Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @srhnkskn benlik bir durum değil ki sistem açmıyor aisi maili atttım elçiliğede aise de attım geri dönmediler

• @BEYKOZLU28, içinde söyledi: DV2021 Mulakat Deneyimleri

@srhnkskn benlik bir durum değil ki sistem açmıyor aisi maili atttım elçiliğede aise de attım geri dönmediler

Haklısınız. Umarım en kısa sürede çözülür.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@aziz33, içinde söyledi: DV2021 Mulakat Deneyimleri

Arkadaşlar Merhaba YouTube da bir avukatın DV gelişmeleri ile ilgili yaptığı paylaşımda 2020 ler için verilecek 9 bin küsür Green card olduğunu söylemişti ve ilk defa mali yıl dışında Green card verilcekmiş bunun 2021 ler için de emsal olabileceğini aktarmıştı sizce eylül sorasında bizimde böyle bir durumdan faydalanmamız söz konusu olur mu ?

kendisi gündemi 6-8 hafta geriden takip eden biri.
    söylemlerini, iddialarını, tahminlerini zerre dikkate almayın.

• @TT-TT arkadaş tam olarak vize ve sağlık raporu nekadar ödediniz çocuklar dahil herşey için

• Merhaba arkadaşlar, 2020 ler için ayrılan 9 bin küsür Kartın dağıtımının muhtemel 2022 de yapılacağını düşünürsek, 2020 ve 2022 lerin süreci birbirini etkiler mi? Sizce, Mesela mülakatları haftada 2 gün değilde 4 güne mi çıkarırlar ya da yine 2 gün yapmaya devam edip süreci mi yavaşlatırlar?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@MehmetArikan bu 9095 vize bütün dünyada dağıtılacak, sadece Ankara'da değil.
    bu dünyadaki hiçbir konsolosluğu etkilemez, merak etmeyin.

• Bu ileti silindi!

• Biraz geç olsa da 26 Ağustos Mülakat Deneyimim:

Yaklaşık yarım saat önce elçilik karşısında bulunan Paris Cafe'de soluk aldık. Emanet kabul edildiği için ilk durak orası oluyor genelde. Forumdan ve buradan arkadaşlarla denk gelip elçiliğin 2 numaralı kapısında laflayarak sıranın gelmesini beklemeye başladık. 11.15 randevusu için 11.20de covid formunu doldurmamız için içeri aldılar. Gelen mailin çıktısını almanıza gerek yok, o an saat/tarih yazılı imzalı doldurmamız isteniyor. Arkadaşlarıma ileteceğim dedim güvenlik görevlisi OK verdi.

Şeffaf dosya ile xrayden geçtim ve bir sorun çıkmadı, meşhur ağır kapıların ilkinden içeri girer girmez solunuzda bir Türk görevli var. Numaranızı o veriyor. İçerideki tüm işlemler bu sıra numarasına göre gerçekleşiyor. 7 numaralı gişede ücret ödemesi, 10 numaralı gişede evrak teslimi ve salonda hangi konsolos boşsa onun gişesinde de mülakat gerçekleşiyor. Evrak tesliminde evrakları alan Türk bir hanımefendiydi. KCC'ye verdiğim adli sicil kaydını da güncel olanı da istedi. Daha önce gönderilen belgeleri götürmekte fayda var. Onun dışında diploma, nüfus kayıt örneği ve mali dökümlerimi aldı. Ödeme sırasında da bir problem yaşanmadı, gişedeki görevli Türk bir beyefendiydi. Ödemeyi de para üstü teslimini de dolar olarak yaptık. Ve salona dönerek konsolosu beklememi söyledi.

Mülakatım Asyalı hanımefendi ile başladı. Evrak teslimine verdiğim diplomamın aslını geri vermek üzere hazırlamıştı. Sormadan İngilizce olarak başladı ve devam ettik. Mülakat 2 dakikadan az sürmüş olabilir. Sırasıyla yemin, parmak izi kaydı ve aşağıdaki sorular geldi:

İsmin ne?
    Ne iş yapıyorsun? -Mühendisim.
    En yüksek eğitim seviyen ne? -Lisans.
    Gidince ne iş yapacaksın? -Uluslararası bir petrol şirketinde çalışıyorum, aynı şirketin Amerika kısmına geçiş için görüşmelere başladım. Vizeden sonra kesinleşecektir.
    Daha önce evlendin mi? -Hayır.
    Hesabında ne kadar birikimin var? -Aşağı yukarı bir sayı verdim.

