Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@toprock DV2019 (2019 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

@crazycells """Benim genele verdigim tavsiye, 10 yillik pasaport alip, ABD vatandasi olana kadar bir daha pasaport isleriyle ugrasmamaniz yonunde. Tabii ki karar size kalmis :)"""

Nasıl ? Ben eşime 2 yıllık pasaport aldım. 1 yıl sonra ABD göçmen vizesi verirler. Bitimine 1 yıl daha süre kalacağı için problem olmaz diye düşündüm.
    Verdikleri vizenin süresi 6 ay değil mi ?
    Neden daha uzun süreli pasaport alalım ?

Pasaport sadece vize almak icin degil, uluslararasi yolculuklar icin de gerekiyor. Sizin baska bir ulkedeki en resmi ve her yerde gecen kimliginiz. Eger pasaportunuzun suresi gectikten sonra seyahat etmek isterseniz yeni pasaport almaniz gerekir. Maalesef pasaportlari uzatmak artik mumkun degil, o nedenle her seferinde yeni pasaport almalisiniz ve bir ulkeye gidecekken eski pasaportta kalan vizeyi de yaninizda tasimalisiniz.

• @crazycells
    Eşimin bulgaristan pasaportu var ama biz green cardı olur da alırsak Türk pasaportuna alıyoruz.
    Bulgar pasaportunun yenilenmesi bizim için daha zor tabi ama o 10 yıllık.
    Türk pasaportu 2 yıllık.
    Olmadı en kötü DS 260'ı açtırdığımda (GC adresi için) 10 yıllık TR pasaportu alıp bilgilerini girerim 😞

• tekrardan merhaba takıldığım bir konu hakkında tekrar bilgi almak istedim. ds260 formunu forumdaki pdf dosyasına göre doldurmaya calişiyorum ama eğitim kısmı orada anlatılan gibi bir menü gelmiyor karşıma Work/Education/Training başığı altında Previous kısmında eski işlerimi yazdıktan sonra linkini verdiğim görüntü ile karşlılaşıyorum doğrusu bumudur yanlış birşey yapmak istemiyorum. Link : https://resmim.net/preview/bmUAzd.jpg
    birde türkçe karakter kullanmadan dolduruyorum forumu ama form büyük harfle doluyor ve hali ile büyük İ olmadığı için büyük " I " kullanıyorum ve hali ile hata veriyor bende büyük i kullanıyorum sorun yaratmıyor. ama ileride bir sorun cikarirmi acaba teşekkürler simdiden.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@toprock DV2019 (2019 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

@crazycells
    Eşimin bulgaristan pasaportu var ama biz green cardı olur da alırsak Türk pasaportuna alıyoruz.
    Bulgar pasaportunun yenilenmesi bizim için daha zor tabi ama o 10 yıllık.
    Türk pasaportu 2 yıllık.
    Olmadı en kötü DS 260'ı açtırdığımda (GC adresi için) 10 yıllık TR pasaportu alıp bilgilerini girerim 😞

Eger bir pasaportunuz varsa yenisini almaniza gerek yok. Bunun suresi bitmeye yakin yenisini cikarirsiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@kujo DV2019 (2019 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

tekrardan merhaba takıldığım bir konu hakkında tekrar bilgi almak istedim. ds260 formunu forumdaki pdf dosyasına göre doldurmaya calişiyorum ama eğitim kısmı orada anlatılan gibi bir menü gelmiyor karşıma Work/Education/Training başığı altında Previous kısmında eski işlerimi yazdıktan sonra linkini verdiğim görüntü ile karşlılaşıyorum doğrusu bumudur yanlış birşey yapmak istemiyorum. Link : https://resmim.net/preview/bmUAzd.jpg
    birde türkçe karakter kullanmadan dolduruyorum forumu ama form büyük harfle doluyor ve hali ile büyük İ olmadığı için büyük " I " kullanıyorum ve hali ile hata veriyor bende büyük i kullanıyorum sorun yaratmıyor. ama ileride bir sorun cikarirmi acaba teşekkürler simdiden.

Siz onunuze gelen sorulari cevaplamakla yukumlusunuz, herkesin formunda ufak tefek farkliliklar olabilir. Onceki sayfalarda sorulara verdiginiz cevaplara gore bu kutucuklar degisebilir.

Sadece o sorulara cevap vermeniz yeterli. DS260 formu kabul ediyorsa bir daha sorun olmaz. Siz sistem kabul ettigi sekilde doldurun, yeterlidir...

• @crazycells DV2019 (2019 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

tekrardan merhaba takıldığım bir konu hakkında tekrar bilgi almak istedim. ds260 formunu forumdaki pdf dosyasına göre doldurmaya calişiyorum ama eğitim kısmı orada anlatılan gibi bir menü gelmiyor karşıma Work/Education/Training başığı altında Previous kısmında eski işlerimi yazdıktan sonra linkini verdiğim görüntü ile karşlılaşıyorum doğrusu bumudur yanlış birşey yapmak istemiyorum. Link : https://resmim.net/preview/bmUAzd.jpg

Siz onunuze gelen sorulari cevaplamakla yukumlusunuz, herkesin formunda ufak tefek farkliliklar olabilir. Onceki sayfalarda sorulara verdiginiz cevaplara gore bu kutucuklar degisebilir.

Sadece o sorulara cevap vermeniz yeterli. DS260 formu kabul ediyorsa bir daha sorun olmaz. Siz sistem kabul ettigi sekilde doldurun, yeterlidir...

cevap verdiğin için teşekkürler crazycell , tabikide orada ne yazıyorsa doldurmak zorundayız ama yanlış bir sey yapmamaya calişiyorum. benim takildiğim kisim formda " Highest Level of Education Completed " diye secmeli bir kutucuk cıkmıyor yani ne mezunu oldugumu secemiyorum, ona kafam takilmişti onu secmeden altdaki kutucukları dolduracağım sanırım..

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells DV2019 (2019 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

cevap verdiğin için teşekkürler crazycell , tabikide orada ne yazıyorsa doldurmak zorundayız ama yanlış bir sey yapmamaya calişiyorum. benim takildiğim kisim formda " Highest Level of Education Completed " diye secmeli bir kutucuk cıkmıyor yani ne mezunu oldugumu secemiyorum, ona kafam takilmişti onu secmeden altdaki kutucukları dolduracağım sanırım..

Sorun degil, formda hangi sorunun cikip cikmayacagi sizin elinizde olan bir durum degil. O nedenle telas yapmadan sadece formunuzdaki sorulari doldurmalisiniz.

• merhaba,
    vize mülakatinda meslek olma zorunlulugu varmi yoksa lise diplomasi kurtariyormu veya meslek sahibi olmamanin cidi bir dezavantaji varmi ?

• merhabalar ds 260 formun

eğitim alanlarını yazılırken lise ve üstü diplomalarımızı kısmında 'course of study'' bölümüne tam olarak ne yazılmalıdır .
    ve bir de eğitim gördüğümüz süreçteki part time işler yazılmalı mı/ yazılırse vize zamanı her hangı bır sorun cıkarırlar mı? ne tavsıye edersiniz
    kendı alanlarımızda egıtım gorurken staj deneyımlerımızı yazmalımıyız

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ca213 DV2019 (2019 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

merhaba,
    vize mülakatinda meslek olma zorunlulugu varmi yoksa lise diplomasi kurtariyormu veya meslek sahibi olmamanin cidi bir dezavantaji varmi ?

bir avantaji ya da dezavantaji yok. Lise diplomasi vize sartini saglamaniz icin yeterli.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@atfstny DV2019 (2019 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

merhabalar ds 260 formun

eğitim alanlarını yazılırken lise ve üstü diplomalarımızı kısmında 'course of study'' bölümüne tam olarak ne yazılmalıdır .
    ve bir de eğitim gördüğümüz süreçteki part time işler yazılmalı mı/ yazılırse vize zamanı her hangı bır sorun cıkarırlar mı? ne tavsıye edersiniz
    kendı alanlarımızda egıtım gorurken staj deneyımlerımızı yazmalımıyız

Universite ve ustu egitim surecleri icin okudugunuz bolumu yazin, lise icin:

• meslek liseleri icin "vocational"
    • anadolu, fen, aol, duz liseler icin "academic"

yazabilirsiniz.

Eger is tecrubeniz coksa stajlar yerine sadece tam zamanli islerinizi yazabilirsiniz. Eger hala okuyorsaniz dilerseniz stajlarinizi da is tecrubesi olarak gosterebilirsiniz. Ikisi arasinda bir fark yok.

• @crazycells anladım çok teşekkür ederim peki course of study türkce karşılığı müfredat oluyor bu yüzden çelişkiye düştüm unv. Yılı mi yazacağız yoksa müfredat sayısını mi yazacağız

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@atfstny DV2019 (2019 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

@crazycells anladım çok teşekkür ederim peki course of study türkce karşılığı müfredat oluyor bu yüzden çelişkiye düştüm unv. Yılı mi yazacağız yoksa müfredat sayısını mi yazacağız

dogrudur, oyle bir anlami da var, ama buradakini daha cok "egitiminiz ne uzerineydi?" gibi dusunun... Turkiye'deki karsiligi "hangi bolumde okudunuz" yani...

• petitionar kısmı ne oluyor, orayı nasıl doldurucaz acaba??

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@pnr DV2019 (2019 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

petitionar kısmı ne oluyor, orayı nasıl doldurucaz acaba??

petitioner, talihli kisi oluyor.

Lutfen sadece formu doldurmaya basladiktan sonra ve sadece onunuze cikan sorulari burada sorun.

• DS 260 formunda, mezun olunan lise İmam Hatip Lisesi ise 'course of study' kısmına vocatioanal mı yazılmalı?

• @bmyilmaz imam hatip liseleri meslek lisesi statüsünde olduğundan, vocational yazabilirsiniz.

• Merhaba iyi günler, DV 2017 ve DV 2018 icin kazananlarin bölgesel ve ülke dağilimina iliskin resmi rakamlar haziran ayininin ilk yarisinda açıklanmışdi ancak temmuz ayi olmasina rağmen DV 2019 mali yili icin henüz bir rakam açıklanmadı.Bu gecikmenin sebebi ne ola bilir?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@aga21 DV2019 (2019 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

Merhaba iyi günler, DV 2017 ve DV 2018 icin kazananlarin bölgesel ve ülke dağilimina iliskin resmi rakamlar haziran ayininin ilk yarisinda açıklanmışdi ancak temmuz ayi olmasina rağmen DV 2019 mali yili icin henüz bir rakam açıklanmadı.Bu gecikmenin sebebi ne ola bilir?

Henuz bilgileri toparlayamamis olabilirler, fakat bu ay aciklanacak bultende bu bilgilerin de yer almasi yuksek ihtimal.

• Merhaba, 2 (biraz karisik)sorum olacak!

1-Ben basvurumu Turk vatandasi olarak Romanya'dan yaptim ve Romanya'daki Amerika konsoloslugunda mulakata girecegimi belirttim...
    Romanya'da evliyim, evlilik cuzdanim var "Romanya devletinden"... evliligimin gerceklesmesi halinde Turk konsoloslguna bilgi vermem gerekirdi (Turkiye'dede evli olabilmem icin) , fakat ben bu bildirimi yapmadim! Su an Romanya'da evli fakat Turkiyede bekar gorunuyorum, biliyorumki mulakata giderken Turkiye'den nufus kayit belgesi goturmem lazim... Romanya'da evli, Turkiye'de bekar gorunmemin bir sakincasi olur mu?

2-Esimin (Romen vatandasi) simdilik gecerli pasaportu olmadigi icin DS-260'i doldururken "another travel document"i isaretledim, bu durumda ne yapmam gerekir? Bi pasaport cikartip DS-260 formunu (KKC ile irtibata girip) tekrar duzeltmem gerekir mi? Yoksa mulakata gecerli bir pasaportla gitsem kabul olur mu?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

129

40.6k
Kullanıcı

4.4k
Konu

423.2k

| | | |