Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Gurbetçiler piyangoyu vurdu hayırlı olsun.

Biz Tr de yaşayanlar için de geçmiş olsun diyorum.

• Yasaklı

@Megatron, içinde söyledi: Dolar Çıldırdı

Gurbetçiler piyangoyu vurdu hayırlı olsun.

Biz Tr de yaşayanlar için de geçmiş olsun diyorum.

Umarım vizeni alırsın diyeyim. 🙃

• @MySea Dünden bugüne kur %15.33 arttı.

yani birileri %15 kazanç sağladı. Yüklü miktarda olduğunu düşünün.. Yüklü miktar bizde olmadığına göre... 🙂

• Biraz susun artik. Yeni bisey deniyorlarmis! 😁🤣😁

FB_IMG_1637677412084.jpg

• SAYGI.. RESPECT…

Bir düşüncemi gecenlerde paylaşmıştım ancak @ayvalik10 denen kişi benim ülkede kalmam gerektiğini, cahil bir zihniyet olduğumu paylaşmıştı.. düşüncem tam olarak şuydu.. ülke olarak artık amerikada şöförlük, garsonluk.. gibi meslekleri bile hayalini kurar olduk demiştim.. ayrıca bu meslekleride küçümseyerek söylemedim.. evet fikirlerim hala aynı.. bu ülkede güzelim ülkemizde alım gücü artık yok.. fikirler herzaman en iyisine sahip olmak için özgür olmalı.. YOKSULLUK 3157 lira ama asgari üçret 2825 lira… Herşey ortada aslında.. Dolar 15 olsa ne 30 olsa ne.. alım gücü yok, düşünce özgürlüğü yok.. eleştirel zihniyet yok.. a veya b partisi meseleside değil unutmayalım..

• @MySea Hahah ben demiştim '' yeni bir şey deniyoruz '' diyecekler diye 🙂

• Yasaklı

@Hopasej, içinde söyledi: Dolar Çıldırdı

@MySea Hahah ben demiştim '' yeni bir şey deniyoruz '' diyecekler diye 🙂

BA149C56-A27A-4DA2-AF7B-F95D0885A7FD.jpeg

• Bugün saat 16:00 da dolar 13,50 tl yi gördü.
    Moraller sıfır. Amerikadaki arkadaşlar bizim yerimizede gezin,tozun,eğlenin. Biz gelemeyiz sanırım bu saatten sonra. Çekiliş çıkana kadar dolar 20 tl olabilir.

• ⭐⭐⭐⭐

@Emtee, içinde söyledi: Dolar Çıldırdı

SAYGI.. RESPECT…

Bir düşüncemi gecenlerde paylaşmıştım ancak @ayvalik10 denen kişi benim ülkede kalmam gerektiğini, cahil bir zihniyet olduğumu paylaşmıştı.. düşüncem tam olarak şuydu.. ülke olarak artık amerikada şöförlük, garsonluk.. gibi meslekleri bile hayalini kurar olduk demiştim.. ayrıca bu meslekleride küçümseyerek söylemedim.. evet fikirlerim hala aynı.. bu ülkede güzelim ülkemizde alım gücü artık yok.. fikirler herzaman en iyisine sahip olmak için özgür olmalı.. YOKSULLUK 3157 lira ama asgari üçret 2825 lira… Herşey ortada aslında.. Dolar 15 olsa ne 30 olsa ne.. alım gücü yok, düşünce özgürlüğü yok.. eleştirel zihniyet yok.. a veya b partisi meseleside değil unutmayalım..

Kimsenin kişisel görüşünü ipleme. Ben burada bir milyon liralık yatırımımla istediğim zaman et yiyemiyosam, istediğimde çıkıp gezemiyorsam, amerikada şöförlük etmeyi TERCİH EDERİM. Bana cahil zihniyetli diyecek arkadaşı da memnuniyetle kırmızı halı serilmiş aprondan alp dilediği yere götürüm, gocunmam...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@nicely, içinde söyledi: Dolar Çıldırdı

Dolar 20 de olsa ulkemizde sıkıntı olmaz. Kur farkını avantaja cevirecegiz, yakında TOGG arabamızda geliyor 🚀🚀🚀

Nasil avantaja cevireceksiniz? TOGG arabasiyla bu isin ne ilgisi var? Rasyonel aciklamalarinizi bekliyoruz...

• ⭐⭐⭐

@crazycells Uslubunuzdan ödün vermeden trollerle iletişime geçebilme kabiliyetiniz muhteşem 😁

• Yasaklı

@crazycells, içinde söyledi: Dolar Çıldırdı

Dolar 20 de olsa ulkemizde sıkıntı olmaz. Kur farkını avantaja cevirecegiz, yakında TOGG arabamızda geliyor 🚀🚀🚀

Nasil avantaja cevireceksiniz? TOGG arabasiyla bu isin ne ilgisi var? Rasyonel aciklamalarinizi bekliyoruz...

Arkadaş ABD’ de yaşıyor. Ekstra bir çabaya ihtiycı yok bence. 3-5 haftasonu ekstra keyfi uber yapıp kazandığı para ile Türkiye’ ye gelip 15 gün sefa sürüp dönecek. 🙃

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Sono, içinde söyledi: Dolar Çıldırdı

@crazycells Uslubunuzdan ödün vermeden trollerle iletişime geçebilme kabiliyetiniz muhteşem 😁

Eger sayin @nicely bunu mantiga uygun argumanlarla aciklayamazsa kendisini forumdan ya gecici ya da kalici olarak uzaklastiracagim, cunku hakkinda cok fazla sikayet var.

• ⭐⭐⭐⭐

Bence hükümetle dalga geçiyor. O da savunma yapmaktan sıkılmış. Togg la uzaya füze yollama vaadiyle olmaz bu işler tayyip efendiii diyor. Ama tam söyleyemiyor işte. Buruk reyizci. 🙂

• ⭐⭐

@Sono, içinde söyledi: Dolar Çıldırdı

Eger sayin @nicely bunu mantiga uygun argumanlarla aciklayamazsa kendisini forumdan ya gecici ya da kalici olarak uzaklastiracagim, cunku hakkinda cok fazla sikayet var.

Ben söyleyeyim onun yerine. Dolar 20 lira olunca turistler 5 dolara tıpkı vietnam gibi ülkelerde olduğu gibi masaj yaptıracak. Daha sonra USD ile maaş ödeyen genel evler açacağız ve bunu tıpkı tayland gibi sex turizmi için kullanacağız. USD ile ödeme yapıldığı için herkes yazılmak için sıraya girecek. Araplardan aldığımız petrol karşılığı olarak keçi pişirip ellerimizle ağızlarına vereceğiz. Arap turistler beğendikleri garsonu 25. cariyesi yapıp ülke borcumuzdan tam 100 dolar düşecekler. Peki TOGG ne alaka diye sorabilirsiniz. Büyük plan burada başlıyor. Her TOGG araba alan turiste 1 değil tam iki adet vatandaşlık vereceğiz. Biri ile kendi vatandaş olur kalanını lise arkadaşına doğum günü hediyesi olarak verir. Bu sayede tam 1 değil 2 tane doviz kanan kişi kazanırız ülke olarak.

• @ibrahimasar, içinde söyledi: Dolar Çıldırdı

Bence hükümetle dalga geçiyor. O da savunma yamaktan sıkılmış. Togg la uzaya füze yollama vaadiyle olmaz bu işler tayyip efendiii diyor. Ama tam söyleyemiyor işte. Buruk reyizci. 🙂

Aslinda icinden isyan etmek istiyor ama kelimelere dokmekte zorlaniyor olabilir. Hemen psikopatca saldiriya gecmeyin! Hem zaten 2023 de ulke ucacak, az kaldi...😁

• Yasaklı

@MySea, içinde söyledi: Dolar Çıldırdı

@ibrahimasar, içinde söyledi: Dolar Çıldırdı

Bence hükümetle dalga geçiyor. O da savunma yamaktan sıkılmış. Togg la uzaya füze yollama vaadiyle olmaz bu işler tayyip efendiii diyor. Ama tam söyleyemiyor işte. Buruk reyizci. 🙂

Aslinda icinden isyan etmek istiyor ama kelimelere dokmekte zorlaniyor olabilir. Hemen psikopatca saldiriya gecmeyin! Hem zaten 2023 de ulke ucacak, az kaldi...😁

Ben ironi yaptığının farkındayım abi. @crazycells in kızmasının sebebi ve insanların şikayet etmesinin sebebi bu ironi yi yaparken kendisinin ABD’ de yaşıyor olması. Herkes aynı algı düzeyine sahip değil. Bir iki dedin mi şikayet ederler. 🙃

Bir de aynı eleştirileri sen de yapıyorsun. ABD’ de yaşıyorsun ama kurduğun cümleler tepkini net belli ettiği için tepki değil destek görüyorsun. (Olgunluğunla alakalı bir durum)

Aynı cümleyi ben kursam bu kadar tepki almazdı çünkü ben de buradayım ve aynı durumdan etkileniyorum. 🙃

@ibrahimasar
    Bazen yorumlarına çok gülüyorum abi 😂

• ⭐⭐⭐⭐

Biraz susun artik. Yeni bisey deniyorlarmis! 😁🤣😁

FB_IMG_1637677412084.jpg

Dolarları cebellezi edip kaçış planı yapmayı deniyoladır.
    Ben dolar analizimi acizane paylaşayım.
    2001 krizine büyük benzerlikler içeren bu döviz krizinde, TL nin gerçek değerinin çok üzerinde olması sebebiyle bir fiyatlama operasyonudur bu. Yakın zamanda, hükümetin sayıca kuvvetliliğine bağlı olarak, 15-17 bandına ani bir çıkış göstererek döviz piyasalarında tahta kapanma, almıyorum satmıyorum manasına gelen Alış 12 Satış 17 gibi bir makas oluşacak. Bir süreliğine bankalar ve serbest piyasada döviz fiyatlaması konusunda çekimserlik oluşacak. Bunu takiben hem ithal hem de yerli ürünler yeni duruma göre fiyatlanmaya başlayacak. Yani yani marketlerdeki ürünlerde çok ani fiyat artışları görmeye devam edeceğiz.
    Makul olanı, Bahçelinin, daha önce de olduğu gibi, hükümetten sayıca desteğini çekmesi ile erken seçime gidilecek. Bu, RTE nin yeniden adaylığının da tek formülü olduğundan iktidarca bilinen ve istenen bir şey. Fakat umdukları gibi ikitidara gelebileceklerini sanmıyorum. Erken seçim kararı ardından dolar 15 bandında fiyatlanmaya başlayacak. Yeni bir iktidar oluştuğunda da 13-15 arasında bir seviyede yeni değerini bulacaktır. Bu denenen yeni bir şey değil. 20 yıl önce de denendi, rahmetli Ecevitin elinde patladı bu denenen şey. Bu sefer RTE nin elinde patlayacak. Daha da güçlenelim, MHP nin değnekliğine ihtiyaç duymadan tek başımıza iktidarı ele geçirelim düşüncesi, belki de meclise bile girememesine sebep olacak. 2002 seçimlerinde anap dyp dsp mhp refah çok büyük hesaplar yapmıştı ama halk, onları görmeye tahammül edemediğinden büyük kısmı meclise bile giremedi. DYP ile MHP ucu ucuna girdi. AKP diye bir parti doğdu. CHP de güç kazanarak yeniden meclise girdi. Kurtuluşu bunlarda aradı millet. Bu sefer farklı olacağını düşündüren ne ki. Patladı gittiler işte. Yazarkasa fırlatılmıyor, millet kendini yakmıyor diye koltukda mabadını sağlam sanmasın kimse. Bu sefer kendini değil bunları yakacak halk.

• ⭐⭐⭐⭐

@Ping-PONG, içinde söyledi: Dolar Çıldırdı

Ben ironi yaptığının farkındayım abi. @crazycells in kızmasının sebebi ve insanların şikayet etmesinin sebebi bu ironi yi yaparken kendisinin ABD’ de yaşıyor olması. Herkes aynı algı düzeyine sahip değil. Bir iki dedin mi şikayet ederler. 🙃

Bir de aynı eleştirileri sen de yapıyorsun. ABD’ de yaşıyorsun ama kurduğun cümleler tepkini net belli ettiği için tepki değil destek görüyorsun. (Olgunluğunla alakalı bir durum)

Aynı cümleyi ben kursam bu kadar tepki almazdı çünkü ben de buradayım ve aynı durumdan etkileniyorum. 🙃

@ibrahimasar
    Bazen yorumlarına çok gülüyorum abi 😂

Gülün diye öyle yazıyorum zaten. Gülmeyip naapıcaz. ko gözüne doların. Bugün bi villa müşterim sipariş verdi. Götürdüm, kapıda karşılaştık. Çıkmak üzere imiş. Nereye abi dedim. İstanbula dedi. Hayırdır dolardan dolayı bi durum mu var dedim. Yoo. arada gidiyorum zaten dedi, Dolardan dolayı ne olacak, ben zaten dolar kazanıyorum, ama ülke için üzülüyorum dedi. Oturduğu villa Bodrum kalesi manzalı 3 milyon dolarlık villa. FB de yönetimde. Google a yazılım üreten ve Türkiyede google hizmetlerinde görev alan bir şirketi var. Kadıköylü, Allah daha çok versin, kim bilir daha ne mülkü ve serveti var. Adama kiren çıkan yok ama halk adına üzülüyorum diyor. Çok kere sohbet ettik, dedim abi yerleşsene Amerikaya falan. Yok abi, ben Türkiyeyi seviyorum diyor.. O kadar param olsa belki bende severim 🙂 Gerçi sevmeye seviyorum ama Türkiyede yaşamaya gücüm yetmiyor...

• ⭐⭐⭐⭐

İsyan ediyorlar zaten. Akp yi biz mi yeneceğiz... Akp liler artık daha fazla dayaamayıp isyaaaaaannn diye şarkıya başlayınca tepe taklak gidecek. En büyük kızgınlık onlarda olacak. En radikal oy değişimi onlardan kaynaklı olacak. Oyların büyük kısmının nereye gideceği yeni iktidarı belirleyecek. Belki Chp-IYI-Deva-Gelecek-Fazilet gibi 3-4-5 partinin tepeden birleşimi alttan birbirine desteği ile bir iktidar oluşturma mecburiyeti kurulacak. Öyle ucube bir sistem geitrdiler ki, artık kimse 50+1 i desteksiz tek başına alamaz. Öyle kutuplaştırdılar ki milleti, en uç fraksiyonlar birbirine destek olmak zorunda kalacaklar.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

111

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.0k

| | | |