Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@ggulduk, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Merhabalar bir arkadaşım h2b vizesi ile amerikaya gidecek normalde mülakat tarihi 2023'e verilmişken acil vize diye bir şeye başvurup 6 ekime vize mülakatı aldı bizde de işleri hızlandırmak adına buna benzer bir işlem yapma şansımız var mıdır acaba?

Gocmen vizelerle, gocmen olmayan vizeler ayni sistemle islemiyor maalesef.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@aysun-onat, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Merhaba bizimde sıramız 10XXX hala gelmedi ama evrak isteği acaba biz de göndermelimiyiz şimdiden ?

DV2022 sureci baslayali henuz 2 gun oldu, telas yapmaniza gerek yok.

Ayrica imzaniza 2020 yazmissiniz, bilginize.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Aeroexpres, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Herkese selamlar. Dikkat ettim forumda bir çok kişi sanki greencard cebindeymiş ve yarın uçağa binecekmiş gibi yorumlar yapıyor. Lotodan seçilmek bu işin % 99 tamamlandığı anlamına mı geliyor yoksa bu sadece bir başlangıç her an he rşey olabilir gitme şansımız % 50 nin altında mı demek oluyor. 2 gün önce mali yıl resmi olarak başladı. Birçoğumuz evrak talep maili dahi almadı dolayısıyla Türkiye'den henüz mülakat tarihi alanda yok. Ben karamsar olamamakla birlikte bu işin öyle kolay olacağını düşünmüyorum. Hatta numaram 17 K larda olmasına rağmen gitme ihtimalimi % 10 olarak görüyorum. Kendinden bu kadar emin gibi görünen arkadaşlar neye göre böyle düşünüyor bunu merak ediyorum.

DV2020 ve DV2021 gibi bir yil olmayacagi icin bu sekilde bir algi olustu sanirim. Vizeleri alana kadar bu ise kesinlikle kesin gozle bakmamak gerekiyor, ama ben sizin kadar pesimist degilim su an icin 🙂 Bence size de sira gelecektir...

• @ayvalik10, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

@EMRAH-KOÇ hemen ilk sayfada ki gerekli tüm evrakları mail olarak atıyorsun ki sana önce otomatik mail gelecek daha sonra 1 hafta için de evrak onay maili gelmezse ikinci kez mail atacaksın. O zaman ikinci mail atarken benim numaram current oldu aynı zamanda daha önce mail attım ancak dönüş olmadı tekrar mail atıyorum dersin ilk mail tarihini de yazarsın. Ekim ayında vermeseler bile kasım ayına muhakkak verecekler bu arada maillerin spam dahil gereksiz - önemsiz tüm posta kısımlarına bakın

bu şekilde yaparak sonuç alan var mı acaba?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@lilith666 evet geçmiş mülakt deneyimlerde örnekleri var

• Arkadaşlar merhaba sizlere 2 sorum olucak

1. bu ayın sonunda abd ye girş yapıcam. USCIS Immigrant Fee Ödemesi gittikten sonra mı yoksa gitmeden önce mi yapmalıyım?
      2)diğer bir konuda mülakkatta adres değişikliği yapmıştım. ama durumlar değişti tekrar adres değişikliği yapmam lazım. bu durumda girişte tekrar adres değişkliği yapabilirmiyim.?

• @Mesut-Ay, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

ayın sonunda abd ye girş yapıcam. USCIS Immigrant Fee Ödemesi gittikten sonra mı yoksa gitmeden önce mi yapmalıyım?
    2)diğer bir konuda mülakkatta adres değişikliği yapmıştım. ama durumlar değişti tekrar adres değişikliği yapmam lazım. bu durumda girişte tekrar adres değişkliği yapabilirmiyim.?

Merhaba Mesut Ay,

1. Gitmeden de yapabilirsin oradaykende yapabilirsin ödemeyi. Bence burada yap. zatenoraya gidince telaştan unutma ya da atlama ihtimalin var.

2. Adres değişikliğini Girişteki yetkiliye yada USPS üzerinden tekrar yapabilirsin.
      Yeni yaşamınızda mutluluklar dilerim.

• @ayvalik10 Benim cn 4*** current olmuş durumda. Cevabınız için teşekkur ederim

• Sn @crazycells cevabınız için teşkkr. .08.09.2021 tarihinde KCC ye mail atmıştım "Cn current oldu.Kızım 21 yaş problemi var diyerek. Dosyamın hazır olup Ankara ya gönderilmesini umuyoruz"diyerek.

Otomatik mail gelmişti. Beklemedeyiz. Ayrıca bir daha mail atmak ters etki yapar mı? Artık şansımıza ne zaman evrak talebinde gelirse veya dosyamız onaylanırsa diye onlardan beklemek daha mı iyi olur? Cn düşük olduğu için arada kaynamak istemiyoruz.Her halükarda bekliyoruz.cevabınız için şimdiden teşekkürler.

• @axlgnr Çok Teşekkürler.

• @ggulduk Merhaba, geçmiş mesajları okurken durumunuzu gördüm. 2. maddenin olayı şudur; eğer mezun olursanız bunu en yakın askerlik şubesine bildirmek zorundasınız. Bu demek değil ki bildirdiğinizde sizi askere yollayacaklar. Hemen 2 yıllık erteleme hakkınızı kullanacaksınız. (Eğer Fakülte mezunlarının 2 tecil yıllık hakkını kullanmadıysan tabi ki) Eğer belli bir süre içerisinde mezuniyetinizi bildirmezseniz cezai işleme maruz kalabilirsiniz. Resmi bir süre yazmıyor ancak benim de mezuniyetimden yaklaşık 2 ay geçti ve diken üstündeyim önümüzdeki hafta için gidip 2 yıllık tecil hakkımı kullanacağım (Tecil e devlette 2025 gözükmesine rağmen mezuniyetimi bildirip güncellemem gerekiyor).

• @crazycells evrak isteginden sonra evraklari atali 51 gun oldu. Hala onay almadim, onay alanlar da en gec 50 gunde almis, sizce endiselenmeli miyim? benden cok sonra evraklarini atanlar hep onaylanmis.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Mesut-Ay, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Arkadaşlar merhaba sizlere 2 sorum olucak

1. bu ayın sonunda abd ye girş yapıcam. USCIS Immigrant Fee Ödemesi gittikten sonra mı yoksa gitmeden önce mi yapmalıyım?

Su basligi inceleyebilirsiniz:

https://yesilkartforum.com/forum/topic/113/uscis-immigrant-fee-ödeme-ekran-görüntüleriyle

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@AYSY33, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Sn @crazycells cevabınız için teşkkr. .08.09.2021 tarihinde KCC ye mail atmıştım "Cn current oldu.Kızım 21 yaş problemi var diyerek. Dosyamın hazır olup Ankara ya gönderilmesini umuyoruz"diyerek.

Otomatik mail gelmişti. Beklemedeyiz. Ayrıca bir daha mail atmak ters etki yapar mı? Artık şansımıza ne zaman evrak talebinde gelirse veya dosyamız onaylanırsa diye onlardan beklemek daha mı iyi olur? Cn düşük olduğu için arada kaynamak istemiyoruz.Her halükarda bekliyoruz.cevabınız için şimdiden teşekkürler.

Dilerseniz yeniden email gonderebilirsiniz, ama su an icin bir etkisi olacagini sanmiyorum maalesef.

KCC sizin dosyanizin islemlerini bitirmediyse konsolosluk o dosyayi isteyemez.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Shila, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

@crazycells evrak isteginden sonra evraklari atali 51 gun oldu. Hala onay almadim, onay alanlar da en gec 50 gunde almis, sizce endiselenmeli miyim? benden cok sonra evraklarini atanlar hep onaylanmis.

Bence su an icin endiselenmenizi gerektiren bir durum yok; eger cekinceniz varsa ayni emaili bir daha gonderebilirsiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Matkap forumu takip edin, haberiniz olur.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@lilith666 merhaba,
    sn. @Sono'nun dediği gibi kesinlikle gönderin.

• Herkese selamlar,

Foruma yeni kayıt oldum, umarım DV 2022 süreci herkes için hayırlı olur.
    Biz eşim üzerinden çekilişi kazandık. KCC'den evrak talebi 20 Eülülde geldi ve 21 Eylülde tüm istenen evrakları gönderdik. Evrak gönderiminden tam 1 hafta sonra ayın 28'inde KCC'den tekrar yeni bir evrak talep maili geldi. İlk önce acaba eksik bir evrak mı oldu diye düşündüm, ancak bu mail ilk mailin aynısı, bu durumda tekrar mı mail atmam gerekiyor? Daha önce böyle bir durum yaşayan oldu mu?

Teşekkür ederim.

Dosya Numarasi: 2022EU22XXX
    DS-260 Gonderimi: 16/05/2021
    KCC Evrak Istegi: 20/09/2021
    KCC Evrak Onayi: ../../....
    Saglik Muayenesi: ../../....
    Vize Mulakati: ../../....
    Vize Onayi: ../../....
    Pasaport Teslimi: ../../....
    ABD Ilk Giris: ../../....

• @gucarslan, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

@lilith666 merhaba,
    sn. @Sono'nun dediği gibi kesinlikle gönderin.

cevap için teşekkür ederim😊

• Merhabalar, Ds 260 formunu doldururken Üniversitesi Mezuniyetim için Bölüm Adını Türkçe Olarak Yazmışım. İngilizce yazmak mı gerekirdi? Bir sıkıntı olur mu acaba?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

130

40.9k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.0k

| | | |