Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @MuRtY Ne demek ben teşekkür ederim. Bol şanslar herkese!

• Bu arada bugün gördüğüm ben dışında herkes onay almıştı 🥶

• ⭐⭐

@ibrahimk Sizin gibi çalışmıyor ama alan insanlar oldu mu?

• @ibrahimk Gönlünüzde gitmek varsa sizi hiç bir şey durduramaz.Moralinizi bozmayın.Birkaç sefer deneyip alabilen çok insan var.İş konusuna bir çözüm üretebilirseniz eminim ikinci denemenizde alırsınız.Diğer şartlarınız da gayet olumlu bence.Pes etmek yok.İyi şanslar dilerim.

• ⭐⭐

@ibrahimk Anlattıklarınıza göre çalışmamanız ile birlikte F1 vizesi almanız sorun olmuş F1 vizesi ile eğitim aldığı halde burada iş bulamamış olmanız oraya gidip şansını deneyebilir düşüncesine neden olmuş çünkü memur red vereceği zaman daha fazla soru sormaz ancak sormaya devam etmiş işsiz olmanızdan ziyade ABD de okuyup işsiz olup başvurmuş olmak insanın aklında burada iş bulamamış şansını ABD de deneyecek diye düşündürüyor çünkü işsiz olduğunuzu duyunca devam etmiş konuşmaya işi bitiren F1 olmuş dediğinize göre "de" eki var "F1 vizesi alıp üniversiteye de gitmişsiniz demiş" yani problem daha önce ki okulunuz olmuş..

• @balıkçı Çok teşekkür ederim iyi düşünceleriniz ve dilekleriniz için, mülakatı olan, gitmek isteyen hepimize başarılar diliyorum. Çok sağolun!

• @LordBolton Aynen o şekil oldu. Çok dinleyemedim mülakata girenleri fakat, herkese basit sorular soruldu ve onayladılar.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

Bugün kayınpeder ve kayınvalidemin İstanbul'da turist vizesi randevuları vardı. İkisi de 70 yaş üstü. Bir davet mektubu yazıp göndermiştim, ayrıca kendi mali durumumu gösteren belgeler de ekledim. Kayınpederin de mali durumu ile ilgili belgeler vardı. Uçak bileti falan almadık, rezervasyon bile yapmadık. Vizelerinin onaylandığı söylenmiş. Yaşları ileri olduğu için sanırım belgelere de pek bakılmamış. Geçen yıldan beri bu randevuyu bekliyorduk, hepimiz için güzel bir haber oldu.

• Merhaba. Benim sorum şöyle:

Ocak tatilinde ortaokula giden kardeşim yanıma gelsin istiyorum 10 günlüğüne. Benim civarımda okul vs olmadığı için malesef sanırım turist vizesi en mantıklısı oluyor onun için. DS160 formunu ben onun yerine doldurabilir miyim mesela? İngilizcesi öyle yok ve 16 yaş altı zaten. İmza kısmını nasıl yapmalıyım sizce?

Bir de daha önce bu şekilde ziyaret amaçlı tek başına 16 yaş altı gelen birinin tecrübelerini bilen var mı? 13 yaş üzeri havayolları için yetişkin olarak geçiyormuş. Bu yüzden de refakatçı ayarlayamacaklarını söyledi THY görevlisi bana. Ancak varışta CBP'ten geçmesine yardımcı olabilecek THY'den biri olabilirmiş çocuğun İngilizcesi yetmediği için..
    Önerisi tavsiyesi olan varsa çok sevinirim. Şimdiden teşekkürler.. @crazycells

• @erika Vize konusunu falan bilemem de, THY gorevlileri diye birsey yok. Varsa da kesinlikle hicbir konuda yardimci olmuyorlar. Ne Turkiye'de nede varacagi yurtdisi havaalaninda. Kisacasi, cocuga varinca ne yapmasi gerektigini guzelce anlatin ve ogretin ki kendi basinin caresine bakabilsin!

• @knnrn selamlar hayırlısı olsun darısı başımıza 😇acaba mektub örneği varmıdır ?nasıl hazırlatmalıyım ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Sev-Sev, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

@knnrn selamlar hayırlısı olsun darısı başımıza 😇acaba mektub örneği varmıdır ?nasıl hazırlatmalıyım ?

Şu şekilde yazdım:

To the United States of America Embassy;

I hereby Kenan Oren, as son in law, of ******** and ************* will cover all accommodation, transportation, living and medical expenses during their stay with us in Sugar Land, TX from December 2021 to January 2022.

Please see my financial documents attached.

Tarih
    İmza

Ayrıca bir sayfaya da ziyaret amacını, benim ve eşimin adres ve iletişim bilgilerini yazdım.
    Son 2 ayın maaş bordroları ve son 2 yılın W2 formlarını ekledim.

• @erika merhaba ben oğlumu 16 yaşında tek başına gönderdim.Size tavsiyem mümkünse aktarmasız bilet alın.Yaninda refakatçiye ihtiyaç duymayacaktır.Ben Thy istanbul-houston uçuşu almıştım.Teyzesi San Antonio dan onu almaya gitmişti.Telefonunu mutlaka yurtdışına açtırın sizinle iletişime geçebilsin.Birde yanında anne ve babasının izninin olduğuna dair noterden alınan muvafakatname bulunsun.iyi günler.

• @erika Ds 160 formunu siz doldurabilirsiniz.

• Merhabalar.8 yıllık memurum turist vizesine başvurmak istiyorum.Evli olduğum için tek başına başvurmam sıkıntı yaratır mı sizce.

• @knnrn çok teşekkürler

• @ibrahimk merhaba, bugün abimin eşi ve üniversitede okuyan yiğenimin konsolosluk başvurusu vardı, onaylanmadı, bi genç kadınla görüşmüşler o kadına gelen herkes red almış, yanda siyahi bi bey varmış güleryüzle o yüzde 90’nına vermiş. Sizde o kadına mı denk geldiniz

• @fes1983 Anne ve çocuk olarak birlikte mi başvurdular acaba? Ve neden reddedildiğine dair bir geri dönüş alabilmişler mi?

• ⭐⭐

@fes1983 Onaylanmayanların profili nedir peki? Abinizin eşi ve üniversite de okuyan yiğeniniz dahil olmaz üzere onlardan biraz bahseder misiniz

• Ben Amerika’da yaşıyorum, 10 günlüğüne geleceklerdi sömestrda gezip döneceklerdi, yengem emekli bankada paraları da var. Yiğenim yüksek lisans için okul araştırması yapacağım dedi. Kadın evrak bile istememiş.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

122

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

423.9k

| | | |