Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @MySea uyarınız için çok teşekkür ederim. Türkiye deyim şu anda en kısa sürede Formül A belgesi alıp onlara yollayacağım inşallah. Çok teşekkürler

• @elma Bilgi için çok teşekkürler. Şu anda Türkiye’deyim nüfus müdürlüğünde de Formül A belgesi alınabiliyor mu acaba ?

• slmlar ben 2 ay önce NY de tax return yaptım.State ödemesini aldım fakat eyalet ödemesini henüz alamadım.Bu normal mi sizce değilse ne yapmalıyım?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@tetradox, içinde söyledi: Tax return W-2, Vergi formu

@elma Bilgi için çok teşekkürler. Şu anda Türkiye’deyim nüfus müdürlüğünde de Formül A belgesi alınabiliyor mu acaba ?

evet, Turkiye'den de alabilirsiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Mansfield1, içinde söyledi: Tax return W-2, Vergi formu

slmlar ben 2 ay önce NY de tax return yaptım.State ödemesini aldım fakat eyalet ödemesini henüz alamadım.Bu normal mi sizce değilse ne yapmalıyım?

state ve eyalet ayni anlama geliyor, federal vergi odemesi mi demek istediniz?

• evet federal ödemesini aldım eyalet ödemesini alamadım.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

evet federal ödemesini aldım eyalet ödemesini alamadım.

Suradan durumu kontrol edebilirsiniz:

• @crazycell baktım o siteye fakat bilgileriniz eşleşmiyor dedi. Ne yapabilirim?

• @Mansfield1, içinde söyledi: Tax return W-2, Vergi formu

slmlar ben 2 ay önce NY de tax return yaptım.State ödemesini aldım fakat eyalet ödemesini henüz alamadım.Bu normal mi sizce değilse ne yapmalıyım?

22 martta yaptim. State iki hafta icinde yatti, federal yatmadi daha. Muhasebecim, herkesinki gecikti dedi. Kontrol etmek icin refund amount kismina sadece federal kismi yazicaksiniz, toplami degil. Bilginiz olsun.

• @Ryback @crazycells evet bu sefer çıktı sadece state rakamını yazdım State iadenizi aldık daha fazla incelenmesi gerekiyor diyor teşekkürler.

• Bu ileti silindi!

• Merhba arkdslar benim NY eyaletinde vergi iadesi sorun oldu.Federal den $1500 dolar sorunsuz aldim Eyaletden ise $604 dolar alicaktim ama vermediler birazdaha arastirdilar filan w-2 nin filan kopyasini gonderdim sonra bana benim onlara $816 dolar odemem gerektiginine dair posta gonderdiler.Birde tax return islemlerini vergi uzmani ile yapmistim.Sizce boyle bisi olabilir mi ne yapabilirim itiraz etsem sonuc alabilirmiyim?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

Merhba arkdslar benim NY eyaletinde vergi iadesi sorun oldu.Federal den $1500 dolar sorunsuz aldim Eyaletden ise $604 dolar alicaktim ama vermediler birazdaha arastirdilar filan w-2 nin filan kopyasini gonderdim sonra bana benim onlara $816 dolar odemem gerektiginine dair posta gonderdiler.Birde tax return islemlerini vergi uzmani ile yapmistim.Sizce boyle bisi olabilir mi ne yapabilirim itiraz etsem sonuc alabilirmiyim?

Bunu neden soyluyorlar? Sizin gonderdiginizi mi almamislar? Yani odemediniz mi diyorlar, yoksa odediginiz yeterli degildi mi diyorlar?

• @crazycells iadenizde bildirdiginiz brut gelir,NY eyalet vergisi,vergiye tabi gelir hesaplama hatasi yansitiyordu bu hatayi duzelttik diyorlar.İşsizlik maasinida tekrar incelemisler.Acaba issizlik maasi aldim diye mi boyle oldu?Cunku vergi uzmani ile yapmisttim iade mi.Ayrica cok az lyft yapmistim diger isimde de W-2 da 1 secmistim yani en fazla vergi odenen orani.Hem ayrica fedaral den $1500 alirken State de $800 dolar odemek te ilginc degil mi?Ne yapabilirm acaba?

• @Mansfield1 Normalde vergi borcunuz cikiyorsa, sizin gelirinizden gereken vergi kesilmemis demektir.

Sanirim bazi gelirlerinizden NY eyalet vergisi deduct olmamis. Tabii ki vergi beyani yapilirken yanlislik da yapilmis olabilir. Verginizi yapan kisi ile tekrar tum hepsini gozden gecirin. Belki atladiginiz birsey olabilir.

• @MySea Onlara zaten butun formlarin W-2,1099 filan kopyasini gonderdim tekrar gozden gecirdiler sonra sonuc bu cikti acaba diyorum federal den yuksek aldigim icin eyalet birazini geri istiyor olabilir mi?Cunku burda ilginc olan federalden $1500 alip eyaletten hic almayip ustune $800 odemek biraz enteresan geldi ondan takildim

• @Mansfield1, içinde söyledi: Tax return W-2, Vergi formu

@MySea Onlara zaten butun formlarin W-2,1099 filan kopyasini gonderdim tekrar gozden gecirdiler sonra sonuc bu cikti acaba diyorum federal den yuksek aldigim icin eyalet birazini geri istiyor olabilir mi?Cunku burda ilginc olan federalden $1500 alip eyaletten hic almayip ustune $800 odemek biraz enteresan geldi ondan takildim

Ikisinin birbiriyle bir alakasi yok. Odemeniz gereken Federal vergiden $1500 fazla odediginiz icin iade aliyorsunuz, odemeniz gereken eyalet vergisinden $800 eksik odediginiz icin eyalet vergisi odemeniz gerekiyor. Paychecklerinizi inceleyin, ne kadar eyalet vergisi odemisiniz her paycheckte bir bakin. Toplam gelirinizin %5-6 si falan eyalet vergisine gitmeli. Birde issizlik maasi alirken, federal ve eyalet vergisi kesilsinmi diye soruyor. Hayir dediyseniz issizlik maasinin vergisi yuzunden bu fark cikmis olabilir.

• @Ryback işsizlik maaşında %12,5 kesilip yatıyordu yani vergi gidiyordu sene boyunca tax öderken ise eyalet federal ayırmadım otomatik maaşımdan kesiliyordu.

• @Ryback, içinde söyledi: Tax return W-2, Vergi formu

@MySea Onlara zaten butun formlarin W-2,1099 filan kopyasini gonderdim tekrar gozden gecirdiler sonra sonuc bu cikti acaba diyorum federal den yuksek aldigim icin eyalet birazini geri istiyor olabilir mi?Cunku burda ilginc olan federalden $1500 alip eyaletten hic almayip ustune $800 odemek biraz enteresan geldi ondan takildim

Ikisinin birbiriyle bir alakasi yok. Odemeniz gereken Federal vergiden $1500 fazla odediginiz icin iade aliyorsunuz, odemeniz gereken eyalet vergisinden $800 eksik odediginiz icin eyalet vergisi odemeniz gerekiyor. Paychecklerinizi inceleyin, ne kadar eyalet vergisi odemisiniz her paycheckte bir bakin. Toplam gelirinizin %5-6 si falan eyalet vergisine gitmeli. Birde issizlik maasi alirken, federal ve eyalet vergisi kesilsinmi diye soruyor. Hayir dediyseniz issizlik maasinin vergisi yuzunden bu fark cikmis olabilir.

Kesinlikle federal ve eyalet vergilerinin birbirleriyle alakasi yok. Anlattiklariniza gore, sizin gelirinizden eyalet vergisi yeterince kesilmemis ve o yuzden borclusunuz.

NY eyaletinde NYC sehir sinirlari icinde yasiyorsaniz, bir de sanirim city tax var. Onu da check yaptiniz mi?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells iadenizde bildirdiginiz brut gelir,NY eyalet vergisi,vergiye tabi gelir hesaplama hatasi yansitiyordu bu hatayi duzelttik diyorlar.İşsizlik maasinida tekrar incelemisler.Acaba issizlik maasi aldim diye mi boyle oldu?Cunku vergi uzmani ile yapmisttim iade mi.Ayrica cok az lyft yapmistim diger isimde de W-2 da 1 secmistim yani en fazla vergi odenen orani.Hem ayrica fedaral den $1500 alirken State de $800 dolar odemek te ilginc degil mi?Ne yapabilirm acaba?

Issizlik maasi ile ilgili olabilir. Yanlis hatirlamiyorsam en sonki yasalarda issizlik maasinin buyuk bir kismi vergiden muaf tutulmustu, yani federal hukumet bu miktarlar icin aldigi vergileri size geri odemis olabilir.

Ama bu yasalar sadece federal hukumeti ve federal vergileri ilgilendiriyor, eyaletler bu konuda bir muafiyet saglamadi. Dolayisiyla sizin de bu sekilde bir durumunuz varsa federal hukumetten bu vergileri iade almaniz, eyaletlere de eksik olani odemeniz mumkun... Muhasebecinizle formda verdiginiz bilgileri bir daha gozden gecirin.

Benzer Başlıklar

• 1
  • 3
  • 24
  • 9
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

151

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

419.9k

| | | |