Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • Yasaklı

@Gökhan-AKGÜL-0 Amin, teşekkür ederim 🙏 İnşallah buradaki herkese çıkar. Bol şanslar.

• Benim ismim Ömer Faruk . Şimdi ben İsim(first name) yerine Ömer Faruk mu yazmalıyım, yoksa isim(first name) yerine Ömer yazıp Faruk'u middle name kısmına mı yazmalıyım?

Soruyorum; Çünkü middle name demek göbek adı demek ve Türkiye'de Amerika'nın aksine göbek adı tabiri yok. ilk isim isim de ilk ad diye geçiyor.

Çok kafamı karıştırıyor bu konu. Yardımcı olursanız sevinirim.

• @ayvalik10, içinde söyledi: Ücretsiz DV2023 Green Card Çekiliş Başvurusu Nasıl Yapılır?

@Pandispanya al sana ispatı
    hatalı.jpg

Merhaba. İspatı nerede yaptınız? Bir de ben de fotoğrafçıda çektirdim ve bu resme benzer bir resim verdi. Bayağı yüzüm temiz, arka plan beyaz falan. Hata nerede tam olarak? Çünkü resmi sitesine girdiğimde oradaki bütün gereksinimleri sağlıyor gibi gözüküyor

• @crazycells Cevap için çok teşekkürler. Dediğim gibi ailem Amerika'dan ben 2004 yılında ayrıldı, ben o zamanlar 9 yaşındaydım. Aradan 16 sene geçmiş. İşin kötüsü ailem green card'ı almadan dönmüş. Ne yapacağım konusunda kafam oldukça karışık, bahsettiğiniz konuya da sorumu sordum ama sanırım resmi kurumla yani konsoloslukla bu konuyu görüşmem gerekecek. Konsoloslukla nasıl görüşebilirim, nasıl randevu alabilirim, görüştüğümde ne anlatabilirim, ailem green card'ı teslim etmediği için başıma bir iş gelir mi bütün bu sorular kafamı çok karıştırıyor.

• Herkese Merhaba ve şimdiden bol şans herkese.
    Benim bir sorum olacak sizlere eğer bilgi sahibi iseniz ve yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.
    Benim çifte vatandaşlığım var, hem Bulgaristan hem de Türkiye.
    Bulgaristan pasaportu ile başvuru yapmak istiyorum Green Card'a.
    Aklıma takılan soru ise şöyledir;
    Bulgaristan'daki kimliğimde ismim Samet soyadım Ahmed baba ismim ise Nevzat olarak geçiyor.
    Ama pasaportta ise isim kısmında " Samet Nevzat" soyadı kısmında Ahmed olarak geçiyor. Aklıma takılan şudur ki;
    Ben ilk olarak "Part one - Entrant Information" da 1. kısma Bulgaristan kimlik bilgilerimi mi yazacağım Samet Ahmed olarak? ( middle name kısmı boş olacak şekilde.)
    İkincisi ise pasaport bilgilerinin girildiği yer "7. kısım". Burayada İsim Samet Middle name kısmına Nevzat Soyadına Ahmed mi yazmam gerekli acaba ? Bu konuda bilgi sahibi iseniz bana yardımcı olabilir misiniz ?
    Kısaca özetlersek; 1 kısımdaki yere Bulgaristan kimlik bilgilerimi 7. kısımdaki kısma ise Pasaport bilgilerimi mi gireceğim 🙂 ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Kisuhara alttaki yeşil şerit çene altında olması gerekiyor

• @ayvalik10 merhaba iyi akşamlar ben de bu sene ilk kez başvuru yapacağım fotoğraf konusunda çok titiz davranıyorum, benim sorum fotoğrafımda alın bölgemde hafif şekilde ter oluşmuş bu alın bölgemdeki ter sıkıntı oluşturur mu yani fotoğraftan dolayı elenmeme neden olur mu? Cevabınız için şimdiden teşekkürler 😊

• merhaba evlenmeden önceki kızlık soy ismini middle name kısmına mi yazıyoruz yoksa surname kısmına iki soyisimi arada boşluk birakarak mi yazıyoruz ? @crazycells @ayvalik10

• Hem annemin hem babamın hem de kendi başvurumda aynı fotoğrafımın kullanılması

Merhabalar, ben 18 yaşında lise mezunu bir üniversite öğrencisiyim. Hem annem hem babam hem de ben ayrı ayrı Greencard'a başvuracağız. 21 yaşından küçük olduğum için beni de kendi başvurularına çocukları olarak ekleyecekler. Benim kendi başvurumda kullandığım fotoğraf ile anne ve babamın yapacakları başvurularda benim için kullandıkları fotoğraf aynı olsa sorun olmaz değil mi? Yani hem annemin başvurusuna eklemek, hem babamın başvurusuna eklemek hem de kendi başvuruma eklemek için 3 farklı fotoğraf çekilmeme gerek yok. Tek bir fotoğrafım hepsinde kullanılabilir değil mi? Şimdiden teşekkürler.

• Hocam iyi akşamlar, özel bir üniversitede 2 dönemlik paralı tezsiz yüksek lisans programı bitirdim. Öğrenim kısmına ne yazmam uygun olur master mi yoksa üniversite olarak mi yazmalıyım?

• ⭐⭐

@Ubiquitous, içinde söyledi: Ücretsiz DV2023 Green Card Çekiliş Başvurusu Nasıl Yapılır?

Hem annemin hem babamın hem de kendi başvurumda aynı fotoğrafımın kullanılması

Merhabalar, ben 18 yaşında lise mezunu bir üniversite öğrencisiyim. Hem annem hem babam hem de ben ayrı ayrı Greencard'a başvuracağız. 21 yaşından küçük olduğum için beni de kendi başvurularına çocukları olarak ekleyecekler. Benim kendi başvurumda kullandığım fotoğraf ile anne ve babamın yapacakları başvurularda benim için kullandıkları fotoğraf aynı olsa sorun olmaz değil mi? Yani hem annemin başvurusuna eklemek, hem babamın başvurusuna eklemek hem de kendi başvuruma eklemek için 3 farklı fotoğraf çekilmeme gerek yok. Tek bir fotoğrafım hepsinde kullanılabilir değil mi? Şimdiden teşekkürler.

Hayır sorun olmaz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Mahmuthan-Temel, içinde söyledi: Ücretsiz DV2023 Green Card Çekiliş Başvurusu Nasıl Yapılır?

Arkadaşlar başvuruda doğduğunuz şehri yazın yazıyor, benim pasaportum ve tc kimlik kartımda İstanbul'un ilçesi olan Fatih yazıyor. Youtube ve tiktoktan bazı videolar gördüm hepsi pasaportunuzda ilçe yazıyorsa ilçeyi yazın, ne yazıyorsa aynısını yazın diyor. Fakat ben başvuru sayfasında ne yazıyorsa ona inanmak istiyorum, sizlere sormak istedim. Yani istanbul mu yazmalıyım yoksa Fatih mi ?

Cevaplarsanız sevinirim, cümleten bol şans.

Fatih yazin.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Dogukan-cetinerler, içinde söyledi: Ücretsiz DV2023 Green Card Çekiliş Başvurusu Nasıl Yapılır?

@crazycells, içinde söyledi: Ücretsiz DV2023 Green Card Çekiliş Başvurusu Nasıl Yapılır?

Eger universite ogrencisiyseniz some university courses olarak da yazabilirsiniz.
    Dogdugunuz ulkenin kontenjanindan cekilise katiliyorsunuz, yasadiginiz ulkenin degil.
    Adresi yazabildiginiz kadarini gecirmeniz yeterli, zaten artik adreslere herhangi bir mektup yollanmiyor.

Öncelikle geri dönüşünüz için teşekkür ederim, ''some university courses'' seçeneği bildiğim kadarıyla üniversite terk değil mi bizim dilimizde? Eğitim durumumuzu belirittiğimiz soru da, başvuru yaptığımız zaman (tarih) da en elde ettiğimiz yani diplomasına sahip olduğumuz seviyeyi sormuyor mu acaba?

hayir, universite terk'in ingilizcesi "university drop out" , "some university courses" bazi universite dersleri demek, eger universitede okuyorsaniz bu secenegi secebilirsiniz. Eger bu secenegi secmek istemiyorsaniz "high school diploma"yi da secebilirsiniz. Zaten lise mezunu oldugunuz surece sartlari sagladiginiz icin bu bolumde ne sectiginizin pek onemi yok...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@this-time89, içinde söyledi: Ücretsiz DV2023 Green Card Çekiliş Başvurusu Nasıl Yapılır?

Arkadaşlar yıllardan beri başvuruyorum ve şu ana kadar Türkçe karakter sorunu olmasın diye hep büyük harf kullandım baş ya da son harf ayırmaksızın. Kimse bu bir sorun oluşturuyor demedi ama ben yine de sorayım bu bir sorun oluşturur mu? Onay elbette veriyor böyle başvurursak ancak doğru mu bu başvuru şekli o anlamda bir sorum olacak? Teşekkürler herkese.

hayir, buyuk/kucuk harf farketmez.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Riza3ff, içinde söyledi: Ücretsiz DV2023 Green Card Çekiliş Başvurusu Nasıl Yapılır?

merhaba. ben onay numarası aldım . başvuru yapan arkadaşlara da başarılar. fakat hata yapmış mıyım acaba bi kontrol edeyim diyipcheck status dediğimde onay numarası hatalı diyor. acaba bu sorunun nedeni nedir

ben başvurumu tamamladım ve bana onay kodu verdi 16 haneli. sonra emin olmak için hem sorgulama bölümünden hem de onay kodumu unuttum bölümünden bilgilerimi girdiğimde ve de onay kodumu girdiğimde geçersiz diyor. daha önce bu gibi sorunla karşılaşan arkadaşlar yardımcı olursa çok sevirinim. ilgili ekran görüntüsünü aşağıya bırakıyorum. şimdiiden teşekkürler.
    Ekran Görüntüsü (6).png

Sonuclar 8 Mayis'ta aciklanacak, bilginize. Su an sonucunuzu kontrol edemezsiniz...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Pandispanya, içinde söyledi: Ücretsiz DV2023 Green Card Çekiliş Başvurusu Nasıl Yapılır?

@crazycells, içinde söyledi: Ücretsiz DV2023 Green Card Çekiliş Başvurusu Nasıl Yapılır?

@Pandispanya, içinde söyledi: Ücretsiz DV2023 Green Card Çekiliş Başvurusu Nasıl Yapılır?

@crazycells evet bende

Su siteden yeniden duzenleyin isterseniz:

Yuzunuzu bu kadar yaklastirmayin fotografi editlerken.

Bir kişi bana biyometrik çekilen fotoğraflarda düzenleme yapıldığı için kesinlikle kabul edilmez kullanmayın bu fotoğrafı demişti. Orjinal fotoğrafımda yine yüzüm yakın tekrar çekinip buraya atsam bakabilir misiniz?

uygundur.

Bende Canon 700D kamera var. Üzerinde hiçbir oynama yapmadan kameramla çekinip istedikleri ölçüde düzenlersem kabul olur mu? Kameramın DSLR olması fotoğrafta sorun yaratır mı?

sorun olmaz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@hayalet, içinde söyledi: Ücretsiz DV2023 Green Card Çekiliş Başvurusu Nasıl Yapılır?

@ayvalik10 ben firefox kullanıyorum ama 1 saat önce tekrar denedim bu sefer de url hatası verdi

sorun degil, daha sonra tekrar deneyebilirsiniz. Ayrica gecen yil sitenin linki degisti, o nedenle dogru linke tikladiginiza emin olun:

https://dvprogram.state.gov/

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Kisuhara, içinde söyledi: Ücretsiz DV2023 Green Card Çekiliş Başvurusu Nasıl Yapılır?

Benim ismim Ömer Faruk . Şimdi ben İsim(first name) yerine Ömer Faruk mu yazmalıyım, yoksa isim(first name) yerine Ömer yazıp Faruk'u middle name kısmına mı yazmalıyım?

Soruyorum; Çünkü middle name demek göbek adı demek ve Türkiye'de Amerika'nın aksine göbek adı tabiri yok. ilk isim isim de ilk ad diye geçiyor.

Çok kafamı karıştırıyor bu konu. Yardımcı olursanız sevinirim.

first name omer middle name faruk olarak yazin. Ama ikisini ilk isme yazdiysaniz da sorun olmaz.

• @crazycells bu soruyu size de sorayım green card için çektirdiğim fotoğrafta alın bölgemde hafif şekilde ter var hafif bir parlama var bu durum fotoğraftan dolayı elenmeme neden olur mu? Cevabınız için şimdiden teşekkürler 😊

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@SametOzkan, içinde söyledi: Ücretsiz DV2023 Green Card Çekiliş Başvurusu Nasıl Yapılır?

Herkese Merhaba ve şimdiden bol şans herkese.
    Benim bir sorum olacak sizlere eğer bilgi sahibi iseniz ve yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.
    Benim çifte vatandaşlığım var, hem Bulgaristan hem de Türkiye.
    Bulgaristan pasaportu ile başvuru yapmak istiyorum Green Card'a.
    Aklıma takılan soru ise şöyledir;
    Bulgaristan'daki kimliğimde ismim Samet soyadım Ahmed baba ismim ise Nevzat olarak geçiyor.
    Ama pasaportta ise isim kısmında " Samet Nevzat" soyadı kısmında Ahmed olarak geçiyor. Aklıma takılan şudur ki;
    Ben ilk olarak "Part one - Entrant Information" da 1. kısma Bulgaristan kimlik bilgilerimi mi yazacağım Samet Ahmed olarak? ( middle name kısmı boş olacak şekilde.)
    İkincisi ise pasaport bilgilerinin girildiği yer "7. kısım". Burayada İsim Samet Middle name kısmına Nevzat Soyadına Ahmed mi yazmam gerekli acaba ? Bu konuda bilgi sahibi iseniz bana yardımcı olabilir misiniz ?
    Kısaca özetlersek; 1 kısımdaki yere Bulgaristan kimlik bilgilerimi 7. kısımdaki kısma ise Pasaport bilgilerimi mi gireceğim 🙂 ?

Turk pasaportunuzdaki isminiz Samet Ahmed olarak mi geciyor?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

155

40.9k
Kullanıcı

4.4k
Konu

425.4k

| | | |