Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @crazycells selamlar çok teşekkür ederim, evet şu an 17.sayfadayım okuyorum 🙂

• Sayın @crazycells,
    Malumunuz DV2021 talihsizlerindenim. F1 vizesine başvurmayı düşünüyorum. Henüz ds160 doldurmadım ama göz gezdirirken bi soru kafama takıldı.

"DS160: Has anyone ever filed an immigrant petition on your behalf with the United States Citizenship and Immigration Services?"

Burada bahsedilen şeyi tam olarak anlayamadım. Ds260 doldurmuş birisi olarak buna evet mi demeliyim hayır mı?
    Teşekkürler.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@newyorker, içinde söyledi: (F/M) Öğrenci Vizeleri

Sayın @crazycells,
    Malumunuz DV2021 talihsizlerindenim. F1 vizesine başvurmayı düşünüyorum. Henüz ds160 doldurmadım ama göz gezdirirken bi soru kafama takıldı.

"DS160: Has anyone ever filed an immigrant petition on your behalf with the United States Citizenship and Immigration Services?"

Burada bahsedilen şeyi tam olarak anlayamadım. Ds260 doldurmuş birisi olarak buna evet mi demeliyim hayır mı?
    Teşekkürler.

Cekilise katilma ve DS-260 formunu doldurma kisimlari USCIS ile ilgili olmadigindan o soruya hala NO diyebilirsiniz.

• @crazycells, içinde söyledi: (F/M) Öğrenci Vizeleri

İyi ki varsınız. Teşekkür ederim 🙂

• Merhabalar,

18 Ekim 2021 tarihinde başlayacak Dil okulum için bira y önce her şeyi hazırlayıp vize tarihini Haziran 2022 ye alabildim. Okul küçük bir ücret farkı ile yeni i20 belgemi Nisan ayına kadar yenileyebiliyor. Bu arada 25 Nisan'a kadar yeni bir görüşme tarihi almam gerekiyor. Tarihler değişeceğinden DS160 formu ile ilgili bir şey yapmam gerekiyor mu?

• @crazycells, içinde söyledi: (F/M) Öğrenci Vizeleri

Sayın @crazycells,

Teşekkürler.

Cekilise katilma ve DS-260 formunu doldurma kisimlari USCIS ile ilgili olmadigindan o soruya hala NO diyebilirsiniz.

burada bnahsedilen ds260 başvurusu (green card için kazandıktan sonra doldurulan) göçmenlik amacını beyan olmuyor mu? eğer olmuyorsa daha önceki başvuruda hata yapmışız biz. belki de bu sebeple ret verildi b1/b2 için.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Aytekiny, içinde söyledi: (F/M) Öğrenci Vizeleri

Merhabalar,

18 Ekim 2021 tarihinde başlayacak Dil okulum için bira y önce her şeyi hazırlayıp vize tarihini Haziran 2022 ye alabildim. Okul küçük bir ücret farkı ile yeni i20 belgemi Nisan ayına kadar yenileyebiliyor. Bu arada 25 Nisan'a kadar yeni bir görüşme tarihi almam gerekiyor. Tarihler değişeceğinden DS160 formu ile ilgili bir şey yapmam gerekiyor mu?

Mulakat oncesi yeni bir DS-160 formu doldurup mulakata o formun barkodlu ciktisini goturebilirsiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@DustyBlue, içinde söyledi: (F/M) Öğrenci Vizeleri

@crazycells, içinde söyledi: (F/M) Öğrenci Vizeleri

Sayın @crazycells,

Teşekkürler.

burada bnahsedilen ds260 başvurusu (green card için kazandıktan sonra doldurulan) göçmenlik amacını beyan olmuyor mu? eğer olmuyorsa daha önceki başvuruda hata yapmışız biz. belki de bu sebeple ret verildi b1/b2 için.

Bu soruda "with USCIS" diyor sayin @DustyBlue , USCIS, Department of Homeland Security'e bagli ve direkt olarak Department of State ile bir alakasi yok. DV disindaki Green Card basvurulari USCIS'e form doldurup gondermek ile basladigi icin, DV'yi digerlerinden ayirabilirsiniz...

Zaten DS formlari adi ustunde "Department of State" formlari oluyor... ve bu formlari Disisleri Bakanligina yani konsolosluklara gonderiyorsunuz. USCIS'e ise I-XXX ile baslayan Immigration formlarini (I-130, I-140 gibi) gonderiyorsunuz... Eger I-XXX ile baslayan bir form doldurmadiysaniz USCIS'e basvuru yapmamissiniz demektir.

• ..........

• Arkadaşlar merhaba. F1 vize balvurusu yaptım 2022 kasıma verdi. Sürekli bakıyırum 2022 eylüle çekebildim. Bunda kota var mı? 5 kez değişiklik hakı var diye duydum? Erkene almak için tavsiyenşz nedir. Bu yıla randevunalanlar varmış duyumlara göre.

• @Majezik merhaba bana kasım 2022 eylüle randevu verdiler. Sürekli bakıyırum erkene tarih açılır diye. Tavsiye öneriniz var mı?

• .........

• @g23, içinde söyledi: (F/M) Öğrenci Vizeleri

Merhaba, forumda ilk mesajım. Umarım doğru yere yazıyorumdur.

Danışman firma olmadan başvuru yapıp vizesi onaylanan var mı? Eğer varsa, konaklama işini nasıl çözdünüz danışman olmadan?

21 yaşındaki bir öğrenci olarak kendi birikimimle 3 veya 6 aylık bir dil okuluna başvurmayı düşünüyorum da, danışmanla başvurup fazla para vereceğime okula direkt kendim başvurup daha ucuza getirmek istiyorum. Yalnız okulla detaylı konuşmak için ingilizcem pek yeterli değil, Türkçe bilen çalışanları oluyor mu her okulun? Sonuçta bir çoğunun çok fazla Türk öğrencisi oluyor.

Bir de vize mülakatına giderken kredi çekip hesabında para gösteren oldu mu? Birkaç kişiden duydum kredi çekip vizeyi aldıktan sonra tekrar krediyi kapatan ama gerçek mi şehir efsanesi mi bilemiyorum.

Benim hesabımda muhtemelen yeterli miktar kadar olmayacak ya da tam sınırda olacak. Ama sponsorlarımın birinin hesabında 35.000 dolar civarında para olacak ve birkaç adet mülk göstereceğim. (Ev, iki iş yeri, iki araba) Yine de kendi hesabımdaki miktar az geldiği için sorun olur mu?

Kendi hesabımda diyelim ki 500 dolar olsa bile sponsorları önemsemeden maddiyat yetersiz diyerek red alır mıyım? Yoksa hiç para olmadan sadece sponsorlar bile yeterli olabiliyor mu? Duruma göre çok büyük bir iş yeri sahibi de sponsorum olabilir ancak akrabam değil. Hem aile hem de onu sponsor yapsam avantajı olur mu? Eğer sadece sponsor yeterli olacaksa kredi olayına başvurmaya da gerek olmaz sanırım.

Kusura bakmayın. Daha önce dış hatlardan gittiğim tek yer Kıbrıs olduğundan hiçbir vize tecrübem yok ve her detayı iyice araştırıp öğrenmeye çalışıyorum red yememek için.

• Kendim danışmansız vizemi aldım. Dil okulu değil benimkisi ama farketmez.. Sen de alabilirsin.
      -Türk çalışanı olan dil okulları vardır tabiki ancak hepsinde olduğunu sanmıyorum. Araştırıp bulup ayarlayabilirsin.
      -Kredi çeken tanıdığım olmadı ancak bunu yapsan bile 3-4 ay önceden yapmanı öneririm. Hesap dökümüne bakmak isterlerse ,paranın hesapta uzun süre kaldığını göstermiş olursun. Ama dikkatli ol paranın kaynağını sorabilirler. Sponsorlu başvurmanı öneririm.
      -Ev, araba ruhsatı vs önemli değil, bankadaki parayı baz alırlar.
    • Sponsor olduktan sonra senin hesabında para olup olmaması önemli değil.

• ........

• Bu ileti silindi!

• Bu ileti silindi!

• @mustafamermut, içinde söyledi: (F/M) Öğrenci Vizeleri

selamlar, 43 yaşındayım 3 aylık dil okulu için bütün şartlarım mevcut; pasaportumda turistik seyahat ettiğim çok ülke var schengen ülkerleri çoğu, uzun zamandır uluslararası bir şirkette çalışıyorum, bankada yeterince nakit gösterebiliyorum.
    tek endişem yaşım sorun olur mu sizce? teşekkürler.

Yüksek lisans yada lisans olsa daha kolay olurdu ancak , 30 yaş üstü için geçerli bir sebep isteyeceklerdir bu eğitimi neden aldığınıza dair... Yada Türkiyede almadığınız için..

• @crazycells Ekim ayına randevu alamadım Haziran 2022 olarak almıştım, Randevu değişikliği ile bunu Mart ayına kadar çektim, okulum da Nisan'da başlayacak. Fakat şöyle bir durum var DS160 numaram eski bilgilerimden oluşuyor. Yeni ds160 doldurursam numara farklı oluyor. Nasıl ilerlemem gerekiyor.

• Bu ileti silindi!

• Merhaba seneye Amerika da lisans eğitimi almayı planlıyorum ancak ondan önce yaza doğru hem hazırlık okuyup zaman ve masraftan kazanmak hemde ortamı tanımak açısından 3 aylık dil eğitimi almanın iyi olacağını düşündüm merak ettiğim sorun asıl amacım lisans olduğu için vize alırken bana avantajı veya dezavantajı olur mu, bu durumdan bahsetmeli miyim? @crazycells

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

82

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |