DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Hesabi kitabi aynen bos verij hic tutmadi simdide tutmaz. Bekleyelim gorelim

• nacara olursa 5 bin vize gelir ozaman burası bayram eder .. onuda profesör @crazycells açıklasın :)))

• Bu zamana kadar bi ayda kac real case verildi

• Arkadaşlar kimsenin moralini bozmak istemem zaten son birkaç gün kaldı ancak current beklemeyin. Zaten africa asia karışık iken bir de eu'nun karışmasına izin vermez kcc. Zaten kolundan tuttuğuna vize veriyor adamlar. Benim görüşüm EU'nun tampon bölge olduğu ve son bültende diğer bölgeleri izleyip olası kalan vizeler konusnda eu'ya paslayacakları. Bu rakam ne olur bilemem ancak en az 19500 vize verilmesini bekliyorum.

• 19500 icin 28k tahmini hala gecerli mi @superdem22

• @metert kardes son 3 aydir her ay yaklasik 600-650 real case artirdilar

• @metert dün güncelledim o datayı geriden gelenler mevcut bu da o correlasyonu şimdilik olmasa da bozacak sanırım. Bu yüzden hedef 19500 olursa 28K hedefi zora düşüyor. Zaten birkaç gün içinde açıklanır final cutoff.

• @superdem22 tekrar paylasabilirmisiniz yenisini

• Crazycell kcc ye sorma sansiniz var mi acaba ne zaman aciklanacagini ogrenmek icin

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@jade Sayılar ile DV 2018 içinde söyledi:

@azeusa Sayılar ile DV 2018 içinde söyledi:

@jade hayır. Banlanan ülkelerden olanlara randevu gitmiyor artık

Kafamda deli sorular… 😞 Simon in sitesindeki soru cevaplari okuyorum birisi soruyor aynen: simdi banli ulkelerdeki kisilerde 2NL almaya devam edicek mi? Simon yanitliyor: evet. E bu adamlara hala vize reserve ediliyor ve edilicek de Eylul ayi icin iste.. ozaman en kotu Eylul ayinda mulakata alabildikleri numaralara vize ayrilacagindan bu son ay kac banli olursa olsun hepsine vize ayirilicak. @azeusa mulakat gitmiyor dedin ama oradaki yorumlara bakinca da ban li ulkelerin aylardir mulakata davet edildigini gosteren yorumlar okuyorum. ne yapmaliyiz gidelim mi erteleyelim mi gibi tonla soru sormuslar. gitmis onlara da mulakat. mulakat demek vize reserve demek. son 3 ay vizeler serbest dolasimda mi ne oluyordu. ama Temmuz Agustos ve Eylul banli kisilere ayrilan vizeleri de hesaplayip da bize redistribution yaparlar mi? Sayin @crazycells burada senin tecruben ne der son ay vizelerinin verilmeyecegi halde ayrilmasi hakkinda? Dogru bilgi middir? ( diye soracagim ama britsimonsays den bloglarin altindaki yorumlari da okuyanlar bu duruma hakimdir zaten. ban li ulke vatandaslarina da hala mulakat tarihi veriliyor.)

Ban meselesi daha once olmayan bir durum. Gecen yilin son aylarinda Iranlilarin bir ayrimciliga ugradigini hatirliyorum... Iranli arkadaslara mulakat verilmesine ragmen hepsi ya red aliyordu ya da AP'ye kaliyorlardi diye hatirliyorum. Ki son ay bir Iranlinin AP'ye kalmasi, vize alamamasi demek diye dusunebiliriz. Fakat buna ragmen DV2017 verilen vize sayisina bakinca nerdeyse 50.000 oldugunu gorebiliyoruz...

