Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@mutkili öncelikle geçmiş olsun.
    idari işlem, sizin önceki vize işlemlerinizin durumu ve açıklanmayan diğer konular için yaşanabilir.
    durumunuz alakalı size bir mail gelecek, içinde DS5535 formunun olduğu. bu formu doldurup gelecek mailde size aktarıldığı gibi konsolosluğa göndermeniz gerekecek. bu başlığın ilk iletisinde konuyu detaylıca inceleyebilirsiniz.

bol sabırlı beklemeler diliyorum.

• @gucarslan Çok teşekkür ederim. Lakin 3 gün oldu. Hala DS5535 gönderilmedi bana.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@mutkili anladım.
    peki mülakat görüşmenizi kısaca anlatabilir misiniz? hangi soruların sorulduğu ve daha çok hangi konular üzerinde durulduğunu..

bir de bu sorulara kısaca cevap verebilir misiniz?

• daha önce bir abd vizesinden red / AP durumunuz oldu mu?

• ad-soyadınız türkiye'de çokça kullanılan bir ad-soyad kombinasyonu mu?

• mesleğiniz askeri ya da buna benzer sektörlerle ilgili mi?

• @gucarslan Nerede yaşıyorsunuz
    Nereye gideceksiniz
    Nişanlını özetler misin
    Ne zaman ve nerede tanıştınız
    Ne zaman ve nerede hangi planla evleneceksiniz
    Hepsi bu kadardı

1)Evet daha önce 2 defa vize reddi aldım. Ap yok
    2) İsmim Taner Akkoyun
    3)Organizasyon işi yapıyorum (askeriyeyle alakamız hiç olmadı)
    Yardımlarınız için çok çok teşekkür ederim

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@mutkili %90 daha önce red aldığınız vizelerle alakalı AP süreci içindesiniz. ancak halen konuyla alakalı mail almamanız garip.

dosya numaranız ve kişisel bilgilerinizi de içeren bir mail hazırlayıp [email protected] adresine bir mail atmanızı tavsiye ederim. kısaca mülakatınız sonrası AP durumunuzun olduğunu, herhangi bir mail almadığınızı ve sürecinizi nasıl devam ettirmeniz gerektiğini sorun.

onlardan gelecek cevaba istinaden sürece devam edelim.

*mail adresi düzeltildi.

• @gucarslan Çokça teşekkür ederim. Dediğiniz gibi bir mail oluşturup gönderdim. Bakalım dönüşleri ne zaman ve ne şekilde olacak.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@mutkili mail adresindeki bir "s" harfi fazla olmuş.
    bu adrese tekrar gönderin lütfen mailinizi: [email protected]

• @gucarslan Gönderdim 🙂

• @gucarslan Merhaba. Az önce şöyle bir mail aldım konsolosluktan "Bu aşamada DS-5535 forma ihtiyacımız olmadığını bildirmek istiyoruz". Bu ne anlama geliyor acaba?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@mutkili o zaman AP süreciniz tamamen güvenlik soruşturması / eski vize geçmişiniz ile alakalı ilerleyecek.
    anlamı; sizinle alakalı bütün bilgiler elimizde sadece ilgili sürecin bitmesini sabırla bekleyin.

şuan yapmanız gereken tek şey gerçekten sabırla beklemek.
    süreciniz bittiğinde size mail ile dönüş yapıp pasaportunuzu isteyecekler ve vizenizi basıp gönderecekler.

AP sürecinin ne kadar süreceği hakkında yasal bir süre yok.
    bu yüzden sabrınız bol olsun.

• @gucarslan Çok çok teşekkür ederim.

• @gucarslan
    merhaba, K1 başvuru sahibiyim ve vermiş olduğunuz adrese mail attım ve aşağıdaki cevap geldi. Sorumu yanıtlamamışlar ve resmi internet sitelerindeki genel bilgiyi paylaşmaşlar. Ne demek istemişler anlayamadım açıkcası, ayrıca ceac sayfasından kontrol ettiğimde refused görünüyor ama endişeli olmamalıyım değil mi?

Sorunuz için teşekkür ederiz.
    ÖNEMLİ: ABD vatandaşları, yasal daimi ikamet edenler veya şu anda Afganistan'da bulunan Afgan ortakları için yardım/destek arayan kişiler, Dışişleri Bakanlığı'nın web sitesinde daha fazla bilgi bulabilir: Afghanistan Inquiries - United States Department of State

Türkiye'de desteğe ihtiyacı olan Afgan vatandaşları, mülteci yardımı hakkında daha fazla bilgiyi UNHCR'nin web sitesinde bulabilir: https://help.unhcr.org/turkey/. Web sitesindeki bilgiler birden fazla dilde mevcuttur. Ülke içindeki bütün mülteci statüsü işlemleri, BM Mülteci Ajansı (UNHCR) tarafından değil, Türkiye Hükümeti tarafından yönetilmektedir.
    Lütfen bu e-postayı sonuna kadar okuyunuz, genel soruların cevapları bu e-postada bulunmaktadır. COVID-19 önlemleri kapsamında, Türkiye Misyon

• Merhabalar, Ben 27 Agustos da mulakata girdim. Bana mavi bir kağıt verdiler ve kasım ayında pasaportumu gonderebileceğimi söylediler. Kağıtta mail gonderileceği yazıyordu ama hala gelmedi. Sistemde 'Konsolosluk Bölümü daha fazla belge göndermem için talimat verdi.' sekmesi çıktı ve 'Takip Belgeleri Talebi' sayfası açılıyor. Orada Talep Nedeni bolumune ne yazılmalı? Mail için daha fazla beklemeli miyim?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@malymoris, içinde söyledi: FY2021 & FY2022 Administrative Process (AP durumu / İdari işlem)

@crazycells hayir hicbir suc yok adli sicilim temiz. DS-5535 falan istemediler sadece orjinal polis sertifikasi KKTC'den. Ben buyuk bir hata yapip uzun ugraslar sonucu vekalet vererek arkadasima aldirttigim orjinal polis sertifikasini taratip kendime email ile yollattim orjinalini posta yoluyla isteyecegime, maalesef. Nasil boyle bir hata yaptim nasil gozden kacti bilmiyorum. Sadece belgenin orjinalini istediler benden hatta kabul aldigimi soyledikten sonra gorevli ustuyle konusacagini ve eger kabul ederse sadece pasaportumu yollamam gerektigini kabul etmezse mulakatin oldugu ayni gunun aksami bana email gelecegini ve orjinalini yollamam gerektigini soyledi. Ayni gun email geldi ve ertesi gun hemen gunubirlik KKTC'ye gidip dokumani alip diger gun de konsolosluga yolladim.

Bu tarihi bildiren mail atiyoruz ama ters etki yaratmasindan da korkuyoruz boyle surekli rahatsiz ediyormus gibi. Boyle bir sorun olur mu acaba birde ters tepmesin surekli mail atmak? Malesef cok uzgunuz ama her sey ayarlandi ve zaman konusu cok sinirimizi bozuyor, isin icinden nasil cikacagimizi bilemiyoruz. Vizeyi hemen basarlarsa vizem geldigi gunun ertesi gunu ucmak istiyorum ama yine de inanilmaz gerginiz ben yetisemeyecegim diye.

bu durumda sadece beklemeniz gerekiyor, orijinal belgeyi dosyaya ekleyip onaylayacaklardir.

Her 3 gunde 1 hatirlatmaniz bir probleme neden olmaz, merak etmeyin.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@mutkili, içinde söyledi: FY2021 & FY2022 Administrative Process (AP durumu / İdari işlem)

Merhabalar. Bir sorum olacaktı. Pazartesi günü K1 vize mülakatım vardı. Fakat mülakat sonunda "idari işlem" kağıdını ve pasaportumu geri verdiler. Sabıka kaydım da yok. Ne yapmalıyım şimdi. Teşekkür ederim.

Maalesef yapabileceginiz bir sey yok, sadece beklemelisiniz... ilk iletilerdeki bilgileri gozden gecirin, pek cok idari islem 60 gun icinde sonlanmasina ragmen bazen daha uzun surebiliyor...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Hirish, içinde söyledi: FY2021 & FY2022 Administrative Process (AP durumu / İdari işlem)

Merhabalar, Ben 27 Agustos da mulakata girdim. Bana mavi bir kağıt verdiler ve kasım ayında pasaportumu gonderebileceğimi söylediler. Kağıtta mail gonderileceği yazıyordu ama hala gelmedi. Sistemde 'Konsolosluk Bölümü daha fazla belge göndermem için talimat verdi.' sekmesi çıktı ve 'Takip Belgeleri Talebi' sayfası açılıyor. Orada Talep Nedeni bolumune ne yazılmalı? Mail için daha fazla beklemeli miyim?

email gelmeden pasaportu gondermemelisiniz.

Surecinizin ayrintilarini imzaniza tasir misiniz? Mulakat sirasinda nasil bir konusma gerceklesti?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Semra-Haliloglu, içinde söyledi: FY2021 & FY2022 Administrative Process (AP durumu / İdari işlem)

@gucarslan
    merhaba, K1 başvuru sahibiyim ve vermiş olduğunuz adrese mail attım ve aşağıdaki cevap geldi. Sorumu yanıtlamamışlar ve resmi internet sitelerindeki genel bilgiyi paylaşmaşlar. Ne demek istemişler anlayamadım açıkcası, ayrıca ceac sayfasından kontrol ettiğimde refused görünüyor ama endişeli olmamalıyım değil mi?

Sorunuz için teşekkür ederiz.
    ÖNEMLİ: ABD vatandaşları, yasal daimi ikamet edenler veya şu anda Afganistan'da bulunan Afgan ortakları için yardım/destek arayan kişiler, Dışişleri Bakanlığı'nın web sitesinde daha fazla bilgi bulabilir: Afghanistan Inquiries - United States Department of State

Türkiye'de desteğe ihtiyacı olan Afgan vatandaşları, mülteci yardımı hakkında daha fazla bilgiyi UNHCR'nin web sitesinde bulabilir: https://help.unhcr.org/turkey/. Web sitesindeki bilgiler birden fazla dilde mevcuttur. Ülke içindeki bütün mülteci statüsü işlemleri, BM Mülteci Ajansı (UNHCR) tarafından değil, Türkiye Hükümeti tarafından yönetilmektedir.
    Lütfen bu e-postayı sonuna kadar okuyunuz, genel soruların cevapları bu e-postada bulunmaktadır. COVID-19 önlemleri kapsamında, Türkiye Misyon

Surecinizi ve sorunuzu tekrar hatirlatir misiniz? son birkac sayfada bilgi goremedim... Vize mulakatinizi atlattiniz mi? Lutfen imzanizi da ona gore guncelleyin...

• @crazycells teşekkür ederim. 19 ekimde mail geldi dosyalarınız elimize ulaştı işlemlerinizi yapıyoruz diye. Dün de bana dönüş yapıldı herhangi bir eksik olmaması durumunda pasaportum ve vize paketim 3 işgünü içerisinde PTT’ye verilecekmiş bunu bildirdiler. 😊

• @crazycells @gucarslan 3 is gunu gecmesine ragmen dosyam ceac sitesinde “application received” olarak gozukuyor. Case creation & update dateleri 21 ekim dunden beri. Statum de immigranttan nonimmigrant’a donmus. Ne zaman yollayacaklar gercekten anlam veremiyorum iyice caresizlige kapildik.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@malymoris, içinde söyledi: FY2021 & FY2022 Administrative Process (AP durumu / İdari işlem)

@crazycells @gucarslan 3 is gunu gecmesine ragmen dosyam ceac sitesinde “application received” olarak gozukuyor. Case creation & update dateleri 21 ekim dunden beri. Statum de immigranttan nonimmigrant’a donmus. Ne zaman yollayacaklar gercekten anlam veremiyorum iyice caresizlige kapildik.

merak etmeyin cok yakinda alacaksiniz, site anlik guncellenmeyebiliyor... en gec pazartesi/sali gunu elinizde diye dusunuyorum, sizin ucaginiz hangi gundu? 28 Ekim'e yetisirsiniz kanimca...

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

84

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.3k

| | | |