Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @Yekta-Olgun hayırlı olsun, darısı başımıza.

• Merhabalar, tebrik eden ve destek olan herkese çok teşekkür ederim. Bu süreçte beni hiç yalnız hissettirmediniz. Özellikle grup yöneticilerinin hakkını ödeyemem. Olumlu sonuçlanan mülakatım en başından itibaren onların sayesindedir. Ne zaman bir konuda tıkansam, ikilemde kalsam önce forumun ve telegramın arama kısmandan daha önce yazılan bilgilerden arama yaptım cevap bulamamam durumunda gruptan sordum ve hiç bir zaman cevapsız bırakılmadım. Umarım herkes bu yolu izliyordur gruptan soru sorarken. Bildiğiniz gibi dün akşam da mülakat teyit belgesi çıktısı almayı unuttuğumu yazmıştım. Saat 07:30 da konsolosluğun yakınlarında Er-sel kırtasiyeden bu çıktıyı aldım. Biraz oyalanıp 08:45’te olan randevum için 08:30’da konsolosluğun önündeydim. Güvenlik pasaportumu isteyip elindeki listeden ismimi kontrol etti ve mailini aldığım corona formunun aynısını orada da doldurmamı istedi. Yanıma cüzdan, telefon, saat , kemer vs. hiç birşey almadım arabanın anahtarıyla beraber arkadaşıma bıraktım. Direk x-ray cihazına belgelerimi ve ceketimi bırakıp geçtim . Üzerimi aradı ve güvenlikten çıktım. İçeri girdiğimde kapının önündeki masada bir hanımefendi pasaportumu istedi, üzerine bir kaç bilgim bulunan bi etiket yapıştırdı ve sıra numaramı verdi. İçeride 6-7 kişi kadar vardı bekleyen. 5 dakika olmadan numaram yandı ve arkadaki gişelerde evraklarımı teslim ettim. 1. Ilk olarak pasaportumu istedi ve başvurumu güncel olan verdiğim pasaportumla mı yaptığımı sordu. Evet ama eski tarihi geçen amerikan vizesi olan pasaportumunda yanımda olduğunu söyledim. Mülakatta istenebileceğini söyledi. 2. Nüfus kayıt belgesi ve adli sicil kaydı istedi. İsim değişilikliği yaptığımı, mahkeme kayıtlarının ve tercümesinin yanıma olduğunu söyledim. Nüfus kayıt belgesinde isim değişikliğinin yazdığının ve bunun yeterli olduğunu söyledi 3. Maddi durumumu nasıl kanıtlayacağımı sordu, 2 banka çalışanı tarafından imzalı hesap dökümü , çalışanların imza sirkülerini ve sponsorluk belgelerini verdim. (Hesabımda 10K $ bulunuyor) 4.Lise veya Üniversite diploması ve fotokopisi . 5. Sağlık belgesi 6. 2 adet fotoğrafımı istedi. Hepsini verdim ve ds260 formundaki greencardın gideceği adresi değiştirmek istediğimi söyledim ve adresi önceden yazdığım bir kağıtta verdim. Mülakatı İngilizce yapailir misin diye sordu, yapabileceğimi söyledim. Tekrar bekleme alanına gönderdi ve 5 dakika kadar sonra ödeme için çağrıldım. 330$ ödeme için 400$ ödeyip para üstünü aldım. Tekrar numaramın yanmasını beklemeye başladım. 6-7 dakika bekledikten sonra mülakat için tekrar numaram yandı. Meşhur hanımefendi önce merhabalaştık sonra yemin ettirdi ve parmak izimi aldı. Soruları sormaya başladı 1. Nereye gitmeyi planlıyorsun? - New Jersey cevabını verdim, 2. Neden NJ? - yakınlarımın orada olduğunu onlarla kalacağımı ve çalışacağımı söyledim. 3. Daha önce tr dışında bir ülkede bulundun mu? - 4-5 ay kadar Amerikada bulundum 5. US vizenin iptal olduğunun belirtmişsin ds260’da nedeni nedir? – Amerikada kayıtlı olduğum okulu bıraktığım için eğitim vizemin iptal olduğunu söyledim, US vizesi basılı olan eski pasaportumu istedi. İsim değişikiliği yaptığımı belirttim. Nüfüs kayıt belgesini gösterip Türkçe bilmediğini, isim değişikiliğinin nerede yazdığını sordu, hangi satır olduğunu gösterdim. Bir süre bilgisayarda birşeyler yazdı. Arkaya gidip geldi, belgerimi bir araya toplayı üzerindeki bi sayfaya kısa bişeyler yazıp bana hızlıca congratulations! Pasaportun 1 ila 2 hafta arasında eline ulaşır dedi. Teşekkür ettim. Talihli gruplarında ve forumlarda herkesin süreçlerinin ne zaman tam olarak başlayacağını ve ne hızda devam edeceğini merak ettiğini, herkesin benden bunun cevabını beklediğini söyledi. Biraz tersler bir tavırlar bu bilgiyi sana veremem dedi direk mikrafonu ve sesi kapattı.

• @Yekta-Olgun harika olmus hadi hayirli olsun, tertemiz is. sorunun cevabini alsaydin daha guzel olurdu belli ki pek iplemeyecekler geri kalanlari 😃

• ⭐⭐⭐

@Yekta-Olgun, içinde söyledi: DV2022 Mülakat Deneyimleri

Merhabalar, tebrik eden ve destek olan herkese çok teşekkür ederim.

@Yekta-Olgun kardeşim, meslektaşım. Hayırlı uğurlu olsun.

Aramızda konsolosluk görüşmesi ile vizesini alan ilk DV2022 talihlisi oldun ve hatta bildiğimiz kadarıyle dünya çapında ilk oldun! Ve hayallerine son 1 adım kaldı: uçak bileti alıp gitmek.

Yeni hayatında şimdiden sana başarılar ve mutluluklar. Şansın, talihin hep seninle olsun.

• @Yekta-Olgun tebrik ederim hocam 🙂 yeni yaşantında mutlu ve şans dolu günler senin olsun 🙂

• ⭐⭐⭐

@Yekta-Olgun bey tebrikler, vizeniz hayırlı olsun. İnsallah sizinle açılan kapı kapanmaz ve arkanızdan hızlıca yüzlerce DV2022 talihlisi dostumuz vize icin mülakata girer.

Yeni hayatınızda şimdiden bol şans!

• Teşekkür ederim herkese 🙂 @smartcells İbrahim abi teşekkürler güzel dileklerin için. Umarım yeni hayatlarımızda birlikte orada oturup kahve içtiğimiz zamanlarda olur.

• ⭐⭐⭐

Teşekkür ederim herkese 🙂 @smartcells İbrahim abi teşekkürler güzel dileklerin için. Umarım yeni hayatlarımızda birlikte orada oturup kahve içtiğimiz zamanlarda olur.

Sen öden git, biz de geliriz elbet. ABD 'nin o ucsuz bucaksız göklerinde uçacağız elbette 🙂 Bu arada AP'ye kalmaman gerçekten çok sevindirici oldu, seninle aynı durumda olan bir kaç kişi daha varız, biz de AP'siz direk vize alırız inşallah. Kanadına taş değmesin 🙂

<iframe width="873" height="491" src="

" title="YouTube video player" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; clipboard-write; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture" allowfullscreen></iframe>

• @Yekta-Olgun Bu gün aldığım en iyi haber, hayırlı olsun. Umarım en kısa sürede rahat bir şekilde Amerika'ya giriş yaparsın. giriş ve seyahat tecrübelerini bizler ile paylaşırsan bizleri daha da mutlu edersin. Herşey gönlünce olsun.

• @Yekta-Olgun tebrikler. yeni hayatinizda basarilar dilerim.bahsettiginiz mulakat teyit belgesi nedir?

• @Yekta-Olgun Tebrik ederim. Bu şanslı olmaktanda öte bişi .

Bu arada bizden farklı yaptığın uyguladığın birşey var mı ?

Sonuçta tek mülakat alabilen sen varsın dostum. O yüzden soruyorum.

• @Megatron ds260 formunu en gec ne zamana kadar doldurabiliyorsunuz ?

• ⭐⭐⭐

@Zobozz Son doldurma tarihi diye bir şey yok ama sürecin başlaması için DS260'ın doldurulması gerektiği için ve süreç de vakit aldığı için hızlıca doldurulmasında fayda var.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Yekta-Olgun tebrikler, vizeniz hayırlı olsun.
    abd'deki hayatınızda mutluluk, sağlık ve bol kazanç diliyorum.

umduğunuzdan daha güzel bir hayat sizin olur umarım.
    bol şans.

• @samet-tr, içinde söyledi: DV2022 Mülakat Deneyimleri

sayın @smartcells vizeleri iptal edilen aile olayı doğru mu?yalan haber olma ihtimali var mı?çok kötü bir durum.adamlara vize basılı pasaportları teslim ettikten sonra telefonla arayıp,pardon size yanlışlıkla vize vermişiz pasaportları getirin vizeleri iptal edelim mi demişler?

Hocam bu olay nedir ? Kendilerinin vizeleri mülakatta onaylanıp sonradan iptal mi edilmiş ?

• ⭐⭐⭐

@SweetDreams, içinde söyledi: DV2022 Mülakat Deneyimleri

@samet-tr, içinde söyledi: DV2022 Mülakat Deneyimleri

sayın @smartcells vizeleri iptal edilen aile olayı doğru mu?yalan haber olma ihtimali var mı?çok kötü bir durum.adamlara vize basılı pasaportları teslim ettikten sonra telefonla arayıp,pardon size yanlışlıkla vize vermişiz pasaportları getirin vizeleri iptal edelim mi demişler?

Hocam bu olay nedir ? Kendilerinin vizeleri mülakatta onaylanıp sonradan iptal mi edilmiş ?

Evet, doğru haber,
    Dv2021 vizelerinde gerçekleşmiş bir olay. Başvuru yapmadan 10 gün önce doğan çocuklarını başvuru formunda belirtmemişler. Kazandıktan sonra bu çocuğa DS260 formu açıp doldurup göndermişler. Mülakatta yeni doğan çocuk dahil ailenin vizeleri onaylanıp pasaportlarına basılmış. Daha sonra yaptıkları hatayı farketmişler (başvuru sırasında bildirilmeyen aile üyelerinin diskalifiye nedeni olması) bu kişiye haber verip vizelerinin iptal edildiği ve bu iptalin fiziksel olarak da gerçekleşmesi için pasaportlarını tekrar konsolosluğa postalamaları istenmiş. Zaten göndermesler de o iptal edilen vizelerle ABD'ye giriş yapmaları mümkün değil, sistemde vizelerin iptal edildiği ve geçersiz görüneceğinden dolayı.

Sadece çocuğun değil bütün ailenin vizeleri iptal edilmiş.

e351e626-31ba-4870-abf9-415b5649e3a8-image.png

• ⭐⭐⭐

Sn. @Elif-Başargil , Yarınki mülakatınızda başarılar. Şansınız bol olsun.
    Sonuçtan bizi burada haberdar etmeyi unutmayın 🙂

Entresan biçimde dünyada DV2022 vizesini alan ilk 3 kişi 3 farklı kıtada mülakata giren 3 Türk olacak. ABD'de AOS'la alan @Figen hanım ve Ankara'da mülakatta alan @Yekta-Olgun 'dan sonra sizin de Londra'dan müjdeli haberinizi paylaşmak istiyoruz.

• Sayın @smartcells kimisi kaçak olarak gider ve bir şekilde oturum alır, kimisi hakkı olanı kaybeder. Ortada büyük bir gerçek varsa o da herkes kendi kaderini yaşar. Ne eksik ne fazla. Gidince insanlar bizi havalimanı kapısında ellerinde çiçeklerle karşılayıp boynumuza çiçek takmayacak. Gidemesek te hayat son bulmayacak. 2020 kazananlarından CN si 10 000 belkide 5000 in altında olan çok az sayıda insan mülakat alabildi. Özetle herşeyi doğru yapmak ve düşük CN bile hiçbirşeyin garantisi değil . Amerikaya gidip havalimanının hemen çıkışında bir kazaya kurban gitmemenin dahi bir garantisi olmadığı gibi hayallerine kavuşup çok çok başarılı olmakta var. Kendime ait bir söz ile noktayı koyayım. Geleceğini planla, bugünü yaşa, kayıplarından ders, zaferinin ise tadını çıkar.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

Biraz tersler bir tavırlar bu bilgiyi sana veremem dedi direk mikrafonu ve sesi kapattı.

Tebrikler.

Zaten verebilecegi net bir cevap oldugunu sanmiyorum 🙂 o nedenle sinirlenmis olabilir...

• @Yekta-Olgun vizeniz hayırlı olsun. Yolculuk ve yerleşme hikayenizi de okumak dileğiyle...

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

133

41.1k
Kullanıcı

4.4k
Konu

427.2k

| | | |