DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• "50bin vizeyi vermek zorunda değiller" demek bence hatalı bir cümle. Hedef 50bin vize vermek..

• Kaitiliyorim 30k dada birakabilirler o zaman

• Bende tr den şuana kadar kaç kişinin vize aldığını merak ediyorum ama ceac verilerinden buna ulaşmamız münkün değil sanıyorum?

• @metert iki dk umutlanmayı çok isterim ama sayenizde yazdıklarınızdan dolayı asla umutlanamıyorum.Current olursa mail atacagım zaten yok bizi almayın @metert bey de bırakın diye...

• Hatta 30k da bıraksınlar diğerleri kim ki sıra falan gelmesin.

• Yanlis anladiniz demek istedigim 50k ulasmak istedikleri sayi . Nedensizce 50 verebilecekken 45 veriyorsa o zaman 30 k da anlamsizca birakabilir demek istedim

• @discordiaa kimseyi takma boşver kimsenin bir halt bildiği yok. 5 ülkede toplam 3 bin vşze az değil mi ? her ülkenin vizelerini doğru topladığınıza emin misiniz

• Şuna katılmıyorum. Kcc'nin 50k verebilecek algoritması varsa yani bu imkanı ve machine learning kurallarını işletiyorsa birisi çıkıp 45k verelim demez, diyemez. Hedef 50k. Verirler miden çok verebilirler mi yi konuşmak lazım. Data gösteriyorki kcc'de ap+ ready yanılsaması var. 2015'te bu dönemde 29k verilmiş. Şuanda 32500 gibi bir rakamda. yani öncelikle birşeyleri konuşup hesaplayacaksak clutter, masal, şehir efsanesi gibi cümlelerden kurtulmak gerekecek ..

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@efeser Sayılar ile DV 2018 içinde söyledi:

Bende tr den şuana kadar kaç kişinin vize aldığını merak ediyorum ama ceac verilerinden buna ulaşmamız münkün değil sanıyorum?

Mayis sonuna kadarki net sayilari bulabiliriz. Ben Mayis basinda Turkiye ve Azerbaycan icin soyle bir istatik cikartmistim:

🇹🇷
    Ekim'den Mart sonuna kadar yani ilk 6 ayda 825 kisi vizeyi almis

🇦🇿
    Ekim'den Mart sonuna kadar yani ilk 6 ayda 215 kisi vizeyi almis

Su sayfadaki son iki ayin (Nisan ve Mayis) vize raporlarinda DV1, DV2 ve DV3 sayilari da bu yukaridaki sayilara bir arkadas ekleyebilirse ilk 8 ay icin net sayilari ogrenebiliriz.

https://travel.state.gov/content/travel/en/legal/visa-law0/visa-statistics/immigrant-visa-statistics/monthly-immigrant-visa-issuances.html

• Yok @metert sizin diğer yorumlarınız da bir hayli umut kırıcı dogrudur ben sizi çok iyi anlıyorum gercekçi olmak gerekir.Ben vizesini almış bir insan olarak bu serüven avrupa için currentı olsunu diliyorum.Dilim yok 25 yok 28 yok 30 lara gelsine varmıyor. ki inşallah gelsin 32 bandında bıraktıklarında yine bir sürü insanın hayali bitecek.Bu durumu sorgulayamıyoruz bile.Tükendim gerçekten artık.

• Bu arada yasa 4'e karşı 5 oyla kabul edilmiş. O 4 kişiden biri Brit mi acaba 🙂 o olsa kesin red derdi. EU düşmanı gibi geliyor bazen bana 🙂

• @metert @discordiaa ben de donup neye kizdigini anlamaya calistim cunku, ben de kendimce farkli okudum mertin dedigini. "bu da bi ihtimal o zaman.. 30k da da birakabilirler" dedi bana gore de 🙂 hangisi mert 🙂

• Ozellikle oyle bir cabam yok . O kadar umutlaniyor seviniyoruz yine ayni cacik . Uzulen yine biz oluyoruz . Islerin kotu gittigi acik artik son ay gelmis maalesef ben umutlanamiyorum umutlansamda uzulen yikilan oluyorum . Emin olun sizden daha cok tukendim vizenizi almissiniz bitmis yapacaklariniz .

• @jade sen de yakından şahitsin neler yaşadığıma. Haberi okudum umutlandım o zaman 30 32 bandına çıkar yazmış sonra birileri sonra yine çöktüm kimseyi kırmak değil amacım zaten de hayırlısı olsun...

• @metert yok henüz bitmedi yapacaklarım bitse bu kadar ağlanmam sanıyorum.

• Jade demek istedigim bu adamlar 50k verebilecekken 45 k da canimiz bu kadar vermek istedi deyip birakirlarsa o zaman 20k dada birakabilirlerdi 30k dada canimiz boyle istedi diye. Bende 50k vize vereceklerini savunuyorum . Umutsuzluk vermek gibi bi durum yok siz yanlis anliyorsunuz yada anlamak istiyorsunuz . Dahada kendimi anlatmaya gerek yok

• biliyorum @discordiaa bilmez miyim 😞 ama gerilmeyelim burda birbirimize bosverin nolur, kasitlar, laflardan o kadar farkli olabiliyor. @metert orada tahmin yuruttu, aamaan 30k dada bitse olabilir demedi. ben okuyunca oyle anliyorum en azindan. gerginlige hic gerek yok

• @metert Sayılar ile DV 2018 içinde söyledi:

Jade demek istedigim bu adamlar 50k verebilecekken 45 k da canimiz bu kadar vermek istedi deyip birakirlarsa o zaman 20k dada birakabilirlerdi 30k dada canimiz boyle istedi diye. Bende 50k vize vereceklerini savunuyorum . Umutsuzluk vermek gibi bi durum yok siz yanlis anliyorsunuz yada anlamak istiyorsunuz . Dahada kendimi anlatmaya gerek yok

tamam ben de aynen senin anlatmaya calistigin gibi anladim zaten. bu arada ben de 50k vize vermeye caliscaklarini dusunnuyorum. yok sen kendini anlatmissin onceki iletilerinde de zaten. ben seni etiketledim ilk iletime, bizzat senden teyit almak istedigim icin. No problem guys

• @greencardli58 bu ülkelerin vize selectee kontenjanı daha fazla aslında ama önceki yıllarda aldıkları ortalama issued sayıları bunlar. İran'da 4500 selectees vardı yanlış hatırlamıyorsam.

• Green card bizimdir bizim kalacakkk ... eu current olacak güneş doğacakk ..

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

350

41.3k
Kullanıcı

4.4k
Konu

428.1k

| | | |