KCC bir sekilde vizelerin dagilimini ayarlayabiliyor. Banlanmis ulkelerdeki kisilere mulakat tarihi verse bile kabul oranlarini hesaba katarak butun vizeleri bu ulkedeki talihlilere ayirmazlar kanimca. Illaki hesap kitap yapmayi biliyorlardir, gecmis aylardan ve deneyimlerden hareketle istatistiksel olarak anlamli sayilar bulabilirler (her konsoloslukta kac kisinin vize alabilecegine dair) ve gercekler bu sayilardan cok farkli olmaz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@fatihk Sayılar ile DV 2018 içinde söyledi:

Arkadaşlar sayfanın alt kısmında yer alan ve yorumlarda ileri ve geri saflara gitmemizi sağlayan oklar ya en başa (5 ay öncesi) ya da şimdiye geliyor. Aralardaki yorumlara ulaşamıyorum.
    Aslında aradığım konu bazı arkadaşlar tarafından yapılan istatistiklerin geldiğimiz noktada güncellenmiş halleri. 2 ay sonra 2018 süreci kapanıyor. Son 2 ayda ne olur

Sag ve sol oklarindan mi bahsediyorsunuz? Yoksa yukari/asagi oklardan mi?

Bir de foruma hangi aletten giriyorsunuz? tablet, telefon, bilgisayar?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@case Sayılar ile DV 2018 içinde söyledi:

@crazycells (alıntı)”Numaranin "current" olmasi, dosya numarasi ne olursa olsun herkesin mulakat tarihi alabilecegi anlamina geliyor. Cunku dosya numarasi net bir sayi oldugunda bu sayinin ustundeki numaralara mulakat tarihi verilemez. Ama sayilar aktif olunca mulakat tarihini illaki o ayda alacaklari anlamina gelmiyor, nitekim gecen yil oyle oldu... Su ana kadar KCC'nin dosyalari kendi kendine baska konsolosluga yonlendirdigine sahit olmadim acikcasi ama teorik olarak dosya tasinmasi yapilabiliyor.”
    demiş!
    Eğer amaçları çeşitlilikte ‘denge’ ise, bütün hesapları koyun bir kenara...O zaman mantık, üç gün sonra ‘Current’ olacağını gösteriyor! Ellerinde yeterince vize var ve EU’dan bu çeşitlilik için yetetince kişi almamış görünüyor. Başka bir hesap kitap yapacaklarını hiç sanmıyorum. Current yapıp hem tüm bölge dengelerine bakacaklar, hem de cut-off sayısı vermeden sıkışmadan, EU’ daki kişilerin sıra numarasını da gözetmeksizin, niteliklerine bakıp seçecekler demektir...

buradaki en buyuk problem, KCC'nin su ana kadar boyle bir mentaliteyle hareket ediyor gorunmemesi...

@case Sayılar ile DV 2018 içinde söyledi:

@metert ’Current’, numaraya bakılmadan-son no’ya kadar- herkesin görüşme randevusu için arayabilmesi demek...Ama
    her arayanın randevu alabilse bile görüşmeye çağrılması demek anlamına gelmiyor. @crazycells yanılıyor muyum?

%100 demek cok iddiali olur, sonucta direksiyonunun basinda biz degil KCC var; ama ya herkes ya da nerdeyse herkes o durumda mulakat tarihi alacaktir. Hickimse KCC'ye neden bana mulakat tarihi vermedin diyemez.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@periscope Sayılar ile DV 2018 içinde söyledi:

Randevu tarihi alinca size vize ayrilmis.oluyor dolayisiyla gorusmeye girmemek diye birsey yok ama current olup randevu alinamayabilir.

Evet, bence de sayin @case dediginiz gibi demek istedi.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@metert Sayılar ile DV 2018 içinde söyledi:

Crazycell kcc ye sorma sansiniz var mi acaba ne zaman aciklanacagini ogrenmek icin

su an buna vakit ayiramam maalesef ben vakit ayirana kadar coktan aciklamis oluyorlar diye tahmin ediyorum, vakti olan baska bir arkadas el atabilirse daha iyi olur.

• Yeni bülten Cuma gününe kadar açıklanmış olur diye tahmin ediyorum. Güzel bir current haberi geldiği taktirde bence, yetişememe gibi bir durum olmayacaktır. Çünkü çok fazla elçilik var EU genelinde. Ama önceden de değindiğim gibi tahmin edilmesi en zor bülten olacak.

• @jade DV2018- de İrandan green kart kazanan kişi sayı 4500. 2017 eylül- 2018 mayıs aylarında İran üzre toplam issued vize sayı 226. en fazla eylül ve ekim aylarında vize almışlar - 178

• kusura bakmayın ama current bana çok uçuk bi hayal gibi geliyor.current demek belkide 24 25k vize verilmesi demek

• Tesekkurler cevap icin @crazycells durumumuz sadece gelebilecek ek vizelere kaldigindan… boyle inceleyip, farkedip, acaba oyle mi olur deyip uykulari kaciriyoruz 🙂 Mantigim seninle ayni seyi soyluyor, e onun hesaplanmamasinda ne var diyorum 🙂 sonra yine de bir sorayim bir bilene diyorum. cevabin oldukca aciklayici oldu. Bu arada ruyamda turist vizemle girerken ulkeye sen ds260 doldurmussun hem de 49000den sana sira gelmemis diyor-guya numaram 49000mis- ben bir panik bir uzuntu, e turist olarak dami giremiycez bu ulkeye artik diyorum. ne ds 260mis arkadas 🙂 adam yok olmaz burda yaziyor diyor, ekrani gosteriyor ekranda kocaman DS260 goruyorum.hehehehe Sahi hali hazirda turist vizemizle girerken bu ds 260 formunu doldurdugumuzu gorebilcekleri bir sistem mi var karsilarinda ya. Ya da az biraz sorguya cekiyoruz diye arastirsalar orada da cikicak 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@jade Sayılar ile DV 2018 içinde söyledi:

Tesekkurler cevap icin @crazycells durumumuz sadece gelebilecek ek vizelere kaldigindan… boyle inceleyip, farkedip, acaba oyle mi olur deyip uykulari kaciriyoruz 🙂 Mantigim seninle ayni seyi soyluyor, e onun hesaplanmamasinda ne var diyorum 🙂 sonra yine de bir sorayim bir bilene diyorum. cevabin oldukca aciklayici oldu. Bu arada ruyamda turist vizemle girerken ulkeye sen ds260 doldurmussun hem de 49000den sana sira gelmemis diyor-guya numaram 49000mis- ben bir panik bir uzuntu, e turist olarak dami giremiycez bu ulkeye artik diyorum. ne ds 260mis arkadas 🙂 adam yok olmaz burda yaziyor diyor, ekrani gosteriyor ekranda kocaman DS260 goruyorum.hehehehe Sahi hali hazirda turist vizemizle girerken bu ds 260 formunu doldurdugumuzu gorebilcekleri bir sistem mi var karsilarinda ya. Ya da az biraz sorguya cekiyoruz diye arastirsalar orada da cikicak 🙂

evet, konsolos gorevlileri gocmenlik basvurunuzu gorebiliyorlar. O nedenle hicbir konuda yalan soylememeniz en iyisi 🙂

• @metert
    Geçen gün yaptığım datayı güncelledim. Sonuç açıkcası çok da iç açıcı değil. 5 günde issued / real id oranı artış gösteriyor.
    Güncel datayı Nisan (son 3 ay) ve Ocak (son 6 ay) aylarıyla kıyasladım. Fiscal year'ın başındaki aylar azarak artıyor beklendiği gibi.
    Burada son 3 ayı ve ondan önceki 3 ay arasında bir oran kurup 2015 ve 2017'deki issued / real id ile örtüşüp örtüşmediğini gözlemleye çalıştım. Hem 2015 hem 2017 real id / issued oranları birbirine yakın duruyor. Ve karakteristik olarak bu sene 2015'e daha yakın. Nedeni de RR ve backlog değerleri. Bu yüzden 2017'de son aydaki issued / real id düşen eğilimi yerine 2015'i almak daha mantıklı ( artan eğilim).
    Bu sene Haziran sonu issued / real id oranı 1,14. Ancak geriden gelenler bu oranı yukarıya taşıyacak maalesef bu kesin. Burada ne kadarlık bir artış olur bunu kestirmek kolay değil. Örneğin son 3 ayda Mart sonuna kadar görüşmesi olan adaylardan 1250 issued daha gerçekleşti. Ben yıl sonunda 1,20 gibi bir oran bekliyorum. Bu da CN'i 26500'de bitiriyor. Sonuçta CN'i bu oran belirliyor diyebiliriz.

alt metni

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

42

42.8k
Kullanıcı

4.5k
Konu

435.9k

| | | |