Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @gucarslan Mutlaka. Buradan zaten durumu paylasirim. Ancak, daha once bu durumda olup, vizesi basilmis olarak alan iki kisi biliyorum. O yuzden kesin bir kanaat getiremedim. Tesekkurler iyi dilekleriniz icin.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@maksakal, içinde söyledi: FY2021 & FY2022 Administrative Process (AP durumu / İdari işlem)

Kiz arkadasim 15 Kasim'da gorusmeye girdi. Kendisine mavi kagit verildi ve statu AP idi. 19 Kasim'da Refused olarak guncellendi ve bugun PTT'den kargo bildirimi geldi. Halen statu Refused ancak bilmiyoruz sonucu. Acaba gercekten reddildi mi? Pasaportu alinca gorecegiz. Gunumuz mahvoldu ama. Iyi forumlar herkese.

Idari islem surecleri de artik red olarak gorunuyor. Hangi konsoloslukta mulakata girdiniz acaba?

Dosyaniz NVC'ye uzun sureli idari islem icin gonderilmis olabilir.

• @crazycells Evet, aslinda idari islemdeyiz. Pasaport geldi ve vize basilmamis ancak teknik bir hata yapmisiz. Danisman firma yardimci olmustu ancak 6 ay oncesinde basvurmusuz. Konsolsluk, 120 gun kala tekrar gondermemizi istedi. Su an surec devam ediyor. Muhtemelen sonunda onaylanacak gibi duruyor.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@maksakal, içinde söyledi: FY2021 & FY2022 Administrative Process (AP durumu / İdari işlem)

@crazycells Evet, aslinda idari islemdeyiz. Pasaport geldi ve vize basilmamis ancak teknik bir hata yapmisiz. Danisman firma yardimci olmustu ancak 6 ay oncesinde basvurmusuz. Konsolsluk, 120 gun kala tekrar gondermemizi istedi. Su an surec devam ediyor. Muhtemelen sonunda onaylanacak gibi duruyor.

Dogrudur, ogrenci vizeleri program baslangic tarihinden maksimum 120 gun once basilabiliyor.

2 ay sonra iyi haberlerinizi bekliyoruz 🙂

• merhabalar. bana vize görüşmesi sonunda verilen sarı kağıt tarihi 21 eylül ve bunun birkaç gün sonrasında gelen maili cevapladım. ama hala status sayfasında son güncelleme 21 eylül. şimdiden 2 ayı geçti. hiçbir ilerleme yok. bu normal mi? baska benzer durumda olan var mı? ve forumda birçok yorumu okudum ama sarı yeşil mavı kağıtlar arasında ne gibi bi fark var onu da anlamadım.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@miraclepuff gördüğüm kadarıyla B1 vizesi için idari işlem sürecindesiniz.
    AP durumu için bir süre sınırı yok ne yazık ki. bir günde de biteceği gibi 1 yıl da sürebilir, sabırla beklemelisiniz.
    sistemi sürekli kontrol etmeye devam edin. umarım kısa sürede olumlu sonuçlanır.

bol sabırlı beklemeler.

• @gucarslan

@gucarslan, içinde söyledi: FY2021 & FY2022 Administrative Process (AP durumu / İdari işlem)

@miraclepuff gördüğüm kadarıyla B1 vizesi için idari işlem sürecindesiniz.
    AP durumu için bir süre sınırı yok ne yazık ki. bir günde de biteceği gibi 1 yıl da sürebilir, sabırla beklemelisiniz.
    sistemi sürekli kontrol etmeye devam edin. umarım kısa sürede olumlu sonuçlanır.

bol sabırlı beklemeler.

😞 teşekkür ederim. yaşama hevesimi bile kaybettiren bir süreç oluyor.

• Herkese merhaba. Keşke bu foruma daha önce üye olsaydım. Emeği geçenlerin eline sağlık, bilgi paylaşanların emeğine sağlık.

Ben de kendi idari soruşturma sürecimi not düşeyim. 2 Aralık iş başlangıç tarihli J1 Internship programı için 3 Kasımda Ankara'da vize görüşmesine girdim. Vize memuru yeşil kağıt ile birlikte pasaportumu geri verdi. Sana sorular gelecek, cevapla geri gönder ve beklemeye devam et dedi. Aynı gün soruları cevapladım. O tarihten bugüne sadece 19 Kasım'da dosyam güncellendi. Sonucu beklemeye devam ediyorum.
    Bugün sponsor tarafından iş başlangıç tarihim Şubat ayına ertelendi. Daha önceden bir J1(wat) ve bir 6 aylık Schengen vizem mevcut. İlk kez idari işleme tâbi oluyorum. Hakkımızda hayırlısı olsun.

• Arkadaşlar merhaba
    1 Aralık'ta Ankara'da F1 vize randevusuna girdim. Master amacıyla gitmek istiyorum ve okulum 11 ocakta başlıyor.
    Vize görüşmem yaklaşık 2 dakika sürdü i20 e ve pasaportuna baktı herhangi olumsuz bir durum olmadı fakat randevu sonunda yeşil bir kağıt verdiler ve idari işleme tabi tutulduğumu söylediler. Aynı gün içinde birkaç basit sorudan olusan bir mail geldi. Cevaplari gönderdim ve cevaplar alındığına dair konsolosluktan mail aldım.
    Benim sorum şu , forumdan anladığım kadarıyla süreç çok uzun sürebiliyor fakat benim 11 ocakta okulum başlıyor. Sürecin okul başlangıç tarihinden sarkması durumunda bu vize onayını etkiler mi ?
    Diğer sorum ise Idari işleme tabi tutulma nedenini nereden anlayabiliriz örneğin isim benzerliği mi , eksik evrak mi(okul kabulü hariç hiçbir evragima bakmadılar bile) ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Muhammet-Ali-Çayhan merhaba.
    ap süreci dediğiniz gibi uzun sürebilir ancak; cevaplarınızın alındığı bilgisi varsa elinizde bu iyiye işaret.
    konsolosluk zaten okul başlangıcınızı biliyor ve sürecinize buna göre hareket edecektir.
    vize onayınız için de sürecin uzun ya da kısa olması olumlu / olumsuz etkilemez.

idare işleme kalma sebebiniz de ne yazık ki açıklanmıyor.
    dediğiniz gibi isim yüzünden de kalabilirsiniz, daha önce vize reddi ya da ap'ya kalma durumundan da olabilir.

sabırla beklemenizi tavsiye ederim. yakında çözülecektir..
    bol şans.

• @gucarslan Çok teşekkür ederim

• Annemin 14 Ekimde girmis oldugu surec hala devam ediyor. Temmenimiz ortalama olan 2 ay icinde tamamlanmasi.

Not: Ceac tarafinda herhangi bir guncelleme yapilmamis.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@semercissimo, içinde söyledi: FY2021 & FY2022 Administrative Process (AP durumu / İdari işlem)

Herkese merhaba. Keşke bu foruma daha önce üye olsaydım. Emeği geçenlerin eline sağlık, bilgi paylaşanların emeğine sağlık.

Ben de kendi idari soruşturma sürecimi not düşeyim. 2 Aralık iş başlangıç tarihli J1 Internship programı için 3 Kasımda Ankara'da vize görüşmesine girdim. Vize memuru yeşil kağıt ile birlikte pasaportumu geri verdi. Sana sorular gelecek, cevapla geri gönder ve beklemeye devam et dedi. Aynı gün soruları cevapladım. O tarihten bugüne sadece 19 Kasım'da dosyam güncellendi. Sonucu beklemeye devam ediyorum.
    Bugün sponsor tarafından iş başlangıç tarihim Şubat ayına ertelendi. Daha önceden bir J1(wat) ve bir 6 aylık Schengen vizem mevcut. İlk kez idari işleme tâbi oluyorum. Hakkımızda hayırlısı olsun.

Bol sabirli beklemeler.

Eger ilk ABD vizesini aldiginizda herhangi bir idari isleme kalmadiysaniz, bunun kisa surecegini tahmin ediyorum.

• 2 ayimizi doldurduk ama henüz bir gelisme olmadı. Gelişme olan arkadaşlar yazabilir mi ?

• Bende de yok durum aynı

• @crazycells Merhabalar nasılsınız umarım iyisinizdir hocam . Tekrar rahatsız ediyorum sizi kusura bakmayın . İdari islemim devam ediyor Bildiginiz gibi . 15 gün arayla 2 farklı mail aldım soru şeklinde istenilen tüm bilgileri doldurup gönderdim . Dün ise tekrar mail geldi Ankara konsoloslugundan mailde ds160 formunda belirtmiş olduğumuz 2 arkadaşımız var biliyorsunuz akraba olmayan . O arkadaşlarımdan birinin bilgilerini yaşadığı yeri giriş çıkış yaptığı ülkeleri askerlik durumu çalışma geçmişi STK parti üyeliği gibi soruları yoneltmisler . Arkadaşımın bilgilerini de doldurup eksiksiz gönderdim . Fakat şaşırdım arkadasimi sormalarina aceba bu durum normal mi abi anlayamadım
    sana sormak istedim senide hep rahatsız ediyorum özür dilerim tekrar hocam

• merhaba kardeşim ayni gün girmiştik seninle bende geri dönüş mail olarak hiç gelmedi şaşırdım şu an ama süreç bi şekilde ilerliyo en azından bu sevindirici senin adına

• @ramazancoskun77 umarım öyle olur çünkü ds160 formundaki belirtmiş olduğumuz arkadaşımızı sorması biraz garip geldi dogrusu

• peki 2 mail geldi demişşin aga yani ilk mailden sonra tekrar mı sorular içeren mail mi geldi

• @ramazancoskun77 evet kardeşim ilk 2 mail benimle ilgili sorular son mail arkadaşım ile ilgili

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

74

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |