Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @Sono teşekkürler. son olarak SSA ya randevusuz gidip ssn talebinde bulunabilirmiyiz. yoksa randevudan kastınız telefonda randevumu almamız mı gerekir.?

• ⭐⭐⭐

@Mesut-Ay Ofisler SSN’in 21 gün içinde ulaştırılacağını söyleyip bu süre zarfından SSN’inizle ilgili bir işlem yapmak istemiyorlar.

Bu süre dolduktan sonra da ya randevulu çalışıyorlar, ya da evraklarınızı gidip ofis önündeki uygun bir yere bırakmanızı istiyorlar. (İki durumu da arkadaşlarımız deneyimledi)

• @crazycells Merhaba,
    Ben 6 Ekim'de Uscis sitesinde kişi başı 220 usd Green Card için ödeme yapmıştım her birimiz için. 15 Kasım'da JFK 'dan giriş yaptık ve evimizi kiraladık. Şimdi Social number olmadan telefon veya iş görüşmelerini yapamıyoruz. Yani herşer ona bağlı. Sormak istediğim şey şu ; Bize green card gelirken ssn numaraları da mı gelecek yoksa social number için yine herhangi bir yere başvuru vs yapacakmıyız ? Yoksa bekleyecekmiyiz sadece
    Teşekkür ederim.
    Bu arada deneyimlerimiz biraz karışık
    Telefonum kırıldı
    Okul başvurusu henüz tamamlanmadı. Eve internet bağlayamadık çocuk beni yedi bitirdi anne televizyon yok mu anne internet yok mu.
    Eşim geri dönelim diye söylenmeye başladı
    Biraz karışık durumlar. Düzene girince detaylı deneyimleri buradan da paylaşacağım.

• ⭐⭐⭐

@BelmaSarvan SSN, SSA tarafından size gönderilecek ve DS260 ya da mülakattan önce verdiğiniz ABD adresine ulaşacak. Yasal olarak 21 gün içinde size ulaşması gerekiyor. Eğer 21 günde gelmezse, en yakın SSA Ofisiyle görüşüp SSN'ini talep edebilirsiniz.

• @Sono 1 hafta daha bekleyeceğim o zaman. Çok teşekkür ederim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@BelmaSarvan, içinde söyledi: Social Security Number (SSN) ve Basvurusu

@crazycells Merhaba,
    Ben 6 Ekim'de Uscis sitesinde kişi başı 220 usd Green Card için ödeme yapmıştım her birimiz için. 15 Kasım'da JFK 'dan giriş yaptık ve evimizi kiraladık. Şimdi Social number olmadan telefon veya iş görüşmelerini yapamıyoruz. Yani herşer ona bağlı. Sormak istediğim şey şu ; Bize green card gelirken ssn numaraları da mı gelecek yoksa social number için yine herhangi bir yere başvuru vs yapacakmıyız ? Yoksa bekleyecekmiyiz sadece
    Teşekkür ederim.
    Bu arada deneyimlerimiz biraz karışık
    Telefonum kırıldı
    Okul başvurusu henüz tamamlanmadı. Eve internet bağlayamadık çocuk beni yedi bitirdi anne televizyon yok mu anne internet yok mu.
    Eşim geri dönelim diye söylenmeye başladı
    Biraz karışık durumlar. Düzene girince detaylı deneyimleri buradan da paylaşacağım.

Birkac aylik gecici cozum bulabilirsiniz sanirim, o zamana kadar resmi belgeler elinize ulasmis olur.

Cevrenizde su hizmeti veren yerleri arayin:
    "prepaid internet without credit check"

Bunu saglayan paketler icin SSN gerekmemesi lazim... Zaten internet olunca geri kalan islemleri yapmaniz kolay olur.

