Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @Drywall Ben forumda tum basliklari takip etmiyorum uzun suredir. Bu baslikta COVID ve ilgili konular olan asi, istatistik, sayilar, onlemler vb. olmali. Ben de bunlarla ilgili yaziyorum. Like-dislike dugmesi konusunu baslatmak icin belki de dogru baslik degildir.
    Tum meslek hayatim boyunca pozitif bilimlerin urunlerini insanlarin sagligina kavusmasi icin savundum. Su an baska bir meslek gurubunda calissam da bilimsellik neyi gerektiriyorsa oyle yapmaya da devam edecegim.
    Tek odaklanmak gereken kendimiz ve sevdiklerimiz icin akilci olan yolu secmek. Suphecilik bilimin temel dusunme metodlarindan birisi ama bilimle ic ice olmalidir, fisilti gazetesi ile sadece bizi yaniltir. Sayilar, istatistikler, deneyler guvenmemiz gereken yegane doneler.

• TX'tan haberler. City of Houston'da calisanlar icin resmi test 15 gunde bir yaptirilacak. Yakinda ozel sirketlere de yayilacagini dusunuyorum. Bu arada, bazi buyuk yazilim sirketleri ofislerini tamamen kapatarak remote isini kalici hale getirdi. Bazi calisma sekilleri kalici olarak degisiyor.

• @caglaror, içinde söyledi: Coronavirus (COVID-19)

.....

Tek odaklanmak gereken kendimiz ve sevdiklerimiz icin akilci olan yolu secmek. Suphecilik bilimin temel dusunme metodlarindan birisi ama bilimle ic ice olmalidir, fisilti gazetesi ile sadece bizi yaniltir. Sayilar, istatistikler, deneyler guvenmemiz gereken yegane doneler.

Türkiye deki uygulama; aşı yaptırmadan önce aşıdan dolayı oluşacak herhangi bir olumsuz durumda bakanlık ve firmaya dava açılmasına engel olunması için imzalatılan onay formunda yazan

" Mevcutta size uygulanan aşının faz 3 çalışmaları tamamlanmamıştır. Pandemi nedeniyle faz 3 çalışması
    tamamlanmadan Sağlık Bakanlığı tarafından " acil kullanım onayı " verilmiştir. Bu nedenle aşı ile ilgili bilimsel veriler yetersizdir. ilk evre - ileri evre yan etkilerinde değişiklik olabilir"

Bu nedenle bakanlığın bile güvenmediğinden, aşı olanlardan zorunlu onay alması bu aşının ileride nelere yol açabileceği bilinmediği şüpheleri doğurmaktadır.

Antibiyotiğin yaygınlaşması ve sık kullanılması sebebi ile antibiyotiklere dirençli süper bakteriler gelişmesi gibi bu mrna aşılarından dolayı süper virüslere evrilmeyeceğinin garantisi varmı?

Virüslerin mutasyona uğramasının sebebinin aşısızlardan dolayımı yoksa aşı olanlardan dolayımı gerçekleşiyor orasını ispat edecek çalışma bile ortada yok.

• @MegaShintai çoook teşekkür ederim..

• @Bego Rica ederim 🙂

• Esimin 4 gunluk hastane korona tedavisi yaklasik 33k fatura geldi biz sadece 750 odedik

• Turkiye ye giris abd ye giris icin asi gerekiyor mu, bi de ben covid atlattim sadece 1. doz olmustum 2. dozu ne zaman olabilirim

• @kursat68, içinde söyledi: Coronavirus (COVID-19)

Esimin 4 gunluk hastane korona tedavisi yaklasik 33k fatura geldi biz sadece 750 odedik

Cok gecmis olsun.

• @kartalveat faz 3 calismalari cok genis ve devam ediyor, tamamlanmasi da epey surecektir. Ama zaten sorun zamanin dar olmasi. Asinin hafif yan etkileri disinda myocardid ve pericardid yaptigi biliniyor. Sorumluluk reddi icin imzalatilan belge ve benzerleri baska bazi tedavi yontemleri icin de imzalatiliyor. Faz 3 bitip asi standart bir urun olarak raflarda yerini alinca asi karsitligi bitmeyecek. Benim ogrenci oldugum yillardan beri asi karsitligi degisik tezlerle devam ediyor. Grip asisindan felc olan bir meslek buyugum var ama bu asilari guvensiz veya basarisiz yapmaz.
    Dogru bakteri grubuna dogru antibiyotik dogru dozda uygulanirsa antibiyotige direnc gelistirilemez. En azindan tum dunyada direnc gelismesi cok uzun surer. Ancak TR de hem kontrolsuz hem de yanlis tedavi sonucu guncel antibiyotiklere direncli suslar ortaya cikti. Bakterilerin konusu viral hastaliklardan farkli.
    Virusler asi olsun olmasin mutasyon gecirecekler. Cogalma dogalarinin mekanizmasinda bu var.
    Siyasilere ve burokratlara guvenmiyorum. Ama bilimadamlarina guvenirim. Asi olmaksizin ve yakalanmadan 5-6 yil daha yasayabileceksek o zaman hiiiic sorun yok. Burada remote calisan bazi arkadaslar evden cikmiyor veya cikarlarsa da sadece parklar gibi acik havada takiliyorlar. Tum yiyecekleri ve malzemeleri eve siparis veriyorlar. Neredeyse sifir risk. Asi olmadan yasamaya devam edebilir.
    Korunma degil de tedaviye donuk urunler ciktiginda o zaman zaten asi programlari biraz daha gevser, herkes rahatlar. mRNAnin insan genetigini degistirmesi veya gunler sonra bile hucrede bulunmaya devam etmesi soz konusu degil.
    Virusler gibi asilar da sag kalimin bir parcasi oldular coktan.

