Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Bu ileti silindi!

• Bu ileti silindi!

• @gucarslan 8 yıl önce yeşil pasaportuma yediğim ön yargısız iptal var, 2 adet ameliyatım var bütün bunlar tüm sürece halel getirmiyorsa abi o zaman benim pürüzüm kalmıyor. Salsınlar beni gideyim artık ya. Şu an "pardon" filmindeki aksaklıkları iliklerime kadar hissediyorum 😞

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ametdgn iptalden kastınız ABD vizesine iptal / red mi?
    ameliyatlar için de merak etmeyin, sorun değil bunlar..

• @gucarslan Evet yeşil pasaportum vardı ve 2013 yılında dil kursu için 5 yıllık vize almıştım. Sonra gitmeme 2 ay kala bir işlemin eksik yapıldığını ve pasaportumu ist konsolosluğa geri göndermemi istediler. Sonrada ön yargısız iptal kaşesi vurdular. O pasaportumun süresi bir buçuk yıl sonra doldu. Normal pasaportumla iş gereği 3 kez almanya'ya gittim. Bununda süresi doldu ve en son bu pasaportumla 1 kez daha almanya'ya gidip geldim.

Elimde süresi dolmuş 1 yeşil- 2 bordo - süresi devam eden bordo olmak üzere toplamda 3 pasaport var. Yurtdışı eğitim danışmanları ve şirketin vize işlemlerini yürüten turizm firması normal turist vizesi için abd'ye başvurmamım sakıncası olmayacağını Almanya'ya 3/4 kez gidip geldiğim için verilebileceğini söylemişlerdi ( 2018)

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ametdgn bu pasaportunuzda abd vizeniz olduğunda ve bir şekilde işlem yapıldığından bunu mülakata götürmenizi tavsiye ederim. DS260'da zaten ilgili soruya (daha önce vize reddi aldınız mı) YES demeniz gerekirdi ve zaten dediniz sanırım.

şuan yapmanız gereken bütün pasaportlarınızı mülakata götürmeniz olacaktır.
    ilgili durum her zaman konsolosa ait olduğu için benim şuan bir şey söyleme zor.

ama ameliyat durumu için merak edilecek bir şey yok.
    sadece varsa epikriz raporlarınızı yanınızda bulundurun yeterli.

bol şans diliyorum.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Günel-Mammadli vakit kaybetmeden dogru adrese evraklarinizi bir kez daha gonderin.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ametdgn, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

@gucarslan 8 yıl önce yeşil pasaportuma yediğim ön yargısız iptal var, 2 adet ameliyatım var bütün bunlar tüm sürece halel getirmiyorsa abi o zaman benim pürüzüm kalmıyor. Salsınlar beni gideyim artık ya. Şu an "pardon" filmindeki aksaklıkları iliklerime kadar hissediyorum 😞

Cancelled Without Prejudice damgalari hicbir sorun teskil etmiyor.

• Merhaba herkese, benim birkaç sorum olacaktı.

1. 1 aylık 2 farklı stajım oldu ikisinide eklemeli miyim ? Fakat geçen yıl yapmış olduğum staj tarihlerini tam anımsayamıyorum bu sorun yaratır mı ?
    2. Üniversitemin ilk yılında açık öğretime de kayıt oldum fakat hiç devam etmedim ama hala okuyor gözüküyorum bunu nasıl eklemeliyim ? Açık öğretim olarak mı? Yoksa normal üniversite mi ? Daha ikisinden de mezun olmadığım için no degree mi seçmeliyim ?
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@Yaren-Karababa siz hangi yılın kazananısınız?
    DV2020, DV2021, DV2022?

• ⭐⭐⭐

@Yaren-Karababa, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

Merhaba herkese, benim birkaç sorum olacaktı.

1. 1 aylık 2 farklı stajım oldu ikisinide eklemeli miyim ? Fakat geçen yıl yapmış olduğum staj tarihlerini tam anımsayamıyorum bu sorun yaratır mı ?
    2. Üniversitemin ilk yılında açık öğretime de kayıt oldum fakat hiç devam etmedim ama hala okuyor gözüküyorum bunu nasıl eklemeliyim ? Açık öğretim olarak mı? Yoksa normal üniversite mi ? Daha ikisinden de mezun olmadığım için no degree mi seçmeliyim ?

@gucarslan, Yaren hanımın bu sorularını telegram grubunda yanıtlamıştık, başkaları da faydalansın diye burada da cevaplayalım.

@Yaren-Karababa , öncelikle imzanızı 2022 olarak düzeltin, 2020 olarak kalmış.

1. Stajlarınızı belirtmeseniz de olur. Anlam ifade edecek kadar bir süreyse isterseniz yazabilirsiniz. Fazla bilgi göz çıkarmaz.

2. Liseden itibaren katıldığınız bütün okulları bitirin veya bitirmeyin girin formda. Bitirdiklerinizi DIPLOMA yazın, bitirmediklerinizi NO DEGREE olarak seçin. Açık, kapalı, yaygın örgün farketmez.

• Merhabalar, telegram grubuna alabilir misiniz?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Gökhan-Kırca özel mesajla bilgi verdim size.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Yaren-Karababa Eger DV2021 talihlisi degilseniz bu basligi kullanmayin.

• Merhabalar herkese, ben 2021 taliilerindenim case numaran 6xxx.

Normalde mulakata kanada’da girecektim fakat kanada konsoloslugu halen green card vizesi basmadigi acilmadigi mulakat tarihi vermediler, ve ben turkiyeye geldim 1 ay once.

Dosyami ankara konsolosluguna tasitip mulakata girebilmeye calisiyorum ilk mail’imi 2 gun once gonderdim, hic bir bilgim yoktu boyle olacagindan o yuzden geciktim.

Sizce ne yapabilirim daha baska?

Soyle bir mail attim ve ozel bilglerimide yazdim ;

Dear Officer,
    I was living in Canada due to my education and my case was assigned to US Embassy in Montreal, Canada.
    I am now living in Turkey since last month due to end of my studies and I kindly request you to transfer my case to US Embassy in Ankara.
    I have contacted KCC and they informed me to contact you due to my documents approved already.
    Thank you.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ErenPekkol yapabileceğiniz şeyleri buradan da telegram grubundan da aktardım size. şuan tek çareniz ankara konsolsoluğu'nun maillerinize cevap vermesi ve dosya transferinizi kabul etmesi. bunun haricinde baska bir ihtimaliniz yok. sonuçta konsolosluğun kapısına gidip beni kabul edin diyemezsiniz. eylül mülakatları hepimiz için artık tek şansımız, bunun dışında bir ihtimalimiz yok. sizin de yok.

lütfen ankara'dan gelecek mailin cevabını bekleyin.
    fazla ısrar etmenizi de tavsiye etmem, sonuçta orası bir resmi kurum ve her şey onların elinde.

sabır, şuan size gereken tek şey bu.

• @gucarslan Tesekkurler degerli yorumlariniz icin, kyi ki varsiniz

• Merhaba, dava sonuçları ya da bu bekleyiş artık ne zaman son bulur vize alamayanlar için, yani ne zaman start verecekler acaba randevu vermeye? Bu konuda hiç bilgisi olan ya da tahmini olan var mıdır? Gerçekten her gün beklemekten artık yılmış durumdayım tabii diğer herkes gibi.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@GKC sanırım sorunuzu bu şekilde cevaplamam lazım 🙂

indir.jpg

• Ne diyebilirm o kadar haklısınız ki. Yine de bir umut soruyorum işte.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

78

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.2k

| | | |