Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @crazycells, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

@Fıratsky, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Sayın @crazycells ve @gucarslan veya forumda daha önce eşi Rus, Ukraynalı veya eski Sovyet ülkelerinden olup Türkiye de mülakata girmiş kişilerde belki benim durumum ile karşılaşan olmuştur. Eş ve çocuklarin green card başvuru formunda babadan aldıkları ortanca isim dedikleri (отчество) ingilizcesi (patronymic) olarak geçiyormuş middle name kısmında yazmıştım. Kırgızistan ve Kazakistan bu şekilde dolduran tüm herkese red veriyor. Ukrayna ise sorun yapmıyor. Ama Ankara'nın tutumunu bilmiyorum.. Bu konu ile ilgili bilgisi olan kişilerden cevap bekliyorum. Ben başvuruda el ve çocukların bilgilerini doğum belgesine göre doldurdum orada bu ortanca isim mevcut ama pasaportta İngilizce yazan kısımda yazmıyor sadece kril alfabesi ile yazıyor.. Bu konu red yememize sebep olur mu acaba? İran vatandaşlarında da babadan gelen ortanca isim var dediler . Diğer bir sorum ise bir hata yaptık anladığım kadarıyla middle name kısmına bunu yazmamamız lazımmış ama doğum belgesini mülakatta istenecek ise tercümede bu ortanca isim gözükeceği için other names kısmında belirtmemiz gerekli mi? Bu durum ile bilgisi olan kişilerden ricam cevap verirlerse sevinirim

Sayin @Mutlu-Percin bundan 10 yil once o soruyu yanlis anlayarak takma ismini (hem de ingilizce bir kelime) ortanca isim olarak yazmisti ve bu isim resmi olan hicbir belgede gecmiyordu. Buna ragmen Ankara'daki konsolosluk sorun cikarmadan kendisine Green Card vermisti ve su an kendisi ABD'de vatandas oldu... Son 10 yildir Ankara'daki konsoloslugun bu tur konulari cok dert etmedigine dair ornekler gorduk ve hicbir olumsuz ornege denk gelmedik, o nedenle sizin de bir problem yasayacaginizi sanmiyorum. Ama bunu sadece Ankara'daki ABD konsoloslugu icin soyleyebilirim, diger konsolosluklarin bu konulardaki tavrini bilemiyorum maalesef.

Size daha once dedigim sekilde yazarsaniz sorun yasamazsiniz. Hangi isimle Green Card'i almak istiyorsa o pasaport ismini kullanip DS-260 formunu doldursun, ve diger tum isim kombinasyonlari ayri ayri alias bolumune yazsin.

Çok teşekkür ederim inşallah öyle olur)

• Merhaba tekrardan arkadaslar, biz ds 260 formlarinda soyle bir hata yaptik. Formda mother surname at birth yani kizlik soyismini soruyormus ben ve esimin annesi icin soyisimlerini suanki guncel soyisimlerini yazdik malesef kizlik soyisimlerini yazmadik sanirim soruyu okurken at birth kismini atladik ☹️ bu buyuk bir sorun teskil eder mi ? Aslinda hata/yanlis ama kasitli veya kandirma amacli yapilmis birsey degil. Konsolosluk mulakat asamasinda bu gibi istemsiz/kasitsiz hatalardan eliyor mu yoksa bu hatayi kabul ediyor mu ? Tesekkurler, saygilar

• ⭐⭐⭐

@bozer340, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Merhaba tekrardan arkadaslar, biz ds 260 formlarinda soyle bir hata yaptik. Formda mother surname at birth yani kizlik soyismini soruyormus ben ve esimin annesi icin soyisimlerini suanki guncel soyisimlerini yazdik malesef kizlik soyisimlerini yazmadik sanirim soruyu okurken at birth kismini atladik ☹️ bu buyuk bir sorun teskil eder mi ? Aslinda hata/yanlis ama kasitli veya kandirma amacli yapilmis birsey degil. Konsolosluk mulakat asamasinda bu gibi istemsiz/kasitsiz hatalardan eliyor mu yoksa bu hatayi kabul ediyor mu ? Tesekkurler, saygilar

Sn @bozer340 , öncelikle sürecinizi aşağıdaki linkte tarif edildiği gibi imzanıza taşıyın ki soru sorduğunuzda size daha verimli yardım edilebilsin:
    https://yesilkartforum.com/forum/topic/2184/vize-surecinizi-imzaniza-tasiyin?_=1623761125532

Bu bahsettiğiniz hatayı düzeltmeniz süreciniz için daha iyi olacaktır bence. KCC'ye e-mail atıp bütün DS-260'larınızın açılması için talepte bulunun. Bu "unlock" taleplerine yaşadıkları yoğunluktan dolayı çok geç cevap verebilirler (30+ gün sürebilir). Sabırla bekleyin. Bazen açtıklarında notifikasyon göndermeyebiliyorlar. Zaman zaman DS-260'ın olduğu sayfaya girip açıp açmadıklarını kontrol edebilirsiniz cevap beklerken.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Selami-beey, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

2022 lerde kcc den mail alan varmı dostlar hala gelen giden yok bana

takip ettiğimiz kadarıyla henüz yok.

• @Selami-beey benim cn düşük her sabah kalkıp bir umut maili kontrol ediyorum ama gelen giden yok:) Bence temmuzdan önce başlamazlar evrak taleplerine

• Normalde şimdiye kadar gelmesi lazımdı degil mi acaba neden gelmiyor 🤔

• Selamlar,
    DS260 formunu doldurmuştum, o sırada formun kendisini print yapamadığım için adresime email göndermiştim..
    Bana ceac confirmation 16xxx onayı gelmişti..
    Bu tek onay sayfasını print yapmam yeterli oluyor mu randevu için?

• ⭐⭐⭐

@semra-karababa, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Selamlar,
    DS260 formunu doldurmuştum, o sırada formun kendisini print yapamadığım için adresime email göndermiştim..

Onay sayfası ve göndermiş olduğunuz DS260 formlarını istediğiniz zaman CEAC sayfasından bilgisayarınıza PDF olarak indirebilirsiniz

alt metni

• @smartcells tesekkurler

• @smartcells, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Selamlar,

Onay sayfası ve göndermiş olduğunuz DS260 formlarını istediğiniz zaman CEAC sayfasından bilgisayarınıza PDF olarak indirebilirsiniz

alt metni

Teşekkür ederim

• @crazycells Çok teşekkür ederim.

• @bozer340

Merhaba sizin sayenizde biz de formda hata yaptığımızı anladık. Benim annemin doğum soyadı yerine evlilik soyadını yazdığımızı fark ettik. Öncelikle teşekkür ederiz. Biz de KCC ye mail atacağız bu durumda. Eğer siz mail attıysanız ve dönüş yapıldıysa size yazarsanız çok seviniriz.

• Herkese merhaba;

2 ayrı sorum olacaktı yardımcı olursanız sevinirim.

1- DV2022 asıl talihlisiyim DS260 formunu doldururken resmi olarak kızlık soyadımı ve eşimin soyadını birlikte kullanıyorum. Formda "Other Names Used" kısmına NO demiştim. Orayı da düzeltip evlenmeden önce kullandığım soyadımı yine de yazmam gerekiyor mu?

2- DS260 formunu hem kendim hem de eşim için doldurduk en son formu kontrol ede ede gittik. Asıl talihli ben olduğum için benim formumu imzaladık sonra ana sayfaya geldikten sonra eşimin formu incompleted gözüküyordu ve hemen girip o formu da imzaladık. Eşimin formunu benden sonra imzalamamız bir sorun olur mu?

• @icf bende tesekkur ederim. Hayati bir hatamidir bilmiyorum ama sonucta bir hata. umarim bir sorun teskil etmez. Biz mail attik konu ile ilgili ama henuz bir geri donus olmadi eger geri donus olur formlar acilirsa buradan sizleri bilgilendiririm. Saygilarimla

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Selami-beey, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Normalde şimdiye kadar gelmesi lazımdı degil mi acaba neden gelmiyor 🤔

henuz "normal"e donus yaptigimizi sanmiyorum 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

Selamlar,

barkodlu sayfa yeterli. Hatta mulakat oncesi AIS'e bu numarayi vereceginiz icin ciktisini almasaniz bile formunuza erisebiliyorlar rahatca. Ama tabii ne olur ne olmaz yine de mulakata goturun.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@icf, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Herkese merhaba;

2 ayrı sorum olacaktı yardımcı olursanız sevinirim.

1- DV2022 asıl talihlisiyim DS260 formunu doldururken resmi olarak kızlık soyadımı ve eşimin soyadını birlikte kullanıyorum. Formda "Other Names Used" kısmına NO demiştim. Orayı da düzeltip evlenmeden önce kullandığım soyadımı yine de yazmam gerekiyor mu?

2- DS260 formunu hem kendim hem de eşim için doldurduk en son formu kontrol ede ede gittik. Asıl talihli ben olduğum için benim formumu imzaladık sonra ana sayfaya geldikten sonra eşimin formu incompleted gözüküyordu ve hemen girip o formu da imzaladık. Eşimin formunu benden sonra imzalamamız bir sorun olur mu?

1. Su an DV2022 icin erken oldugundan formu actirip ekleme yapabilirsiniz isterseniz, ama ekleme yapmasaniz da sahsen sorun olacagini sanmiyorum. Onlar zaten background check'i bu kombinasyonlari goz onunde bulundurarak yapacaklardir.

2. Hayir, sorun yok. Zaten teorik olarak ayni anda imzalamaniz mumkun degil, once birini, sonra digerini imzalayip gondermeniz lazim 🙂

• @crazycells çok teşekkür ederiz hızlı cevap için.

• Sayın adminler,son anda farkettim,asıl talihli olarak eşimin GK başvuru formunda soyadının en son harfi eksik yazılmış,mesela Alieva olması gerekirdi ama formda Aliev görünüyor,bu bir harfin eksikliği bir sorun teşkil eder mi,red sebebi olabilir mi sizce?Ds-260 Alieva olarak pasaporttaki gibi doldurduk.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@baikini74, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Sayın adminler,son anda farkettim,asıl talihli olarak eşimin GK başvuru formunda soyadının en son harfi eksik yazılmış,mesela Alieva olması gerekirdi ama formda Aliev görünüyor,bu bir harfin eksikliği bir sorun teşkil eder mi,red sebebi olabilir mi sizce?Ds-260 Alieva olarak pasaporttaki gibi doldurduk.

pasaportun kopyasini KCC'ye gondererek isimde degisiklik yapmalarini isteyin. Ya da formu acmalarini ve degisikligi sizin yapacaginizi soyleyin.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

104

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |