Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@mstfylmz32 DV2019 (2019 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

@crazycells yeni evlendim hatta düğünüm temmuzda ama ds260 için nikahı erken kıydık. O zaman Size sorum şu yönde,

1. Ds260 formunu Ağustos ayında göndersem sıra numaram 19XXX. Şimdi sıra numaramız ne olursa olsun erken gönderen ile geç gönderen yani Eylül 2018 e kadar bir fark oluşuyormu?
      Şöyle ki; sıra numarası 21000 olan kişi temmuz ayında formu doldurmuş olsun bende sıra numaram 19xxx de olduğu halde ağustosta göndereyim , sıra numarası benden sonra olan ama ds260 benden önce doldurduğu için önüme geçmiş oluyor mu?
      Bu bilgi hayat kurtaracak :))

hayir, o dediginiz 2018'den onceydi, artik hizli bir sekilde formlari isliyorlar dolayisiyla farkli tarihlerde gonderseniz bile siraya konulunca dosya numarasi kucuk olan one geciyor. Sistem degistigi icin DV2019'un da DV2018'e benzeyecegini soylebiliriz, o nedenle 19.000 icin bir fark olmayacak.

Evliliginiz cok yeniymis, o nedenle formu doldurdugumuzda farkli evlerdeydik ve forma guncel bilgileri girdik diye belirtebilirsiniz o halde. Genelde istemiyorlar ama isterlerse dosyanizda gecikme olmasin diye mulakata giderken ne olur ne olmaz diyerek evliliginize ve iliskinize dair fotograf (veya diger kanit ve belgeler) goturmenizi tavsiye ederim.

• @crazycells çok teşekkürler. Gerçekten çok güzel iş yapıyorsunuz emeğinize sağlık.

• Merhaba. Ben de DS 260 formu doldurma aşamasındayım. Ara ara bazı sorularım olacak. Yardımcı olabilirseniz sevinirim. Eşim DV2019 talihlisi ve eşim ve 2 çocuğum (8 ve 4 yaşlarında) için formu dolduruyorum. Formda çocuklarım için SSN isteyip istemediğim soruluyor. İnternette yaptığım araştırmalarda Amerika'da doğan çocuklar için hemen SSN çıkarılıyormuş. O yüzden ben de formda çocuklarım için SSN istediğimi belirttim. Ancak benim durumum için çocuklarıma SSN çıkar mı? Ya da SSN istememeli miyim emin olamadım.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@bmyilmaz DV2019 (2019 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

Merhaba. Ben de DS 260 formu doldurma aşamasındayım. Ara ara bazı sorularım olacak. Yardımcı olabilirseniz sevinirim. Eşim DV2019 talihlisi ve eşim ve 2 çocuğum (8 ve 4 yaşlarında) için formu dolduruyorum. Formda çocuklarım için SSN isteyip istemediğim soruluyor. İnternette yaptığım araştırmalarda Amerika'da doğan çocuklar için hemen SSN çıkarılıyormuş. O yüzden ben de formda çocuklarım için SSN istediğimi belirttim. Ancak benim durumum için çocuklarıma SSN çıkar mı? Ya da SSN istememeli miyim emin olamadım.

Evet, ABD'de yasayacak herkes icin istemelisiniz.

• @crazycells Teşekkürler.

• Merhaba
    2019 talihlisiyim.Ds260 formunu doldururken eşim ve oglum icin add personel kısmında mi devam edilecek.
    Eşim amerika da bulundu work and travel ile 1 yildan fazla orada kaldığı adres bilgisini de eklemesi gerekiyor mu
    Okul ve işyeri bilgilerini girerken okul ve işyeri isimlerini ingilizce mi yazicam

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@muhendis87 DV2019 (2019 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

Merhaba
    2019 talihlisiyim.Ds260 formunu doldururken eşim ve oglum icin add personel kısmında mi devam edilecek.
    Eşim amerika da bulundu work and travel ile 1 yildan fazla orada kaldığı adres bilgisini de eklemesi gerekiyor mu
    Okul ve işyeri bilgilerini girerken okul ve işyeri isimlerini ingilizce mi yazicam

Evet, esinizin ya da oglunuzun formunu goremiyor musunuz? Eger formlari yoksa ve cekilise basvurudan sonra evlendiyseniz ya da cocugunuz olduysa "add applicant" diyerek form eklemelisiniz ve formlari doldurmalisiniz.

Evet, ABD'deki adresini yazin.

Hayir, ozel isimleri turkce yazabilirsiniz.

• Merhaba ds 260 formu sonrası hesaba para yatırma işlemleri nasıl oluyor? Kredim var bu sorun olurmu? yoksa ayrı bir hesaba para yatırmam yeterli mi ? Para hesapta kalmak zorundamı girdi cıktı yeterlimi ?

• Bu işlemler ne zaman yapılmalı zaman aralıgı olaraktan ?

• ⭐⭐

Arkadaşlar zaman geçerde gidermiyiz? Allah hepimizin işini gücünü rast getirsin. Ben gece Gündüz Amerika hayaliyle yasıyorum 😊🇺🇸🗽

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@anestezist DV2019 (2019 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

Merhaba ds 260 formu sonrası hesaba para yatırma işlemleri nasıl oluyor? Kredim var bu sorun olurmu? yoksa ayrı bir hesaba para yatırmam yeterli mi ? Para hesapta kalmak zorundamı girdi cıktı yeterlimi ?

Sorun olmuyor bu tur durumlar, konsolos genelde parayi banka hesabinda gordugu surece vizeyi veriyor.

• @başkan teşekkür ederim çok 🙏🏼

• @crazycells teşekkür ederim çok 🙏🏼

• merhabalar ds260 formunu doldurmaya calışıyorum ama bazı sorunlar yaşıyorum bu konuda yardıma ihtiyacım var yardımcı olursanız cok sevinirim.

1 : adres kısmında kendi adresim biraz uzun ve ikinci kutucuğa devam ediyorum ve turkce karakter kullanmamaya noktalama işaretlerine dikkat etmeme rağmen ikinci kutuya ne yazarsam yazayım save yada next dediğim anda o bölüm hata veriyor ve forma devam edemiyorum. bu benim içinde geçerli eşim içinde kızım içinde aynı.

2 : aklıma takılan birbaşka soru ise kızım 3 yaşında ve forumda aynı bize sorulmuş soruların hepsi mevcut telfon numarası , mail adresi, okulu , işi vs. vs. bunları neye göre dolduracağız buna bir çözüm bulamadım.

3 : şuan için hicbirimizin pasaportu yok mülakat zamanına yakın pasaport almayı düşlünüyorum ama hangi pasaport alınır , kaç yıllık almalıyız bunuda tam olarak bilmiyorum.

aklıma şimdilik gelenler bunlar yardımlarınız için teşekkür ederim iyi günler..

• @kujo 1. Soru için sayfayı yenilemenizi onerebilirim bende de olmuştu.
    2. Soru için biz kendi numaralarımızı yazmıştık mail adresini de ayni şekilde
    3. Soru için hususi pasaport aliniyor. Bitme suresi görüşme tarihinden 6 ay sonrasına kadar kabul ediliyor diye biliyorum. Nolur nolamaz 2 yıllık felan almak idealdir bence.
    İlk postta aslında hepsi yaziyor. Hayırlısı olur inşallah.

• merhaba, ds260 formunu dolduruyorum sorularımı cevaplarsanız sevinirim.
    1-babam özelde çalıştığı için geçmişteki iş yerleri çok fazla ve hepsinin işveren bilgilerine ulaşmak çok zor, elimizden geldiği kadar dolduracağız ama eksiklikler var sorun olur mu?
    2-adres olarak nüfus müdürlüğünden çıkarttığımız belge sadece 2007 yılına kadar bilgi verebiliyor, ondan önceki yerler başka şehirlerde olduğu için hatırlamıyoruz, hatırladığımız kadarıyla yazsak sorun olur mu?
    3-16 yaşından küçükler için sadece şuanki yaşadığı adresi mi yazmalıyız?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@kujo DV2019 (2019 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

merhabalar ds260 formunu doldurmaya calışıyorum ama bazı sorunlar yaşıyorum bu konuda yardıma ihtiyacım var yardımcı olursanız cok sevinirim.

1 : adres kısmında kendi adresim biraz uzun ve ikinci kutucuğa devam ediyorum ve turkce karakter kullanmamaya noktalama işaretlerine dikkat etmeme rağmen ikinci kutuya ne yazarsam yazayım save yada next dediğim anda o bölüm hata veriyor ve forma devam edemiyorum. bu benim içinde geçerli eşim içinde kızım içinde aynı.

2 : aklıma takılan birbaşka soru ise kızım 3 yaşında ve forumda aynı bize sorulmuş soruların hepsi mevcut telfon numarası , mail adresi, okulu , işi vs. vs. bunları neye göre dolduracağız buna bir çözüm bulamadım.

3 : şuan için hicbirimizin pasaportu yok mülakat zamanına yakın pasaport almayı düşlünüyorum ama hangi pasaport alınır , kaç yıllık almalıyız bunuda tam olarak bilmiyorum.

1. 20 dk'lik sure var her sayfa icin, eger yazmak cok uzun suruyorsa hata veriyor olabilir, ayrica 16 yasindan itibaren butun adresleri yazmadan kaydetmek mumkun olmuyor. O nedenle kisa kisa cevaplari yazip kaydedip, sonra teker teker ayrintili cevaplarla degistirebilirsiniz.

2. cevabi olmayan sorulara NONE ya da N/A yazabilirsiniz.

3. umuma mahsus bordo pasaport aliniyor, sayin @Mgulcan hususi yesil pasaport olarak cevap vermis, eger sizler arasinda benim bilmedigim bir konusma gerceklestiyse ve kademesi yeterli memursaniz yesil pasaport basvurusu da yapabilirsiniz tabii. Benim genele verdigim tavsiye, 10 yillik pasaport alip, ABD vatandasi olana kadar bir daha pasaport isleriyle ugrasmamaniz yonunde. Tabii ki karar size kalmis 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@dearosemary DV2019 (2019 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

merhaba, ds260 formunu dolduruyorum sorularımı cevaplarsanız sevinirim.
    1-babam özelde çalıştığı için geçmişteki iş yerleri çok fazla ve hepsinin işveren bilgilerine ulaşmak çok zor, elimizden geldiği kadar dolduracağız ama eksiklikler var sorun olur mu?
    2-adres olarak nüfus müdürlüğünden çıkarttığımız belge sadece 2007 yılına kadar bilgi verebiliyor, ondan önceki yerler başka şehirlerde olduğu için hatırlamıyoruz, hatırladığımız kadarıyla yazsak sorun olur mu?
    3-16 yaşından küçükler için sadece şuanki yaşadığı adresi mi yazmalıyız?

1. elinizden gelenin en iyisini yapmaniz yeterli. Eger cok kisa sureli calistiysa ve su anki isiyle alakasi olmayan bir is ise yazmayabilirsiniz.

2. hatirladiginiz kadariyla yazmaniz yeterli.

3. evet, eger o bolum formda cikarsa tek adres yazmaniz yeterli.

• @crazycells DV2019 (2019 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

@kujo DV2019 (2019 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

merhabalar ds260 formunu doldurmaya calışıyorum ama bazı sorunlar yaşıyorum bu konuda yardıma ihtiyacım var yardımcı olursanız cok sevinirim.

1. 20 dk'lik sure var her sayfa icin, eger yazmak cok uzun suruyorsa hata veriyor olabilir, ayrica 16 yasindan itibaren butun adresleri yazmadan kaydetmek mumkun olmuyor. O nedenle kisa kisa cevaplari yazip kaydedip, sonra teker teker ayrintili cevaplarla degistirebilirsiniz.

2. cevabi olmayan sorulara NONE ya da N/A yazabilirsiniz.

3. umuma mahsus bordo pasaport aliniyor, sayin @Mgulcan hususi yesil pasaport olarak cevap vermis, eger sizler arasinda benim bilmedigim bir konusma gerceklestiyse ve kademesi yeterli memursaniz yesil pasaport basvurusu da yapabilirsiniz tabii. Benim genele verdigim tavsiye, 10 yillik pasaport alip, ABD vatandasi olana kadar bir daha pasaport isleriyle ugrasmamaniz yonunde. Tabii ki karar size kalmis 🙂

merhaba crazycells adres sorununu cozdum gibi mesela ikinci kutucuga " DAIRE " yazınca hata veriyor 🙂 pasaport konusundada dediginizi yapicam 10 yıllık alıcam teşekkürler bakalım başka ne sorunlarla karşılaşacaz 😃

• @crazycells """Benim genele verdigim tavsiye, 10 yillik pasaport alip, ABD vatandasi olana kadar bir daha pasaport isleriyle ugrasmamaniz yonunde. Tabii ki karar size kalmis :)"""

Nasıl ? Ben eşime 2 yıllık pasaport aldım. 1 yıl sonra ABD göçmen vizesi verirler. Bitimine 1 yıl daha süre kalacağı için problem olmaz diye düşündüm.
    Verdikleri vizenin süresi 6 ay değil mi ?
    Neden daha uzun süreli pasaport alalım ?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

62

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.2k

| | | |