Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @farukcavdar_ Tebrik ederim. Darısı başımıza

• @farukcavdar_ bir solukta okudum, tebrikler, yeni hayatınızda başarılar.

• @farukcavdar_ Amerika'daki hayatina bu genc yasta kavusman sana cok kapi açacaktır Faruk, cok sevindik senin adina. Umarım hayatin hep böyle şanslı olaylarla ve iyi insanlarla dolu gecer 🤞 tebrikler 👍

• Merhabalar, tebrik eden ve destek olan herkese çok teşekkür ederim. Özellikle grup yöneticilerine her sorduğum soruya sabırla cevap verdikleri için çok ama çok teşekkür ederim. Mülakata araçla gittim birkaç yerde araba anahtarı alınıyor diye okumuştum bir sorun olmadı ve tam büyükelçiliğin karşısına bıraktım arabayı sabah 7-7.30 arası oradaydım. Biraz oyalanıp 08:15’te olan randevum için 08:00’de konsolosluğun önündeydim. Güvenlik pasaportumu isteyip elindeki listeden ismimi kontrol etti ve girişte corona formunun aynısını herkes orada tekrar dolduruyor. Yanıma araba anahtarı, kredi kartı ve nakit USD aldım. Direk x-ray cihazına belgelerimi ve montumu bırakıp geçtim . İçeri girdiğimde kapının önündeki masada pasaportumu istediler, bir etiket yapıştırdı ve sıra numarası verdi. İçeride 2-3 kişi vardı bekleyen. 1-2 dakika sonra numaram yandı ve evraklarımı teslim ettim. 1. Ilk olarak pasaportumu istedi , aktif abd vizelerimi sordu 2. Nüfus kayıt belgesini verdim boşanma belgelerini orjinali ve tercümesiyle birlikte istedi ve sonra adli sicil kaydı istedi eğer varsa KCC ye gönderdiğimi de istedi (hem adli sicil hemde nüfus kayıt için istedi). 3. Üniversite ve yüksek lisans diploması ve fotokopisi . 5. Sağlık raporu 6. 2 adet fotoğraf. Hepsini verdim. Mülakatı İngilizce yapailir misin diye sordu, Türkçe yapmak istediğimi söyledim. Tekrar bekleme alanına gönderdi ve 5 dakika kadar sonra ödeme için çağrıldım. Banka dökümanlarımı istemeyi unutmuş görevli ödeme yaptıktan sonra oraya gitmemi söyledi 330$ ödeme için kredi kartını verdim ama çekim yapılamıyor başka kart istedi nakit ödemek istediğimi söyledim ve ödedikten sonra banka hesap döükümü için tekrar evrakları teslim ettiğim gişeye gittim.( 2 banka çalışanı tarafından imzalı hesap dökümü , çalışanların imza sirkülerini verdim Hesabımda 15K $ ve biraz TL vardı) Tekrar numaramın yanmasını beklemeye başladım. birkaç dakika bekledikten sonra mülakat için tekrar numaram yandı. mülakatı yapan hanımefendi benimle Türkçe konuştu(tercüman yoktu) önce merhabalaştık sonra yemin ettirdi ve parmak izimi aldı. Soru olarak sadece belirttiğim adreste kimin yaşadığını sordu arkadaşım dedim onunla mı yaşayacaksın dedi evet dedim ve tebrikler pasaportunu göndereceğiz dedi. Mülakat 1 dakika bile sürmedi.

• ⭐⭐⭐

@farukcavdar_, içinde söyledi: DV2022 Mülakat Deneyimleri

Bana yıllar gibi gelen ayların ardından hep hayalini kurduğum mülakat deneyimini nihayet yazıyorum.
    ...
    BEKLE BENİ ORLANDO 😊

@farukcavdar_ Genç kardeşim.
    Olabilecek en ideal koşullarda gidiyorsun. Çok gençsin, dilin var ve çok isteklisin. Çalışkan ve dürüst insanları ödüllendiren, emeklerinin karşılığını veren bir sistemde, kültürde yaşamaya gidiyorsun. Herşeyi yapmak ve herşey olmak için vaktin de fırsatın da enerjin de var.
    Önünde çok uzun bir hayat var ve bu erken yaşta gelen bu şanslı vizeyle şansının daha da artarak sana istediğin gibi mutlu bir hayat getirmesini diliyorum. 🍀

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@spntne gözünüz aydın, tebrikler.
    sonraki hayatınızda mutluluk ve sağlık diliyorum.

yolunuz da bahtınız da açık olsun.
    bol şans.

• ⭐⭐⭐

@spntne, içinde söyledi: DV2022 Mülakat Deneyimleri

Merhabalar, tebrik eden ve destek olan herkese çok teşekkür ederim. Özellikle grup yöneticilerine her sorduğum soruya sabırla cevap verdikleri için çok ama çok teşekkür ederim.
    1 dakika bile sürmedi.

Sn @spntne
    Yeni hayatınızda mutluluklar diliyorum, talih hep yanınızda olsun.