Ve vizemin onaylandığını söyledi:) Soruları cevaplarken kısa, net ve soru doğurmayacak cevaplar vermeye özen gösterdim. Aranıza çok geç katıldım ama aynı sorular gelse bile bıkmadan usanmadan cevap veren başta @gucarslan @crazycells ve @Sono olmak üzere herkese teker teker teşekkür ediyorum. Geç yazsam da umarım önümüzdeki mülakatlarda işinize yarayacak ufak bir lamba yakabilmişimdir. Herkese bol şans diliyorum:)

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@yuzuf vizeniz hayırlı olsun, güzel günlerde kullanmanızı dilerim.
    abd'deki hayatınız size mutluluk ve sağlık getirsin.

yolunuz da bahtınız da açık olsun
    bol şans.

• @yuzuf Tebrik ederim, bundan sonraki hayatında her şey gönlünce olsun...

• ⭐⭐⭐

@yuzuf Kardeşim,

O gün ayaküstü yaptığımız sohbeti, paylaştığımız heyecanları ve mutlulukları unutmayacağım. 🙂

Her şey gönlünce olsun, vizen hayırlı olsun. Şimdiden yeni hayatında bol şans dilerim. 🤞

Not: Umarım ABD'deki kulelerde internet çekiyordur 😃

• Merhabalar, bir saat önce mülakatımızı yaptık. Vizemiz onaylandı. Stresli bir sürecin sonuna geldik. Bundan sonra Amerika yolculuğu kaldı. Mülakatı Siyahi konsolos da ve Türkçe yaptık ve çok kısa sürdü. Stres olduğumuzdan Türkçe istedik.

• Nerede yaşıyorsunuz?
    • Burada ne iş yapıyorsunuz?
    • Amerika’ da ne iş yapacaksınız?
    • Amerika’ da nerede yaşayacaksınız?
    • Orada tanıdığınız var mı?
    • Yanlarında mı kalacaksınız?
      Tebrikler vizenizi onayladım…
      Bize sorular bu kadardı.
      Forum sitesinde emeği geçen herkese çok çok teşekkür ederiz. Umarım herkes vizesine kavuşur.
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@Lion35 gözleriniz aydın, tebrikler.
    abd'deki yeni hayatınızda mutluluklar dilerim.

yolunuz da bahtınız da açık olsun
    bol şans

• @Lion35 Geçmiş olsun, yeni hayatınızın da böyle kolaylıklar içinde geçmesi dileğiyle...

• ⭐⭐⭐

@Lion35 Vizeniz hayırlı olsun, yeni hayatınızda bol şans dilerim. 🙂

Darısı tüm bekleyen DV2020 ve DV2021'lerin başına inşallah.

• @gucarslan emekleriniz için çok teşekkürler. Sizden de güzel haberler bekliyoruz.

• arkadaşlar merhabalar vizelerimizi aldık fakat eşimin passaport süresi 7 ay kaldı 10 senelik pasaport cıkarıp gitmek istiyoruz..10 senelik pasaport cıkarsak herhangi bir sorun yasarmıyız vize ile ilgili

• Değerli arkadaşlar yaklaşık 1 haftadır araştırmanın sonunda eski pasaport bilgilerime ulaşabildim.
    Forum, internet aramadık yer kalmadı sonunda E-Devletten sorunu çözdüm. Mutlaka lazım olacaktır eski pasaport bilgilerinize e - devlet üzerinden Protokol Belgesi sorgulamadan ulaşabilirsiniz. Benim bulmam zor oldu ama diğer arkadaşların işine yarayacaktır.

• @BEYKOZLU28 bol şanslar dilerim

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@godzilla1923 hayır hiçbir sorun olmaz. eski + yeni pass ile seyahat etmeniz gerek sadece.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

91

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |