DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @burak-yavuzalp Hocam bu kadar muazzam bir sistemle bu işi yaptıklarına göre ve neredeyse her sene CURENT oluyorken, (bir kaç kez az sayıda kişi curent olmamış, çok az yanılma payı elbette olabilir) neden bu yıl çok fazla kişi açıkta kalsınki? Eğer çok çok büyük bir hesaplama hatası yapmamışlarsa - ki yapmazlar bence - bu yıl da ya CURENT olur ya da çok büyük bir sayı açıklanır diye tahmin ve dilekte bulunuyorum.

• @select öyle değil 1 CN’dan 8-9 vize çıktığını da gördük

• @select bende sizin düşüncelerinize katılıyorum , bu yıl current olacaktır diye düşünüyorum...

• @rocken bu durum istisnai olarak her yıl olabilir. Case no başına 2.2-2.3 gibi ortama verilmiş zaten. Yüzlerce kişi tek alıyor. Yüzlerce kişi kendine ve eşine yüzlerce kişi de kendisi, eş ve çocuk ya da çocuklarına vize alıyor. 7-8 kişilik aileye de çıkabilir bu. Tesadüfen bu yıl kalabalık ailelere denk gelmiş olamaz. Dünya çapında 70 bin CN var. Ki diğer yerlerde sorun yok zaten. Tesadüfen bu yıl 20 bin avrupalının ortalaması diğer yıllara göre aşırı kalabalık olamaz. Bir yıl bu oran 2.2 olur, bir yıl 2,4 olabilir en fazla. O fark da %10 bile etmiyor. Hadi diyelim ki 2.2 olacağını varsayarak CN verdiler ve bu sene ortalama aileler kalabalık çıktı. Ve CN başına 2,4 kişi oldu. Bu da en fazla % 10 eder ve Avrupa’da yaklaşı 20 bin CN ‘nin 2000 hariç hepsi curent olur diye düşünüyorum.

• Maillerine cevap alanlar var mı?

• ⭐⭐

@select maalesef bu sene geçmiş sene davranışlarından farklı bir yıl oldu. Bence bundan sonraki yıllarda da süreç böyle işleyecek. Artık ABD'ye gitme isteği giderek artıyor. Tabi bunda Ukrayna, Özbekistan,Rusya,Arnavutluk ve bizim gibi EU sayılabilecek bir özelliği olmamasına rağmen EU bölgesinde olmasınında etkisi var. Yani aslında EU dan fazla talep yok, EU görünümlü Asyalılardan çok talep var. Bu yüzdendir ki vize alanların içinde tek başına olanlar değil aileler çoğunlukta.
    Bundan sonraki yıllarda yukarıdaki ülkelerin hangi numaralarda biriktiği süreci etkileyecek. Ukrayna, Özbekistan 20-40 bin numaraları arasında birikseydi en geç şubat ta 20-25 bin Cut-off ları görürdük. Resmi rakamlara baktığımızda Bulgaristan ve Sırbistanı saymazsak doğru dürüst bir Avrupa ülkesi yok hepsi Others grubunda.
    Bu yılda ilk cut-off en fazla 3 binlerde açılır.

• @select Bu yıl asıl sorun green card'dan sürekli sosyal medyada olsun haberlerde olsun çok bahsedilmesiydi, insanlar duydukça muhtemelen "aa benim bi bavşuru vardı noldu o" dedi. Böylece response oranı yükseldi diye tahmin ediyorum. %70'e varan response oranları var. Bir önceki sene bu case aralığında response oranları %44'tü. Dolayısıyla hepsini vermeleri imkansız. 600-700 case daha artırıp 25000'lerde bitireceklerdir.

• 25 bin mi :((( . Haklisiniz response rate yuksek 30k ustu soylemeleri imkansiz zaten . Sadece 600 700 case arttirirlar ama bosta vizeler kalmaz mi o zaman

• ⭐⭐

@burak-yavuzalp Sayılar ile DV 2018 içinde söyledi:

@select Bu yıl asıl sorun green card'dan sürekli sosyal medyada olsun haberlerde olsun çok bahsedilmesiydi, insanlar duydukça muhtemelen "aa benim bi bavşuru vardı noldu o" dedi. Böylece response oranı yükseldi diye tahmin ediyorum. %70'e varan response oranları var. Bir önceki sene bu case aralığında response oranları %44'tü. Dolayısıyla hepsini vermeleri imkansız. 600-700 case daha artırıp 25000'lerde bitireceklerdir.

Yıllara göre response rate artışlarını görebileceğimiz bir sayfa var mı?

• @burak-yavuzalp CN 25K'da bırakırlarsa istedikleri vize sayısına ulaşamazlar. En fazla 19K vize verilir EU'ya bu durumda. Bu da toplam verilen vize sayısının en fazla 45-46'larda bitmesi demek. Sence ne kadar vize kalabileceğini öngöremiyorlar mı?
    Bence zaman azaldıkça ordaki ap ve ready'lerin kalan progress'teki etkisi ve riski düşer diye düşünüyorum. @arnblt abi sen ne düşünüyorsun bu konuda ? ben 28K'ları görür diyorum yine de.

• ⭐⭐

Bence de 28 k ları görür.

• @arnblt abi bu sene ona gore cn ler daha dusuk degil mi bence 3k dan fazla olir

• 28klar derken abi 28 e yaklasirmi 29 a mi yaklasir

• @metert Diğer bölgelerden artacak vizeler için bişey diyemem, ama öyle bişey olacak olsaydı şimdiye yaparlardı bence. Gözümüze baka baka adamlar artırıyor diğerlerini, bize vermiyor işte, vermicem vermicem 🙂

10 bin vize kalırsa artık Antarktika kotası falan açıp ona verirler, bize yine yar olmaz onlar 🙂

• @saulgoodman DV2017 ve DV2015 için var sadece. Dvcharts'tan bakabilirsiniz. Geçmiş yılların ceac verileri olsa onları da çıkartırdık aslında

• 2014 dahil bu yila kadar ceac verileri var nette

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@metert Sayılar ile DV 2018 içinde söyledi:

Maillerine cevap alanlar var mı?

"The congressionally mandated Diversity Immigrant Visa Program is administered on an annual basis by the Department of State and conducted under the terms of Section 203© of the Immigration and Nationality Act (INA)...."

diye baslayan cevabi atiyorlar pek cok kisiye.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@yekta Sayılar ile DV 2018 içinde söyledi:

@select ozmaan ben yanlış biliyorum olabilir . Boşlukların sebebini ds 260 doldurmayalar diye biliyordum ben

@select Sayılar ile DV 2018 içinde söyledi:

Eş ile case numarasının aynı olduğunu biliyorum. Sonrasındaki boşluğun nedenini araştırıyordum. Başka verilere ulaştım. Yanılmışım. Benim case numaramdan sonra 7 boşluk olduğunu gördüm :). Biz 7 kişi olmadığımıza göre benim teorim çöktü. Sizin söyledikleriniz çok mantıklı geldi bana.

Su konuyu okumanizi tavsiye ederim:

https://yesilkartforum.com/forum/topic/275/sayılarla-green-card-lotosu-diversity-visa-sürecine-bakış

Bosluklarin neden oldugu anlatiliyor orada.

• @rocken Merhaba @rocken

Haziran 27 verileri açıklandı dediniz. Nerede kontrol ediyorsunuz ? Visa Bulletin de göremedim ?
    Tşk.

• @mustafa-celik aşağıdaki linkten güncel rakamlara ulaşabilirsiniz.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

119

43.0k
Kullanıcı

4.5k
Konu

437.1k

| | | |