Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @Tugba onaydan kastettiğim I-130 un onayı yani, NVCye geçiş için gelmesi gereken NOA2. ilk önce evliliğin gerçekliğini beyan ettiğimiz I130 formunu gönderiyoruz ve gönderir göndermez NOA1 geliyor, case'imizin olusturulduguna dair. daha sonra USCIS'in service centerları, bizim durumumuzda bu california oluyor bu, formu onaylayarak sonraki aşamaya geçişimiz için NOA2 gönderecek. onay derken bu aşamayı kastettim tam olarak. halen bu onay aşamasındayız biz de 1 seneyi geçti, daha ne kadar sürecek kimbilir.

• @Tugba benim gecmis mulakat tecrubem banka hesaplarima ve babamin gelirlerine bakmadilar. Üzerime birden fazla gayrimenkul oldugu icin olabilir. Babamin geliride yasal sinirin altında... Velhasil ekstra sponsor istemediler ama transcript istediler. Mulakat sonrasi 2020 transkript hala sisteme girilmemis
    olduğunu belirttik letterla, bu konuda bizim yapacak birseyimiz yok dedik ve belgeleri yolladik. Ayin 20sinden beri pasaportum nerede oldugu hakkinda bir bilgide yok. Ben optimist bir insan olmama ragmen sanssiz olduğum için pek dert etmiyorum. PTT de belge göndermek için sira beklerken elektrikler kesilince millet sinirlenirken ben güldüm. Vallahi tanrı benimle alay ediyor artik baska bir aciklamasi yok. 😂 Beni bi sal artik diyorum evrene...

• @moonlight, içinde söyledi: F2A ve F2B Vize Surecleri (Green Card sahiplerinin es ve cocuklari)

@Tugba onaydan kastettiğim I-130 un onayı yani, NVCye geçiş için gelmesi gereken NOA2. ilk önce evliliğin gerçekliğini beyan ettiğimiz I130 formunu gönderiyoruz ve gönderir göndermez NOA1 geliyor, case'imizin olusturulduguna dair. daha sonra USCIS'in service centerları, bizim durumumuzda bu california oluyor bu, formu onaylayarak sonraki aşamaya geçişimiz için NOA2 gönderecek. onay derken bu aşamayı kastettim tam olarak. halen bu onay aşamasındayız biz de 1 seneyi geçti, daha ne kadar sürecek kimbilir.
    Anladim. Bana noa1 geldi. Onda da priorty date belirtilmiş. 485 toparlamay uğraşıyoruz. Çok karışık ve usandirici. Allah hepimize yardım etsin

• Sayin arkadaslar,

Ceac sisteminde 3 aralikta refused yazmakta. fakat pasaportunu kargoladik gibi bir mail hala almadim. adres teslimini ayarlayamadigimdan levente gidecegimden maili almayi bekleyip mi gideyim.

• @crazycells teşekkür ederiz, yeni ilerlemeleri paylaşırız mutlaka.
    Evet Tiflise gitmeliyiz mülakat için

• @nargiz94 salam . Mulakat mesaji texmini kaç güne geldi ?

• Arkadaşlar merhaba, 22 Ekimde vize randevumuz sonrası 1 senelik oturumumuzu almıştık. 4 aralıkta da Amerikaya JFK havalimanı üzerinden New york'a giriş yaptım. Amerikaya ilk girişte custom officerların olduğu bir odaya alındım, pasaportumu görevli aldı ve beklememi söyledi. Sadece pasaportumu aldılar başka herhangi bir evrak sormadılar sarı zarf zaten yok artık ama aşı çıktılarımı falan da almıştım ben kimse istemedi.
    Görevli fiziksel ve mailing yani greencard ın gönderileceği adreslerimi sordu bunları söyledim ve sonrasında welcome to the US dedi. Başka herhangi bir soru sormadı. Bekleyen herkesin bir an önce sonuca ulaşmasını diliyorum

• @ipeke nihayet eşinize kavusmussunuz darısı başımıza diyelim. Herşey gönlünüzce olsun💐

• @bologna çok güzel bir haber gözünüz aydın bizede umut oldu.

• @ecom çok teşekkürler umarım 2022 de hızlanır hepimiz vizemizi alırız.

• @ipeke hayırlı olsun california centerdanmı onay almıştınız siz nekadar sürede onay aldınız

• @ipeke tebrikler. Giris tarihinizi gorunce sasirdim. Ben de 4 Aralik'ta JFK'ye giris yaptim. THY'nin ogleden sonraki ucusuyla yolculuk yaptim 🙂 Pasaport kontrolundeki gorevli once evrak istedi benden. Asi kartimi verince baska bir sey yok mu diye sordu. Her seyin elektronik oldugunu soyleyince diger odaya gectim. Orada ise hic bir sey sormadilar. Yaklasik 10 dakika sonra bayan polis memuru pasaportumu verip gidebilirsiniz dedi. Gonderilecek adresi de sormadi. Ertesi gun 5 Aralik'ta Turkiye'ye geri dondum. Insallah Subat sonu gibi ailecek gidecegiz.
    Sureci bekleyenlere bol sanslar....

• Bu arada Amerika'ya gitmek icin ucaga binerken negatif PCR testi sonucu gormek istiyor gorevliler. Test icin numunenin 72 saat icinde alinmis olmasi yeterli iken 6 Aralik'tan itibaren artik son 24 saatte alinmis olmasi gerekiyor.

• @zytn ben de sabah 8:35 uçağıyla geldim. sizlere de tekrardan hayırlı olsun

• @ipeke tebrikler, sezin adınıza sevindim

• merhabalar bugun tebrikler maili aldim. Vizem onaylanmis. ceacden 20 kasimda postaladim eksik evraklari. Pasaportum yanlislikla istanbula yollandi. Oradan ANKARA'ya pasaportum gonderildi. 3 Aralikda sistemde refused olarak gozukuyordu. 8 aralikta pasaportun bizde diye konsolosluktan bildirim mailimi geldi pasaportun bizde diye. ardindan 10 Aralikta tebrikler vizeniz onaylandi ve kargolandi seklinde mail aldim.

Bu basliktan artik ucak bileti basligina gecme vaktim geldi. Forumdas herkese tesekkurler, bol sans!

• @Doncarleone tebrikler gözünüz aydın. Darısı tüm bekleyenlerin başına 🙏🏻

• Arkadaşlar ben eksik evrakları yolladım pasaportla beraber. Ptt bunu İstanbul konsolosluğuna yollamış. Neden böyle yaptınız dediğimde normali bu şekilde oradan Ankara gidecek dedi. Bu normal mi gerçekten ne kadar daha sürer pasaportun gelmesi ?

• @Doncarleone tebrikler öncelikle. Sizinde mi İstanbul’a önce yollandı pasaportunuz ? Bizde eksik evrakla beraber gönderdik ancak görevli Ankara yerine İstanbul’a yollamış. Geçen hafta yolladı hala haber yok . 20 Aralık tarihinde Almanya’da olmam lazım ne kadar sürer acaba 😞

• @kubra94, içinde söyledi: F2A ve F2B Vize Surecleri (Green Card sahiplerinin es ve cocuklari)

Ankara

Yuksek ihtimal personel izinde o sebeple öyle yapılıyor. Bu surec bende 20 kasimdan 8 aralik arasinda oldu. Hesabinizi ona gore yapin.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

105

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.3k

| | | |