Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

IR-1/CR-1 süreci ve mülakat deneyimleri (ABD vatandaşı ile evlenip Türkiye'de Green Card almak)

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@CerenDen, içinde söyledi: IR1/CR1 sureci ve mulakat deneyimleri (ABD vatandasi ile evlenip Turkiye'de Green Card almak)

@crazycells Selamlar, Türkiye'deki adresten bahsediyorum. Eşim şu anda bulunduğu yerde devam etmekte halihazırda. Bu arada mülakat tarihimizi aldık. 1 Kasım'da gerçekleşecek. Umuyorum ki bir sıkıntı çıkmadan sürecimizi tamamlayacağız... Doktor randevusunu 29 Ekim'e aldık fakat kafam karıştı, o gün resmi tatil değil mi? Sistem seçtirdiği için bir tarafım rahat fakat bir yandan da size de sormak istedim.

bu durumda formlarda adres degisikligi yapmaniza gerek yok, sadece AIS'ten pasaportunuzun ulasacagi yeri dogru secmeniz yeterli.

• @yonca_2020 hanım merhabalar. NVC'den yanıt gelme süresi ortalama kaç gündür? I-130 belgenizin onaylanması normal sürede mi sonuçlandı? İlk başvurudan vizenin elimize gelmesi ortalama kaç ay sürüyor?

Mutlu günler.

K.

• @crazycells Merhaba konsolosluk mülakatı için bize tarih verildiğinde bu süreyi kısaltma şansımız var mı? Expedited service diye bir şey okudum ama hangi durumlar için geçerli, en erken ne zamana verebiliyorlar bilmiyorum size sormak istedim. Kasımda DQ olurum diye bekliyorum Ocak 1 de de orada olmam lazım. 1 ay içine randevu verirler mi acaba 😕 Hele ki şu yoğun dönemde baya bir kaygılanıyorum neden biraz daha erken submit etmedim dosyaları diye.

• Arkadaslar Turkiyede bir Amerikaliyla evlendikten sonra ne yapmamiz gerekiyor? Evlilik sonrasi, konsolosluga teslim etmemiz gereken bir evrak olacak mi? K3 vizesine mi basvurmak mantikli yoksa, CR1 vizesine mi? Hangisi hizli ve kolay? Evlilikten sonra turist, ya da yabanci dil kursu ile Amerikaya gidilebilir mi? Bu vizeler icin online mi basvuruluyor, konsoloslukla ne isimiz olacak detayli bilgi verirseniz sevinirim?

• @ekdodo suan 81 gun. Biz 17 Subat'ta basvurmustuk. Vermont Service Center'da islem gormustu. RFE geldi Mayis'ta o yuzden Agustos basi onaylandi. RFE olmasaydi Mayis sonu onaylanirdi. Bence normal bir surecti. NVC cok cok yavas bu aralar. O da konsoloslugun yavas olmasindan kaynaklaniyor ve backlog meselesi. Herkese hizli ve guzel sonuclar diliyorum.

• Merhaba
    Adres yazarkenCity ve province kısmına ne yazmamız gerekiyor.🙈 şehir: izmir semt:karabağlar

• @ipek1907 City : Karabaglar Province: Izmir

• @yonca_2020 çok teşekkürler

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@drserdar, içinde söyledi: IR1/CR1 sureci ve mulakat deneyimleri (ABD vatandasi ile evlenip Turkiye'de Green Card almak)

@crazycells Merhaba konsolosluk mülakatı için bize tarih verildiğinde bu süreyi kısaltma şansımız var mı? Expedited service diye bir şey okudum ama hangi durumlar için geçerli, en erken ne zamana verebiliyorlar bilmiyorum size sormak istedim. Kasımda DQ olurum diye bekliyorum Ocak 1 de de orada olmam lazım. 1 ay içine randevu verirler mi acaba 😕 Hele ki şu yoğun dönemde baya bir kaygılanıyorum neden biraz daha erken submit etmedim dosyaları diye.

Bekleyen cok fazla kisi var, eger ciddi bir nedeniniz yoksa hizlandirma kabul edeceklerini sanmiyorum maalesef, ama eger durumunuzda aciliyet oldugunu dusunuyorsaniz o durumda NVC'ye ulasabilirsiniz. Denemekten zarar gelmez...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@47th_President, içinde söyledi: IR1/CR1 sureci ve mulakat deneyimleri (ABD vatandasi ile evlenip Turkiye'de Green Card almak)

Arkadaslar Turkiyede bir Amerikaliyla evlendikten sonra ne yapmamiz gerekiyor? Evlilik sonrasi, konsolosluga teslim etmemiz gereken bir evrak olacak mi? K3 vizesine mi basvurmak mantikli yoksa, CR1 vizesine mi? Hangisi hizli ve kolay? Evlilikten sonra turist, ya da yabanci dil kursu ile Amerikaya gidilebilir mi? Bu vizeler icin online mi basvuruluyor, konsoloslukla ne isimiz olacak detayli bilgi verirseniz sevinirim?

Su basligi incelemenizi tavsiye ederim:

https://yesilkartforum.com/forum/topic/78/abd-yolunda-evlilik

Daha sonra ilgili basliklardaki ilk iletileri incelerseniz surec hakkinda bilgi sahibi olursunuz.

• IR-1 case'imde 10 ayi askin bir sessizlik sonrasinda I-130'm onaylandi (PD Dec, Texas). Simdi NVC surecine baslayacagim. Su an icin herhangi bir sorum yok, onumuzdeki gunlerde sorularim olabilir:). Ancak bunu I-130 sureci benim gibi uzun surenlere umit olmasi adina paylasiyorum, cunku IR-1 olsa dahi I-130 sureci, Service Center'a gore uzun surebiliyor. Herkese bol sans immigration sureclerinde.

• @mustafawashington Mustafa bey, benim IR-1 case'im de Texas'ta idi ve yeni (Oct 19) onaylandi (PD December 2020). PD'nize gore yakin zamanda siz de haber alirsiniz diye dusunuyorum (Eger hala Texas'ta iseniz- bunu da USCIS websitesi uzerinden Emma ile live chat yaparak kontrol edebilirsiniz- ABD hafta ici calisma saatleri icinde)

• ŞUANDA ABD VATANDAŞI İLE EVLENDİKTEN SONRA İŞLEMLERİ BAŞLATIP SONUÇLANMASI NE KADAR SÜRÜYOR BÜTÜN İŞLEMLERİN PANDEMİ KOŞULLARINDA ?

• @Can-Uğur-0 12-18 ay diyebiliriz. Bazen daha erkende oluyor ama hic belli olmuyor.

• @Can-Uğur-0 benimki mesela 10 ay sürdü, 28 Ocak'ta başvurduk ve 1 Kasım'a mülakat tarihi aldık. belgeleri hazırlamak bile inanılmaz bir zaman alıyor bu arada. Ayrıca küçük bi tavsiye vermek isterim bu süreç için; mutlaka devlet dairelerinden aldığınız belgelerdeki kişisel bilgilerinize kontrol edin. Nikah işlemleri hazırladığımızda bir memur, uyarmama rağmen eşimin cinsiyetine "F" ibaresi koymaya çalıştı 🙂 İkna etmek için üstüyle falan görüştük o derece. Ki bu da bu süreçte yaşadığımız küçük aksiliklerden biriydi.

• @CerenDen NVC onayinizi aldiktan sonra mulakat tarihi almak ne kadar surdu?

• @yonca_2020 NVC onayından sonra 5. haftamızda aldık tarihi. sizin imzada gördüğüm kadarıyla size de bugün yarın çıkar diye umuyorum 🙂
    ben mülakat tarihini bir ay, bir buçuk ay sonrasına vermelerini bekliyordum aslında ama 2 hafta sonrasına verdiler. Bu arada bizim başvurumuz 28.01.2021 de yapıldı.

Bu arada @crazycells forum içerisinde bir türlü mülakat tecrübelerinin sıralandığı doğru başlığı bulamadım. Yönlendirebilirseniz çok mutlu olurum...

• Herkese merhaba eşim amerikalı benim abd ye gelmem için başvuru yaptık uscısa. 22 martta evrakları teslim ettik. Dosyamız nebraska ofisinde. 2 ağustos itibariyle dosya incelemeye alınmış ama daha bir dönüş olmadı bir problem olmuş olabilir mi? Sağolun şimdiden

• @intelcorei5 merhaba bir problem olsaydı ek evrak talep ederlerdi diye düşünüyorum. Süre biraz belirsiz net bir şey söylemek mümkün değil ancak sabırla beklemek gerekiyor sadece. Dosyanızın nebraskada olması güzel bu aralar en hızlı onayi onlar veriyor. O sebeple çok bekleyeceginizi sanmam endişe etmeyin.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Can-Uğur-0 Buyuk harf kullanmadan yazin.

Benzer Başlıklar

• 18
  • 8
  • 57
  • 652
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

52

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.2k

| | | |