Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐

@POLARBEAR25, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

@smartcells Teşekkür ederiz, içimizi rahatlattınız. Pasaportta da İstanbul yazması sıkıntı olmaz değil mi?

Olmaz.

• @Hasamuddin başvuru yaparken kullandığınız pasaportu eklediniz mı? Hangi belgeleri yolladınız? Asıl talihli kim, lütfen sürecinizi imzanıza taşıyın ve ayrıntı verin ki biz de yorumlayabilelim.

• ⭐⭐⭐

@Hasamuddin, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Bu emaili aldim tam olarak neye istedigini anlamadim evraklarimi gonderdim ama neden boyle bi mail aldim onude anlamadim yardimci olurmusunuz
    Thank you for submitting your Diversity Visa (DV) documents to the Kentucky Consular Center (KCC). After reviewing your documents, KCC has determined that additional documentation that you have met the passport requirement, or an exemption to that requirement, is needed. Please review the information below and submit all requested documentation.

1. Başvuruda kullandığınız pasaportu
    2. Varsa şu anda yeni çıkardığınız en az 8 ay geçerliliği olan pasaportunuzu
    3. Yeni pasaport çıkardıysanız başvuruda kullandığınız pasaportla değil de neden yeni bir pasaportla devam etmek istediğinizi kısaca açılayan bir PDF dosyasını gönderin (Yenileme, kayıp, Süresinin yakında dolacak olması vs her ne sebeple yeni pasaport çıkardıysanız)

Bu arada imzanızı aşağıdaki linkte anlatıldığı gibi düzenlerseniz ileride soracağınız sorulara ve yardım isteklerinize Case Numaranız ve bulunduğunuz aşama görülerek daha etkin ve hızlı cevaplar gelir. Lütfen sürecinizi aşağıdaki linkte tarif edildiği gibi imzanıza taşıyın.
    LINK >>>>> https://bit.ly/3cIMFIw

• @crazycells açıklamanız için çok teşekkürler. bende benzer durumdayım, fakat benim kontenjanından faydalandığım ülke Arnavutluk. eşim Arnavutluk doğumlu. burada konsolosluğun benzer durumlarda ki yaklaşımını henüz bilmiyorum. dosyamızı ankaraya taşırsak, ankaranın cut-off içersine girdikten sonra randevu verip vermeyeceği konusundan da emin olamıyorum. çünkü malum dv-21 sürecinde Türkiye dışında doğan TC vatandaşlarına mükalat verilmediğini duyuyoruz. Türkiye doğumlu olmama rağmen, Chargibility: Arnavutluk seçili olması nedeniyle neyle karşılaşacağımı kestirebilmek şu aşamada zor. Sanırım süreci biraz gözlemleyip ona göre hareket etmek doğru olacak.
    Teşekkürler

• Telegram grubumuzda paylaşmıştım ama burada da bulunsun. İmzamdan da görülebileceği üzere bugün evrak onayı aldım.

• @funnelweb çok teşekkürler ben ve benim gibi telegramda olmayan arkadaşlar için sık sık( mümkünse her gün) yeni bilgileri girerseniz çok memnun olurum kendi adıma. Yanlış anlaşılmasın telegram kullanmadığım için oraya kayıt olmadım.
    Bu arada Ankara mı mülâkat yeriniz.

• @funnelweb ayrıca onayı çok hızlı almışsınız.

Gruptan başka onaylar talepler var mı?

• @ayla-can Teşekkürler, evet Ankara. 31 Ağustos'ta onay alan bir kişi daha var. CN 1000'in altında.

• @funnelweb Hayırlı Olsun, ayrıca tekrar teşekkürler paylaşım için, biraz moralimiz düzeldi en azından demek ki süreç durmamış.

Demek ki Ekim ayında bir kaç mülakat göreceğiz inşallah. Belki herkese birden gelir cut off içinde olan.

• ⭐⭐⭐

@mac numaraniz CURRENT olana kadar endiselenmenizi gerektirecek bir durum yok. Numaraniz CURRENT olduktan sonra hala evrak talebi almadiysaniz, istek gelmeden evraklarinizi gonderebilirsiniz.

• 08.08.2021 tarihinde DS 260 Formun açılması için mail yollamıştım. An itibariyle formum açıldı. Bilgi içindir.

• @keysnambır benim numara current ama hâlâ göndermedim, iki hafta daha bekleyeceğim

• @ayla-can Ekim ayında mülakat görür müyüz emin değilim. Ben Kasım ayı için de current olamıyorum. Aralık normal şartlarda ama önümdeki case'lerin onayı olmaması dolayısıyla KCC beni Ankara'ya gönderirse bir ihtimal Aralık'tan önce mülakat alabilir(miş)im. Bakalım 🙂

• @ayla-can yerinizde olsam gönderirdim. Göndermenizin zararı olmaz, faydası olabilir.

• @funnelweb acelem yok😁

Ekim ayında hala birşey gelmezse göndereceğim sanırım.

• @MehmetArikan bu gün çalışası gelmiş KCCnin😁

• @funnelweb Hocam siz nasil onay aldiniz ya cok sasirdim, mail mi geliyor evrak onaylandigina dair?

• @ayla-can Benim pasaportumun suresi gecmisti yenilemek zorunda kaldim ds 260 formunu doldururken suresi daha bitmemisti ama evrak mailini istedini yenis pasaportum gelmisti ve onu yolladim sonra bu maili aldim

• @Hasamuddin, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

@ayla-can Benim pasaportumun suresi gecmisti yenilemek zorunda kaldim ds 260 formunu doldururken suresi daha bitmemisti ama evrak mailini istedini yenis pasaportum gelmisti ve onu yolladim sonra bu maili aldim

https://yesilkartforum.com/forum/topic/4299/dv2022-mülakat-deneyimleri

Bu başlığın ilk mesajında "GEREKEN BELGELER" kısmını dikkatlice okuyun lütfen. Hem eski, hem yeni pasaportu orada yazdığı şekilde göndermelisiniz. Ayrıca "Önemli Not" kısmında yazdığı gibi bir açıklama notunu da "Passport_explanation" şeklinde eklemeyi unutmayın.

• Öncelikle ilginiz alakanız için çok teşekkürler, açılan formumu tekrardan doldurup yollamış bulunmaktayım fakat bilgileri güncellerken gözden kaçırmış olduğum henüz mezun olmadığım açıköğretimin bitiş tarihi ilk seferde yolladığım ds260 formunun tarihi olarak kalmış fakat hala devam etmekte herhangi bir sıkıntı yaşar mıyım acaba?

-Diğer bir soru olarak, work and travel olarak amerika'da çalışmış ve önceden bir iş tecrübeniz var mı sorusuna sponsorun sağlamış olduğu işyerini yazdım ancak sponsorun dışında bir de başka bir yerde çalışmıştım aynı zamanda onu eklemedim sponsora bildirmediğim için. Herhangi bir sorun yaratır mı acaba tekrar formu açtırmak gibi ? Şimdiden teşekkür ederim.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

139

40.9k
Kullanıcı

4.4k
Konu

425.7k

| | | |