• Sayin @crazycells selamlar, girisimizin uzerinden 21 gun gecti ve ssnler hala elimize gelmedi. Daha once wat ile geldigimiz icin mevcutta ssnlerimiz var ve kartlar elimizde. Ds260 doldururken de ayni numara ile yeni kart istiyoruz dedik.
    Bugun SSA office aradim bilgi almak icin bana soyle bir bilgi verdiler, zaten ssnimiz oldugu icin replacement olarak geciyormus bizim islem ve bu islemi fiziki green card elimize ulasmadan islem yapamazsiniz yenilemek icin dedi. Mevcut numaralara calisabilirsiniz bu numaralariniz ayni ve kullanilabilir “you are clear to work for any employer” diye iki uc kere teyit ettirdim. Yine de sanki forumda farkli surecler okudugumu hatirliyorum o yuzden emin olamadim.

Daha onceden var olan ssn ile greencard sonrasi giriste surec gercekten boyle mi isliyor? Yeni SSN kartin ulkeye girisimizle birlikte basilip direkt gelmesi gerekmez miydi ?

Daha once benzer surec yasayanlar yardimci olabilirse sevinirim. Tesekkurler

• Merhabalar,
    SSN başvurusunun yapılmasını DS260 ile yaptık. DS260 ve mülakatta verdiğimiz adresi, ABD'ye giriş tarihimiz olan 20 Kasımdan 1 ay önce USCIS hesabı oluşturarak değiştirdik. Ayrıca giriş yaparken pasaport kontrolü yapan memur adresi teyit ettirmek istediğinde ona da değişiklik yaptığımız güncel adresi bildirdim. Bu durumda SSN, önce DS260 formunda bildirdiğim adrese mi gidecek yoksa USCIS sisteminde ve ülkeye girişte bildirdiğim adrese mi gidecek? Kargo takibini yapabileceğim bir yer var mıdır?
    Konu ile bilgisi olanlar var ise müsait olduklarında açıklama yapabilirlerse çok sevinirim. Şimdiden çok teşekkür ederim.

• ⭐⭐⭐

@kevineleven Normalde en güncel adresinize gelmedi lazım SSN’in ama önceki deneyimlerde adres değişikliğine rağmen ilk adrese girebildiğini biliyoruz. Bi yüzden. İkisiyle de iletişimi koparmayın. Diğer yandan SSN’i takip etme imkanınız yok, sabırla beklemeniz lazım.

• @kevineleven Gec kaldigindan dolayı endiseliysen yalnız degilsin. Ben adres degisikligi yapmadigim halde (14 Kasım'da giriş yaptim) henüz postayı almadım. Sanırım her yerde olduğu gibi calisan eksikliğinden kaynaklanan bir durum. Bugun arayacağım ofisi bakalım ne diyecekler.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@CoinLocker, içinde söyledi: Social Security Number (SSN) ve Basvurusu

Sayin @crazycells selamlar, girisimizin uzerinden 21 gun gecti ve ssnler hala elimize gelmedi. Daha once wat ile geldigimiz icin mevcutta ssnlerimiz var ve kartlar elimizde. Ds260 doldururken de ayni numara ile yeni kart istiyoruz dedik.
    Bugun SSA office aradim bilgi almak icin bana soyle bir bilgi verdiler, zaten ssnimiz oldugu icin replacement olarak geciyormus bizim islem ve bu islemi fiziki green card elimize ulasmadan islem yapamazsiniz yenilemek icin dedi. Mevcut numaralara calisabilirsiniz bu numaralariniz ayni ve kullanilabilir “you are clear to work for any employer” diye iki uc kere teyit ettirdim. Yine de sanki forumda farkli surecler okudugumu hatirliyorum o yuzden emin olamadim.

Daha onceden var olan ssn ile greencard sonrasi giriste surec gercekten boyle mi isliyor? Yeni SSN kartin ulkeye girisimizle birlikte basilip direkt gelmesi gerekmez miydi ?

Daha once benzer surec yasayanlar yardimci olabilirse sevinirim. Tesekkurler

Evet sayin @CoinLocker , zaten SSN'niz yani numaraniz belli oldugu icin -eger numarayi degistirmeyi talep etmediyseniz- bu numarayi isverene verebilirsiniz 👍

SSN'yi gormek isterlerse, gocmen vizenizi veya GC'nizi gosterip yeni SSN icin basvuru yaptiginizi belirtebilirsiniz.

SSN'nin yeniden basilmasi icin bilgilerin CBP'den USCIS'e; oradan da SSA'ya iletilmesi gerekiyor. Bazen bu transferler sirasinda sorun olabiliyor; o nedenle 21 gunde gelmedigi icin yeni bir basvuru yapip yeni SSN kartinizi gondermelerini isteyin.

Zaten numaraniz degismeyecek, sadece ustundeki kisitlayici yazinin olmadigi yeni bir kart gonderilecek.

• @crazycells tesekkurler cevap icin.Dedigim gibi yeni basvuru icin fiziki greencardi gormeden yapamayiz dediler. Zaten numara ayni oldugu surece sorun yok.

• Merhabalar, Ssn gelmeden iş basvurusu yapmak için pasaport yeterli değil dimi kesinlikle ?

• @BelmaSarvan yapıcağınız iş başvurusuna göre bence değişmektedir. Beyaz yaka iş başvurusu yapıyorsanız, benim önerim ssn beklemeden yapabilirsiniz çünkü alım süreçleri en az 2-3 adetlik görüşme ardından yapılıyor (alım süreci en az 1 ay) ve ilk görüşmede sadece çalışma iznin var mı diye sözlü olarak soruluyor. Eğer normal işlere başvuruyorsanız ssn olmadan başvuramazsınız.
    Umarım açıklayıcı olmuştur.

• @Mehmet858 Mesela Amazon'a başvuru yapmak ıstıyorum. O zaman oluyor mu yanı ?

• Arkadaslar, amerikaya geleli 3 haftadan fazla oldu ve SSN numarası hala gelmedi. SSN ofisleri covid dolayısı ile yüz yüze görüşmeye kapalı, yalnızca online ve telefonla. Fakat telefon aramalarına da cevap vermiyorlar. Bunlar haricinde ulasabilecegim mail ya da baska bir yol var mi bildiginiz??

• @cafer-mokar merhaba, kartin gonderilmesini istediginiz adrese en yakin ssa ofisini bulup orayi arayin direkt olarak. Genel hatta ulastigimda islemlerimin verdigim adrese en yakin ofise atama yapildigini ve orayi aramami soylediler. Yerel ofise ulasmak da zor tabi telefonla ama genel hattan daha kisa sure bir bekleme oldu tavsiyem sabah erken saatte arayin ben oyle ulasabilmistim

• ⭐⭐⭐

@BelmaSarvan Amazon SSN istiyordu diye anımsıyorum. Siz formu doldurup başvuruya başlayın, zaten SSN’i sart tutarsa devam edemezsiniz; etmezse başvurursunuz.

• @BelmaSarvan Ben gelmeden basvuru yapmistim. Tabi Amazon gibi bir firmaya muhendis olarak basvurunca tum dunya ile yarisiyorsunuz. Ssn numarasi tum mulakatlari gectiginizde ve size offer iletildiginde, sizde bunu kabul ettikten sonra background check asamasinda ihtiyaciniz olacaktir. Ama dedigim gibi beyaz yaka ( muhendis, yonetici vb) isler disinda Amazon’a basvuru yapiyorsaniz hizli sonuclanabilir. Cunku suanda heryerde calisacak insan eksikligi var.

• @Sono , @cafer-mokar teşekkür ederim cevabınız için, aslında DS260 formunda adresi doğru fakat eyaleti yanlış yazmıştım onun düzeltmesini yazdım, adresini verdiğim kişi bana adresini verirken state olarak DC, DC derken adresi teyit ettirdiğimde Virginia olduğunu söyledi, o yüzden DC'de böyle bir adres bile olmayabilir. Zaman içerisinde göreceğiz sanırım. Bir gelişme olduğu zaman faydalı olabilecek bireyler öğrenirsem tekrar güncelleme yapacağım.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

111

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.1k

| | | |