Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Biz görüşmelerimizi anlatan 2’şer sayfalık yazılar yazdık. Hem nişanlım hem ben. Ayrıca ikimizde 90 gün içinde evleneceğimize dair ayrı niyet beyanlarında bulunduk ve imzaladık.

• @Aslan1905, içinde söyledi: K1 vizesi (Nişanlılık Vizesi)

@runaslan anladım peki rica etsem niyet mektubu örneği varsa gönderebilir misiniz? Teşekkür ederim sağolun inşallah olumlu güzel sonuçlanır.

• @emirgenco Bizim yazımızda 3 kere görüştüğümüzü ve birlikte nerelere ziyaret ettiğimizii , birbirimize olan ilgimiz ve ayrıca metinin sonunda evlenmeye karar verdik gibi bir ifade olcak şekilde yazdık. 90 günde evlilik yapıcaz vs gibi bir ifade kullanmadık. Fakat yanında extra ilişkiye ve yaşananlara şaitlik edicek bir arkadaşını yeminli beyannamesini ve ıslak imzasını içeren bir yazı oluşturduk. Umarım bir problem oluşturmazlar bu konuda. Ortalama süreç 8-9 ay kadar sürüyor saırım. Daha 3-4 ay kadar süremiz var bekleyeceğiz ve göreceğiz. Süreci tamamlayan, onay alan ya da red alan ve vize görüşmesinde nasıl sorularla karşılaştığını tecrübeli arkadaşlar yazarsa çok mutlu olurum, tşkler...

• @crazycells, içinde söyledi: K1 vizesi (Nişanlılık Vizesi)

@mertsay07, içinde söyledi: K1 vizesi (Nişanlılık Vizesi)

Herkese merhaba;

Burada yeniyim dün tesadüf k-1 vizesi hakkında dolaşırken burayı buldum ve yazışmaların bir kısmını okudum. Gerçekten faydalı ve herkesin emeğine sağlık. Haziran ayında nişanlımla birlikte k-1 vizesi başvurusu için ilk adımı attık. I-129f formunu doldurduk, fotoğraflar,uçak otel rezervasyonları, arkadaşlarının ilişkiye şahit olduğuna dair yeminli beyan, skype, watsapp, e mail görüşmelerimiz, ödediği vergi beyannı ve beni finans edecek gibi belgeleri gönderdik ve 4 gün sonra işleme alındığına dair mesaj aldık. Henüz onaylanmadı beklemekteyiz.Yazılarda niyet mektubu gibi yazılar görmekteyim. Niyet mektubu tam olarak nedir, bu konuda bilgili arkadaşlar bilgi verebilirler mi ? Nişanlım Amerika'dan başvuru yaparken buluşmalarımızı ve görüşmelerimizi anlatan 2 sayfalık bir yazı yazmıştı. Niyet mektubu dediğimiz şey bu mudur? Konu hakkında bilgi verirseniz sevinirim.

I-129F formunu doldururken ABD'ye girdikten sonra ilk 90 gunde evleneceginize dair bir mektup yazdiniz mi?

Bizim yazımızda 3 kere görüştüğümüzü ve birlikte nerelere ziyaret ettiğimizii , birbirimize olan ilgimiz ve ayrıca metinin sonunda evlenmeye karar verdik gibi bir ifade olcak şekilde yazdık. 90 günde evlilik yapıcaz vs gibi bir ifade kullanmadık. Fakat yanında extra ilişkiye ve yaşananlara şaitlik edicek bir arkadaşını yeminli beyannamesini ve ıslak imzasını içeren bir yazı oluşturduk. Umarım bir problem oluşturmazlar bu konuda. Ortalama süreç 8-9 ay kadar sürüyor saırım. Daha 3-4 ay kadar süremiz var bekleyeceğiz ve göreceğiz. Süreci tamamlayan, onay alan ya da red alan ve vize görüşmesinde nasıl sorularla karşılaştığını tecrübeli arkadaşlar yazarsa çok mutlu olurum, tşkler...

• Bizde göndereli bir ay olacak ve yolun daha çook başındayız. İki arkadaşımdan şahitlik yazısı, ikimizin ilişkimizi görüşmelerimizi anlatan yazılar, iki tane niyet mektubu, fotoğraflar, birbirimize aldığımız hediye fişleri, kargoyla gönderdiğimize dair makbuzlar, ikimizinde çevrilmiş ve türkçesiyle nüfus kağıt örnekleri koyduk ekstradan. Biz hiç bir gelir belgesi koymadık çünkü onlar vize görüşme istenilecek diye biliyoruz

• ⭐⭐

Dosyam 3 kasımda ready oldu aynı gün elçilikten Mail geldi ve aynı gün randevu aldım 20 Aralık ta
    Allah bekleyenlere sabır ve olumlu sonuçlar versin inşallah

• @emirgenco, içinde söyledi: K1 vizesi (Nişanlılık Vizesi)

Dosyam ready oldu aynı gün elçilikten Mail geldi ve aynı gün randevu aldım 20 Aralık ta

Hayırlı olsun hocam yeniyılda Amerika’da olursun umarım. Bütün teceübelerini olumlu-olumsuz bizimle paylaşır mısın görüşme sonrası.

• ⭐⭐

@mertsay07 mutlaka bu formun bana ve benim gibi aynı süreçte Olan herkese çok yardımı dokundu Allah izin verirse mülakattan çıkınca aktaracağım deneyimlerimi

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@emirgenco, içinde söyledi: K1 vizesi (Nişanlılık Vizesi)

Dosyam ready oldu aynı gün elçilikten Mail geldi ve aynı gün randevu aldım 20 Aralık ta

gozunuz aydin, hayirli olsun. iyi haberlerinizi bekliyor olacagiz 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells, içinde söyledi: K1 vizesi (Nişanlılık Vizesi)

Herkese merhaba;

Burada yeniyim dün tesadüf k-1 vizesi hakkında dolaşırken burayı buldum ve yazışmaların bir kısmını okudum. Gerçekten faydalı ve herkesin emeğine sağlık. Haziran ayında nişanlımla birlikte k-1 vizesi başvurusu için ilk adımı attık. I-129f formunu doldurduk, fotoğraflar,uçak otel rezervasyonları, arkadaşlarının ilişkiye şahit olduğuna dair yeminli beyan, skype, watsapp, e mail görüşmelerimiz, ödediği vergi beyannı ve beni finans edecek gibi belgeleri gönderdik ve 4 gün sonra işleme alındığına dair mesaj aldık. Henüz onaylanmadı beklemekteyiz.Yazılarda niyet mektubu gibi yazılar görmekteyim. Niyet mektubu tam olarak nedir, bu konuda bilgili arkadaşlar bilgi verebilirler mi ? Nişanlım Amerika'dan başvuru yaparken buluşmalarımızı ve görüşmelerimizi anlatan 2 sayfalık bir yazı yazmıştı. Niyet mektubu dediğimiz şey bu mudur? Konu hakkında bilgi verirseniz sevinirim.

I-129F formunu doldururken ABD'ye girdikten sonra ilk 90 gunde evleneceginize dair bir mektup yazdiniz mi?

Bizim yazımızda 3 kere görüştüğümüzü ve birlikte nerelere ziyaret ettiğimizii , birbirimize olan ilgimiz ve ayrıca metinin sonunda evlenmeye karar verdik gibi bir ifade olcak şekilde yazdık. 90 günde evlilik yapıcaz vs gibi bir ifade kullanmadık. Fakat yanında extra ilişkiye ve yaşananlara şaitlik edicek bir arkadaşını yeminli beyannamesini ve ıslak imzasını içeren bir yazı oluşturduk. Umarım bir problem oluşturmazlar bu konuda. Ortalama süreç 8-9 ay kadar sürüyor saırım. Daha 3-4 ay kadar süremiz var bekleyeceğiz ve göreceğiz. Süreci tamamlayan, onay alan ya da red alan ve vize görüşmesinde nasıl sorularla karşılaştığını tecrübeli arkadaşlar yazarsa çok mutlu olurum, tşkler...

su iletiyi ornek sorular icin inceleyebilirsiniz:

https://yesilkartforum.com/forum/post/21958

• ⭐⭐

@crazycells çok teşekkür ederim üstadım yardımlarından ötürü sana Şükranlarımı sunuyorum Allah senden razı olsun

• Selamlar herkese. Bugun mulakatim vardi ve red yada kabul almadim. administrative processing e kaldim. Yani daha fala arastirma yapmalari gerektigini soylediler. Gorusmenin sonunda butun evraklarimin tamam oldugunu, bir problem olmadigini soyleyip bana pasaportumu geri verdiler. Pasaportla beraber abd ye gittigimde aile ici siddetle alakali bilmem gereken konularin yer aldigi bir brosur verdiler. Bu arastirma surecinin ne kadar surecigi ve neden buna ihitiyac duyduklarini sordum fakat bilgi veremeyeceklerini belirttiler.

Sonuc olarak biraz ortada kaldim gibi. Bunu hic beklemiyordum acikcasi. Gecmiste TSK'da calismis olmamin bu arastirmaya sebep oldugunu dusunuyorum.

Daha once boyle bir durum yasayan arkadaslar tecrubelerini paylasirsa cok sevinirim. Bu surecin ne kadar surecegi gercekten bizim icin onemli.

Cok tesekkurler...

• @crazycells, içinde söyledi: K1 vizesi (Nişanlılık Vizesi)

@crazycells, içinde söyledi: K1 vizesi (Nişanlılık Vizesi)

Herkese merhaba;

su iletiyi ornek sorular icin inceleyebilirsiniz:

https://yesilkartforum.com/forum/post/21958

Soruları inceleyip çalışmak lazım hatta önceden. Tşkler bilgilendirme için. Benim kafama takılan bu niyet mektubu oldu, bizim niyet mektubumuzda evlenmeye karar verdiğimiz yazıyor fakar 90 gün gibi bir ifade kullanmadık umarım bunu sorun yapmazlar. Buradaki görüşmede niyet mektubunu bu şekilde veririz artık. Keşke bu forumu daha önceden keşfetseydik daha faydalı olurdu.Bizim ortalama 4.5 ay oldu başvuralı sanırım daha yolun yarısındayız:(

• @emirgenco, içinde söyledi: K1 vizesi (Nişanlılık Vizesi)

@mertsay07 mutlaka bu formun bana ve benim gibi aynı süreçte Olan herkese çok yardımı dokundu Allah izin verirse mülakattan çıkınca aktaracağım deneyimlerimi

Kesinlikle heyacanla senin görüşmeni bekliyor olacağız hocam, sonrasında yavaş yavaş sıra bizlere gelecek. Umarım herkes için nihai sonuç olumlu olur. Bu belirsiz süreçte beklemek, sabır etmek gerçekten zor.

• @mertsay07 şu an biraz daha hızlı gibi çalışan ofisler belki bizim başvurulara da etki eder hocam. Sanırım sizde Ağustos ayında başvurdunuz ?

• @Ozzy35 bunu ilk kez duyuyorum bir çok sayfadan üyeyim ama hiç böyle birşey duymadım kardeşim

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Ozzy35, içinde söyledi: K1 vizesi (Nişanlılık Vizesi)

Selamlar herkese. Bugun mulakatim vardi ve red yada kabul almadim. administrative processing e kaldim. Yani daha fala arastirma yapmalari gerektigini soylediler. Gorusmenin sonunda butun evraklarimin tamam oldugunu, bir problem olmadigini soyleyip bana pasaportumu geri verdiler. Pasaportla beraber abd ye gittigimde aile ici siddetle alakali bilmem gereken konularin yer aldigi bir brosur verdiler. Bu arastirma surecinin ne kadar surecigi ve neden buna ihitiyac duyduklarini sordum fakat bilgi veremeyeceklerini belirttiler.

Sonuc olarak biraz ortada kaldim gibi. Bunu hic beklemiyordum acikcasi. Gecmiste TSK'da calismis olmamin bu arastirmaya sebep oldugunu dusunuyorum.

Daha once boyle bir durum yasayan arkadaslar tecrubelerini paylasirsa cok sevinirim. Bu surecin ne kadar surecegi gercekten bizim icin onemli.

Cok tesekkurler...

Su basligi incelemenizi tavsiye ederim:

https://yesilkartforum.com/forum/topic/4490/fy2021-fy2022-administrative-process-ap-durumu-i̇dari-işlem

• @ob16222, içinde söyledi: K1 vizesi (Nişanlılık Vizesi)

@mertsay07 şu an biraz daha hızlı gibi çalışan ofisler belki bizim başvurulara da etki eder hocam. Sanırım sizde Ağustos ayında başvurdunuz ?

Hocam Haziran 25 de Noa1 onayı aldık tahmini şubat- mart aylarında Nvc 'ye geçer dosya. Ama açıkcası niyet mektubu mevzusundan biraz tedirginim. Sonucun ne olacağını bilmeden bu şekilde beklemekte canımı sıkıyor açıkcası. Umarım herşey olumlu olur hepimiz için. Ama burada son dönemde arkadaşların yorumlarında gördüğüm mülakat için toplam süreç ortalama 10 ay kadar.

• ⭐⭐

@mertsay07 Aralık 20 mülakatım var onaylanırsa tam 11 ay sürmüş olacak

• Hepinize merhaba arkadaşlar.
    Aranıza yeni katılmış bulunuyorum. 1,5yıl giden düzeyli ilişkimin sonunda (bu arada covid kısıtlamalarına rağmen 2kez görüşerek) evlenme kararı aldık. Nişanlım Amerikalı ve 05.10.2021'de avukat vasıtası ile başvuru yapıldı, tüm dokümanlar hazırlandı. 10.10.2021'de ise NOA1 tarihi. Bu aşamada insanı en çok yoran olay ise beklemek sanırım. Umarım NOA2'den sonraki süreçte fazla zaman kaybetmem. Bu arada sormak istediğim bir soru var NOA2 hangi eyaletten başvuru yapıldığına göre değişir mi? Nişanlım California'dan başvurdu. Herkese sabırlar diliyorum.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

80

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |