Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Merhaba, adım Ümit. Ben eşimle 12 yıldır birlikteyim. İki çocuğumuz var. Çocuklar Nüfusta ikimizin adına kayıtlı, ancak eşim ve ben resmi evli değiliz. Geçmiş başvurularımda kendim ve çocuklarım için olan alanları dolduruyordum, eş kısmını ise boş bırakıyordum. Ama bir türlü nasip olmadı. Belki de bu nedenle elendim ve farkına varamadım. Bana yardımcı olursanız çok sevinirim. Başvuru sırasında eş kısmına ne yazmamız gerekiyor? Şimdiden çok teşekkür ederim.

• Yeni kimliklerde doğum yeri yok ? 😲

• @cvtgrz pasaportta ve nüfus kayıt örneğinde yazıyor. Evet, yeni kimliklerde yok

• @datanist, içinde söyledi: Ücretsiz DV2023 Green Card Çekiliş Başvurusu Nasıl Yapılır?

@cvtgrz pasaportta ve nüfus kayıt örneğinde yazıyor. Evet, yeni kimliklerde yok

Kardeşim ben Eminönü yerine İstanbul yazdım. Fail mı olduk şimdi? 😐

• herkese iyi ve verimli forumlar, kafama takılan bir şeyi sormak istiyorum müsaadenizle.

benim aslında öğrenci pasaportum var ama iki gündür arıyorum bulamıyorum. e-devletten pasaport numarasını öğreniyorum sorun yok fakat oldu da binde bir ihtimal çekilişi kazanırsam o pasaportu muhakkak bulmam lazım, bulamazsam hakkım yanar sanıyorum değil mi ? bunun için yeni bir pasaporta başvurup onun numarasıyla başvurmak daha mı doğru olur sizce ? bu arada 23 yaşındayım, öğrenci pasaportunu max 2023 eylül başına kadar kullanabiliyorum. yine olur da çekilişi kazanmam halinde vizeler için son tarih de 30 eylül 2023. yani demem o ki hazır çıkartmışken öğrenci pasaportu değil de geçerliliği daha uzun olan normal pasaport mu alsam ? biraz uzun ve karmaşık oldu belki ama zaman ayırıp okuduğunuz için şimdiden teşekkürler.

• @doguyakasiefendisi karar senin ama önerim eğer yeni pasaport çıkartacaksan elini çabuk tut, ben 5 ekimde İstanbul’dan başvurdum henüz gelmedi.
    1 hafta diyorlar bugün 1 hafta doldu ama hala bekliyorum pasaport gelecek başvurumu yapacağım.

• ⭐⭐⭐

@ümittopcuoğlu, içinde söyledi: Ücretsiz DV2023 Green Card Çekiliş Başvurusu Nasıl Yapılır?

Sevgilimden çocuk sahibiyim. Çocuk nüfusta ikimizin adına. Başvuru sırasında sevgilimin adını yazmalı mıyım?

Nüfüsta babası göründüğünüz bütün çocukları yazmak zorundasınız.
    Sevgilinizi, sözlünüzü, nişanlınızı, platoniğinizi vs yazamazsınız.

Eş kısmına sadece resmi nikahlı ve evlilik cüzdanınız bulunan eşinizi yazabilirsiniz.

• @cvtgrz bende Kadıköy yerine İstanbul yazmıştım. DS-260 formunda ise Kadıköy olarak belirttim. Ilk başvuruda Istanbul olarak belirtmemin sorun olmayacağı yönünde yorumlar yapıldı. Aynı konu burada da geçti. https://yesilkartforum.com/forum/topic/4298/dv2022-2022-green-card-lotosu-aşamaları/5920?page=296

• ⭐⭐⭐

@ümittopcuoğlu, içinde söyledi: Ücretsiz DV2023 Green Card Çekiliş Başvurusu Nasıl Yapılır?

Merhaba, adım Ümit. Ben eşimle 12 yıldır birlikteyim. İki çocuğumuz var. Çocuklar Nüfusta ikimizin adına kayıtlı, ancak eşim ve ben resmi evli değiliz. Geçmiş başvurularımda kendim ve çocuklarım için olan alanları dolduruyordum, eş kısmını ise boş bırakıyordum. Ama bir türlü nasip olmadı. Belki de bu nedenle elendim ve farkına varamadım. Bana yardımcı olursanız çok sevinirim. Başvuru sırasında eş kısmına ne yazmamız gerekiyor? Şimdiden çok teşekkür ederim.

Çekilişte elenmenin 3 sebebi vardır:

1. Uygun olmayan fotoğrafla katılmak
    2. Mükerrer başvuru yapmak
    3. Çekilişte kazandıktan sonra ülke kotasının üzerinde kalmak (Bu durumda çekilişte size çıksa bile sonuç sayfasında "Has not been selected" görürsünüz)

Bu 3 sebebin dışında formu doldurduğunuz hiç bir bilgi yüzünden elenmezsiniz (Diskalifiye olmak). Formu baştan sona saçma sapan ve gerçek dışı sallama bilgilerle doldursanız bile çekilişte çıkarsanız sonuç sayfasında kazandığınız bilgisini görürsünüz .
    KCC'nin başvuru formunda girdiğiniz bilgiler dolaysıyla sizi eleme yetkisi yoktur.

Sizi eleyecek yer mülakat sırasında konsolosluktur. Mülakat sırasında başvururken girdiğiniz bütün bilgileri belgelerle ispatlamak zorundasınuız. Bu belgeleri sunamazsanız mülakat sırasında RED alırsınız, vize verilmez.
    Yasal olarak aile üyelerinizi (eş ve çocuklar) başvuru sırasında bildirmemek mülakatta kati olarak red sebebidir.

• Bu ileti silindi!

• Arkadaşlar merhaba dün ilk başvuruyu eşim adına yaptık. İlk denemede ilk sayfa çok beklediğimiz için continue tıkladığımızda hata aldık. İkinci denemede ise başvuruyu bitirirken submit edince hata aldık. Üçüncü denemede hızlıca yapıp sorunsuz şekilde başvurduk. Bu hataları almak her hangi bir sorun teşkil eder mi?

• @smartcells, içinde söyledi: Ücretsiz DV2023 Green Card Çekiliş Başvurusu Nasıl Yapılır?

Merhaba, adım Ümit. Ben eşimle 12 yıldır birlikteyim. İki çocuğumuz var. Çocuklar Nüfusta ikimizin adına kayıtlı, ancak eşim ve ben resmi evli değiliz. Geçmiş başvurularımda kendim ve çocuklarım için olan alanları dolduruyordum, eş kısmını ise boş bırakıyordum. Ama bir türlü nasip olmadı. Belki de bu nedenle elendim ve farkına varamadım. Bana yardımcı olursanız çok sevinirim. Başvuru sırasında eş kısmına ne yazmamız gerekiyor? Şimdiden çok teşekkür ederim.

3. Çekilişte kazandıktan sonra ülke kotasının üzerinde kalmak (Bu durumda çekilişte size çıksa bile sonuç sayfasında "Has not been selected" görürsünüz)

Bu 3 sebebin dışında formu doldurduğunuz hiç bir bilgi yüzünden elenmezsiniz (Diskalifiye olmak). Formu baştan sona saçma sapan ve gerçek dışı sallama bilgilerle doldursanız bile çekilişte çıkarsanız sonuç sayfasında kazandığınız bilgisini görürsünüz .
    KCC'nin başvuru formunda girdiğiniz bilgiler dolaysıyla sizi eleme yetkisi yoktur.

Sizi eleyecek yer mülakat sırasında konsolosluktur. Mülakat sırasında başvururken girdiğiniz bütün bilgileri belgelerle ispatlamak zorundasınuız. Bu belgeleri sunamazsanız mülakat sırasında RED alırsınız, vize verilmez.
    Yasal olarak aile üyelerinizi (eş ve çocuklar) başvuru sırasında bildirmemek mülakatta kati olarak red sebebidir.

1. madde de belirttiğinize göre erken başvuran daha mı şanslı oluyor kota dışında kalmamak için yoksa tamamen rastgele mi? Ayrıca şuan önlisans okuyorum ve bu yıl sonunda bitireceğim. Başvururken high school işaretledim. Eğer greencard çıkarsa mülakat sırasında önlisans mezunu olarak gözükeceğim. Bu sorun yaratır mı?
  • ⭐⭐⭐

@Pandispanya, içinde söyledi: Ücretsiz DV2023 Green Card Çekiliş Başvurusu Nasıl Yapılır?

@smartcells, içinde söyledi: Ücretsiz DV2023 Green Card Çekiliş Başvurusu Nasıl Yapılır?

1. madde de belirttiğinize göre erken başvuran daha mı şanslı oluyor kota dışında kalmamak için yoksa tamamen rastgele mi? Ayrıca şuan önlisans okuyorum ve bu yıl sonunda bitireceğim. Başvururken high school işaretledim. Eğer greencard çıkarsa mülakat sırasında önlisans mezunu olarak gözükeceğim. Bu sorun yaratır mı?

Başvuruyu ne zaman yaptığınız ile ilgili bir şey değil. Ayrıca Türkiye'den kota dolaysıyla çekilişte elenme söz konusu değil. Şimdiye kadar hiç olmamış.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@fearless, içinde söyledi: Ücretsiz DV2023 Green Card Çekiliş Başvurusu Nasıl Yapılır?

@crazycells Cevabınız için teşekkürler.
    DV2023 başvurularıyla ilgili ''Ecem ve Ömür'' Youtube kanalının ''08.10.2021'' Tarihli videolarının '' 6:21 / 7:48 '' dakikaları arasında; bu konunun çok kişi tarafından sorulması nedeniyle özellikle bu konunun üzerinde durulup, üstüne basa basa yaptıkları açıklama üzerine (açıklamada : Formdaki pasaport kısmında hangi isim-soyisim giriliyorsa, ilk kısımdaki isim-soyismin de aynısı olması gerektiği söyleniyordu) en doğru ve güncel bilgiyi almak amacıyla, başvuruyu yapmadan önce forum'a danışmam isabetli olmuş, böylece yanlış bir işlemle geçersiz olacak bir başvurunun önüne geçip umutlarımızı mayıs 2022 ye kadar sürdüreceğiz.

bilgilendirme icin tesekkurler, bilginin bu video'dan yayildigini mi dusunuyorsunuz?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@uralazorus, içinde söyledi: Ücretsiz DV2023 Green Card Çekiliş Başvurusu Nasıl Yapılır?

Merhabalar herkese başvurumu bugün gerçekleştirdim.
    Eğitim durumunu lise diploması şeklinde giriş yaptım, şu an üniversitede 6.senem ve seneye mülakatların başladığı tarihte okulum bitmiş olacak. Başvuru formunda şu an itibariyle sahip olunan eğitim seviyesi sorulduğundan lise diploması olarak giriş yaptım. Some university courses kısmını görmedim ve bu sene de üniversite eğitimimi de bitirmiş olacağım sizce bu başvuru ve mülakat sürecimde bir sorun yaşatır mı bilgisi olan varsa yardımcı olursa sevinirim.

herhangi bir problem yasamazsiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

Sevgilimden çocuk sahibiyim. Çocuk nüfusta ikimizin adına. Başvuru sırasında sevgilimin adını yazmalı mıyım?

Hayir, sevgilinizi yazamazsiniz, ama cocugunuzu yazmalisiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@cvtgrz, içinde söyledi: Ücretsiz DV2023 Green Card Çekiliş Başvurusu Nasıl Yapılır?

@datanist, içinde söyledi: Ücretsiz DV2023 Green Card Çekiliş Başvurusu Nasıl Yapılır?

@cvtgrz pasaportta ve nüfus kayıt örneğinde yazıyor. Evet, yeni kimliklerde yok

Kardeşim ben Eminönü yerine İstanbul yazdım. Fail mı olduk şimdi? 😐

sorun olmaz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@doguyakasiefendisi, içinde söyledi: Ücretsiz DV2023 Green Card Çekiliş Başvurusu Nasıl Yapılır?

herkese iyi ve verimli forumlar, kafama takılan bir şeyi sormak istiyorum müsaadenizle.

benim aslında öğrenci pasaportum var ama iki gündür arıyorum bulamıyorum. e-devletten pasaport numarasını öğreniyorum sorun yok fakat oldu da binde bir ihtimal çekilişi kazanırsam o pasaportu muhakkak bulmam lazım, bulamazsam hakkım yanar sanıyorum değil mi ? bunun için yeni bir pasaporta başvurup onun numarasıyla başvurmak daha mı doğru olur sizce ? bu arada 23 yaşındayım, öğrenci pasaportunu max 2023 eylül başına kadar kullanabiliyorum. yine olur da çekilişi kazanmam halinde vizeler için son tarih de 30 eylül 2023. yani demem o ki hazır çıkartmışken öğrenci pasaportu değil de geçerliliği daha uzun olan normal pasaport mu alsam ? biraz uzun ve karmaşık oldu belki ama zaman ayırıp okuduğunuz için şimdiden teşekkürler.

Sadece pasaportunuzu bulursaniz o pasaport ile katilmanizi tavsiye ederim. Eger bulamazsaniz yeni bir pasaport basvurusu yapin...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Corleone93, içinde söyledi: Ücretsiz DV2023 Green Card Çekiliş Başvurusu Nasıl Yapılır?

Arkadaşlar merhaba dün ilk başvuruyu eşim adına yaptık. İlk denemede ilk sayfa çok beklediğimiz için continue tıkladığımızda hata aldık. İkinci denemede ise başvuruyu bitirirken submit edince hata aldık. Üçüncü denemede hızlıca yapıp sorunsuz şekilde başvurduk. Bu hataları almak her hangi bir sorun teşkil eder mi?

hayir, kesinlikle bir problem yaratmaz.

• merhaba arkadaşlar, kayıt yapıyorum eşimi ve çocuğumun bilgilerini girdikten sonra devam dediğimde bu siteye ulaşılamamıştır diyor. geri yapıp tekrar devam dediğimde sürekli aynı hatayı alıyorum. böyle hata alan oldu mu? çözümünü bilen varmı arkadaşlar?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

80

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |