Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Ben bugun DS-260 formunu doldurucam fakat aklıma takılan bir soru var ben lise ilk basta normal örgün eğitimde 2 sene okudum sonra acık öğretime gecıp oradanda akşam lisesine gecıp dıplomamı oradan aldım ben sımdı burada okul kısmında nasıl doldurmam lazım ilk basta gıttıgım okulu sonra acık ogretımı ve en son aksamımı yazmam lazım yoksa sadece mezun oldugum okulumu yazmam lazım cunku aksam lısesıne 10.sınıftan baslamıstım aldıgım belgeler 10-11-12 sadece aksam dan cunku.

• ⭐⭐⭐

@Enigmaspy, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Ben bugun DS-260 formunu doldurucam fakat aklıma takılan bir soru var ben lise ilk basta normal örgün eğitimde 2 sene okudum sonra acık öğretime gecıp oradanda akşam lisesine gecıp dıplomamı oradan aldım ben sımdı burada okul kısmında nasıl doldurmam lazım ilk basta gıttıgım okulu sonra acık ogretımı ve en son aksamımı yazmam lazım yoksa sadece mezun oldugum okulumu yazmam lazım cunku aksam lısesıne 10.sınıftan baslamıstım aldıgım belgeler 10-11-12 sadece aksam dan cunku.

Hepsini başlangıç ve bitiş tarihleriyle girin. Bitirdiğiniz lisenin sonuca DIPLOMA yazın diğerlerine "TRANSFER TO OTHER HIGH SCHOOL" yazın.

• @smartcells Cok tesekkur ederım cevabınız ıcın hemen yapıyorum

• @sanaldeniz E-Devlet'de "Tarihçeli Yerleşim Yeri ve Diğer Adres Belgesi Sorgulama" şeklinde arama yapılıp yine aynı belgeye ulaşılabilir. Bu şekildede yapabilir lazım olan. Eski adreslere o şekilde ulaşmıştım ben.

• @osman-1 Teşekkür ederim. Teyit ettim. Evet geçmiş adresler alınabiliyor...

• @osman-1 adreslerıme ulastım fakat eskı okudugum okulları e okulda ve e devlette bulamıyorum hıc bı turlu onlara nereden bakıyoruz acaba bılıyormusunuz

• @Enigmaspy Lise ile alakalı okul geçmişini arıyorsunuz sanırım.
    "Lise Mezuniyet Belgesi Sorgulama" ve "Açık Öğretim Liseleri Mezuniyet Belgesi Sorgulama"
    bu ikisini aratıp bakabilirmisiniz ?

• ⭐⭐

@sanaldeniz, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Ben geçmişte hatırlamadığım kadar çok adres değiştirmiştim. Bu adreslerden sadece 2 sini ds260'a yazmıştım. Sonradan, sorun olur diye de ds 260 açtırmak ve adresleri tam girmek için KCC'ye mail attım. Arkadaşlar geçmiş adreslerinizi hatırlamıyorsanız, benim gibi nüfus müdürlüğüne giderek "ADRES BİLGİLERİ RAPORU" belgesini alabilirsiniz. Bu raporda 2007 yılına kadar tüm adresler var. Bilginize...

Bu bilgilere e-devlet üzerinden de erişim sağlanabiliyor, haberiniz olsun.
    Yalnız şunu söyleyim, resmi kayıtlardan çok, gerçekte nerede ve ne zaman yaşadığınız önemli. Direkt aynısını yazmaya çalışmayın, doğrusunu yazın. Kayıtlar ve gerçekler her zaman örtüşmeyebilir.

• ⭐⭐

@Enigmaspy, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Ben bugun DS-260 formunu doldurucam fakat aklıma takılan bir soru var ben lise ilk basta normal örgün eğitimde 2 sene okudum sonra acık öğretime gecıp oradanda akşam lisesine gecıp dıplomamı oradan aldım ben sımdı burada okul kısmında nasıl doldurmam lazım ilk basta gıttıgım okulu sonra acık ogretımı ve en son aksamımı yazmam lazım yoksa sadece mezun oldugum okulumu yazmam lazım cunku aksam lısesıne 10.sınıftan baslamıstım aldıgım belgeler 10-11-12 sadece aksam dan cunku.

Lise için hepsini yazmanıza gerek yok. Sadece mezun olduğunuz liseyi belirtmeniz yeterli.
    Tabi ben garantici insanım, uğraşırım sıkıntı yok diyorsanız @smartcells in söylediği şekilde hepsini yazabilirsiniz.

• @osman-1 Buradan yaptıgım zaman sadece son okulda aldıgım dıploma gozukuyor ikıncısınde ıse orada hıc bır sey gozukmemekte

• Selamlar ds260'ı açtırmak için mail atmıştım. Sonra otomatik mail geldi ve orada bulunan linke tılayınca bu ibare çıkıyor. Bu çıkan ibare açıldığı anlamında mı yoksa genel herkese çıkan bir şablon mu? "continue" diyince ilk ds260 formu doldururken girilen bilgi sayfası geliyor.
    Welcome
    The U.S. Department of State Electronic Diversity Visa Entrant Status Check for DV-2022 applicants is available until September 30, 2022. The Entrant Status Check for DV-2021 applicants will remain open until September 30, 2021.

Entrant Status Check Instructions
    Please be sure to have the Entrant's Confirmation Number, Last/Family Name, and Year of Birth to check the entrant status online.

• Arkadaslar merhaba,

Su "does this job require 2 years of training......" sorusuna kafam takildi. Onlisans egitimi ve bu egitim suresince alanda zorunlu staj yaparak elde edilen meslek oldugu icin yes'i isaretliyorum oyle degil mi? Sadece training veya experience var mi diye sordugu icin sanki egitim almaniza gerek yok mu gibi bir sonuc da cikariyorum, o sebeple sormak istedim yine de. Artik gondermek istiyorum su formu sunu da hallettikten sonra 🙂 cok tesekkurler hepinize tekrar simdiden!

• @Ai123 gelen mail'de " PLEASE DO NOT RESPOND" diyosa otomatik maildir zaten maili actiginizda "gonderdiginiz maili teslim aldik aldik" diye belirtmislerdir ilk cumlede.

• @gucarslan Almanya nın Ouberhausen belediyesi sanırım internette araştırdım. Vatandaş hizmetleri sicil bölümü doğum belgesi bölümündeki ([email protected]) olan iletişim adresine mail attık çeşitlilik vizesi için gerekli olduğunu ve elimizde doğumdan olan belgenin fotosunu da ekledik maile. Faakat yenisinin de gerekli olduğunu belirttik.Sonra sitede olan telefon numarasını arayıp ingilizce konuşan biriyle görüştü kızım. Eşimin orada doğduğunu ve mail attığımızı söyledi. Ancak doğum belgesi için farklı bir adrese yönlendirdi maili. Ve dün "[email protected]" adresinden gelen mailde 10.90 EU ücreti yatıracağımız iban numarasını belgenin gönderileceği adresi yazmamızı istediler.ve apostilli evrak isterseniz düseldorfa gönderilecek oradanda apostilli orjinal sertifikayı alırsınız yazıyordu. Şimdi ücretini yatırıp adresi de mail ataacam ama apostil olmasına gerek var mı bilemiyorum.siz de gerek yok dediniz.Umarım sorun çıkarmazlar.

• @Shila Otomatik maile tıkladığım zaman açılan sayfa metni ilettim. Sizce tam olarak ne oluyor?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Ali-Yüksel tecrübenizi aktardığınız için teşekkürler. benim bildiğim apostil şart degil ama teyit edelim yine de.

sn. @crazycells almanya'dan alinan doğum belgesine apostil şartı var mi acaba?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Mysterio, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Arkadaslar merhaba,

Su "does this job require 2 years of training......" sorusuna kafam takildi. Onlisans egitimi ve bu egitim suresince alanda zorunlu staj yaparak elde edilen meslek oldugu icin yes'i isaretliyorum oyle degil mi? Sadece training veya experience var mi diye sordugu icin sanki egitim almaniza gerek yok mu gibi bir sonuc da cikariyorum, o sebeple sormak istedim yine de. Artik gondermek istiyorum su formu sunu da hallettikten sonra 🙂 cok tesekkurler hepinize tekrar simdiden!

yes deyip aciklama yapabilirsiniz.

• @crazycells tamamdir, cok tesekkurler!

• @Ai123 2 yonlendirme var birisi "check status" digeri "sikca sorulan sorular". herhangi birine tiklamak zorunda degilsiniz. Form'u actirmayla alakali bir durum degil.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Ali-Yüksel, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

@gucarslan Almanya nın Ouberhausen belediyesi sanırım internette araştırdım. Vatandaş hizmetleri sicil bölümü doğum belgesi bölümündeki ([email protected]) olan iletişim adresine mail attık çeşitlilik vizesi için gerekli olduğunu ve elimizde doğumdan olan belgenin fotosunu da ekledik maile. Faakat yenisinin de gerekli olduğunu belirttik.Sonra sitede olan telefon numarasını arayıp ingilizce konuşan biriyle görüştü kızım. Eşimin orada doğduğunu ve mail attığımızı söyledi. Ancak doğum belgesi için farklı bir adrese yönlendirdi maili. Ve dün "[email protected]" adresinden gelen mailde 10.90 EU ücreti yatıracağımız iban numarasını belgenin gönderileceği adresi yazmamızı istediler.ve apostilli evrak isterseniz düseldorfa gönderilecek oradanda apostilli orjinal sertifikayı alırsınız yazıyordu. Şimdi ücretini yatırıp adresi de mail ataacam ama apostil olmasına gerek var mı bilemiyorum.siz de gerek yok dediniz.Umarım sorun çıkarmazlar.

Geburtsurkunde belgesi yeterlidir, apostile gerek yok .

Su sayfadaki "birth certificate" kismini inceleyebilirsiniz.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

122

40.9k
Kullanıcı

4.4k
Konu

425.5k

| | | |