• @caglaror Grip aşısı olurken yada tetanoz vs aşıları olurken size onay formu imzalatıldımı hiç?
    yada doktor size tedavi için verdiği herhangi bir ilaç için buna benzer bir onay formu talep ettimi?
    sadece ameliyat gibi risk içeren operasyonlarda talep edildiklerini yaşayarak gördüm.

Altını çizerek vurguluyorum; bakanlık bu onay formu dayatmasından vazgeçmedikce aşı olmayacağım.
    Bakanlık ilaç firmasına olası davaların açılmasına engel olmayı düşüneceğine ,kendi vatandaşların ileri yaşayabileceği muhtemel zararları öngörmesi gerekir.

Siz bilim adamlarına da fazla güvenmeyin.
    Para karşılığı bilimi satan ve insanları yanlış yönlendiren niceleri çıktı.(hepsini ayı kefeye koymuyorum sepetteki çürük elmalar onlar)

• @caglaror, içinde söyledi: Coronavirus (COVID-19)

@kartalveat faz 3 calismalari cok genis ve devam ediyor, tamamlanmasi da epey surecektir. Ama zaten sorun zamanin dar olmasi. Asinin hafif yan etkileri disinda myocardid ve pericardid yaptigi biliniyor. Sorumluluk reddi icin imzalatilan belge ve benzerleri baska bazi tedavi yontemleri icin de imzalatiliyor. Faz 3 bitip asi standart bir urun olarak raflarda yerini alinca asi karsitligi bitmeyecek. Benim ogrenci oldugum yillardan beri asi karsitligi degisik tezlerle devam ediyor. Grip asisindan felc olan bir meslek buyugum var ama bu asilari guvensiz veya basarisiz yapmaz.
    Dogru bakteri grubuna dogru antibiyotik dogru dozda uygulanirsa antibiyotige direnc gelistirilemez. En azindan tum dunyada direnc gelismesi cok uzun surer. Ancak TR de hem kontrolsuz hem de yanlis tedavi sonucu guncel antibiyotiklere direncli suslar ortaya cikti. Bakterilerin konusu viral hastaliklardan farkli.
    Virusler asi olsun olmasin mutasyon gecirecekler. Cogalma dogalarinin mekanizmasinda bu var.
    Siyasilere ve burokratlara guvenmiyorum. Ama bilimadamlarina guvenirim. Asi olmaksizin ve yakalanmadan 5-6 yil daha yasayabileceksek o zaman hiiiic sorun yok. Burada remote calisan bazi arkadaslar evden cikmiyor veya cikarlarsa da sadece parklar gibi acik havada takiliyorlar. Tum yiyecekleri ve malzemeleri eve siparis veriyorlar. Neredeyse sifir risk. Asi olmadan yasamaya devam edebilir.
    Korunma degil de tedaviye donuk urunler ciktiginda o zaman zaten asi programlari biraz daha gevser, herkes rahatlar. mRNAnin insan genetigini degistirmesi veya gunler sonra bile hucrede bulunmaya devam etmesi soz konusu degil.
    Virusler gibi asilar da sag kalimin bir parcasi oldular coktan.

https://www.pfizer.com/news/press-release/press-release-detail/pfizer-and-biontech-announce-publication-results-landmark

Saygılar hocam. Aşının tüm çalışmaları tamamlandı diye biliyorum. Hatta Amerika'da tam onayını da tamamladı. Yani benim anladığım artık diğer aşılardan farkı yok biontech covid aşının.

• Yasaklı

@kartalveat doğal seleksiyon kurbanı olursunuz

• @PeS-MoBiLe, içinde söyledi: Coronavirus (COVID-19)

@kartalveat doğal seleksiyon kurbanı olursunuz

Güzel espiriydi.😌
    Aşıyı bi modifiye daha etsinler şu anki biontec aşısının yeni varyantlarda etkisi süresi düşmüş.
    ilgili link

• Biontech asisini , iki dozu da, Turkiyede olanlar Amerikada bunu bir sekilde sisteme kaydettirebiliyor mu ?

• @cnpist Turkiye de e nabız dan bağlantılı olarak Health Pass sertifikası olusturdugunuzda tüm dünya da görünür oluyor diye biliyorum.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@İpek-Dedemen-Erdur ben bunu @redsat2000 ile görüştüğümüz zaman amerikada olan aşılar bu health pass sisteminde gözükmedi bilgin olsun. Belki dediğin türkiye de olanları görebilirler.

• @ayvalik10 sadece Ab ye de uygun olabilir , bilemiyorum.

• @İpek-Dedemen-Erdur ve @ayvalik10 tesekkurler bilgiler icin.

• ⭐⭐⭐

@ayvalik10, içinde söyledi: Coronavirus (COVID-19)

@İpek-Dedemen-Erdur ben bunu @redsat2000 ile görüştüğümüz zaman amerikada olan aşılar bu health pass sisteminde gözükmedi bilgin olsun. Belki dediğin türkiye de olanları görebilirler.

Sayın @ayvalik10 Yurtdışında olunan aşılar dilekçe ile eNabiz sistemine işlenebiliyor.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Sono dediğin gibi ilçe sağlık müdürlüğüne dilekçe verilecekti ama ondan sonra ne oldu yazılmadı bu konu hakkında

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

98

40.2k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |