Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @smartcells yani örnek vermek gerekirse benim için olan: 2021EUxxx_Murat_Yılmaz_Birth_Certificate
    aynı belgeyi copy paste yapıp bu sefer: 2021EUxxx_Bebek_Yılmaz_Birth_Certificate şeklinde yapmam yeterli olacak mu diyorsunuz?

• ⭐⭐⭐

@archer, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

@smartcells yani örnek vermek gerekirse benim için olan: 2021EUxxx_Murat_Yılmaz_Birth_Certificate
    aynı belgeyi copy paste yapıp bu sefer: 2021EUxxx_Bebek_Yılmaz_Birth_Certificate şeklinde yapmam yeterli olacak mu diyorsunuz?

Evet, bu şekilde, aynı belgeyi her çocuk için ayrı isimle kaydedip kullanacaksınız.. Türkiye'deki konsolusluk bu belgeyi doğum belgesi olarak kabul ediyor.

Eşiniz aynı barkodlu belgeyi kendi e-devlet hesabıyla ayrıca bastıracaktır.

• @smartcells çok teşekkür ederim bilgilendirme için. 🤙🏻

• @crazycells evet abimin talihli olduğunu açıklayan belgede yazıyor

• @kubilaycelik merhaba bende sizin gibi düşünerek evraklarimi tekrar ilettim ve sordum onay emaili atmadınız diye , daha önce yolladığım evrakların tarihini ekledim. ama cevap verilmedi

• @crazycells Merhaba adres kısmını formda bir türlü geçemiyorum.Devamlı verdiğiniz adresler arasında 1 aydan fazla boşluk var diye uyarı geliyor.Videonuzu da izledim youtubetan ama .

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Nevin zannedersem DV2022 kazananısınız. lütfen sorunuzu uygun başlıkta sorup cevap bekleyin..

https://yesilkartforum.com/forum/topic/4298/dv2022-2022-green-card-lotosu-aşamaları/2816

ve lütfen sürecinizi imzanıza taşıyın!

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@archer, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

@gucarslan @crazycells Telegram grubundan yazmıştım ancak özet olarak buraya yazayım ve esas soruma geçeyim. Mayıs sonu gibi bebeğimiz oldu. 11 Haziranda pasaportunu çıkarttım. DS260 formunu açması için KCC email attım ancak formu onayladıkları için açmadılar. Ancak ilgili web sitesinde "App applicant" butonu aktif olduğu için bebeğimizin bilgilerini sisteme girdim. Form onay aldı. Şu aşamada tekrar evraklarımı KCC göndereceğim. Şöyle bir sorunum var. Kendim ve eşim için doğum belgesi, polis sertifikası gibi belgeler e devlet üzerinden alabiliyorum. O kısımda sorun yok. Ancak bebeğimiz için almam gereken doğum belgesi ve polis sertifikası kısmından bebeğimizin bir e devlet şifresi olmadığı için bu belgeleri oluşturamıyorum. Yada kendi e devletlerimizden bebeğimiz için bir belgede oluşturamıyorum. Acaba nasıl bir yol izlemem gerektiğini biliyor musunuz?

16 yasindan kucukler icin ayri bir polis belgesi gerekmiyor.

Kendi vukuatli nufus kayit orneginizi (kapsamli olan) ailenin diger uyeleri icin kullanabilirsiniz, herkesinkinin ayri ayri olmasina gerek yok.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@enes6uner, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

@crazycells evet abimin talihli olduğunu açıklayan belgede yazıyor

adreste yasayan kisi olarak yazmis ilk basvuruda, o nedenle o sekilde gorunuyor. Yani, telaslanmanizi gerektirecek bir durum yok.

• Merhaba arkadaşlar bir yakınımın case numberı 36 bindeydi herhangi bir mail de almadı nasıl işliyor süreç benim kafam karıştı açıkcası şuan yapması gereken birşey var mı?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@dnzbb, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

Merhaba arkadaşlar bir yakınımın case numberı 36 bindeydi herhangi bir mail de almadı nasıl işliyor süreç benim kafam karıştı açıkcası şuan yapması gereken birşey var mı?

DV2021 surecinin bitmesine 3 ay kaldi, bilginize. Ilk iletideki bilgileri incelemesini tavsiye ederim.

• arkadaşlar merhaba, eşimin https://ceac.state.gov/ sayfasından ds260 formunu kontrol ederken aşağıda yazılı olan sona erme süresi diye birşey gördük 30 nisan 2022 diyor, bu ne anlama geliyor? ds260 formunun süresi nedir?

EXPIRATION DATE: 04/30/2022
    ESTIMATED BURDEN: 155 MIN

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Emre-Erdur-0 bu sizinle alakalı değil, bu doldurdugunuz formla / formun kendisiyle alakalı bir bilgi, endişeniz olmasın.

• Sayın @gucarslan teşekkürler.

• @crazycells ilk iletiyi okudum ancak yine anlamadım. Herhangi belge isteyen mail almadılar yine de dosya yollamaları gerekir mi?

• @dnzbb, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

@crazycells ilk iletiyi okudum ancak yine anlamadım. Herhangi belge isteyen mail almadılar yine de dosya yollamaları gerekir mi?

KCC işini yapmamak için ayak sürüdüğü, bahsettiğiniz e-mail'i bir türlü göndermediği, sürecin ilerlemesine izin vermediği için davalar açıldı; binlerce kişi davacı oldu. Davaların avukatları, KCC'den evrak talebi almasanız bile evraklarınızı gönderin tavsiyesinde bulunuyorlar.

KCC'ye "Evrak talebi göndermediniz" şeklinde uyarı e-mail'i gönderseniz bile, 1 ay sonra "Beklemeye devam edin" cevabı alıyorsunuz. O yüzden, ben belgelerimi, avukatların tavsiyesine uyarak, evrak talebi almayı beklemeden gönderdim. Naçizane, size de aynısını tavsiye ederim.

Ama nihai olarak gönderme ya da göndermeme kararı size ait. 13 aydır o e-mail'i göndermeyen KCC'nin, sürecin bitmesine 3 ay kala o e-mail'i göndereceğine inanıyor musunuz, inanmıyor musunuz; kendinize sormanız gereken soru bu bence. Göndermeye karar verirseniz, hangi belgeleri, nereye, hangi formatta göndermeniz gerektiğini, aşağıdaki başlığın ilk iletisinde bulabilirsiniz.

https://yesilkartforum.com/forum/topic/3423/dv2021-mulakat-deneyimleri?page=1

• @kingocali çok çok teşekkürler

• Herkese merhabalar, az önce 94xx ile ''Congratulations! Our records indicate that your case is ready to be scheduled for an interview when your case number becomes current and appointments are available. Interviews are scheduled numerically based on region and which case numbers have already been processed'' ile başlayan onay mailimi aldım, bilgilendirmek istedim. Darısı başınıza umarım :))

• Yasaklı

@eneseneskargi Hayırlı olsun tebrikler. 🥳

• ⭐⭐⭐

@eneseneskargi Tebrikler, darısı mülakat mailine inşallah 🙂

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

67

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.1k

| | | |