Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐

@verdal 15 gün veya 3 hafta sonrasına

• @crazycells Verdiğiniz değerli bilgiler için çok teşekkür ederim.

• @redsat2000 teşekkürler

• Selamlar, 6 Ekimde Türkiye'ye dönüş biletim var. Uzun süre abd'ye dönemeyeceğim için re-entry permit almayı düşünüyorum. Şu anda belgeleri gönderirsem tahmini biometrik randevu tarihini ne zamana veriyorlar? Yakın zamanda deneyimleyen varsa paylaşabilirse sevinirim.

İkinci olarak da formu doldururken belgeyi İstanbul konsolosluğuna istesem biometrik randevudan sonra çıkış yapmamda herhangibir sakınca var mı? Yoksa süreci burda tamamlayıp çıkmak mı daha mantıklı?

Şimdiden çok teşekkürler

• Merhaba

3 hafta önce Çek ve formları gönderdim. Geçen hafta belgeleri ve çeki aldık diyerek bir posta gönderdiler. Henüz randevu tarihi vermediler. 29 Eylülde döneceğiz. Umarım yetişir. Ayrıca yeni olduğunu düşündüğüm bir şeyi paylaşayım. Riske girmemek adına 3 yaşındaki oğlum için de 575 dolar başvuru ücreti gönderdim. Posta gönderdiler ve oğlum için eskisi gibi bu başvuruya gerek olmadığını ancak parayı da vermeyeceklerini yazmışlar. Çocuğunuz için bir şey yapmayın.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Metin-ÖZDEMIR, içinde söyledi: Re-entry Permit (I 131 form ve I 327 belgesi)

Selamlar, 6 Ekimde Türkiye'ye dönüş biletim var. Uzun süre abd'ye dönemeyeceğim için re-entry permit almayı düşünüyorum. Şu anda belgeleri gönderirsem tahmini biometrik randevu tarihini ne zamana veriyorlar? Yakın zamanda deneyimleyen varsa paylaşabilirse sevinirim.

İkinci olarak da formu doldururken belgeyi İstanbul konsolosluğuna istesem biometrik randevudan sonra çıkış yapmamda herhangibir sakınca var mı? Yoksa süreci burda tamamlayıp çıkmak mı daha mantıklı?

Şimdiden çok teşekkürler

Onceki deneyimleri de okudugunuza emin olun. Eger basvurunuz alindiysa, teknik olarak ciksaniz da basvurunuz iptal olmuyor ama daha sonrasinda biyometrik randevu verildiginde geri donmeniz gerekecek.

Biyometrik randevudan sonra cikip, belgenin Istanbul Konsolosluguna gonderilmesini isteyebilirsiniz, sorun olmaz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@DSUK2018, içinde söyledi: Re-entry Permit (I 131 form ve I 327 belgesi)

Merhaba

3 hafta önce Çek ve formları gönderdim. Geçen hafta belgeleri ve çeki aldık diyerek bir posta gönderdiler. Henüz randevu tarihi vermediler. 29 Eylülde döneceğiz. Umarım yetişir. Ayrıca yeni olduğunu düşündüğüm bir şeyi paylaşayım. Riske girmemek adına 3 yaşındaki oğlum için de 575 dolar başvuru ücreti gönderdim. Posta gönderdiler ve oğlum için eskisi gibi bu başvuruya gerek olmadığını ancak parayı da vermeyeceklerini yazmışlar. Çocuğunuz için bir şey yapmayın.

bilgilendirme icin tesekkurler. Su durumda USCIS parayi hacilamis diyebiliriz sanirim sayin @DSUK2018 ? 🙂

• @crazycells aynen öyle diyebiliriz gitti 575$:) yalnız benim anlamadığım evraklarımızın alındığı bilgisi formları gönderdikten 2 hafta sonra geldi. Çocuk için para yatırmamıza gerek olmadığı bilgisi yine posta yolu ile formları gönderdikten 3 hafta sonra geldi. Randevu için henüz tarih bildirimi yapılmadı. Formları göndereli 25 gün oldu. Ne zaman gelir bu randevu bildirimi?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells aynen öyle diyebiliriz gitti 575$:) yalnız benim anlamadığım evraklarımızın alındığı bilgisi formları gönderdikten 2 hafta sonra geldi. Çocuk için para yatırmamıza gerek olmadığı bilgisi yine posta yolu ile formları gönderdikten 3 hafta sonra geldi. Randevu için henüz tarih bildirimi yapılmadı. Formları göndereli 25 gün oldu. Ne zaman gelir bu randevu bildirimi?

