Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @The-inception sadece kendim için başvuru yaptım. Sanırım formu gönderme tarihiyle alakalı bir durum.

• Merhabalar . Kendisi adina Ds260 formunu doldururken 2.5 yaşında (33 aylık) olan kızım için kendisinin pasaport bilgileri kısmında : OTHER TRAVEL DOCUMENT seçeneğini işaretleyerek doldurdum yani kızımın pasaportu halen yok . Bana daha KCC den evrak talep maili gelmedi ancak ben KCC den evrak talep mailini beklemeden belgeleri göndermek istiyorum. KCC ye evrakları taratıp gönderirken kızıma hemen pasaport çıkarıp onu da ekleyerek mi göndereyim yoksa kızıma pasaport daha gerekmez mi daha sonraki süreçlerde ornegin mulakat asamasinda falan çıkarsam ve belirtsem yeterli olur mu ? Nasıl yapmam gerekir ? teşekkür ederim

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@UzakyolSurucu kızınız için her türlü pasaport çıkartacaksınız zaten. yeni yıl gelmeden yani zam gelmeden pasaport çıkartmanızı tavsiye ederim. bu şekilde sürecinizi en sağlıklı tamamlamış olursunuz.

diğer türlü KCC evrak onayınızda sorun yaratabilir, bu riske girmeyin derim.

• Merhabalar, eminim sorulmuştur ama ara motorundan bulamadım maalesef sorumun cevabını,
    yarım kalan eğitimlerimizi eklememiz gerekiyor mu ds 260'a?
    Başlayıp terk ettiğim bir kaç bölüm vardı da umarım eklemem gerekmiyordur.
    Henüz yollamadım ds260 formunu cevaba göre son kontrolü yapıp yollayacağım.
    Teşekkürler

• Birde bu yıl tekrar başvuracağım çekilişe, özellikle 20 ve 21 lerden yapan olmuştur diye düşünüyorum ama üst üste çıkan var mı sanki bir kişi vardı hem 21 hem 22 de kazanan... kazanıp ta bu yıl tekrar başvuru yapacak olan var mı merak ettim...

• @gucarslan, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

@UzakyolSurucu kızınız için her türlü pasaport çıkartacaksınız zaten. yeni yıl gelmeden yani zam gelmeden pasaport çıkartmanızı tavsiye ederim. bu şekilde sürecinizi en sağlıklı tamamlamış olursunuz.

Yani abi dediginiz gibi kizim adina pasaportu yil bitmeden hemen cikartayim onu anladim ama . KCC ye evraklarimizi gonderme konusunda peki nasil yapayim ?

Yani kizim adina pasaportunu da cikartip onun gelmesini bekleyip onunla beraber evraklarimizi gondereyim yoksa kizimin pasaportunu beklemeden benim esimin ve kizimin evraklarini kizimin pasapot evraki olmadan hemen gondereyim mi kizimin cikaracagim pasaportunu daha sonra mulakatta falan gostersem olur mu ?

• Merhaba Arkadaşlar.

Bugün itibari ile KCC den bir mail aldım fakat anlam veremedim. Ben normalde Türkiye'den başvurdum green karta. Arada İngiltere ye taşındım. Nisan ayında olumlu sonuç aldım. DS 260 formunu İngiltere de doldurdum ve mülakat yerimi Londra seçtim.

Sonrasında gruptaki arkadaşların tavsiyesi üzerine KCC ye aşağıdaki maili attım.

Sent: Wednesday, September 22, 2021 12:42:04 PM
    To: KCC DV [email protected]
    Subject: CN: 2022EU0000xxxx

Dear Sir/Madam,

I request that my interview place be changed to London, England, together with all family members.

Proof of address and proof of residence in England are attached.

Kind regards,

Principal Applicant Name: ARI, FUAT

Name: FUAT

Surname:ARI
    Case Number: 2022EU0000xxxx
    Date of Birth: 02/08/xxxx

ekinede BRP kartım ve adress proof olsun diye polis kayıt dökümanımı ekledim.. Bana yaklaşık 1,5 ay sonra KCC den aşağıdaki maili gönderdiler. Mailin yanlış yere gönderildiği yazıyor ama gönderdiğim mail [email protected] mailidir. Dolayısıyla bana ne demek istediklerini açıklayabilirseniz çok sevinirim.

KCC den gelen mail:

Thank you for your inquiry.

Once the DS-260 for the Principal Applicant has been submitted, the Interview Location can only be updated by the Kentucky Consular Center (KCC). Please send your request to [email protected]. You will need to include information that explains why you need the interview location changed. Unless they are in the U.S. and adjusting status, all applicants on the case will be scheduled for interview with the Principal Applicant. You should contact the U.S. Embassy or Consulate directly to arrange separate interviews, if needed. If you need to change your interview location because your residency has changed, you will need to include the new address in your email along with your case number, Principal Applicant’s name, and complete date of birth in the following format (MMDDYYYY). You will also need to request that KCC unlock your DS-260, so that you can update your application with your new address. (Please note that Post Office Boxes and mailing addresses in care of another person do not justify a change of interview location.) If your interview has already been scheduled, you must contact the embassy at which you have been scheduled to determine if your case can be transferred to a different location.

In order for the Kentucky Consular Center to assist with inquiries regarding a specific Diversity Visa (DV) case, you must provide the Principal Applicant's full name, complete case number, and date of birth in the following format (MMDDYYYY) as entered on the original entry. Please remember that the Kentucky Consular Center does not have the authority to tell you whether or not your specific case will be disqualified. Only a consular officer can do that at the time of your visa interview. Do not send any paper documents to the Kentucky Consular Center. For additional information, please refer to the following websites:
    Diversity Visa Website: https://travel.state.gov/content/travel/en/us-visas/immigrate/diversity-visa-program-entry.html
    Diversity Visa Instructions: https://travel.state.gov/content/travel/en/us-visas/immigrate/diversity-visa-program-entry/diversity-visa-instructions.html
    DS-260 instructions: https://travel.state.gov/content/travel/en/us-visas/immigrate/diversity-visa-program-entry/diversity-visa-if-you-are-selected/diversity-visa-submit-your-iv-and-alien-registration-application.html
    To enter the Diversity Visa lottery or to check for a selection notice: https://dvprogram.state.gov/

Cheryl
    Support Contractor – LDRM/DTSV
    CA/VO/DO/KCC
    Kentucky Consular Center
    3505 N Highway 25W
    Williamsburg, KY 40769
    [email protected]

• dv2022 talihlisiyim, 05.08.21de DS260 gönderimini sağladım ama henüz KCC den bir mail almadım. Endişelenmeli miyim, cevaplarınızı bekliyorum, tesekkur ederım.

• @türkay Merhabalar

önce kendi imzanızı oluşturun ki ona göre yorum yapıp yardımcı olalım.

• @FUAT-ARI Fuat bey merhaba,
    hatırladığım kadarıyla sizin ds260 formunuzda zaten mülâkat yeri ve adresiniz Londra idi. Bence o yüzden yazdıklarınıza anlam verememiş olabilirler. Çünkü ortada yapılması gereken bir değişiklik yok.
    Eğer neden hâlâ evrak talebi gelmedi diye endişeleniyorsanız, endişelenmeyin.
    KCC ds260 gönderim tarihine göre evrak talep ediyor ve şu an sıra 20 Mayıs 'ta. Sizinki temmuz. Yani şu an için beklemekten başka yapacak bir durum yok.

• @türkay şu an ds260 gönderim tarihine göre mail geliyor. Sıra 20 Mayıs 'ta gönderenler geldi.
    Size mail gelmesine daha var. Endişelenmeyin, endişelenseniz de yapacak bir şeyiniz yok çünkü.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@UzakyolSurucu, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

@gucarslan, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Yani abi dediginiz gibi kizim adina pasaportu yil bitmeden hemen cikartayim onu anladim ama . KCC ye evraklarimizi gonderme konusunda peki nasil yapayim ?

Yani kizim adina pasaportunu da cikartip onun gelmesini bekleyip onunla beraber evraklarimizi gondereyim yoksa kizimin pasaportunu beklemeden benim esimin ve kizimin evraklarini kizimin pasapot evraki olmadan hemen gondereyim mi kizimin cikaracagim pasaportunu daha sonra mulakatta falan gostersem olur mu ?

kızınızın pasaportunu bekleyin, diğer türlü eksik evrak işlemi yapacaktır KCC

• @ayla-can 20 mayıstan birisine Evrak talep maili gelmiş mi???

• @Barsamagic, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

@ayla-can 20 mayıstan birisine Evrak talep maili gelmiş mi???

Excel tablosuna istinaden 19.05.21 tarihinde gönderen birine evrak talep epostası gelmiş.

• @Kryptonite evet dün gece bende gördüm onu 19 mayıs ama ondan önce 16 hatta 15 vs vs var sanırım bazılarının Ds 260 belgeleri daha fazla araştırılması için zaman alıyor ki böyle atlamalı gidiyor gibi oluyor

• @gucarslan, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

@UzakyolSurucu, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

@gucarslan, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

kızınızın pasaportunu bekleyin, diğer türlü eksik evrak işlemi yapacaktır KCC

Abi oncelikle ingilizcem olmadigindan pek anlayamadigimdan yanlislik yapmak istemedigimden size surekli soru mesaji atiyorum ozur dilerim bu yuzden oncelikle
    . Abi son kez olarak: peki forumdaki mesajlardan okudugum kadariyla mesela bazi kisiler doldurduklari ds-260 formunda eksiklik veya yanlislik oldugunda formda degisiklik yapmak istediginde ds260 formunu acilmasi icin talep maili gonderiyolarmis . Bende Kizimin pasaportunu bildirmem icin benim boyle bir sey yapmaya ihtiyacim var mi yoksa direkt ben ds-260 formunu actirmaya gerek kalmadan gonderecegim evraklarda kizimin gelecek pasaportunu bildirebilir miyim ? Tesekkur ederim

• Merhaba arkadaşlar, excel listesinden gördüğüm kadarıyla hem current durumdasınız hem de evrak onayı almışsınız. Durumunuzla alakalı Ankara'ya herhangi bir mail attınız mı? Eğer atmadıysanız aşağıdaki mail adresinden mülakat durumunuza dair bir mail atabilir misiniz?
    Yanlış kişileri etiketlediysem kusura bakmayın, exceldeki kullanıcı ismine göre etiketlemeye çalıştım.

[email protected]

** @gucarslan Bey'in uyarısı üzerine mail adresi eklenmiştir.

@sezcek
    @spntne
    @Ghettodman
    @sultanofhearts
    @Sevde-KILIÇ
    @okrty
    @USAdana
    @Hasanfatih

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@iguven

ilgili mail için lütfen [email protected] mail adresini kullanın .

• merhaba tam olarak ne sormaliyiz, mulakat neden verilmiyor kismini mi😀

• @gucarslan maillere de cevap vermiyorlar ki ben gönderdim bugün 6. Gün doldu cevap gelmedi halen 🙂

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

102

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |