Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐

@fes1983 Yengeniz muhtemelen ilk yurt dışı deneyimi olacağı için red yemiştir diye düşünüyorum, yiğeniniz ise gayet açık bir turist olarak değil okul araştırması yapacağını söylediği için red almış ve ABD de sizin gibi bir tanıdıklarının olması da orada kalma ihtimallerini önemli ölçüde yükseltiyor buda başlı başına bir red sebebi

• @LordBolton yurtdışı çıkmışları var. O yaşta bi kadının kaçak olacağını düşünmeleri saçma, anlattıklarına göre diğer sıradaki insanlar daha rahat almışlar, hiç yurtdışına çıkmamış gelin kayınvalide de almış, biz birde danışman yardımı aldık, ben kesinlikle inanıyorum memurun insiyatifi. Çünkü ondan vize alan olmamış #anchor(title)

• ⭐⭐

@fes1983 Açıkçası yiğeniniz kesinlikle orada yüksek lisans için üniversite araştırması yapacağını söylediği için alamamış bunu hangi memura söylerse söylesin red sebebidir. Yengeniz için çok fazla bir şey bilmediğim için bir şey diyemem ama o memura giren kaç kişiyi görmüşler buda önemli tesadüfi olarak red alacak insanlar da bir araya gelmiş olabilir ama dediğim gibi herşey iyi olsa bile ABD de tanıdık birinin olması çoğu zaman negatif bir algıya yol açar

• @fes1983 Çok üzüldüm öyle yapmalarına gerçekten. İnsanlar bekliyor o kadar uğraşıyor bu randevular için. çok gecmiş olsun

• @kamile Çok tesekkurler cevabınız için. Evet ben de THY ile IST-Chicago uçuşu almayı planlıyorum onun için. Ben geçen sene geldiğimde baya bir sorguya çekilmiştim o yüzden endişe ediyorum. Yanında havayollarından bir görevli vs olsaydı iyi olurdu. Aklım kalmazdı. Siz de turist vizesi için mi başvurmuştunuz oğlunuz için? DS formunda kendimi gösterdim sponsor ve kalacak yer vs için. Bazen Amerika'da tanıdık olması negatif etki yaratıyor diyorlar..

• @davidluiz4 slm ben evliyim ve eşim olmadan turist vizesi aldım.Sorun olacağını düşünmüyorum.Ben vizemi alalı 6 sene oldu bu arada bir değişiklik varsa bilemem.

• Yasaklı

Selamlar abim icin vize basvurusu yapicam acaba randevu tarihi ne kadar zamnda veriliyor acaba bilgi verirseniz sevinirim

• @nyyankeesfan24 su anda 2022 nin son aylarinda bos randevular var ama surekli takip ederek daha erken tarihlerde de bos randevu bulabilirsiniz

• @fes1983 Merhaba, ben siyahi beye denk geldim. Diğer hanımefendi salonda bulunduğum süre içinde 2 kişiye baktı ve ikisini çok uzun şekilde beklettiğini gördüm sadece.

• Bilgilendirmek için yazıyorum.

Anneme 12 Ekim'de turist vizesi aldık. ( Greencardliyim ) Annem sebep olarak torununu özlediğini ve onu görmek için gelmek istediğini söyledi. 2-3 soruda hemen vermisler hiç bir evraga bakmadan.

Niye gitmek istiyorsunuz ?
    Orada kim var ve ne iş yapıyorlar ?
    Ne kadar kalacaksınız ?

Ayrıca araba yolda arıza yaptı ve randevuya geç kalma ihtimali vardı. En yakın yerden taksi çağırdık ve 250 kmlik yol gitti. Bu sırada ben konsolosluğa mail attım durumu anlattım ve geç kalma ihtimalinden bahsettim. Bize cevap atmadilar ama girişte güvenlik nasıl yetistiniz biz sizi daha geç bekliyorduk demişler. 10:15 do randevu. Biz sizi öğlene kadar bekleyecektik demişler ve çok yardımcı olmuşlar. Eğer böyle bir aksilik veya benzeri gelen arkadaşlar konsolosluğun iletişim bölümünden yazsınlar kesinlikle okuyorlar. 2 saat içinde okumuşlar bizim yazdığımızı ( acil randevu sekmesini seçtim )

• @kamile, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

@davidluiz4 slm ben evliyim ve eşim olmadan turist vizesi aldım.Sorun olacağını düşünmüyorum.Ben vizemi alalı 6 sene oldu bu arada bir değişiklik varsa bilemem.

Çok teşekkürler umarım değişiklik yoktur saolun.

• @ibrahimk bizimkileride çok bekletmişler 😔

• Merhaba arkadaşlar. Turist vizeleri en erken 2022'nin sonuna mı veriliyor ? Yani 1 yıl sonrasına doğru mu ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Orhan-Cabarov Evet, şu anda durum böyle.

• @knnrn Bilgilendirme için çok teşekkür ederim.

• Merhaba arkadaşlar 14 Ekim 2021 tarihi itibariyle acil ya da acil olmayan ve daha önce randevu tarihleri gelmesine rağmen randevuları iptal edilen arkadaşlar vardı. Bu durum hala geçerli midir. Şöyle bir duyum aldım; artık turistik vizeler için görüşmeler başlamış konsoloslukta. Vze görüşmesine bugün itibariyle giren oldu mu ya da hala acil durumlar mı çağrılıyor sadece. Teşekkürler

• Randevusunu erkene çekebilen oldu mu? 🙂

• @Mustafa-Bolat bir kaç gün turist vizelerine gidenler vardı hatta yorumları da duruyordu şu randevularjn ertelenmediğini düşünüyorum ama belli de olmaz

• @zeynepsoylev 2022martta önümüzdeki aya çektim 😇

• @Sev-Sev Yorumları detaylı okuyunca evet gördüm o şekilde olduğunu. Teşekkür ediyorum.

Ayrıca Ankarada vize görüşmesine giren yok henüz sanırım. Ben bugünden itibaren başvuru için gerekli adımları atıyorum ama Ankarada girmek istiyorum. Umarım yakın tarihlere çekebilme şansım olur.

Benzer Başlıklar

• 3
  • 2
  • 4
  • 237
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

52

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |