Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Arkadaslar, Rai v Biden lawsuit'den gelen son guncellemeye gore bazi konsolosluklardan mulakat alabilecegiz, tabii mulakat konumunuzun nerede olduguna bagli olarak. Benim mulakat konumum Dublin, attiklari emailde konsolosluga email atip mulakat ayarlayin diyorlar. Aklimi karistiran sey su, benim hala evrak onayim gelmedi, yine de faydalanabiliyor muyum bundan caba, konsolosluga email atmali miyim anlamadim, bilen varsa yardimci olabilir mi?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@greenlover kesinlikle atın.
    evrak onayı almamanızın nedeni zaten bu davanın açılış amaçlarından biri, yani KCC'nin iş yapmaması. bu yüzden avukatların önerdiği şekilde mail atıp talebinizi yapmanızı tavsiye ederim. bu sayede belki ilgili konsolosluk size mülakat için destek olacaktır. evrak onayı olmadan mülakat veren konsolosluklar da oldu çünkü, misal Londra konsolosluğu..

güzel haberlerinizi bekliyoruz, bol şans.

• @gucarslan tamamdir, cok tesekkurler, umarim hepimiz er ya da gec vizelerimizi aliriz. Gelismeleri burada paylasacagim belki baska arkadaslara da yardimi olur.

• @greenlover Siz davacıydınız değil mi?

• Rai kararı, davacı olmayanlar için de geçerli. Karardan yararlanmak için tek gerek şart, mülakat yerini, dava sonuçlanmadan önce, COVID-19 sebebiyle, travel ban uygulanmış ülkelerden birindeki ilgili konsoloslukta (Vienna, Brussels, Prague, Tallinn, Helsinki, Paris, Frankfurt, Athens, Budapest, Reykjavik, Naples, Riga, Bern, Vilnius, Amsterdam, Warsaw, Lisbon, Bratislava, Ljubljana, Madrid, Stockholm, Johannesburg, Hong Kong, Dublin, Guangzhou, London, and Rio De Janeiro) seçmiş ya da dosyayı, dava sonuçlanmadan önce, buralara transfer ettirmiş olmak.

• @greenlover T.C. vatandaşıyım mülakat yerimi Ankara olarak sectim ve henüz bende evrak onayı almadım, eğitim amaçlı Yunanistan'dayım bi süredir Atina konsolosluğuyla iletişime geçsem sürecimi ne şekilde etkiler.?

• @kingocali Öncelikle cevabınız için çok teşekkür ederim. Ben hiç bir şekilde onay maili almadım @greenlover gibi. Ve bana hiç bir mail gelmedi randevu ayarlama vs üzerine. Bir de @greenlover demiş ki, 'konumum Dublin' orada mı şu an ikamet ediyorsunuz yoksa sizin görüşme için talep ettiğiniz tercihen yer mi orası? Bir sorum daha olacak dosyamı başka bir ülkenin Amerika konsolosluğuna sevk ettirmem için zaten 2 gün var. sadece sevk için mi 30 eylül'e kadar süremiz var yoksa, görüşmeye de 2 gün için konsoloslukta girmemiz gerekecek mi? Görüşmeler ne zaman kadar uzatıldı? Çok soru sordum sanırım.

• @GKC Merhaba, evet Dublin'de ikamet ediyorum, mulakat konumum aslinda ankaraydi, ama Dubline yerlesince, 4 ay kadar once KCC'ye oturum belgelerimle mail atip degistirdim. Dava konusunda da ben goodluck x biden davasina katildim, dun sonuc cikan Rai davasina degil ama zaten rai davasinda davacilara oncelik verilmemis o nedenle yararlanabilecegimi dusunuyorum. Dosya trasferi ya da gorusmelerin ne kadar uzatildigi konusunda bir bilgim yok maalesef sizi yanlis yonlendirmeyeyim.

• @Onur37 Rai davasindaki konsolosluklarin konumlarini dava bitmeden degistirmis olmak gerekiyor, dava bitmis sayilir mi su an bilmiyorum acikcasi cok bilgim yok sizi yanlis yonlendirmek istemem, daha bilgili arkadaslar var ise bu konuda belki yardimci olabilirler

• @greenlover Peki acaba -Vienna, Brussels, Prague, Tallinn, Helsinki, Paris, Frankfurt, Athens, Budapest, Reykjavik, Naples, Riga, Bern, Vilnius, Amsterdam, Warsaw, Lisbon, Bratislava, Ljubljana, Madrid, Stockholm, Johannesburg, Hong Kong, Dublin, Guangzhou, London, and Rio De Janeiro - ülkelerinden birinde mi ikamet etme şartı var yoksa biz de Türkiye de ikamet edip bu ülkelerden vize talep edebiliyor muyuz?

• @GKC evet ikamet ediyor olmaniz gerekiyor diye biliyorum, cunku vize aldiktan sonra pasaportu size ait bit posta adresine gonderebilirsiniz sadece. Ama dedigim gibi %100 eminim diyemem.

• @kingocali Vienna, Brussels, Prague, Tallinn, Helsinki, Paris, Frankfurt, Athens, Budapest, Reykjavik, Naples, Riga, Bern, Vilnius, Amsterdam, Warsaw, Lisbon, Bratislava, Ljubljana, Madrid, Stockholm, Johannesburg, Hong Kong, Dublin, Guangzhou, London, and Rio De Janeiro - ülkelerinden birinde mi ikamet etme şartı var yoksa biz de Türkiye de ikamet edip bu ülkelerden vize talep edebiliyor muyuz?

• @greenlover Teşekkürler . Gercekten zorladıkça zorluyorlar iyice karamsar ve kararsız bi şekilde sonucu bekliyoruz davaya katılmış olsak bile verilen rezerv yüksek cn leri içine alırmı oda belirsiz.

• Bu ileti silindi!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@şeyma tam olarak neyi öğrenmek istiyorsunuz?

• @şeyma Halihazırda 9000 kişi vize randevusu aldı, rezerv çıkarmı çıkarsa ne kadar olur o belirsiz acıkcası case numberim 29binlere yakın o yüzden davaya katılmış olsam bile çokda umut bağlamıyorum. Hakkımızda hayırlısı

• @gucarslan en son case numaraları kaç insanların yüksek dedikleri numaralar kaç oluyor onu öğrenmek istiyorum

• @GKC ikamet etme şartı var , oturum izni gerekiyor.

• @İpek-Dedemen-Erdur Teşekkür ederim cevabınız için bir umut yine bir şeylerden medet umuyoruz.

• @GKC haklısınız bizde öyle.30 Eylül'de Meng kararı diye bir karar duyurulacak diyorlar forumdakiler, onu takipte kalın.Tam olarak ne olduğunu bende bilmiyorum belki davacı olmayan bizleri de etkileyebilir.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

64

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.1k

| | | |