Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Mülakat alan varmı tier uygulaması kalktıktan sonra? Nedir gelişmeler ben bana bu hafta gelir diye umuyordum yeni bir haftaya daha girdik hadi bakalım her gün saat 6.30 pm a kadar maillere bakmıyorum 😃 totem yaptım genelde o saat aralığında geliyor mail.

• @gucarslan ben de önerdiğiniz gibi evrak talep mailini beklemeden göndereceğim ocak ayı 10.000 olarak açıklandı gitgide benim CN'a yaklaşıyor ve bu şansımı riske etmek istemiyorum. Teyit etmek istediğim nokta evli olmadığım, askerlik yapmadığım (türk vatandaşları için zorunlu değil diye biliyorum), herhangi bir mahmekeme kayıdım olmadığı için sadece pasaport, vukuatlı nüfus kayıt örneği ve ingilizce olarak arşiv kayıtlı adli sicil kaydı göndereceğim doğru mudur?

• @ggulduk 10 bin sadece Ocak ayina degil . 10 bin e kadar olanlara . Keske bir ayligina 10 bin gibi algilanmasa ... Aslinda aciklanan cok az ...

• ⭐⭐⭐

@ggulduk, içinde söyledi: DV2022 Mülakat Deneyimleri

@gucarslan ben de önerdiğiniz gibi evrak talep mailini beklemeden göndereceğim ocak ayı 10.000 olarak açıklandı gitgide benim CN'a yaklaşıyor ve bu şansımı riske etmek istemiyorum. Teyit etmek istediğim nokta evli olmadığım, askerlik yapmadığım (türk vatandaşları için zorunlu değil diye biliyorum), herhangi bir mahmekeme kayıdım olmadığı için sadece pasaport, vukuatlı nüfus kayıt örneği ve ingilizce olarak arşiv kayıtlı adli sicil kaydı göndereceğim doğru mudur?

Evet, sizin durumunuzda bu 3 belge yeterlidir.
    Evraklarınızı nasıl göndereceğinize dair bilgiler bu konu başlığının ilk mesajında var.

• Merhaba, ben de evrak talebini beklemeden göndereceğim. Lottery de kullandığım pasaportum süresi vardı ancak soyadım değiştiği için DS260'ı doldururken yeni pasaport alıp o pasaportun bilgilerini verdim. Bu nedenle de bir açıklama yazacağım. bu açıklamanın örneği sayfasının başında gördüm ve bu şekilde yazacağım ancak sadece boş bir sayfaya bu metni yazmam format olarak yeterli mi? açıklamanın önüne herhangi bir hitap, tarih, isimi yazmam gerekir mi?

• @Atmosfer Ocak ayına kadar numarası 10000 e kadar olanlara mülakat tarihi verilecek anlamına mı geliyor? Tşkler

• @roninist Verilecek değil

Verilme ihtimali azda olsa vardır anlamına geliyor.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Sevipekcan evet yeterli.
    sonrasında bu dosyayı, .pdf formatında diğer evraklar gibi mail içinde kcc'ye gönderin.

• @roninist Ocak sonuna kadar 10 bine kadar 🙏🏼

• Herkese merhaba. Annem ve babam için buradayım. Babam GC kazandı. Evrakları onlar istemeden göndermeye karar verdik buradaki birçok kişi gibi. Ancak annemin evraklarını da babamın email adresinden mi göndermeliyiz yoksa DS260'da annem için yazdığım şahsi email adresinden mi?

• ⭐⭐⭐

@computerengineer, içinde söyledi: DV2022 Mülakat Deneyimleri

Herkese merhaba. Annem ve babam için buradayım. Babam GC kazandı. Evrakları onlar istemeden göndermeye karar verdik buradaki birçok kişi gibi. Ancak annemin evraklarını da babamın email adresinden mi göndermeliyiz yoksa DS260'da annem için yazdığım şahsi email adresinden mi?

Ana talihlinin maili üzerinden tüm evrakları tek seferde gönderebilirsiniz.

• @Sono Sono teşekkür ediyorum cevap için. Babam lise mezunu değil ancak son 5 sene içinde 7 ve üstü derecelendirilen bir meslekte çalışıyor. Onu mülakat anında mı vermesi gerekiyor yoksa email ile mi?
    Diğer soru da; babam yurtdışındaki bi ülkede 20 sene önce kalmıştı ancak DS260'da 1999 yerine 1998 yazmış istemeden. Onu mülakatta mı söylesin yoksa email atarken mi pdf'lerden birinde açıklama yazıp düzeltmelerini rica edelim? Çünkü o ülkeden aldığımız adli sicil kaydında doğru tarih görünüyor olacak

• @computerengineer Evrakların tümünü tek bir e posta adresi üzerinden göndermek her zaman iyidir.

• ⭐⭐⭐

@Elif-Başargil, içinde söyledi: DV2022 Mülakat Deneyimleri

@computerengineer Evrakların tümünü tek bir e posta adresi üzerinden göndermek her zaman iyidir.

Vize basılı pasaportunuzu teslim almışsınız. Hayırlı olsun.

• @gucarslan çok teşekkürler.
    Yeni covid varyantı da korkutuyor, umarım her şey yolunda gider.

• @computerengineer, içinde söyledi: DV2022 Mülakat Deneyimleri

@Sono Sono teşekkür ediyorum cevap için. Babam lise mezunu değil ancak son 5 sene içinde 7 ve üstü derecelendirilen bir meslekte çalışıyor. Onu mülakat anında mı vermesi gerekiyor yoksa email ile mi?
    Diğer soru da; babam yurtdışındaki bi ülkede 20 sene önce kalmıştı ancak DS260'da 1999 yerine 1998 yazmış istemeden. Onu mülakatta mı söylesin yoksa email atarken mi pdf'lerden birinde açıklama yazıp düzeltmelerini rica edelim? Çünkü o ülkeden aldığımız adli sicil kaydında doğru tarih görünüyor olacak

Şuradaki sorumun cevabını bilen biri olsa keşke...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@computerengineer ilgili durumu mülakatta kanıtlaması gerek babanızın, KCC ile alakası yok konunun.

diğer bilgiyi de güncellemenize gerek yok, o şekilde kalabilir. DS260'da düzeltme yapmanız gereksiz bu bilgi için.

⚠
    unutmayın ki, KCC'ye mail atarak hiçbir bilginizi güncelleyemezsiniz.
    bütün bilgilerinizi DS260'da güncellemeniz gerekir.

• @gucarslan Çok teşekkür ediyorum yardımseverliğiniz için.

• Arkadaşlar burası soru sorma yeri mi yoksa sadece mülakat deneyimlerinin aktarıldığı yer mi ?

Merak ettiğimden soruyorum.

@gucarslan @smartcells

• ⭐⭐⭐

@Megatron Evrak talebi, onayı ve sonraki süreçteki deneyimler burada toplanıyor genelde. Diğer konu DS260'ın doldurulmasıyla ilgili süreci kapsıyor.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

71

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.3k

| | | |