Ayrıca yaş, meslek, iş tecrübesi gibi bazı bilgileri de yazarsanız vize alanların profilleri hakkında biraz fikir olur.

• @smartcells 36 yaşındayım , 16 yıldır aynı bankada çalışıyorum belki bunlarında etkisi olabilir.

• @farukcavdar_ Çok sevindim Faruk, Amerika'da yeni hayatında bol şans diliyorum, her şey gönlünce olur umarım, yolun açık olsun. 👍🏻

• ⭐⭐⭐

@spntne, içinde söyledi: DV2022 Mülakat Deneyimleri

@smartcells 36 yaşındayım , 16 yıldır aynı bankada çalışıyorum belki bunlarında etkisi olabilir.

Teşekkürler.
    Tam tersine yaş, meslek, iş tecrübesi, dil bilgisi gibi hiç bir kriterin aslında etkisinin olmadığının görülmesi için sordum.
    Vizesi onaylananların profillerine bakıldığında tek ortak yanlarının en az lise mezunu olması, gidince orada kendilerine 5-6 ay yetecek kadar paralarının olması ve süreç boyunca doğru bilgi verip bunları belgelerle kanıtlaması olduğunun görülmesini istiyorum.
    Lise mezunu da alıyor, tek kelime İngilizce bilmeyen de alıyor, 30 yıllık mühendis de alıyor, işsiz de alıyor, 19 yaşındaki de alıyor, 50 yaşındaki de, 🙂

Şans yüzünüze gülüp kazandıktan sonra DV vizesi alınabilecek en kolay vize türüdür. Neredeyse hiç bir şey yapmıyorsunuz. Diğer vize türlerinin aksine 3-5 normal belge ile (pasaport, doğum belgesi, diploma vs) ve olabilecek en kısa mülakat ile alınıyor

Bunun nedeni diğer vize türlerinde onlarca belge ile destekleyerek başvurduğunuz vizeyi hakkettiğinizi ispatlamak için uğraşırken DV vizesinde zaten vizeyi hakketmiş olduğunuzdan sadece bu vizeyi almanıza mani herhangi bir falso var mı diye bakıyorlar. DV mülakatları diğer vize türlerine göre daha formalite bir mülakattır ve sadece verdiğiniz bilgilerin bazılarını bir kere daha teyit ettirmek, yemin ederek beyan etmek için yapılır.

Asgari şartları sağlıyorsanız (Lise mezuniyeti, yeterli para) ve süreç boyunca hep doğru bilgiler verdiyseniz bu vize default olarak alınmış sayılıyor. Bu yüzden olacaktır ki DV mülakatına giren herkes aynı şeyi söyler genelde: Endişe edecek hiç bir şey yok 🙂

Tekrar tebrikler.

• @spntne çok tebrik ederim,yeni yaşamınızda her şey gönlünüzce olsun

• @smartcells çok detay sorulmamasına bunların etkisi olmuştur diye belirtmek istedim. yoksa söyledikleriniz de haklısınız. endişe edecek birşey yok 🙂

• @spntne hayırlı olsun! Yeni hayatınızda mutluluklar ve başarılar dilerim.

• @farukcavdar_ Merhaba yapılan 3 aşı ne aşısı acaba?

• @farukcavdar_ Çok tebrik edeim. Umarım bundan sonraki hayatınız size hep güzellikler getirmeye devam eder 🙂

• Öncelikle tebrik ediyorum. Her şey gönlünüzce olsun inşallah. Darısı burada sabırsızlıkla bekleyen herkesin başına.

• @farukcavdar_ Ya kardeşim sen de ki şansın da ötesinde. 19 yaşında greencard çıkıyor ve mülakat alan ilk kişilerden oluyorsun.

İşte gerçek talih kuşu böyle birşey...

Bizde de herhangi bir gelişme yok

Allah kahretsin böyle şansı kaderi.

• ⭐⭐

@farukcavdar_ Senin adına çok sevindim. Yolun açık olsun Faruk.
    Umarım çok daha güzel günlerin olur ileride 🙂

• @farukcavdar_, içinde söyledi: DV2022 Mülakat Deneyimleri

Açık konuşayım, son yıllarda milletimize karşı saygımı yitirdim, her gün karşılaştığım kaba, ahlaksız insan türleri yüzünden ülkeden soğudum ama talihli olduktan sonra bu forumda başlayan maceramda, bu ülkenin belki de en iyi insanlarını tanıdım.

daha 19 yaşında bir genci ülkesine, insanına küstüren coğrafyaya ne desek az. emin ol yaşadığın duyguları bizler de yaşıyoruz. yolun açık olsun kardeşim. umarım herşey gönlünce olur.

• @farukcavdar_ Tebrik ederim, adınıza çok sevindim. Allah yolunuzu, bahtınızı açık eylesin. Umarım bu deneyimleri yazmak bizlere de nasip olur...

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

88

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.1k

| | | |