Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Merhaba Arkadaşlar,

Mülakata girerken toplamamız veya hazırlamamız gereken evraklar nelerdir. Var mı bu konuda bir liste?

Selamlar

• @sadıkkurtoglu Formu açtırma mailinizi tam olarak ne zaman atmıştınız, yakın bir zamanda mı ?

• ⭐⭐⭐

@FUAT-ARI su konunun ilk mesajini dikkatlice okumanizi tavsiye ederim

https://yesilkartforum.com/forum/topic/4299/dv2022-mülakat-deneyimleri?page=1

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@sadıkkurtoglu, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Bu şekilde e-mail göndermiştim
    I am officially married. Please unlock my DS260 form as I would like to add my wife to my file.
    Add applicant butonu geldi ama benim kendi formum hâlâ completed gösteriyor, değiştiremiyorum.

merhaba. lütfen aşağıdaki iletide yazdığı şekilde, bütün aile bireyleri için ibaresi ekleyerek talepte bulunun. kendi formunuzda da revize yapmanız gerek..

https://yesilkartforum.com/forum/post/215666

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@blocergn ilk olarak lütfen sürecinizi imzanıza taşıyın!
    çocuklarınız için "other documents" seçip o şekilde doldurabilirsiniz.
    KCC evrak talebinde yeni pass çıkartıp onları da sizinkilerle birlikte gönderebilirsiniz.

• Arkadaslar merhaba. Ds-260 formumu 2. kez açtırma talebinde bulundum. Sebebi Türkiye dışında farklı ülkelere yaşadınız mı sorusuna 2 ülkede bulunmama rağmen sadece 1 ülkeyi yazmış olmam. Sizce formu 2. kez açtırmam süre olarak geç kalma ve 2. kez form açtırma talebi olarak sıkıntı ya sebep olur mu ?

Teşekkürler.

• ⭐⭐⭐

@yildirim84 Bir sorun olmaz ama, açtırma talepleriniz sıklaştıkça KCC size "Neden açtırıyorsun ki?" diye soru yöneltebilir. Bu yüzden olabildiğince açtırmamaya ya da açtırırsanız da tek seferde her şeyi halletmeye bakın.

Ayrıca tavsiyem formu hemen göndermeyin, revizyonları yaptıktan sonra biraz ara verin, sonra formu tekrar baştan aşağı tarayın ve öyle gönderin ki hatalarınızı - eksiklerinizi daha iyi görebilin.

• Sayın @gucarslan @crazycells dogum belgemde soyisim , isim ve baba ismi de soyadin yazıldığı yerde yer aliyor ( ornegin, Bayzakova (bu soyad) Aynura (bu isim) Kalibekovna ( baba ismi bu- bizim ulkede baba ismine -ova eki eklenir ve soyada ekleyerek yazarlar dogum belgesinde) bu durumda full name in native language kisminda dogum belgesindeki gibi yazilmalimi? Yoksa pasaportta sadece soyisim ve ad yer almaktadir, bunlari kendi dilimde yazmalimiyim?
    Teşekkürler.

• @gucarslan bilgi için teşekkürler. Sanırım sistem değişmiş, o yüzden emin olamadım. Bu konuları resmi olarak okuyabilecegim bir kaynak var mıdır?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@mechta22 merhaba.
    "native language" kısmında hepsini yazmanız gerektiğini düşünüyorum; çünkü dikkat edecekleri yer doğum belgesi olacaktır. yine de sn. @crazycells'in de yorumunu bekleyelim.

bu sorunuzu "Yoksa pasaportta sadece soyisim ve ad yer almaktadir, bunlari kendi dilimde yazmalimiyim?" tam olarak anlamadım?

• @Sono cevabınız için çok teşekkür ederim. Geç kalmamak adına hızlı bir şekilde gönderdim atlamış olduk bu nedenlede.. Umarım sorunsuz bir şekilde tekrar açılır ve gerekli güncellemeyi yapıp gönderirim. sanırım daha 2 ay var.

• ⭐⭐⭐

@yildirim84 Geç kalmanızı gerektirecek bir zaman diliminde değiliz merak etmeyin. Daha mali yıl başlamadı bile. Siz yeniden açıldıktan sonra dikkatlice inceleyip öyle gönderin.

• @Sono Tekrar teşekkürler peki ortalama gönderim için ne kadar bir sürem daha bulunmakta yani 1 ay veya 2 hafta gibi ?

• ⭐⭐⭐

@yildirim84 Böyle bir süre kısıtı bulunmuyor; ama siz yaptığınız hataları tespit edin, doğrularını kenara yazın, açılınca güncelleyin, sonra 1-2 gün açık kalsın, akabinde baştan aşağı tekrardan kontrol edip gönderin. 2-3 gün yeterli sorunsuz göndermek için.

• @gucarslan dogum belgemde kiril harflerle soyisim+isim+baba ismi yazılmıştır. Yurt dışında kullandigim pasaportta latin harflerle soyisim+isim yer almaktadir. Baba ismi yoktur.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@mechta22 başvuru sırasında hangi pasaportu kullandınız?
    bir de mülakata nerede gireceksiniz?

• @gucarslan pasaport bilgileri ile başvurusu yapmıştım. Mülakat Ankara'nın yabancı uyrukluları alıp almamasına bağlıdır.

• @gucarslan yurtdışı için kullandığım pasaport bilgilerine gore basvuru yapmıştım.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@mechta22 şunun için sordum, ankara bu konularda iltimas gösteriyor ama diğer konsolosluklar bu kadar yardımcı olmuyor. bu yüzden sıkıntı yaşamamanız için önemli olan bir nokta.

• @gucarslan doğru diyorsunuz. Ülkemdeki konsolosluk çok yardımcı olmuyormuş. O yüzden hataları minimize etmek istiyorum. O zaman siz de dogum belgesindeki bilgileri kullanmami oneriyorsunuz degil mi?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

53

40.9k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.1k

| | | |