Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @shaimaak yok öyle bir istek de bulunmadık evet f2a eşim greencardlı

• Merhaba. Şimdi ne yapmamız gerekiyor? Nvc’de tüm işlemlerim bitse bile Visa bulletininde tarihimin current olmasini beklemem gerekecek değil mi?

• @emine-olgun sizinkine benzer çok dosya var okuduğum bu ara korkunç bir süre. Twitterdan yazın bence arada gazeteci senatör uscis hukukçu kim olursa konuya ilgili yazın ne kaybedersinizki belki bir ilgilenen çıkar dikkat cekersiniz. Bende artık sürekli yazmayı düşünüyorum twitterdan boş durmaktan iyidir.

• @chemist bu green kartli ike abd de yapilmis evlilik mi yoksa abd disi evlilik mi bu tarih

• @israfil f2a abd de mi devam ediyor yoksa tuekiyeden mi

• @mkonca Türkiye

• @mkonca ben greencardliyim. Abdde yasiyorum. Esim Turkiyede.

• Merhaba arkadaşlar bugün vize görüşmem vardı.İlk önce bir fotoğraf adli sicil kaydı nüfus kayıt örneği fotoğrafları aldılar ve beklemem gerektiğini söylediler. Bekledim ve tekrar çağırdılar. Nerede tanıştınız eşinizle ve işiniz ne diye sordular başka soru sormadılar. Adli sicil kaydı 4 gün öncesine ait sistemde ve ben de olmasına rağmen tekrar yüklememi ve eşim sistem de yüklü olmasına rağmen tekrar 1040 formu ve W2 formumunu yüklemesini söyleyip pasaportu elime verip kargoyla gönderin dedi. Yani o anda sistemle ne yüklü bakmıyorlar tekrar istiyorlar işi zora sokmak için. Umarım olumsuz dönüş gelmez yine bekleyeceğiz.

• Arkadaşlar dosyamın nerede olduğunu öğrenebileceğim bi link varmı tam olarak hangi centerda bende emin olamadım

• @Doncarleone onaylandı mı vizeniz acaba ?

• Merhaba herkese vizem onaylandı arkadaşlar. Şimdiiiiiii... 10.15 teki görüşmeye 15 dk erken gittim güvenlikten sonra içeri girdim numara verdiler. Çağrıldım pasaport, evlilik cüzdanı, nüfus kayıt ör., sicil kaydı, 1 adet foto ve eşimle fotolarımı aldılar. Rahat yarım saat bekledm tekrar çağırıldım. Görevli, söylediklerimin doğruluğuna istinaden yemin etmemi istedi, parmak izimi aldı ve sadece 4 soru sordu.
    *Abd de nereye gideceksiniz?
    *Kaç yılında tanıştınız?
    *Nasıl tanıştınız?
    *Eşin ne iş yapıyor?
    Sonra bilgisayara bi şeyler işledi. Bana dönüp "vizeniz onaylandı, pasaportunuz bende kalacak 3 güne size ulaşır tebrikler" dedi. 5 dk sürdü sürmedi. Ayrıca kırık Türkçeli çok tatlı bi kadındı. Yalnız evrak işi sadece bize külfet. Herkes ben dahil kütük gibi dosyayla bekliyordu ama aldıkları içinden 3-5 evrak. Darısı hepinizin başına. Çok yakın zamanda herkes eşine ailesine kavuşsun.🙏

• @Meltem-Koç Meltem hanım sizin neden böyle oldu anlamadım. Ama "pasaportu kargolayın" dediklerinde süreç sizden istedikleri evrakları temin etme sürecinize göre değişiyo. Yani forumda şahit olduğumuz bu. Evraklarını pasaportunu postalayana vizesi de geldi hemen. Yani gönlünüzü ferah tutun derim ben.

• @Esra-Esra gözünüz Aydın yeni hayatınızda mutluluklar dilerim darısı bizlerin başına

• @cokbekledik86 çok teşekkür ederim. 😊

• @Esra-Esra inşallah Esra hanım bizde anlamadık niye böyle oldu hayırlısı olsun size umarım bizde en kısa sürede alırız 🙏🏻

• @crazycells Merhabalar, size CEAC da girişde addimlara geçid yapamiyorduk demişdik.
    Galiba yalnışlık bizde olmuş kaç gündu biz applicant olarak giriş yapıyorduk, bu gün petitioner olarak giriş yaptık ödemeler açıldı umariz sorunsuz yala biliriz😊

• @Meltem-Koç, içinde söyledi: F2A ve F2B Vize Surecleri (Green Card sahiplerinin es ve cocuklari)

ndı mı vizeniz acaba ?

Sayin Meltem koc,

daha pasaportu gondermedik. Gercekten neye el atsam kuruyor :D. IRS 2020 transcript bos gozuktugu icin artik biz 2019 ve 2020 transkriptlerini oldugu gibi verip bir de statement letter ile durumu izah edip belgeleri yollayacagiz.

Bes gune kargo elime gecer bana da geri donus 10 gune olur. ilginc bir vaka oldum yine. Yuzde 99 un gectigi bir processde vize alamazsam sizlere de guzel ornek olur.

• @Doncarleone irs in kendi sitesinden transaction i indirebilirsiniz.

• @Esra-Esra tebrikler , bol sanslar.

• @nevermore sorun buyuk ihtimal 2020 processed olmamis formda o sebeple bos gozukmekte.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

101

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.2k

| | | |