruz değil mi? Bu konuda bilgi varsa paylaşabilirseniz çok memnun olurum. Teşekkürler.

• ⭐⭐⭐

@koc2022, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

@smartcells Merhaba bir şey sormak istiyorum, ben, eşim ve kızım covid aşısı olmadığımız için sağlık muayenesine gitmeden mülakata gidip daha sonradan (30 Eylül 2022'ye kadar) sağlık muayenesi olup vizeyi alabiliyoruz değil mi? Bu konuda bilgi varsa paylaşabilirseniz çok memnun olurum. Teşekkürler.

Evet, sağlık muayenesine girmeden mülakata girmek mümkün. Bu durumda eğer mülakatta vizeniz onaylanırsa sağlık muayeneniz sonuçlanıp rapor dosyaları konsolosluğa teslim edilinceye kadar vizeler basılmayacaktır.

Fakat Covid ve Türkiye'ye has bazı şartlar nedeniyle vize almanızı geciktirecek her şeyden sakınmanızı öneririm. Bir an önce aşılarınızı tamamlayıp sağlık muayenesine girecek şartlara sahip olmanızı öneririm.

• @smartcells Teşekkürler.

• ⭐⭐⭐

@koc2022, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

@smartcells Teşekkürler.

Yalnız vizenin basılmasını değil 30 Eylül'e kadar sarkıtmayı, 1 haftanın 1 günün bile çok önemi olduğunu kavrayıp olabilecek en hızlı şekilde davranmak gerektiğini anlamak lazım. Her geçen gün çok kritiktir. Ben olsam milyonda bir gelen bir şansı 1 gün için bile hiç riske atmazdım. Mülakatın, vizenin hiç bir zaman garanti olmadığını unutmayın. Aldınız aldınız, alamazsanız gidenlere arkadan el sallarsınız. Siz şöyledir böyledir diye hesap yaparken Covvicron diye bir varyant çıkar, ortalığı kasıp kavurur, bir yerde bir bomba patlar, bilmem ne sokağa çıkma yasağı uygulanır, bütün konsolosluklar kapanır eliniz böğrünüzde konsolosluk açılsın da vize alayım diye kıvranırsınız.

• Merhabalar, sizlere bir sorum olacak. Hafta içlerinde ara sıra dvprogram.state.gov sitesinden bir değişiklik olup olmadığını kontrol ediyordum. Fakat iki gündür bilgilerimi girdikten sonra sayfa açılmıyor, açıldığında ise bir hata mesajıyla karşılaşıyorum. Acaba sizlerden bu tarz bir mesajla karşılaşan var mı ve ya önceki senelerde bu tarz bir olay mevcut mudur?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Levent-Akay genel bir durum, herkes aynı hatayı alıyor.
    bazen sistemde güncelleme yapılıyor ve sistem bu süre zarfında görüntülenemiyor.
    bir kaç gün içinde düzelmiş olur.

• @gucarslan çok teşekkür ederim.

• @smartcells Tamamen haklısınız. Ama, eşimin covid aşısına alerjik hassasiyeti nedeniyle aşı vurulamadığından dolayı geciktirmeye çalışıyoruz, belki şartlar değişir diye ama, kesinlikle bu şansı kaçırmayacağım, en azından çocuklarım için. Teşekkürler.

• @Megatron aşırı derece haklısınız. bu basit hesapları soruduğum için beni wp grubundan çıkardılar. yine siz haklı olacaksınız.
    garip bir şekilde tarikat gibi güzelleme yapıyorlar.

• Şubat bülteni 13.000 olarak açıklandı, hayırlı olsun.

photo1639668508.jpeg

• @smartcells merhabalar, tesekkurler detayli bilgileriniz icin, sorum su:
    benim uzerime olan kastamonuda iki katli bahceli evin degeri 300 bin TL uzeri oldugunu fark ettim:) yani ozaman sadece bunu ispatlayip bankadaki paranin geregi yok dogru anliyorum degilmi?
    Asil soru: ben bu evi gayrimenkul degerlendirme uzmanini nereden bulucam yani; kastamonuda olmasi gerekiyormu,
    istanbuldan birini bulsam olurmu? Emlakci tanidiklarim var ama gayrimenkul degerlendirme uzmani olmasi lazim anladigim kadariyla?
    Dolayisiyla eger evin degerini ispat ettigim surece bu isi hallediyorum galiba👍 Tesejkurler simdiden..

• ⭐⭐⭐

@Mevlut-Yilmaz, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

@smartcells merhabalar, tesekkurler detayli bilgileriniz icin, sorum su:
    benim uzerime olan kastamonuda iki katli bahceli evin degeri 300 bin TL uzeri oldugunu fark ettim:) yani ozaman sadece bunu ispatlayip bankadaki paranin geregi yok dogru anliyorum degilmi?
    Asil soru: ben bu evi gayrimenkul degerlendirme uzmanini nereden bulucam yani; kastamonuda olmasi gerekiyormu,
    istanbuldan birini bulsam olurmu? Emlakci tanidiklarim var ama gayrimenkul degerlendirme uzmani olmasi lazim anladigim kadariyla?
    Dolayisiyla eger evin degerini ispat ettigim surece bu isi hallediyorum galiba👍 Tesejkurler simdiden..

Bankada en az 10K dolar göstermeye gayret edin. Sadece mal mülk, sıfır para ile sorun yaşarsınız.
    Ev değerlendirme için mümkünse evin olduğu yerden bir yer bulun. Artı olarak İstanbul'dan bir değerlendirme raporu da iyi olur.

• @Atalay-Aras-0 Kahkaha attım bu yoruma 😂 Hadi biz tarikatı diyelim, siz ne tarikatısınız? Şeyhiniz de @Megatron sanırım.
    Bu forumda mantık ve saygı çerçevesinde sorulan sorular hiçbir zaman yanıtsız kalmadı. Buradaki insanlar mecbur da değiller. Ama sağ olsunlar, her konuda yardımcı oluyorlar. Minnettar olacağınız yerde, saygısızlık yapıyorsunuz.
    Güveniniz yoksa da parasını verip bir danışman firmaya başvurun.

• @smartcells merhaba Bu unganlarda yapılan aşı isimlerini bilen var mı???
    Bilen var ise paylaşabilir mi birde bu aşıları dışarda sağlık ocaklarında yaptırınca yine unganlar aşı yapıyorlar mı????

• ⭐⭐

@Barsamagic,

Hepatitis A
    Hepatitis B
    Influenza
    Influenza type b (Hib)
    Measles
    Meningococcal
    Mumps
    Penumococcal
    Pertussis
    Polio
    Rotavirus
    Rubella
    Tetanus and diphtheria toxoids
    Varicella

kaynak:https://www.doctorun.com/tr/asilar
    sağlık ocağında yakında aşı yapmayınız

• @smartcells
    Son Bir sorum da pasaport icin olacak:)
    Pasaportum 2023 nisana kadar gecerli ama yeni pasaport cikarma fikrini su Kcc nin sureci icin beklettim mulakat suresi yaklassin diye. Suanki pasaportumda abd 10 yillim turist vizesi mevcut pandemiden once almistim ama gidemedim.
    GC Vizesinin yeni pasaporta vurulmasi iki
    Pasaport gezdirilmemesi icin mantikli gorunuyor ancak cok seyahat eden biri oldugumu dusunursek ve gittiginiz ulkelerde turistik olarak gidilen abd ve avrupa.. gibi ulkeler de oluyor bu genelde pasaportu yaninda bulundurman sarti..(bildigim kadariyla) bu acidan dusunursek, yani bir ulkeye gittiginiz zaman otelinize vizeli olan pasaportu birakmak ve diger yeni cikardigim pasaportu yanimda gezdirmek daha mantikli geliyor bana?
    Yani kaybetme riskine karsi yeni pasaport cikarmak bir sekilde halledilir ama abd vizesini tekrar bastirmak cok zor olur diye dusundugumden oyle dedim.
    Kacirdigim bir ayrinti varmidir,
    Sizin dusunceniz nedir? Merak ederim hangisi mantikli olur?
    Eger dusunceniz yeni pasaporta GC vizesi vurulmasi ise, yeni pasaportu hazir edip de CN cut off icine girince mi mail atmaliyim Ankara konsolosluguna? yoksa mulakat tarihi aldigim zamandami? Sureci hizli halletmek adina ne yapmaliyim?
    Simdiden tesekkur ederim, Saglicakla kalin

• ⭐⭐⭐

@Barsamagic, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

@smartcells merhaba Bu unganlarda yapılan aşı isimlerini bilen var mı???
    Bilen var ise paylaşabilir mi birde bu aşıları dışarda sağlık ocaklarında yaptırınca yine unganlar aşı yapıyorlar mı????

Dışarıda aşı yaptırmayın. Dikkate almıyorlar. Yaşınıza uygun ve gerekli gördükleri aşıları 5 gün önce dışarıda yaptırmış olsanız bile yapıyorlar. Hem gereksiz masraf yapmış olacaksınız hem de kısa aralıklarla aynı aşıyı üst üste olarak sağlığınızı riske atarsınız. Eğer varsa çocuklar için çocuğun aşı kartını kesinlikle götürün yanınızda, onu dikkate alıyorlar.

• ⭐⭐⭐

@Mevlut-Yilmaz, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

@smartcells
    Son Bir sorum da pasaport icin olacak:)
    Pasaportum 2023 nisana kadar gecerli ama yeni pasaport cikarma fikrini su Kcc nin sureci icin beklettim mulakat suresi yaklassin diye. Suanki pasaportumda abd 10 yillim turist vizesi mevcut pandemiden once almistim ama gidemedim.
    GC Vizesinin yeni pasaporta vurulmasi iki
    Pasaport gezdirilmemesi icin mantikli gorunuyor ancak cok seyahat eden biri oldugumu dusunursek ve gittiginiz ulkelerde turistik olarak gidilen abd ve avrupa.. gibi ulkeler de oluyor bu genelde pasaportu yaninda bulundurman sarti..(bildigim kadariyla) bu acidan dusunursek, yani bir ulkeye gittiginiz zaman otelinize vizeli olan pasaportu birakmak ve diger yeni cikardigim pasaportu yanimda gezdirmek daha mantikli geliyor bana?
    Yani kaybetme riskine karsi yeni pasaport cikarmak bir sekilde halledilir ama abd vizesini tekrar bastirmak cok zor olur diye dusundugumden oyle dedim.
    Kacirdigim bir ayrinti varmidir,
    Sizin dusunceniz nedir? Merak ederim hangisi mantikli olur?
    Eger dusunceniz yeni pasaporta GC vizesi vurulmasi ise, yeni pasaportu hazir edip de CN cut off icine girince mi mail atmaliyim Ankara konsolosluguna? yoksa mulakat tarihi aldigim zamandami? Sureci hizli halletmek adina ne yapmaliyim?
    Simdiden tesekkur ederim, Saglicakla kalin

Nisan 2023'e kadar geçerli pasaportunuz varsa yeni pasaporta hiç bir şekilde ihtiyacınız yok. Eldeki pasaportun süresi bitene kadar devam edin.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

166

41.1k
Kullanıcı

4.4k
Konu

427.2k

| | | |