Maalesef su anki kosullarda net olarak zamani bilemiyorum, ama dediginiz surelere gore bence telaslanmak icin henuz erken...

• @crazycells, içinde söyledi: Re-entry Permit (I 131 form ve I 327 belgesi)

@crazycells aynen öyle diyebiliriz gitti 575$:) yalnız benim anlamadığım evraklarımızın alındığı bilgisi formları gönderdikten 2 hafta sonra geldi. Çocuk için para yatırmamıza gerek olmadığı bilgisi yine posta yolu ile formları gönderdikten 3 hafta sonra geldi. Randevu için henüz tarih bildirimi yapılmadı. Formları göndereli 25 gün oldu. Ne zaman gelir bu randevu bildirimi?

Maalesef su anki kosullarda net olarak zamani bilemiyorum, ama dediginiz surelere gore bence telaslanmak icin henuz erken...

Peki normalde evrakların alındığına dair gelen postadan ne kadar süre sonra randevu postası geliyor? 29 Eylülde çıkış yapacağız yetişmemesinden endişe ediyorum açıkçası. Bu haftada gelmez ise ne yapılmalı neresi aranmalı ?

• @starlet, içinde söyledi: Re-entry Permit (I 131 form ve I 327 belgesi)

@starlet, içinde söyledi: Re-entry Permit (I 131 form ve I 327 belgesi)

Merhabalar, re-entry permit almış olan arkadaşların bilgisine ihtiyacım var.

Önce durumumu kısaca izah edeyim. Re-entry permit için 28 Kasım 2020'de belgeleri Uscis'e yolladım. 660 dolarlık ödeme için kredi kartı bilgilerimi ilgili formu doldurarak başvuru formu ile birlikte gönderdim. Başvuru formunda adres olarak 15 gün önce boşalttığım evin adresi var. Ben en azından "başvurunuz alındı" diye gelecek olan notice'in bu kadar süreceğini düşünmemiştim ve kendi evimin adresini yazmıştım Ocak ayı sonunda boşaltacağımı biliyor olmama rağmen. Sonuç olarak 2 buçuk ay sonra bu sabah yani 15 Şubat'ta kredi kartımdan 660 dolar çekilmiş, işlemi yapan kurum ismi olarak "Chicago Lockbox" yazıyor sadece. Rakam birebir tutuyor 660 dolar olarak, herhalde Uscis'tir bu diye düşünüyorum. Ben belgeleri Uscis'in Dallas Lockbox'ına yollamıştım. Zaten 2 tane adres var bu belgelerin gönderilebileceği, diğeri de Phoenix'te. Sorularım şunlar:

1- Başvurumuzun alındığı tarihte Amerika'da olmamız gerektiğini yazmış arkadaşlar. Şu an benim başvurum alınmış mıdır? Kredi kartından çekilen para harici herhangi bir bilgilendirme yok çünkü e-mail veya sms gibi. Şunu da öğrenmek istiyorum mümkünse, verdiğimiz adrese gelecek olan notice harici, e-mail veya sms tarzında bir bilgilendirme geliyor mu takip numarası (case receipt number) gibi bir şey? Tecrübe eden arkadaşlar cevaplayabilirse sevinirim.

2- Gerek bu bahsettiğim ilk "başvurunuz alındı" notice'i olsun, gerek de birkaç ay sonra gelecek biyometrik randevu bilgilerinin olduğu notice olsun, bunlara fiziksel olarak ihtiyacım var mıdır randevuya giderken? Yani ben bir şekilde Uscis case receipt number ile sürecimi internet üzerinden takip ederek randevu gününde orada olursam sıkıntı yaşar mıyım, yoksa illa o posta yoluyla gelen kağıtları benden isteyecekler mi?

Şimdiden çok teşekkür ederim.

Güncelleme yapayım. Beklediğim notice 1 Mart'ta elime ulaştı. E-mail veya telefona herhangi bir bildirim gelmedi. 28 Kasım'da başvuru belgelerini göndermiştim. Bugün itibariyle süreci başlatabilmiş oldum. Bundan sonra hızlanma olur mu başvurularda bilmiyorum ama yeni başvuru yapacaklar için örnek olabilir. Süreci takip edebilmek için gerekli olan receipt number'a kavuşmam 3 ay sürdü. Geldiği gibi Uscis'teki hesabıma işledim ve artık Uscis'in sitesi üzerinden case status sorgulaması yapabiliyorum. Biyometrik randevu için de artık 1 sene bekleriz gibi duruyor. Biraz risk alacak olsam da Türkiye'ye döneceğim. Gelişme olursa tekrar güncellerim.

Güncelleme yapayım. Dün itibariyle biometric randevum oluşturulmuş. Fakat ne yazık ki My Uscis'te randevu tarihi gözükmüyor. Kasım ayında başvuruyu yaptıktan sonra adres değişikliği yapmıştım uscis.gov/addresschange 'ten. Umarım randevu kağıdı yeni adrese gelir.

On August 21, 2021, we scheduled you for a biometrics appointment and sent you an appointment notice for Receipt Number LINxxxxxxx. Please follow the instructions in the notice. If you do not receive your appointment notice by September 20, 2021, please go to www.uscis.gov/e-request to request a copy of the notice.

• ⭐⭐⭐⭐

@starlet Adresine gelecek evrakta tarih ve yer gözüküyor Hayırlı olsun

• @starlet, içinde söyledi: Re-entry Permit (I 131 form ve I 327 belgesi)

Önce durumumu kısaca izah edeyim. Re-entry permit için 28 Kasım 2020'de belgeleri Uscis'e yolladım. 660 dolarlık ödeme için kredi kartı bilgilerimi ilgili formu doldurarak başvuru formu ile birlikte gönderdim. Başvuru formunda adres olarak 15 gün önce boşalttığım evin adresi var. Ben en azından "başvurunuz alındı" diye gelecek olan notice'in bu kadar süreceğini düşünmemiştim ve kendi evimin adresini yazmıştım Ocak ayı sonunda boşaltacağımı biliyor olmama rağmen. Sonuç olarak 2 buçuk ay sonra bu sabah yani 15 Şubat'ta kredi kartımdan 660 dolar çekilmiş, işlemi yapan kurum ismi olarak "Chicago Lockbox" yazıyor sadece. Rakam birebir tutuyor 660 dolar olarak, herhalde Uscis'tir bu diye düşünüyorum. Ben belgeleri Uscis'in Dallas Lockbox'ına yollamıştım. Zaten 2 tane adres var bu belgelerin gönderilebileceği, diğeri de Phoenix'te. Sorularım şunlar:

1- Başvurumuzun alındığı tarihte Amerika'da olmamız gerektiğini yazmış arkadaşlar. Şu an benim başvurum alınmış mıdır? Kredi kartından çekilen para harici herhangi bir bilgilendirme yok çünkü e-mail veya sms gibi. Şunu da öğrenmek istiyorum mümkünse, verdiğimiz adrese gelecek olan notice harici, e-mail veya sms tarzında bir bilgilendirme geliyor mu takip numarası (case receipt number) gibi bir şey? Tecrübe eden arkadaşlar cevaplayabilirse sevinirim.

2- Gerek bu bahsettiğim ilk "başvurunuz alındı" notice'i olsun, gerek de birkaç ay sonra gelecek biyometrik randevu bilgilerinin olduğu notice olsun, bunlara fiziksel olarak ihtiyacım var mıdır randevuya giderken? Yani ben bir şekilde Uscis case receipt number ile sürecimi internet üzerinden takip ederek randevu gününde orada olursam sıkıntı yaşar mıyım, yoksa illa o posta yoluyla gelen kağıtları benden isteyecekler mi?

Güncelleme yapayım. Beklediğim notice 1 Mart'ta elime ulaştı. E-mail veya telefona herhangi bir bildirim gelmedi. 28 Kasım'da başvuru belgelerini göndermiştim. Bugün itibariyle süreci başlatabilmiş oldum. Bundan sonra hızlanma olur mu başvurularda bilmiyorum ama yeni başvuru yapacaklar için örnek olabilir. Süreci takip edebilmek için gerekli olan receipt number'a kavuşmam 3 ay sürdü. Geldiği gibi Uscis'teki hesabıma işledim ve artık Uscis'in sitesi üzerinden case status sorgulaması yapabiliyorum. Biyometrik randevu için de artık 1 sene bekleriz gibi duruyor. Biraz risk alacak olsam da Türkiye'ye döneceğim. Gelişme olursa tekrar güncellerim.

Güncelleme yapayım. Dün itibariyle biometric randevum oluşturulmuş. Fakat ne yazık ki My Uscis'te randevu tarihi gözükmüyor. Kasım ayında başvuruyu yaptıktan sonra adres değişikliği yapmıştım uscis.gov/addresschange 'ten. Umarım randevu kağıdı yeni adrese gelir.

On August 21, 2021, we scheduled you for a biometrics appointment and sent you an appointment notice for Receipt Number LINxxxxxxx. Please follow the instructions in the notice. If you do not receive your appointment notice by September 20, 2021, please go to www.uscis.gov/e-request to request a copy of the notice.

Ben anlamadım. Siz I-131 formu ve çeki kasımda yolladınız ve biyometrik randevu martta mı geldi? Biz yandık o zaman. Evrakları aldık diye posta geldi 20 gün önce ama biometric randevu tarihi için ne mail geldi ne posta.

• ⭐⭐⭐⭐

@crazycells, içinde söyledi: Re-entry Permit (I 131 form ve I 327 belgesi)

Peki normalde evrakların alındığına dair gelen postadan ne kadar süre sonra randevu postası geliyor? 29 Eylülde çıkış yapacağız yetişmemesinden endişe ediyorum açıkçası. Bu haftada gelmez ise ne yapılmalı neresi aranmalı ?

@DSUK2018 Lütfen bu konu başlığındaki en son evrak teslim alanların tarihini inceleyin . O şekilde sıhhatli bilgi alırsınız . Durumunuzu Uscis hariç kimse bu dönemde bir yorumda bulunamıyor ne yazıkki

• ⭐⭐⭐⭐

Ben anlamadım. Siz I-131 formu ve çeki kasımda yolladınız ve biyometrik randevu martta mı geldi? Biz yandık o zaman. Evrakları aldık diye posta geldi 20 gün önce ama biometric randevu tarihi için ne mail geldi ne posta.

@DSUK2018 Ben dahil bir çok kişinin 8-10 aydan önce randevusu gelmedi . Uscis hala ağır çalışmaya devam ediyor.

• @DSUK2018 Karışıklık olmasın, tarihleri sıralayayım.

28 Kasım 2020'de başvuru belgelerini postaya verdim.

15 Şubat 2021'de kredi kartımdan başvuru ücreti kesildi.

1 Mart 2021'de ücretin ve başvurumun işleme alındığına dair bilgilendirme notice'i geldi.

21 Ağustos 2021'de de biometric randevum için tarih oluşturulmuş.

Şimdi oluşturulan biometric randevu için yer ve tarih bilgilerinin olduğu notice'i bekliyoruz. 10-15 güne gelir herhalde posta ile. Bir arkadaşımın adresini yeni adres olarak girdim. Oraya gelirse sorun yok. Eğer notice başvuru esnasında yazdığım eski adrese giderse, sistem üzerinden 20 Eylül'de tekrar notice talep edecem.

• Şöyle özetleyeyim, 22.07.2021 tarihinde formları gönderdik. 26.07.2021 tarihinde almışlar. Ve 27.07.2021 tarihinde notice göndermişler. “We have received your form and are currently processing the above case” yazıyor ve devam ediyor. Receipt Number vs de yazıyor. Sanırım bu işleme aldıklarını gösteriyor zaten. Biz dallas (Houston) a göndermiştik cevap nebraskadan geldi. Formda geri dönüş tarihimizi belirtmiştik (29 Eylül). Öneriniz nedir? Bekleyelim mi? Yoksa bir yerleri arayalım mi? Arayacak isek nereyi arayacağız. Teşekkürler şimdiden

• ⭐⭐⭐⭐

@DSUK2018 Sizin bir yeri aramanıza gerek yok . Hemen bir cevap çıkmayacak şu şartlar altında . Siz 29 Eylülde Ülkeye gidebilirsiniz . Biometric notice geldikten sonra hemen randevuya gelmeniz lazım. Takriben notice tarihinden sonra 2-3 hafta arası süreniz var. Bir kaç eyalete bir Bölge Uscis bakıyor. Sizin yazışmalar Nebraskadan gelecek . Ancak Siz iletişimi Uscis Call Centre dan yapacaksınız . Şimdiden iyi yolculuklar

• @crazycells
    5 sene Re Permit yaptırabilir muyum?

• ⭐⭐⭐⭐

@hello123 bir seferde Maksimum 2 sene yaptırabilirsin. İşlem süresi 10 ay civarı sürüyor . Toplamda 5 yıl boyunca bir defa 2 senelik bir defa bir senelik yapma şansın olur

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

105

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |