Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Bu ileti silindi!

• @mertsay07, içinde söyledi: K1 vizesi (Nişanlılık Vizesi)

@emirgenco Bizim yazımızda 3 kere görüştüğümüzü ve birlikte nerelere ziyaret ettiğimizii , birbirimize olan ilgimiz ve ayrıca metinin sonunda evlenmeye karar verdik gibi bir ifade olcak şekilde yazdık. 90 günde evlilik yapıcaz vs gibi bir ifade kullanmadık. Fakat yanında extra ilişkiye ve yaşananlara şaitlik edicek bir arkadaşını yeminli beyannamesini ve ıslak imzasını içeren bir yazı oluşturduk. Umarım bir problem oluşturmazlar bu konuda. Ortalama süreç 8-9 ay kadar sürüyor saırım. Daha 3-4 ay kadar süremiz var bekleyeceğiz ve göreceğiz. Süreci tamamlayan, onay alan ya da red alan ve vize görüşmesinde nasıl sorularla karşılaştığını tecrübeli arkadaşlar yazarsa çok mutlu olurum, tşkler...

Aynılarını yaptım ve USCIS e hepsini yolladım . 2 niyet mektubu ile annemin ve arkadaşımın yazdığı iki adet şahit mektubu ( tam nasıl söylendiğini hatırlamıyorum). Hiçbir sorun çıkmadı . Benim işlem 8 ay sürdü USCIS de .Şimdi NVC aşamasında

• @Ozzy35 banada olmuştu . 4-5 gün filan sürmüştü sanırım. Ben DV kategorisinden almıştım

• @, içinde söyledi: K1 vizesi (Nişanlılık Vizesi)

Hepinize merhaba arkadaşlar.
    Aranıza yeni katılmış bulunuyorum. 1,5yıl giden düzeyli ilişkimin sonunda (bu arada covid kısıtlamalarına rağmen 2kez görüşerek) evlenme kararı aldık. Nişanlım Amerikalı ve 05.10.2021'de avukat vasıtası ile başvuru yapıldı, tüm dokümanlar hazırlandı. 10.10.2021'de ise NOA1 tarihi. Bu aşamada insanı en çok yoran olay ise beklemek sanırım. Umarım NOA2'den sonraki süreçte fazla zaman kaybetmem. Bu arada sormak istediğim bir soru var NOA2 hangi eyaletten başvuru yapıldığına göre değişir mi? Nişanlım California'dan başvurdu. Herkese sabırlar diliyorum.

Evet farkeder ama California en hızlılardan biri . 8-9 ay civarı sürer . Şuanda mart 2021 de yollanan dosyaları işleme alıyorlar.

• Bugün NVC den bir e mail geldi . Dosyamızı Ankaraya yolladıklarını söyleyen . Emailde Case number filanda yazıyor . Case numberdan statuse baktım ve In transit yazıyor . Artık randevu maili bekliyeceğiz sanırım. Tabi sizin söylediğinize göre mail yağmuruna tutmak daha iyi konsolosluğu:)

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Richmond, içinde söyledi: K1 vizesi (Nişanlılık Vizesi)

Bugün NVC den bir e mail geldi . Dosyamızı Ankaraya yolladıklarını söyleyen . Emailde Case number filanda yazıyor . Case numberdan statuse baktım ve In transit yazıyor . Artık randevu maili bekliyeceğiz sanırım. Tabi sizin söylediğinize göre mail yağmuruna tutmak daha iyi konsolosluğu:)

gozunuz aydin.

• @crazycells bu kız arkadaşımın vizesi nekadar süreli olacak biliyormusunuz 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Richmond, içinde söyledi: K1 vizesi (Nişanlılık Vizesi)

@crazycells bu kız arkadaşımın vizesi nekadar süreli olacak biliyormusunuz 🙂

Genelde ~6 ay, alacaginizin saglik raporunun son gunu vizenin de gunu olacak...

• @crazycells teşekkürler

• Merhabalar;
    Kafamı karıştıran tek durum niyet mektubu. Nişanlımın yazdığı niyet mektubunda nasıl tanıştığımızı ve evlenmek istediğimizi yazdı. Fakat 90 gün ifadesi kullanmadık. Bunu sorun ederlerve red yeme olasılığımız var mıdır? Bir de olası bir olumsuz durum olması durumunda tekrar başvuru vs yapılabilir mi, bilgisi olan var mıdır? Buradaki vize görüşmesi için detaylı niyet mektuplarını zaten yazacağım mülakat aşamasına gelebilirsek. Bu arada Amerika'dan yaptığımız başvuruda yaklaşık 1.5 yıllık watsapp konusması dokumanı verdık 1300 sayfa kadar. Bu sekılde butun yazıları veren ciftler görmüştüm bu yüzden bu şekilde verdik, burdaki mülakat için tekrar bütün yazışmaları vermeli miyiz? Tşkler.

• ⭐⭐

@mertsay07 red yemezsiniz. Sadece rfe yani eksik belge. Olmuş olur bununda telafisi olur en fazla 1 ay zaman kaybedersiniz

• ⭐⭐

@mertsay07 1300 da sayfa. Çıktı çok olmuş ama. Kanıtlar yeterliyse niyet mektubundan dolayı. Sorun yaşayacağınizi düşünmüyorum. En kötü ihtimalle rfe. (Eksik evrak.) Eksik evrak neyse bunu gönderirsiniz dosyanız kaldığı yerden devam eder

• @emirgenco, içinde söyledi: K1 vizesi (Nişanlılık Vizesi)

@mertsay07 1300 da sayfa. Çıktı çok olmuş ama. Kanıtlar yeterliyse niyet mektubundan dolayı. Sorun yaşayacağınizi düşünmüyorum. En kötü ihtimalle rfe. (Eksik evrak.) Eksik evrak neyse bunu gönderirsiniz dosyanız kaldığı yerden devam eder

Buradaki mülakata kadar 2000 sayfa olur sanırım 🙂 Bakalım eğer uscis onay olur ne nvc ye evraklar giderse buraya gelene kadar sorun olmaz ve burada gerekeni yaparız fazlasıyla. Görüşmeye ingilizce ya da türkçe girmenin avantaj ya da dezavantajları var mıdır acaba, bilginiz var mı ?

• ⭐⭐

@mertsay07 ben uscise yazışma vermemiştim ve onaylandı

• ⭐⭐

@mertsay07 hiç bir avantaj yada dez avantajı yok. Zaten size soracaklar görüşmeye Türkçe mi İngilizce mi. Devam etmek istiyorsunuz diye

@mertsay07 ben uscise yazışma vermemiştim ve onaylandı

Bizimde inşallah onaylanır bakalım muhtemelen şubat ayı içinde onay olup olmadığı belli olacak.

• ⭐⭐

@mertsay07 hangi ayda başvurdunuz?

@mertsay07 hiç bir avantaj yada dez avantajı yok. Zaten size soracaklar görüşmeye Türkçe mi İngilizce mi. Devam etmek istiyorsunuz diye

Evet hiç ingilizce bilmeden k-1 vizesi alanlar duymuştum ama bu süreçte biraz durumlar farklı olduğu için biraz daha sıkı çalışıyolar ondan sordum.

• ⭐⭐

@emirgenco 210 gün ile 240 gün arası sürüyor genelde. Ama pandemi sorunu ortadan kalkmaya başladı aşılanma süreci arttı bu yüzden daha erken olur mu bilemem

@mertsay07 hangi ayda başvurdunuz?

Haziran 25 de noa1 olarak işleme alındı yaklaşık 4.5 ay oldu henüz

Benzer Başlıklar

• 1
  • 57
  • 116
  • 1476
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

125

40.9k
Kullanıcı

4.4k
Konu

425.4k

| | | |