Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐

@mahmutkucukyildiz, içinde söyledi: DV2021 Mulakat Deneyimleri

@Sono, içinde söyledi: DV2021 Mulakat Deneyimleri

"Build Back Better Act"

Tekrardan merhaba. Öncelikle geri dönüşleriniz için size ayrıca teşekkür ederim. Ben maalesef davaya katılamadım. Bu sonuçtan yararlanmam pek mümkün değil dimi? "Build Back Better Act" Bu davanın sonucuna göre mi hareket etmeliyim

BBB Act eğer senatodan geçerse (ki geçmesi bekleniyor) 2017-2021 arasında DV çekilişi kazanmış ve DS260 göndermiş fakat mülakat alamamış herkese mülakat hakkı verecekler kanun gereğince.

• @smartcells agzından bal akıyor

• ⭐⭐⭐

@susadem, içinde söyledi: DV2021 Mulakat Deneyimleri

@smartcells agzından bal akıyor

Tabi bu herkes vize alacak anlamına gelmiyor. İlgili yıllarda tahsis edilmemiş kaç tane vize kalmışsa yine o yıl DS260 göndererenlerin CN sırasında göre (rank order) mülakat maili göndrebilirler. Bunun ne zaman ve ne şekilde yapılacağı kanun sonrası DoS gerekli hazırlığı yaptıktan sonra açıklanır. Çok yakın bir zaman ve kesin verilecek beklentisine girlmemesi gerekir. Yıllar sürebilir bunların ayarlanması.

Unutmayın 2020'lerden mahkeme kararıyla mülakat hakkı kazananlar için nerdeyse 2 dönem geçmesine rağmen hala bir hareket yok.

• @smartcells senatoda oylanma tarihi belli mi?

• ⭐⭐⭐

@Berk-Şendil, içinde söyledi: DV2021 Mulakat Deneyimleri

@smartcells senatoda oylanma tarihi belli mi?

"Congress will leave Washington for Thanksgiving week, setting up a December rush to approve the bill before the capital’s attention turns to the 2022 midterm elections. In a statement after Friday’s House vote, Schumer said the Senate will take up the package after the Senate parliamentarian completes the “necessary technical and procedural work” to make sure it complies with budget reconciliation rules. "

• @smartcells sadece umut kaldı elimizde

• Çok teşekkür ederim verdiğiniz bilgiler için 🙏🏻🙏🏻

• @smartcells çok etraflıca anlatmışsınız çok iyi aydınlandım teşekkür ederim 🙏

• @doki-arlington çok teşekkür ederim cevabınız için. Kaydı yapmadım olan oldu artık. Sadece 5 dakikalık bişeydi. Ama işte dikkatsizlik bazen nelere yol açabiliyor gördük. Konuyu araştırdım biraz iş baya ciddi. Bir mazeret mektubu yazdım. Sitede zaten neden kayıt yapmadığınıza dair bir form var, doldurup gönderiyorsunuz. Gönderdim , olumsuz olursa dava yoluyla yapmaya çalışacağım bakalım hayırlısı artık.

• merhaba @gucarslan görüşmeyeli nasılsınız.Bu Bbb Act nedir ? biz davalara katılmamıştık evraklarimizi yollamıştık ancak onay alamadan 30 eylül de süreç bitmişti... şimdi yapmamız gereken bişey var mı ? yoksa KCC den email mi beklicez bu bbb act sonuçlanırsa ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@İpek-Dedemen-Erdur merhaba ipek hanım.
    BBB kısaca, şuan senato oylamasından geçmesini bekledigimiz ve geçtiği takdirde 2017-2021 yılları arasında DV talihlisi olmuş ama bir sebeple (yasaklar, covid vb) vize verilmemiş kişilere haklarının iade edileceği bir yasa tasarısı.

umudumuz, geçmesi ve başkan tarafından imzalanması yönünde.
    umuyoruz ki yakında netleşecek..

• @gucarslan cevap için teşekkürler yasal olarak nereden takip edeceğiz ? kcc den email mi gelecek ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@İpek-Dedemen-Erdur bunun KCC ile alakası yok, bu tamamen bir yasa.
    eğer yasa onaylanırsa ve yürürlüğe girerse merak etmeyin buradan bütün detayları paylaşacağız.
    forumu takip etmeye devam edin.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

Vizesini Almış Ama; İlk Girişini Yapmamış DV2021 Kazananı Arkadaşların Dikkatine

bugün başkan Joe Biden tarafından imzalanan kararnameye göre, 7 afrika ülkesinden (South Africa, Botswana, Zimbabwe, Namibia, Lesotho, Eswatini, Mozambique and Malawi) ABD'ye girişler yasaklandı.

şimdilik Türkiye bu ülkeler arasında değil ancak; yasakların genisletilme ihtimaline karşı, vizesini almış ama ilk girişini yapmamış talihli arkadaşların ilk giriş planlarını bir an once yapıp, abd'ye ilk girişlerini yapmalarını tavsiye ediyoruz.

ilgili linkler;

• Korktuğum başıma gelmeden ben ve benzer durumdakiler umarım giriş yapabiliriz.

• Ben de ilk girişim için biletimi 1.2.22 tarihine almıştım ama bu haber beni cidden ürküttüğü için değişim bakacağım şimdi. Umarım uçmamıştır fiyatlar..

• Trump engeli bizdeydi, Tier 4 engeli bizdeydi, davalarda rezerv vize sayısı çok az çıktı, Kcc engeli yine bizdeydi. Gelen her olumlu habere çok seviniyorum yanlış anlaşılmasın, keşke isteyen herkes gidebilse ama ben bizim yıla çok üzülüyorum. Gerçekten en şansız yılmış bizimkisi... Sabah sabah bi dertlendim yine, deşarj olayım diye yazdım, affola. 🙂 Herkese günaydınlar.

• Arkadaşlar Merhaba KCC evrak kontrolünü artık konsolosluklara bırakmış yoğunluktan dolayı ve artık evrak gönderimi yapılmadan yanımızda bulundurmamız yeterli olacakmış sizce bu durum bişeyleri değiştirir mi? Yani hızlı işlem ve bizim gibi bekleyenlere bir umut olur mu?

• @BerryLisrap

11 koca yılın sonuda çıkmıştı oysaki. Gelen şansa bak . Bizde bu şans oldukça .......

• @ayvalik10 merhabalar birşey sormak istiyorum siz konuya baya hakimsiniz anlamadığım konu mülakat için mail bekliyorum ama sorgulat demişsiniz sorgulatmammizmi lazım öğrenmek için evrak gönderimi sen sonra sadece beklemeliyim teşekkür?

Benzer Başlıklar

• 4311
  • 516
  • 332
  • 481
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

117

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

419.9k

| | | |