Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@godzilla1923 bunun kararını konsolsoluk verecektir elbette ama yeterli bir miktar gibi duruyor.
    aracınızın güncel fiyatını gösteren bir fatura ya da expertiz yaptırabilir ve fiyatını belgeleyebilirsiniz.

• @gucarslan tesekkürler noter satısında sanırım araç fiyatı yazıyordu..onu belgelerim...yada ilan sitelerinde muadil araçların ekran görüntülerini gösteririm..ruhsatın asıllarınımı? yoksa fotokopilerini göstermemi önerirsiniz?

• ⭐⭐

@gokayK, içinde söyledi: DV2021 Mulakat Deneyimleri

biraz korkmaya başladım, savediversityvisa.org sitesindeki verilere göre EU bölgesindeki 875 vizeden 197'si reddedilmiş. bu çok büyük bir oran değil mi? niye reddedilebilir ki bir dv vizesi?

alt metni

@gucarslan ın yanıtına ek olarak, vizeler issued öncesi kısa süre refused görünüyor. bu veriler anlık fotoğraf gibi olduğundan bu şekilde görünenler de var içlerinde. nihai sonuç gibi düşünmeyelim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@godzilla1923, içinde söyledi: DV2021 Mulakat Deneyimleri

@gucarslan tesekkürler noter satısında sanırım araç fiyatı yazıyordu..onu belgelerim...yada ilan sitelerinde muadil araçların ekran görüntülerini gösteririm..ruhsatın asıllarınımı? yoksa fotokopilerini göstermemi önerirsiniz?

mümkünse aslı, değilse fotokopileri de olur.

• @gucarslan Çok çok çok mutlu oldum bu habere. Evde kim varsa tek tek öptüm 😃 2022 talihlisiyim ama bu haber muhteşem ya tebrik ediyorum inşallah herkes Amerika'ya gitmeyi bir kere de olsa görmeyi basarir

• Yasaklı

Sizleri tebrik ediyorum arkadaşlar. Keşke ben de bu sevinci yaşayabilseydim. Cn 3k ama bize yetim gibi davranıyor konsolosluk. Çok üzülüyorum anlatacak kelime bulamıyorum inanın.

Buraya hislerimi rüyalarımı yazıyordum. İçimde bir his vardı ankara açılınca çoğu konsolosluktan daha hızlı çalışacak diye ama bunu buraya yazmamıştım çünkü kanıtsız konu dışı mesaj olur diye. Yine hislerim haklı çıktı ankara rekor kırmış ama bizi dışladı. 😪

• ⭐⭐⭐

@Orhan-Cabarov, içinde söyledi: DV2021 Mulakat Deneyimleri

Sizleri tebrik ediyorum arkadaşlar. Keşke ben de bu sevinci yaşayabilseydim. Cn 3k ama bize yetim gibi davranıyor konsolosluk. Çok üzülüyorum anlatacak kelime bulamıyorum inanın.

Buraya hislerimi rüyalarımı yazıyordum. İçimde bir his vardı ankara açılınca çoğu konsolosluktan daha hızlı çalışacak diye ama bunu buraya yazmamıştım çünkü kanıtsız konu dışı mesaj olur diye. Yine hislerim haklı çıktı ankara rekor kırmış ama bizi dışladı. 😪

@Orhan-Cabarov , Ben senin de vizeni alcağına inanıyorum.
    Bu yapılan ayrımcılığın Ankara konsolosluğunun seçimiyle değil KCC'nin işgüzarlığı olduğunu düşünüyorum. Ankara konsolosluğu KCC'ye kendi işlem kapasitesine göre örneğin "Bana mülakatı hazır Türk vatandaşı 200 dosya gönder" dediğinde KCC'nin dosyası hazır olanlar arasından Türk vatandaşlığı değil "Eligibility" üzerinden, yani çekilişe katılırken hangi ülke seçilmişse onun üzerinden seçim yaparak göndermesinden oluyor. Halbuki konsolosluğun "Türk vatandaşlığı" isteğiyle hareket etseler senin de dosyana mülakat verilirdi. Benim tahminim bu yönde. Öyle ya da böyle seninde mülakat alacağına inanıyorum. Tamamen bitti denene kadar pes etme, moralini bozma, umudunu kaybetme.

• Yasaklı

@smartcells Teşekkür ederim hocam. Son güne kadar elimden geleni yapmaya devam edeceğim. 🙏

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@akdeniz, içinde söyledi: DV2021 Mulakat Deneyimleri

@crazycells eşim ve benimkini çapraz girdik.çocuklardan birini hiç girmedik.

AIS'e contact kismindan ulasirsaniz degistirebilirler, veya yeniden girmeniz icin bilgileri silebilirler diye dusunuyorum.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ankaralıdoktor43, içinde söyledi: DV2021 Mulakat Deneyimleri

@crazycells @gucarslan

Saygıdeğer hocalarım, mülakat tarihimi aldım. Bu süreçte yardımcı olan başta sizlere ve forum ahalisine çok teşekkür ediyorum.

Mülakat ile ilgili şöyle bir sorum var. Henüz tıp fakültesi öğrencisiyim. 3 seneyi tamamladım. 3 senem kaldı. Okulu bitirip o şekilde tamamen yerleşmek istiyorum. Reentry permit süreçlerinden haberdarım. Sorum şu benim bu durumu mülakatta nasıl belirtmem uygun olur? Tamamen 3 sene sonra yerleşeceğim demem eksik olur çünkü aralarda denklik sınavları, stajlar için gitgel yapacağım. Belki bir seneyi orada tamamlayıp burada okulu bitireceğim. Sizce bunu mülakatta en uygun nasıl aktarabilirim? Cevaplarınız için çok teşekkür ederim

Bu tur sorular sormuyorlar genelde ama sorarlarsa Turkiye'deki okulu bitirir bitirmez ABD'ye temelli yerleseceginizi soyleyebilirsiniz, bu durum herhangi bir sorun yaratmaz. Onemli olan ABD'ye yerleseceginizi yani gocmen olma isteginizi bilmeleri.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@gucarslan, içinde söyledi: DV2021 Mulakat Deneyimleri

!! güncelleme !!

#SaveDiversityVisa ekibi olarak ağustos ayı mülakatlarını sistemden çektik ve hiç beklemediğimiz kadar mülakat sayısına ulaştı Ankara!

ağustos ayı için toplam, 211 DV mülakatı vererek bir rekora imza attılar.
    umarız bu eylül ayı için de böyle devam eder!

güncel detaylar birazdan sitemizde;

sonunda duymak istedigimiz haberler gelmeye basladi... yok yok aglamiyorum, gozume bir sey kacti...

tears

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@godzilla1923, içinde söyledi: DV2021 Mulakat Deneyimleri

bu bankada para gösterme olayında 100 bin tl nakit yeni alınmıs 200 bin tl bir araba göstersek herhangi bir sorunla karsılasırmıyız..araça gösterirlen ruhsatın asıllarını istiyorlarmı? @gucarslan @crazycells

kac kisilik aile icin?

Aracin degerini gosteren belgeler yardimci olacaktir bence de.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@goblis, içinde söyledi: DV2021 Mulakat Deneyimleri

@gokayK, içinde söyledi: DV2021 Mulakat Deneyimleri

biraz korkmaya başladım, savediversityvisa.org sitesindeki verilere göre EU bölgesindeki 875 vizeden 197'si reddedilmiş. bu çok büyük bir oran değil mi? niye reddedilebilir ki bir dv vizesi?

alt metni

@gucarslan ın yanıtına ek olarak, vizeler issued öncesi kısa süre refused görünüyor. bu veriler anlık fotoğraf gibi olduğundan bu şekilde görünenler de var içlerinde. nihai sonuç gibi düşünmeyelim.

Evet, bazi AP'lerin bir sure "refused" gorundugunu de hesaba katmaliyiz. Henuz bu sayilarin hepsini reddedilmis dosya olarak dusunmemek daha dogru olur...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Orhan-Cabarov sizin ve sayin @BelmaSarvan disinda baska kimler var ayni durumda olan?

Turkiye disi dogumlu olan TC vatandaslari olarak bir email gonderelim konsolosluga. Eger konsolosluk isterse KCC o dosyalari gonderecektir.

Ben yarina kadar emailin icerigini yazmis olurum. Ayni durumda olan diger arkadaslar da buradan bana ulassinlar.

• @smartcells çok teşekkürler 😊

• @gucarslan telefondan açılmıyor sanırım bilgisayardan denenmeli , çok teşekkürler link için.😊

• Yasaklı

@crazycells Merhaba hocam. Ayrı bir Telegram grubu kurduk. Grupta yabancı ülkede doğan türk vatandaşları ve Türkiye de oturumu ve vatandaşlığı olan yabancı uyruklular var.

Şu an grupta toplam 44 kişiyiz.

Dosya onayı olan ve CN 9k’ya kadar olan 19 kişiyiz. Bunlar sadece caseler, aile ile birlikte değiller.

Kalanlarının dosya onayı henüz yok. Avukatın asistanına da söyledik, avukata bildirmişler bu durumu.

• @crazycells Ben de aynı durumdayım.

• Ben bir de bir şey danışmak istiyorum, yanlış yerde miyim bilmiyorum ama öyle ise kusura bakmayın olur mu.
    Sorum şu ;
    Almanya'da doğdum ama Türkiye'de yaşadığım için KCC 'nin istediği tüm evrakları Türkiye'den temin edip yolladım. Evraklarıma onayda geldi. Fakat mülakat verilmediğini öğrendiğimde neden acaba diye araştırırken forumdan bir arkadaşımız bana Almanya'dan doğum belgesi ve Adli sicil belgesi almış mıydınız acaba diye soru sordu. Bunu tabii ilk defa duydum ve hayır almadım bir şey. Sonuç itibariyle Almanya'da ki yetkili kişilere mail attım ve doğum belgemi uçakla elden teslim alacağım. Polis kaydı içinde Almanya Hükümetine gerekli evrakları bugün hazırlayıp PTT Turpex ile hemen yolladım, bakalım ne kadar zamanda geri gelecek. Hatta bu evrakların eksiklerini bilmediğim için bugün iyi ki mülakat verilmemiş yoksa ben konsoloslukta upsss diye kalacaktım bir habersiz şekilde.
    Sizden öğrenmek istediğim şey ise, bu evrakları yeniden form açtırmam gerekli mi KCC 'ye yollamam gerekli mi yoksa temin ettikten sonra dosyamda kalsın çağırılırsak o zaman götürmeli mi ?
    Teşekkür ederim.

• @crazycells

KARI KOCA VE 1.5 YASINDA BEBEK olarak 25 bin dolar falan yeterli olur sanırım totalde

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

94

41.2k
Kullanıcı

4.4k
Konu

427.5k

| | | |