Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @Sev-Sev Süper..Randevunuz nerde acaba?

• @Sev-Sev çook iyii darısı başıma 🙂

• @Mustafa-Bolat istanbul ; ankarada öne çeken duymadım henüz; hatta ankara konsolosluk taşınma sürecindeymiş sanırıö belki o da bu durumu etkiliyordur

• @zeynepsoylev çok sık kontrol edin ne zaman olacağı belli değil bi anda boşluk görebiliyorsunuz umarım önümüzdeki ay randevum ertelenmez😇

• @Sev-Sev tavsiye edebileceğiniz bir danışman var mı acaba?

• @Sev-Sev hiç sanmam başlamış artık dönmezler 🙂 çok teşekkür ederim tekrar

• @Mustafa-Bolat bilemiyorum kimseyle çalışmadım, kendim başvurdum ilerliyorum

• @M-Emir, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

Bilgilendirmek için yazıyorum.

Anneme 12 Ekim'de turist vizesi aldık. ( Greencardliyim ) Annem sebep olarak torununu özlediğini ve onu görmek için gelmek istediğini söyledi. 2-3 soruda hemen vermisler hiç bir evraga bakmadan.

Niye gitmek istiyorsunuz ?
    Orada kim var ve ne iş yapıyorlar ?
    Ne kadar kalacaksınız ?

Ayrıca araba yolda arıza yaptı ve randevuya geç kalma ihtimali vardı. En yakın yerden taksi çağırdık ve 250 kmlik yol gitti. Bu sırada ben konsolosluğa mail attım durumu anlattım ve geç kalma ihtimalinden bahsettim. Bize cevap atmadilar ama girişte güvenlik nasıl yetistiniz biz sizi daha geç bekliyorduk demişler. 10:15 do randevu. Biz sizi öğlene kadar bekleyecektik demişler ve çok yardımcı olmuşlar. Eğer böyle bir aksilik veya benzeri gelen arkadaşlar konsolosluğun iletişim bölümünden yazsınlar kesinlikle okuyorlar. 2 saat içinde okumuşlar bizim yazdığımızı ( acil randevu sekmesini seçtim )

Vizemiz ile alakali mail aldik ve idari isleme tabi oldugumuzu ogrendik. Halbuki bize onaylandigini soylediler. Soyisim YILMAZ bundan kaynakli oldugunu dusunuyoruz istedikleri bilgileri yolladik bakalim ne kadar sure icinde donus yapacaklar. Maximum 6 ay yaziyor.

• Herkese merhaba, @crazycells iyi akşamlar, benim bir sorum olacaktı.
    Benim için önemli ve güzel bir gelişme. Los Angeles Film Festivaline projem seçildi. Etkinliğe katılmam için resmi davet aldım. 13-14 kasım tarihlerinde etkinlik olacak. (Davet E- mailini yeni aldım)
    Acaba şimdi B1 başvurusu yapsam tarihi öne alma şansım var mı? Ya da acil randevu talep etsem kabul edilir mi ? Şansımı denemeli miyim sizce? Yakın zamanda başvuru programlarında ki son durum nedir acaba ? Bilgisi olan cevaplarsa mutlu olurum. Teşekkür ederim.

• @Sercan-Özüsağlam bence acil randevu talep eddin evranığınız da var size acil randevu verebilirler

• @erika rica ederim.Bende turist vizesi için başvurmuştum.Sponsor göstermedim ama kalacak yer olarak teyzesinin adresini gösterdim.

• @Sev-Sev Ben çektim aslında, normalda 3 şubat 2023 İstanbuldu ama Ankara 16 kasım 2022ye çekebildim

• @cansuselcan Teşekkür ederim cevap için. Acil başvuru opsiyonunu kullanabilirsem çok güzel olur elbette. Anladığım kadarıyla yakın tarihe randevu alabilen yok. Yeni başvuru yapıp acil randevu hakkı verilmezse. Yakın tarihe randevu almak mucize gibi görünüyor. Bakalım kısmet denemeden de bilemeyiz sonuçta. Teşekkürler...

• 15 Ekim için B1/B2 randevusu olan var mı?

• @Sercan-Özüsağlam Tamam ama sizin de projenizin kabul olacağı belli değildi kaldı ki siz de maili yeni aldınız o yüzden bana verirler gibime geliyor

• Bugün turist vizesi görüşmesine giren ve sonuç alan birisi keşke tecrübelerini burda paylaşsa

• @crazycells, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

@hknsnk, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

@crazycells Benim daha önce aile olarak doldurduğum DS-160 formunda gitmeyi planladığımız tarih mülakata gittiğimizde geçmiş olacak. Bu durumda tekrar form doldurmalı mıyım? ve eşim ve 2 çocuğumuz için olmak üzere herkes için mi yapmalıyım? Cevabınız için teşekkürler şimdiden

Zaten aile olarak degerlendirileceksiniz, o nedenle sadece kendi DS-160 formunuzu guncelleyip diger aile uyeleri icin eski formlari goturebilirsiniz. Kendi formunuza onceki planin degistigini de not olarak dusun. Bol sanslar.

@crazycells Peki bu şekilde bütün aile üyeleri vize aldığında sonradan örneğin çocukları bırakmaya karar versek sadece eşler olarak gitmek istesek bir sorun olur mu girişte?

• @cansuselcan Evet haklısınız, hiç aklımda yok iken böyle bir şey oldu. Umarım konsolosluk bu durumu bizim düşündüğümüz gibi acil durum olarak değerlendirir.

• @Sercan-Özüsağlam Şansınızı deneyin iş bu çünkü ben randevu verileceği kanaatindeyim

• @cansuselcan Ne kaybederim ki şansımı deneyeceğim. Beni cesaretlendirdiniz çok teşekkür ederim.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

51

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |