Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @crazycells @gucarslan

alt metni
    Ankara bana da aynı cevabı vermiş. İnternetim yoktu diye yeni gördüm. Bu durumda başka ne yapabiliriz ? KCC ortalama 1 aya cevap veriyor, geç olmaz mı ?

Hem kcc den bir ümidim yok, o da topu konsolosluğa atacak gibi geliyor. Bunu konsolosluk ile KCC halletmesi gerekiyor bence.

Sizce bu hata veya her neyse eylül ayında kendiliğinden düzelip bizleri mülakata çağırırlar mı?

Edit: Benim dosyam At NVC de gözüküyor hocam.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Orhan-Cabarov tavsiyem her halükarda KCC'ye mail / mailler göndermeye devam edin. ben bugün sizler için aradım ancak; yine cevap vermiyorlar telefona.

şuan beklemekten ve hatalarından dönmelerini ummaktan baska care yok gibi.

siz yine avukatlarinizdan (curtis / charles) destek istemeye lütfen devam edin. ben de durumu anlatan bir ileti yazdım kendilerine.

umuyorum ki en kısa sürede hatalarından dönecekler.
    inşallah geç olmaz

• @gucarslan Çok teşekkür ederim yardımlarınızdan dolayı. Dün sayın crazycells’in hazırladığı yazıyı hem kcc’ye hem de konsolosluğa gönderdim. Benim gibi diğer arkadaşlar da göndermişlerdir, umarım kcc otomatik cevap verip başından atmaz. Gerçi onlar cevap verene kadar eylül mülakatları dağıtılmış olur. 😥

Neden böyle bir karışıklık oldu, neden ankara da mülakatı olan herkesi sırayla çağırmadılar onu hala tam anlamadım hocam. Konsoloslukla kcc arasında bir yanlış anlaşılma olmuş anladığım kadarıyla ama sebebi ne biliyor musunuz? Sebebi ber neyse bu sorunu ancak ikisi konuşup çözebilir bence.

Ankara dan gelen mailin ekran görüntüsü dava asistanına gönderdim, kayda değer bir cevap gelirse paylaşacağım. 🙏

• ilk başta sorunun Ankara kaynaklı olduğunu düşünmüştüm. Anladığım kadarıyla KCC şu filtremeyi zaman darlığı ve kısıtlı eleman sorunundan dolayı açmış. Ankaranın kota büyük olduğu için Ankaraya özel de ola bilir. Diğer ülkelerin konsoloslukları için bu tür filtre sorununa rastlamadım. Filtrenin adını koya bildiniz mi arkadaşlar tam olarak nasıl bir filtre bu ? 🤔

• ⭐⭐⭐⭐⭐

..ve beklenen gün geldi!

aslında söyleyecek çok şey var ama; yine de ben az ve öz yazayım..

yarın ve cuma günü (8-9 temmuz) türkiye'den 18 arkadaşımız DV2021'in ilk mülakatlarını gerçekleştirecek.

1 yıldan uzun bir süredir sabırla beklediğimiz, hayalini kurduğumuz, tırnaklarımız ile kazıyarak çaba sarf ettiğimiz bu maceranın belki de en güzel günündeyiz.

buradan mülakata girecek herkese sorunsuz, zahmetsiz, az sualsiz, eksik belgesiz mülakatlar diliyorum.

son günde sakin kalıp stresiz bir gün geçirmenizi, sizi rahatsız edecek yemeklerden uzak durmanızı, belgelerinizi son kez kontrol etmenizi ve güzel bir uyku çekmenizi tavsiye ediyorum.

her şey gönlünüzce, vurduğunuz gol olsun..
    allah utandırmasın!

mülakat tecrübelerinizi bu başlıkta okumak dileğiyle..

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Masda

muhtemel "country of birth" filtresi..
    çünkü mülakat alan ve alamayanlar arasındaki tek fark bu.
    TR vatandaşı olup, evrak onayı almış, CN'si 8950'den düşük mülakat alamayan herkesin tek ortak noktası türkiye doğumlu olmamaları.. (country of birth)

KCC'nin böyle bir filtreleme yaptığını düşünmekten başka açıklama bulamıyoruz.
    ama bunu talep eden kimdi? işte orası meçhul..

• Merhaba, Haziranin basindan beri Almanya'dayim, dolayisiyla mulakat gunu henuz 3 ay bile dolmamis oluyor. Ancak 3 sene once de Almanya'da 3 ay kalmistim. Su anda yasadiginiz ulkede 6 ay kaldiysaniz kuralina gore Almanya'dan polis belgesi almam gerekiyor mu?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ahmetcpaos anlattığınız durumdaysanız hayır, gerekmiyor.

• merhaba, iki sorum var.
    mülakat tarihinde pasaportumuzun süresi 10 ay kalmış oluyor. bu bir sorun yaratmaz değil mi?
    27 ağustos tarihinde mülakata girecek bir kişinin banka hesap cüzdanı gibi belgeleri hangi tarihlerde alması en iyi olur?

• ⭐⭐⭐

@gokayK, içinde söyledi: DV2021 Mulakat Deneyimleri

merhaba, iki sorum var.
    mülakat tarihinde pasaportumuzun süresi 10 ay kalmış oluyor. bu bir sorun yaratmaz değil mi?
    27 ağustos tarihinde mülakata girecek bir kişinin banka hesap cüzdanı gibi belgeleri hangi tarihlerde alması en iyi olur?

• Mülakat zamanı için süresi 10 ay kalmış pasaport yeterli
    • Mümkünse mülakat tarihine yakın bir zamanda alın maddi durumunuzu gösteren belgeleri. 1 hafta-10 gün öncesi falan.

Mülakatınız için bol şans diliyorum

• @smartcells çok teşekkürler 🙏

• @gucarslan, içinde söyledi: DV2021 Mulakat Deneyimleri

@ahmetcpaos anlattığınız durumdaysanız hayır, gerekmiyor.

Tesekkurler cevap icin. Peki bu, surelerin toplami 6 ay etmedigi icin mi, yoksa surelerin toplaminin bir onemi olmadigi icin mi?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ahmetcpaos farklı zamanlardaki toplamının bir önemli olmadığı için.

• Ben 4cu emailimi Kcc ye az önce gönderdim hiçbir cevap alamadık onay da almadık zaten onayı sormak için yazmıştım hepsini .. Artık 1 ay daha cevap alamazsak takip etmemize gerek yok değil mi ? bu sayılara bakılınca 177xx case no için onay bile almamışken sıra gelmesi imkansız duruyor...

• @gucarslan Sizce bu filtreleme eylül randevularında kalkar mı ? Biliyorum bunu kimse bilemez ama sizin fikrinizi merak ediyorum. 🙏

• @gucarslan Anladim, cok tesekkurler.

• @İpek-Dedemen-Erdur ipek hnm merhaba o kadar mail atmanıza gerçekten gerek yoktu tabiki sizin tercihiniz kcc şuan maillere 5 hafta süreyle geri dönüş yapıyor zaten 25 mayısta attıgım maile 4 gün önce cevap geldi.Zaten alacagınız cevapların hepside aynı olacaktır.

• ⭐⭐⭐

@İpek-Dedemen-Erdur, içinde söyledi: DV2021 Mulakat Deneyimleri

Ben 4cu emailimi Kcc ye az önce gönderdim hiçbir cevap alamadık onay da almadık zaten onayı sormak için yazmıştım hepsini .. Artık 1 ay daha cevap alamazsak takip etmemize gerek yok değil mi ? bu sayılara bakılınca 177xx case no için onay bile almamışken sıra gelmesi imkansız duruyor...

Bir gün içinde onaylanıp hemen akabinde mülakat verilebilir.
    Son tarihe gelip bitmeden bitti denemez.

• ⭐⭐

@gucarslan, içinde söyledi: DV2021 Mulakat Deneyimleri

..ve beklenen gün geldi!

aslında söyleyecek çok şey var ama; yine de ben az ve öz yazayım..

yarın ve cuma günü (8-9 temmuz) türkiye'den 18 arkadaşımız DV2021'in ilk mülakatlarını gerçekleştirecek.

1 yıldan uzun bir süredir sabırla beklediğimiz, hayalini kurduğumuz, tırnaklarımız ile kazıyarak çaba sarf ettiğimiz bu maceranın belki de en güzel günündeyiz.

buradan mülakata girecek herkese sorunsuz, zahmetsiz, az sualsiz, eksik belgesiz mülakatlar diliyorum.

son günde sakin kalıp stresiz bir gün geçirmenizi, sizi rahatsız edecek yemeklerden uzak durmanızı, belgelerinizi son kez kontrol etmenizi ve güzel bir uyku çekmenizi tavsiye ediyorum.

her şey gönlünüzce, vurduğunuz gol olsun..
    allah utandırmasın!

mülakat tecrübelerinizi bu başlıkta okumak dileğiyle..

9 Temmuz Cuma günü için planlanmış mülakat var mı? Emin miyiz? Telegram grubunda denk gelmedim hiç. Excel'de de görmedim.

• ⭐⭐

@Orhan-Cabarov, içinde söyledi: DV2021 Mulakat Deneyimleri

@gucarslan Sizce bu filtreleme eylül randevularında kalkar mı ? Biliyorum bunu kimse bilemez ama sizin fikrinizi merak ediyorum. 🙏

KCC bu, sağı solu belli olmaz. Bir de Temmuz'da (yani bu ay) davalar var. Onların sonuçları Eylül mülakatları dağıtılmadan önce çıkarsa her şey karışır. Her şey mümkün.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

94

40.2k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |