Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@mechta22 ilk olarak case numarasını ilk hanesini yazın lütfen.
    e-devletten aldıysanız üzerinde zaten geçerlilik süresi yazar. kcc'ye gönderdiğinizde bu sorun olmaz, geçerlilik süresini merak etmeyin.

eski soyadınızdan kastınız evlilik sonrası mi yoksa herhangi bir dava sonrası mi değişti soyadınız?

• Merhabalar, DS 260 formunda asagidaki sorulardan hangisi bulunmaktadir? Sanirim onceki yillarda bir guncelleme olmus.

1. Have you ever been the subject of a removal or deportation hearing?
    2. Have you ever been removed or deported from any country?

Tesekkurler

• Merhaba,
    DS260 formunu doldururken green kartımızın postalanmasını istediğimiz bir yakınımızın adresini " Permanent Address (Please provide the following information on where you intend to live after arrival in the United States)" sorusuna da yazdık. Altta da 1 " Is this address where you want your Permanent Residence Card (Green Card) mailed?" sorusuna yes işaretledik. Biz bu adreste yaşamıycaz ama bu şekilde doldurduk. Bu sıkıntı yaratır mı? Formu açtırıp düzeltmek gerekir mi, yoksa mülakat sırasında bu adreste bir yakınımızın yaşadığını gittiğimizde kısa süre kalabileceğimizi ancak başka bir eyalete yerleşme niyetinde olduğumuzu mu belirtmeliyiz? Teşekkürler.

• @gucarslan

1. Yabancı ulke vatandaşıyım. Kendi ülkemden aldiracagim evrakta geçerlilik suresi varmidir?
    2. Evlilikle alakali olmayan soyad değişikliğidir.
      Teşekkürler

• Ben DV 2022 talihlisiyim DS 260 formunu gönderdim fakat bir hatam olduğunu sonradan farkettim. Üniversite ismim falan her şeyim dorğu fakat lise ismim yerine ilkokulumun ismini yazmışım bu yüzden vize verilmemesi gibi bir durum olur mu? Mülakat sırasında düzeltebilir miyim acaba?

• Selamlar asıl talihli babam lise mezunu ve şuan da emekli ayrıca annem de emekli bende ds260 formunu gönderirken lise son olduğum için öğrenci olarak yazdım fakat sınav açıklandı ve mezuna kalma kararı aldım yani artık öğrenci değilim bunlardan herhangi biri ileri ki süreçte sorun teşkil eder mi hem babamın yaşı hem benim bu durumum?

• Merhaba arkadaşlar ortalama 2 ay önce ds-260 kilidinin açılması için taşep göndermiştim. Bugün öğleden sonra açıldığına dair mail aldım. Tüm Arkadaşlarımı bilgilendirmek istedim. Ayrıca tekrar acele edip bu kez yanlış göndermek istemiyorum. Case numaram 22000 lerde ne kadar zamana kadar göndermiş olsam bir sorun gecikme yaşamam sizce ?

• @Shila ds260 kilit açıldı. forumda yazmıştınız sizede söz vermiştim bilgi vereceğime dair. Bilginize

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@yildirim84, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Merhaba arkadaşlar ortalama 2 ay önce ds-260 kilidinin açılması için taşep göndermiştim. Bugün öğleden sonra açıldığına dair mail aldım. Tüm Arkadaşlarımı bilgilendirmek istedim. Ayrıca tekrar acele edip bu kez yanlış göndermek istemiyorum. Case numaram 22000 lerde ne kadar zamana kadar göndermiş olsam bir sorun gecikme yaşamam sizce ?

eger açıldıysa formunuzu güncellemeyi yapin ve bir an once submit edin, gecikmeyin.

• ⭐⭐

@ganzo, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Merhaba,
    DS260 formunu doldururken green kartımızın postalanmasını istediğimiz bir yakınımızın adresini " Permanent Address (Please provide the following information on where you intend to live after arrival in the United States)" sorusuna da yazdık. Altta da 1 " Is this address where you want your Permanent Residence Card (Green Card) mailed?" sorusuna yes işaretledik. Biz bu adreste yaşamıycaz ama bu şekilde doldurduk. Bu sıkıntı yaratır mı? Formu açtırıp düzeltmek gerekir mi, yoksa mülakat sırasında bu adreste bir yakınımızın yaşadığını gittiğimizde kısa süre kalabileceğimizi ancak başka bir eyalete yerleşme niyetinde olduğumuzu mu belirtmeliyiz? Teşekkürler.

Form açtırmanızı gerektiren bir durum yok. Gc adresi değiştirecekseniz mülakatta söylersiniz. Aynı kalacaksa sorulmadıkça kafa karıştırıcı ekstra bilgi vermeyin derim 🙂

• ⭐⭐

@gulseggn, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Ben DV 2022 talihlisiyim DS 260 formunu gönderdim fakat bir hatam olduğunu sonradan farkettim. Üniversite ismim falan her şeyim dorğu fakat lise ismim yerine ilkokulumun ismini yazmışım bu yüzden vize verilmemesi gibi bir durum olur mu? Mülakat sırasında düzeltebilir miyim acaba?

Sorun olmaz, gerekirse mülakatta düzeltirsiniz.

• ⭐⭐

@qrack, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Selamlar asıl talihli babam lise mezunu ve şuan da emekli ayrıca annem de emekli bende ds260 formunu gönderirken lise son olduğum için öğrenci olarak yazdım fakat sınav açıklandı ve mezuna kalma kararı aldım yani artık öğrenci değilim bunlardan herhangi biri ileri ki süreçte sorun teşkil eder mi hem babamın yaşı hem benim bu durumum?

Sorun olmaz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@mechta22, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

@gucarslan

1. Yabancı ulke vatandaşıyım. Kendi ülkemden aldiracagim evrakta geçerlilik suresi varmidir?
    2. Evlilikle alakali olmayan soyad değişikliğidir.
      Teşekkürler

hangi ülke vatandaşımız, lütfen sorunuzu iletirken daha fazla detay verin ki net cevap verebilelim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@qrack, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Selamlar asıl talihli babam lise mezunu ve şuan da emekli ayrıca annem de emekli bende ds260 formunu gönderirken lise son olduğum için öğrenci olarak yazdım fakat sınav açıklandı ve mezuna kalma kararı aldım yani artık öğrenci değilim bunlardan herhangi biri ileri ki süreçte sorun teşkil eder mi hem babamın yaşı hem benim bu durumum?

hayır, sorun olmaz. formu doldurdugunuz zaman ki bilgi yeterli olacaktır.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@gulseggn, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Ben DV 2022 talihlisiyim DS 260 formunu gönderdim fakat bir hatam olduğunu sonradan farkettim. Üniversite ismim falan her şeyim dorğu fakat lise ismim yerine ilkokulumun ismini yazmışım bu yüzden vize verilmemesi gibi bir durum olur mu? Mülakat sırasında düzeltebilir miyim acaba?

ilk olarak lütfen sürecinizi imzaniza taşıyın.

bu durum bir sorun teşkil etmez, merak etmeyin. üniversite bilgileriniz yeterli olacaktır.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ganzo, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Merhaba,

ilk olarak sürecinizi imzaniza taşıyın.
    bunun için formu actirmaniza gerek yok, zaten belirttiğiniz adreste yaşamak zorunda değilsiniz.

• Bu ileti silindi!

• Selamlar, Green Card kazanan kişinin 4 yılı tamamlaması sonucu anne ve babasına vatandaşlık hakkı veya oturum hakkı doğuyor mu? Eş ve çocuklara olduğunu biliyoruz ama bunu merak ettim. Saygılar.

• ⭐⭐

@yildirim84, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Çok özür dilerim tekrar birşey danışmak istiyorum. Green card gönderim adresinde abd adresi verirken belirli bir adresim olmadığı için card bu adresemi gönderilsin dediğimde hayır ı seçiyorum fakat alt kısma tekrar bir green kart gönderim adresi açılıyor burayada aynı şekilde "NOT AVAILABLE YET" yazsam sorun teşkil eder mi ?

Sorun olmaz ama, GC sorusuna Yes demeniz daha pratik olur. Mülakatta tek adres güncellersiniz.

• ⭐⭐

@Ai123, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Selamlar, Green Card kazanan kişinin 4 yılı tamamlaması sonucu anne ve babasına vatandaşlık hakkı veya oturum hakkı doğuyor mu? Eş ve çocuklara olduğunu biliyoruz ama bunu merak ettim. Saygılar.

Gc sahipleri sadece eş ve bekar çocuklarına sponsor olabiliyor.

Gc ardından en erken beş yıl sonra vatandaşlık kazanabiliyorsunuz. Vatandaş olarak da eş, çocuk, anne, baba ve kardeşlere sponsor olabiliyorsunuz. Her birinin bekleme süreleri farklı.

Detaylar şurada:

https://yesilkartforum.com/forum/topic/75/family-sponsored-green-card-aile-sponsorluguyla-green-card-almak?page=1

Benzer Başlıklar

• 36
  • 56
  • 8481
  • 2
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

78

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |